Dovolená v těhotenství. Můžu bez obav jet?

cuci25
25. kvě 2011

Holky, jsem asi v 5. týdnu těhotenství a za tři týdny máme zaplacenou dovolenou v Řecku... Myslíte, že můžu bez obav jet, nebo byste raději nejely? 😒

romcovaklarka
25. kvě 2011

Nechci, aby to znělo ošklivě, ale v tomhle stádiu "co se má stát, to se stane" a nikdo s tím v takovém případě nic moc neudělá... takže bych asi jela. Samozřejmě držím palce, ať je vše OK a pokud pojedeš, ať si dovču hezky užiješ 🙂

marrei
25. kvě 2011

Já jela v 6tt na svatební cestu do Turecka a nebyl problém 🙂

elvira
25. kvě 2011

Těžko říct, co bude za tři týdny - možná to bude v pohodě, možná budeš mít problémy - což Ti nepřeju.
Já jsem někdy v šestém týdnu začala špinit a krvácet a měla jsem zatrhnutou i dovolenou v jižních Čechách...
Takže hodně štěstí a šťastnou cestu - pokud nejsou problémy a nebudou, není důvod již zaplacenou dovolenou rušit "jen" kvůli tomu, že jsi těhotná. 🙂

kristi
25. kvě 2011

jde o to, jak jsi na tomzdravotne, co ti rekne tvuj doktor.....

aemmi
25. kvě 2011

Já už měla docela šílený nevolnosti v tuhle dobu 😒 takže z toho důvodu jsem seděla doma a nehnula jsem se téměř nikam, ale jinak bych klidně jela 🙂

ladybugie
25. kvě 2011

Ahojky, já měla těhu bez problémů, otěhotněla jsem hned v prvním cyklu snažení. Ke konci třtího měsíce jsme měli jet autem do Maďarska, bydlíme u Prahy. Doktorka mi to zakázala, že prý jednak namáhavá cesta a druhá věc - změna podnebí. Já bych v těhulení fakt nikam nejel, než si to pak vyčítat...

bambina007
25. kvě 2011

Ahojda...my letěli v 10 tt. skoro na tři týdny do Dominikánské republiky a bylo to super 😉 takže pokud bude vše ok, tak jen a jen doporučuji 😉

anetka1701
25. kvě 2011

Jela bych :o) Až se mimi narodí, tak na krásnou a poklidnou dovču budeš moct zapomenout :o) Těhotenství není nemoc a jestli ti je dobře, nemáš žádný problémy, krvácení, bolesti břicha a podobně, tak si to užij :o)

miluse
25. kvě 2011

já byla ve 12 tt také v Řecku, předtím jsem prodělala hyperstimulák 4. stupně, můj dr. mi to schválil i jako rekonvalecenci... a bylo to fajn, jen jsem se moc nevystavovala přímému slunci 🙂.... takže pokud je ti dobře, zdravotně jsi na tom v pořádku, tak není důvod nejet 🙂... přeju příjemnou dovču 😎

saronka
25. kvě 2011

já jsem letěla v 18tt do italie, miluju lítání ale v těhu mi to nedělalo dobře- krvácení z nosu nevolnost atd., ani přesuny z letiště na hotel mi nedělali dobře....už bych nejela..

ivca_doubek
25. kvě 2011

Já osobně bych asi zůstala doma, ale koukám že je to ojedinělý názor 🙂. Těhulky stejně moc na sluníčko nesmí, teplo taky nedělá moc dobře (nad 30°C by neměly těhule nic dělat), takže já osobně bych si to asi moc neužila. A navíc bych měla strach, že kdyby se něco nedejbože!!! stalo, tak je to pak složitější i s doktory, pořádně se domluvit, taky neumí všichni anglicky ☹. Ale je to jen můj názor

paolin
25. kvě 2011

Kdyžtak bych to konzultovala s Mudr, ale proč ne? Záleží na každé těhulce, jak se cítí 🙂 V Řecku teď moc horko nebude a ten relax.. 😉

coxa
25. kvě 2011

Při prvním těhotenství jsme byli v Egyptě 7-8. týden - těhu jsem tušila, ale testovala až po návratu a druhé těhu jsme byli na Krétě - 8.-9. týden a to už jsem o těhotenství věděla. Moc jsem si obě dovolené užila, fakt odpočinula, takže já za sebe určitě doporučuju. 😵

renat2
25. kvě 2011

Byla jsem v 6tt na dovolené v Itálii na horách a lyžovala jsem, v 34tt jsem byla autem opět v It. u moře...oboje naprosto bez problémů! Klidně vyražte a užijte si to tam 😉

amadores
26. kvě 2011

I u gynekologů jsou na otázku letadla v 1.trimestru u zcela zdravé ženy rozdílné názory...
Já osobně bych v 1. trimestru rozhodně nejela, žádná dovolená by mi pak nestála za to, abych si něco vyčítala.Už takhle je tolik příčin a možností, ze kterých může na počátku těhu nedopadnout dobře, nepřidělávala bych si zbytečně další...
Mě samotné známá v Turecku druhý den po příletu potratila a celý týden pak trávila v nemocnici po revizi, co jí zvrznuli a tady se z toho pak rok dávala dohromady.Takže tím budu ovlivněná...

svataterezicka
26. kvě 2011

Já se ptala v 7tt doktora hned že v červenci mám zaplacenou dovolenou, tak jestli můžu jet. Tak říkal že když se budu držet ve stínu (žádné opalování) tak si prý můžu dělat co chci. Ale ptal se kam jedu (Chorvatsko schválil)... Já bych třeba nejela někam do Turecka, Egyptu apod. V době dovolené budu asi 16-17tt. Ale pojedu hlavně kvůli dceři která trpí na ekzémy a moře jí pomůže.. Já budu ráda že budu mít za sebou ten první trimestr, pak si myslím že je to víc v pohodě kvůli té únavě a nevolnostem.. a ještě nebudu mít takové bříško aby to bylo nepohodlné.. můj názor...

ffiinnkkaa
26. kvě 2011

A proč nejet? Těhotenství není nemoc 🙂

gigi2
26. kvě 2011

Co se týká letadla,tak v 2. trimestu bych jela na dovolenou, v 1.trimetru ani omylem..
Tady přeci vůbec nejde o to, že by si člověk myslel těhotenství rovná se nemoc.

sisip
26. kvě 2011

Být tebou zeptám se na gyndě, doktor ti určitě poradí nejlépe.

hasky24
26. kvě 2011

@cuci25 já letěla na dovču ve 20 týdnu a úplně v pohodě ale samozřejmě po dohodě s doktorem 😉 😉

veronikaprostenika
26. kvě 2011

My se chystame do Recka na komci cervna, zacatjem cervence, to budu 17tt, muj gynekolog mi rekl, ze at radsi 2 hodiny letim nez abych stravila 15 hodin v aute na ceste(puvodne jsme chteli chorvatsko). Rekl, ze nevidi duvod, proc nejet(tehotenstvi"ťuk ťuk" probiha zatim bezproblemove). Takze urcite zeptat dr.a pak jet 🙂

maladama
26. kvě 2011

já bych si byla dovolenou v 1. trimestru určitě neužila kvůli tomu, že jsem furt jen spala, ale pokud se na to tazatelka bude cítit a její doktor to schválí, tak proč ne.
Jinak my nakonec letěli na Kanáry, když jsem byla v 22/23TT, doktor řekl, že do pěti hodin letu OK, ale ne Tunis nebo Egypt s ohledem na možnost střevních viroz. A jediný další místo, kde je v dubnu teplo, jsou ty Kanáry... Autobus zavrhnul absolutně, že to není pro těhotnou vhodné, to auto radši ne dlouhé cesty nebo s přestávkami.
Pozor na to, že pojištění většinou nehradí náklady spojené s rizikovým těhotenstvím a náklady spojené s porodem po 26TT, chce si to pořádně přečíst pojistné podmínky.
Jo a v prvním trimu jsem byla služebce letecky po Evropě, a letadlo mi nedělalo sebemenší potíže.

xvitk101
26. kvě 2011

Já byla ve 22.tt letecky v Římě a v 26.tt autem v Soeldenu. Po zdravotní stránce jsem byla zcela v pořádku a můj dr. mi to schválil. Ta několika hodinová cesta autem měla teda za následek podráždění dělohy, ale nelituju toho. V počátku těhu bych spíš řešila nevolnosti, a pokud žádné nejsou, tak neváhám a jedu. Těhotenství není nemoc a takhle ze začátku tě nebude "obtěžovat" ani velké bříško, jako teď mě 🙂

lenya79
26. kvě 2011

my letíme na konci června (budu 15 tt) na 3 týdny do Thajska, prej ve 2. trimestru není lítaní problém, v tom 1. bych asi váhala.... Jako neříkám, že nemám pochybnosti, protože let bude určitě dlouhý a vyčerpávající i pro netěhotného, ale letenky už jsou zaplacené, víza vyřízené, tak do toho prostě půjdu. Jen doufám, že mě do té doby přejdou ty příšerné nevolnosti. Řecko není tak daleko, asi bych ve tvém případě neváhala a letěla, pokud se cítíš dobře a nemáš žádné komplikace 😉

anysek85
26. kvě 2011

Ahoj holky,

já bych si asi letní dovolenou pro ten jeden rok odpustila a to hlavně v exotických destinacích - po ČR bych klidně cestovala kdykoliv kdekoliv a bez obav 🙂. Přece jen tady v ČR člověk tak nějak ví, na co si rád bacha, voda je ok, atd, nemáš jazykovou bariéru, víš jak na dosáhneš na nejlepší lékařskou péči...

Myslím, že ten jeden rok se to bez exotiky přežít dá.. 😉. Osobně bych se v začátcích těhotenství bála nákaz, infekcí a poškození plodu a ke konci zase předčasného porodu - a za tohle mi prostě ta dovča nestojí 🙂. Nehledě na to, že si u dovolené taky představuju nějakej ten koktejl, opalování, ochutnávání místních specialit a ne strach ze zvracení a únavu prvního trimestru 😉 a strach z infekce.

Takže dělej, jak myslíš, my se letos omezili na ČR a dobrý 😉.

lisanda81
26. kvě 2011

Ahoj já zastávám názor ,,co se má stát stane se" takže pokud mudr dovolí tak bych si užila poslední dovolenou ve 2 (3). Co se týče horka někdy je náročnější 30min cesta do práce když v mhd je 40°C. 😖

takyja
26. kvě 2011

Letěla jsem na dovolenou v létě do Řecka, v nějakém 3./4. měsící a v pohodě. Letěla bych znova.

verajs80
27. kvě 2011

Já jsem ve 22tt a právě zvažujeme dovolenou v Chorvatsku autem. V tom termínu budu ve 28tt,takže se přiznám,mám trochu obavy,ale žádné komplikace mě neprovází a cítím se dobře,tak asi dám na radu svého doktora,se kterým to chci co nejdřív probrat.. 😕

hojda
27. kvě 2011

Taky jsme chtěli na svatební cestu k moři, ale mrňous se nám povedl na první pokus. Dr. mi dovolenou v cizině rozmluvit. Když mi řekl, že si mám představit, že v začátku se může stát cokoliv a skončit v nemocnici někde v Řecku asi nebude asi úplně fajn. Pokud bych jela do ciziny, tak jen tam, kde mají zdravotnictví na dobré úrovni. K moři se podíváte ještě mockrát a mrňous za to stojí.

lenulinka00
31. kvě 2011

Ahoj, normálně bych jela..🙂 Já jsem s přítelem jela do Švýcarska ve 36tt. A všechno bylo OK. 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru