Dovolená v těhotenství. Jaké máte zkušenosti?

masacek
7. čer 2007

Ahoj holky můžete se se mnou podělit o názory jaké máte na dovolenou v zahraničí v těhotenství?

lyn
8. čer 2007

Ahojky, osobní zkušenost zatím nemám, ale taky jsem to řešila. Měli jsme letět k moři, ale doktor mi létání v těhotenství (hlavně v 1. trimestru) nedoporučil, takže se dovolená odkládá až po porodu🙂 Asi záleží, v kterém týdnu budeš, až budeš chtít vyrazit a taky na způsobu dopravy. Známá byla asi v 6.týdnu a autem jeli do Chorvatska, kde se normálně koupala, užívala si s manželem milování a narodil se jí zdravý chlapeček. Radši se ale zeptej doktora, ten je přece jen moudřejší😉 Hodně štěstí!

acimedaca
22. led 2011

ráda bych ještě vyrazila na krátkou dovolenou v zahraničí - u moře ...nemáte někdo dobrý tip z vlastní zkušenosti, kde je hygienicky bezpečno, není to moc daleko .....případně jaké máte zkušenosti s dovolenou v těhotenství, plánuju to na březen, to budu cca v 26tt...nebojím se ani tak letu (prý se může létat do 35tt),a le spíš pobytu na místě....díky za doporučení

jasamin
22. led 2011

@acimedaca - tak já byla na dovolené u moře letecky ve 20 týdnu. Let trval cca 3 hod. Destinace Kos. Tak pokud se budeš chtít na něco zeptat, tak jsem k dispozici 😉

acimedaca
22. led 2011

@jasamin díky za reakci, ale na Kosu v březnu to asi moc na koupání nebude ☹ já bych ráda něco kde bude teplo, sluníčko....né že bych se chtěla nějak opalovat, ale ráda bych se v klidu koupala, bez obavy, že nastydnu

jasamin
22. led 2011

@acimedaca - jo já si to neuvědomila 😀

katchi
22. led 2011

Ahoj, ja byla nekdy kolem 25tt v jizni Francii, autem a pod stanem a naprosta pohoda...teda az na otekle nohy, ale jinak fakt super.

acimedaca
22. led 2011

@jasamin no jo, bhužel v zimě tolik těch destinací není, aby to nebylo spoustu hodin letadlem a aby to bylo hygienicky schůdný...třeba v Egyptě by určitě bylo teplíčko a není to daleko....ale ten průjem a tak, to bych nerada riskovala

meleri
22. led 2011

mám stejnou zkušenost jako katchi, dovolená v pohodě, pokud člověk nic nepřehání tak to s břichem podle mě nic neudělá, za to ty nohy.....po cestě letadlem jsem je měla fakt oteklé, naštěstí jedna noc na odpočinutí a bylo to pryč...

meleri
22. led 2011

@acimedaca to je pravda...já byla v létě u našich (žiju v cizině) a dost jsem si tam užila s průjmem a zvracením, hold změna prostředí může přinést nějakou nemoc, a v těhotenství se mi zdá že je na to člověk náchylný...

amadores
23. led 2011

@acimedaca Kanáry bych doporučila, byli jsme loni v tomto termínu na GC v hotelu Gloria Palace Amadores a byla to naše nej...dovolená. 😵
Na druhou stranu jsme přistávali v hrozných podmínkách až na 2. pokus a byly 2 těhule na palubě a ihned musely do místní nemocnice,kde byly den na pozorování.Po této zkušenosti bych nikdy jako těhotná do letadla nevlezla.Ale chápu, že tohle se stává zcela výjimečně...Jen mně by se to určitě stalo 2x.... 😀

acimedaca
23. led 2011

@amadores a nebyla tam zima?? četla jsem na webu, že se tam v tomhle období tepoloty pohybují mezi 15-20 st.....to asi není moc na koupání a opalování, ne??? no takový přistání, to bych šla do nemcnici i kdybych těhotná nebyla 😀

luucia
23. led 2011

Ahojky,

my byli v prním těhotenství v 16.tt na Kanárech..to bylo koncem dubna..dovča super, ale jen díky vyhřívanýmu bazénu, jinak byla šílená kosa 😝 Tentokrát se chystáme jet v květnu a to bysme asi jeli do Turecka..jinde asi tou dobou nebude teplo na koupání 😕 to budu nějaký 25.tt, tak snad to ještě dám 😅

kalo
23. led 2011

Já bych doporučovala jet v těhotenství někam, kde jste už byli a líbilo se vám tam.... 😉

amadores
23. led 2011

@acimedaca právě že vůbec,já jsem ani nepočítala, že bych vlezla do oceánu,ale bylo to v pohodě, a že jsem zmrzlík jinak...
Vrátila jsem se po týdnu více opálená, než po 10 dnech v létě v Řecku.Dalo se opalovat klidně celý den, teploty jsme měli 24-27°C během toho týdne.Bazény vyhřívané na 24°C, takže paráda.Byli jsme 1.týden v březnu.
Naši byli měsíc po nás a měli úplně stejně, o stupeň či dva i více.

zolik
23. led 2011

já byla v 20 tt v Řecku. Ale při druhém těhu už chtěla letecká společnost potvrzení, že mi to schvaluje můj gynekolog. Jinak prý přepravovat nebude, nebo jen na vlastní nebezpečí. Ještě než vycestuješ pozeptej se za jakých podmínek bude létat tvá letecká společnost a jestli toto potvrzení nevyžaduje.
U prvního jsem to neřešila, nic jsem sebou neměla a prcek byl vpohodě. Já byla na kanárech v dubnu a počasí pohodové. Vrátila jsem se krásně odpočatá a opálená. Teplíčko tam bývá i teď 😉

romcovaklarka
26. led 2011

@acimedaca Ahoj, zjišťovala jsem skoro to samé, protože mě čeká svatba a snad i svatební cesta 🙂 Je to tady https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/kam-v-br... Nakonec to vypadá, že poletíme na jih Španělska, do Malagy a okolí. Na pěkné počasí je velká šance, i když na koupání to asi úplně nebude, ale to nám moc nevadí. Kanáry jsem hodně zvažovala, ale nakonec se tak daleko trochu bojím. Ale to je fakt jen čistě psychologické 🙂

acimedaca
27. led 2011

@romcovaklarka no já jsem se dopracovala ješte k Emirátům, že tam je lepší standard než v Egyptě...přeci jen tam jsou zvyklý na jiné standardy a na evropany.....ale je to drahý, zato by tam bylo relativně teplo už v tom březnu - cca 25 st....já to chci hlavně kvůli pelti, vypadám v těhu strašně, mám hrozné akné a na solárko nemůžu,dost mě to trápí, takže bcyh ráda někam, kde je sluníčko.....

kalo
29. led 2011

Holky, byl někdo letecky na dovče ve 28tt? V takto pokročilém těhotenství??? Já bych ráda na zač.května na Korfu, budu 24tt a nazpět bych jela ve 28tt....Tak nevím, zdali se vydat..A jestli není lepší jet po zemi a pak trajektem než letět....Díky

kalo
7. únor 2011

Teda ono to vychází příjezd na dovču ve 24tt a odjezd 27tt....Byl někdo v těchto vyšších týdnech???? Není to moc velký risk???????????

kalo
9. únor 2011

Hmmm..tak abych tu nevedla monolog sama se sebou, tak se smiřuji s tím, že se v těchto týdnech na dovču už asi nejezdí 😖 😅

jasamin
9. únor 2011

@kalo - 😀 😀 😀 Ono já myslím, že v tomto směru ti nikdo neporadí, protože vždycky je to risk. Já osobně na dovolené byla ve 20 týdnu. Letecky na ostrově Kos. Všechno bylo v pohodě. Jak cesta letadlem, tak i pobyt tam. Jen jsem si schovávala bříško na sluníčku a byla pod slunečníkem. Na Korfu jsem byla a je to srovnatelné s ostatními řeckými ostrovy. Naježděno mám vcelku dost a jen ti můžu říct, že ženské v pokročilejším stádiu těhotenství normálně cestujou a to i do takových destinací jako je Egypt (tam bych teda těhotná nejela). Každopádně se poraď s lékařem a pokud ti řekne, že jsi v pořádku, tak bych jela. Ale je to jen můj názor. Hold to budeš muset nakonec rozhodnout sama. Jo a do 32 týdne můžeš jezdit bez formuláře od doktora, pak už musíš mít na spec. formuláři povolení gynekologa. Tak snad jsem ti alespoň trochu pomohla.

kalo
9. únor 2011

@jasamin Moc děkuji. Tak uvidíme. Já právě nevím, jestli ženské létají letadlem i s pupkama 🙂 Ale radu nechám na doktorovi. Spíš mě zajímalo, jestli tu někdy toho třeba nelitoval, že se někam vypravil s bříškem. Já se na dovču moc těším, čerpám u moře energii ze které pak žiju aspoň půl roku 🙂 A jelikož tuším, že s dvěma dětmi to bude mazec, chci jet ještě před narozením druhého. Taky chci na místo, kde to dobře znám, takže žádná neznámá exotika. Tak díky 😉 😉 😉

meleri
9. únor 2011

@kalo ahoj já sem letěla ve 20 a v 24 sem byla zpět. ale jedna známá z diskuze letěla v 28 ale myslím že nějak jen na dva týdny a pohoda. pokud je to tvoje první tak si myslím že je to fakt pohoda. protože si můžeš sednout, můžeš si ten let vychutnat. já už letěla se synem a to byl záhul, ale i to se dalo. trochu mi potom opuchly nohy ten večer, ale zase to zmizelo. já už b ych to neriskovala asi po tom 30 tt. přecejen už bývají trochu i ty kontrakce atd...
jeje tak já jsem nelitovala ani u prvního těhotenství, užij si fakt pohody a dovči dokud můžeš!!! 😅 pak přijde mimčo a budeš mít chvíli domácí vězení... 😀
určitě si nic nevyčítej a leť!! já bych letěla k moři hned! 😵 😵

meleri
9. únor 2011

@kalo dívám se že už jedno dítě máš ale určitě poletíte i s manželem? takže to je pohoda úplná...já letěla totiž sama proto to bylo trochu náročnější s 18 měs. dítětem, které chce furt lítat po hale atd...

kalo
9. únor 2011

@meleri Tak to máš můj obdiv, letět sama těhule s prckem 🙂 Ale proč ne.. Holce je už 3 a půl a manžel funguje na 100%. A hlavně se chci ještě podívat na místo, kde jsem kdysi pracovala a pak jsem se tam vracela, takže žádná nejistota. Moc díky za odpovědi, holky!!!!!

meleri
9. únor 2011

@kalo tři a půl tak to je pohoda! neboj! já ještě musím pořád vexlovat s plínama... 😠 určitě si to nezakazuj a leť! teda pokud dr něco neřekne. ale ten můj byl naprosto v pohodě....
já právě zas nevím jestli letět s 3 měsíčním nebo spíš dvou měsíčním dítětem. mám za chvíli rodit a pak bych moc chtěla k našim. šlo by o let 1,20 h a pak cca 5 hodin autem (s taťkou už). já nejdřív letěla v 5 měsících..

maja38
5. bře 2011

Ahoj, já jedu příští týden do Egypta, je to nějaké 4 hodiny a sednu si tam, kde si můžu natáhnout nohy a je to🙂. Potřebuju teplo, tady bych zmrzla. A ptala jsem se doktorky a ta říkala, že v pohodě, hlavně ať si odpočinu, že pak už si neodpočinu🙂
Tak doufám, že to dopadne dobře,dám vědět....

kamilka007
7. bře 2011

Ahoj,
my museli svatební cestu odložit kvůli manželově práci, a pak jsme zjistili, že jsem těhotná, takže další 3 měsíce zase nic, nakonec jsme vyrazili za teplem až na konci listopadu, kdy jsem byla ve 23.tt. Všichni v rodině mě od toho zrazovali a strašili (let byl s přestupem a trval 13 hodin..), ale doktorka mi řekla: "proboha leťte, na takový místo se teď dlouho nepodíváte!" 😀 Těhu bylo normální, takže jsme vyrazili a byla to absolutně nejlepší dovča, co jsem zažila. 🙂

pattie
7. bře 2011

Přesně tak, můj názor, dokud to jde, leťte do teplíčka! S dítětem už se cestuje obtížněji (ale taky to jde). Naposled jsem byla ve Španělsku ve 25 tt, i s dvouletou holčičkou a super

maja38
8. bře 2011

@kamilka007 ...už jsem kvůli tomu založila samostatnou diskusi - protože mi přijde, že tady se míchá cestování s malými dětmi a cestování v těhotenství.....Potom, co mi doktorka v IVF centru pogratulovala a řekla, ať v klidu jedu na dovolenou, mi dneska můj gynekolog řekl, že se nemám opalovat, že se tělo prohřeje /no proč bych tam jinak jezdila/ a zvyšuje to riziko potratu. A že se nemám koupat ani v moři, že můžu dostat nějakou infekci....takže trochu panika, odlétám v sobotu, nechci to rušit, ale zas....sakra....poraďte....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru