Dovolená v těhotenství, máte zkušenost?

lukynka1
15. kvě 2013

Ahojky, máte některá zkušenosti s dovolenou v těhotenství? V září chceme do Dominikány, chtěli jsme tam začít s miminkem, ale pozor jsme si přestali dávat už teď, tak bych chtěla vědět, jestli by to pak třeba nebyl problém...🙂

andy80
15. kvě 2013

Byla jsem na dovče jako těhu 2x, pokaždé v Chorvatsku a pokaždé koncem třetího měsíce. Měla jsem trošku strach, na sluníčko jsem nechodila, byla jsem pořád ve stínu, horko mi občas nedělalo dobře a nejhorší byl výlet lodí 😝 , ale zvládla jsem to. Ale pokaždé jsme byli autem, letadlem jsem letěla jen jako netěhu a nevím, nevím, jestli bych to s mimčem v bříšku zvládla. Navíc Chorvatsko je přeci jen civilizovaná země s nemocnicí v každém městě, tak kdyby něco, tak by o mě bylo postaráno. Ale letecky někam daleko bych se asi nevydala.

lukynka1
autor
15. kvě 2013

No právě, dělá mi starost ta země a ještě 11ti hodinový let...🙂 Plaším zatím asi zbytečně, jen se tak informuju dopředu...:D

andy80
15. kvě 2013

Někdo s bříškem létá zcela běžně, kor na začátku, ke konci těhu by tě nevzali ani na palubu. Taky by záleželo na tom, zda bys měla pohodové a bezproblémové těhu. Já jsem párkrát letěla, maximální doba byla 5 hodin a nedělalo mi to moc dobře ani normálně, takže já bych do toho nešla, ale vím, že spousta holek létala v těhotenství zcela běžně.

lukynka1
autor
15. kvě 2013

@andy80 Tak mě létání jako takové mě vůbec nevadí, naopak...🙂

hann83
16. kvě 2013

Já byla jako těhotná v nějakém 19tt v Řecku, byli jsme na svatební cestě a bylo to krásné a všechno ok. A dnes jsme se vrátili z Kréty a byla tam pani ve 29tt. Myslím že i pojišťovna tě pro případ problémů pojistí max do 31tt a to ještě asi je každá. Osobně bych se takhle daleko letět bála. Ne kvůli letu, pokud bys měla bezproblémové těhotenství a neletěla v pokročilém stupni, ale jaká je v Dominikáně lékařská péče kdyby se něco dělo?

lukynka1
autor
17. kvě 2013

@hann83 No právě, to mě taky trošku děsí...:D

kkouzlo
17. kvě 2013

já byla autem v chorvatsku tak v 5/6. měsíci. Myslím, že lítat můžeš do 6. a pak potřebuješ potvrzení od doktora. Osobně bych se bála případné péče, kdyby se ti něco stalo. Jako těhuli m nabídli speciální pojištění

blahova_andrea
17. kvě 2013

já byla v těhu ve druhém měsíci na víkend na otočku autem v itálii a jediné náročné byla loď, ale tu nemusím ani bez těhu. na konci třetího měsíce jsem byla vlakem v bulharsku a měla jsem sebou nevlastní děti, takže odpočinek to moc nebyl a taky se to dalo krásně zvládnout. prostě jsem se mazala, měla klobouk a pila hodně vody.

lukynka1
autor
17. kvě 2013

@kkouzlo
@blahova_andrea Ono by to asi případně záleželo na tom, jaký bych měla těhotenství...:o))

blahova_andrea
18. kvě 2013

@lukynka1 no to rozhodně! někdo ani neví, že je těhu a jiný od prvního měsíce sedí jen s hlavou v míse ☹ je fajn si zjišťovat možnosti, ale připravit se stejně nelze...prostě nikdy nevíš 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru