Dovolená v těhotenství. Můžu bez obav jet?

cuci25
25. kvě 2011

Holky, jsem asi v 5. týdnu těhotenství a za tři týdny máme zaplacenou dovolenou v Řecku... Myslíte, že můžu bez obav jet, nebo byste raději nejely? 😒

fatin
31. kvě 2011

Ahoj, já bych si dovolenou v zahraničí hodně rozmyslela - zvlášť v 1. trimestru. Loni jsme jeli do Bulharska v 7.tt a vrátila jsem se, začla krvácet a bylo po mimču. Ani dovču jsem si pořádně neužila, protože jsem se pořád hlídala. Musím říct, že jsem byla moc ráda, že jsem začla krvácet až tady, protože představa bulharské nemocnice není moc příjemná.
Abych ale nepsala jen negativní zkušenost - kamarádka byla v 1. trimestru na Kanárech a vrátila se v pořádku a má hezkou holčičku. 😉

luucia
31. kvě 2011

V prvním těhotenství jsme byli na dovolené v 16.tt a teď v druhém těhotenství jsme byli na dovče v 25.tt 😉 obě dovči proběhly v pohodě, bez problémů a jela bych hned znovu 😵 když nejsou v těhotenství problémy, tak není důvod sedět doma 😉

vorllinka
31. kvě 2011

Já jsem byla na dovolené ve 24tt, letadlem a úplně v pohodě. Pokud se cítíš dobře tak jeď a užij si to 😉

lukza
1. čer 2011

já jedu na dovolenou a to budu cca v 23týdnu ono se říká že první 3měsíce by se nemělo jezdit ani létat mě tenkrát doktor při prvním těhu v 8týndu nedovolil dovolenou ve španělsku napsal mě že nemužu letět aby vrátily penízky nechtěl aby se něco rizkovalo ale zároven řekl potratit mužete aji doma v postely.

stejskal
12. črc 2013

Máme zaplacenou dovolenou,za týden autobusem do Itálie,no a ted zjistím že jsem v 5týden,jet či ne?Ono když bych nejela,může se stejně něco přihodit i doma,raději nic nepřivolávat,budu opatrná,nebudu přehánět sluníčko,ted už je asi pozdě se rozmýšlet,ale doktorka mi to nezakázala.Jaký máte názor?

saminomimino
12. črc 2013

osobně bych takto brzy nejela,ale stát se může kdykoliv cokoliv,já byla loni v 20tt na Kanárech + 2 děti a nebyl s těhu jedinný problém 😉

petrusew
12. črc 2013

Já jela ve 14tt 230km od našeho bydliště. Ono v toto stádiu opravdu, co se má stát, se stejně stane🙂 Ptala jsem se doktora a říkal, že bez obav jet máme, kdyby se prcek neměl udržet, neudržel by se ani kdybych byla doma🙂

waszutka
14. črc 2014

Ahoj holky prosiiim chci slyset Vas nazor..jsem v 8tydnu tehotenstvi a mame ted v sobotu odjizdet autem do Recka..dnes jsem byla na kontrolu muj gynekolog ma dovolenou byla za nej mlada doktorka..rikala ze oni moc nedoporucujou jezdit tehu by se nemela slunit ani nic..stim pocitam ze budu spise ve stinu rikala ze je tam riziko..bavila jsem se s moji mamkou ta rikala ze co ma byt to bude a sprckem se pristi rok nikam nepodivame...nevim co a jak bojim se te cesty..jaky je Vas nazor 🙂

magdalena_f
14. črc 2014

Ahoj, autem máš výhodu, že si zastavíš na přestávky jak se ti hodí a tak. já byla busem v Itálii v 7tt a cesta teda příšerná, hrozně mi otekly nohy, jak se jelo dlouho. a sama teď řeším čerstvě zjištěné těhu a v koncem srpna máme zaplacenou dovcu v Bulharsku, ale letecky... Prober to s mudr., i když s nejvyšší pravděpodobností ti to nedoporučí. mě tu Itálii tenkrát taky ne, a kromě těch nohou to bylo v pohodě...

plasilka
14. črc 2014

Já musela jít v 19.týdnu na operací. Byla jsem úplně v pohodě a najednou z ničeho nic jsem dostala bolesti do břicha.museli mi vytahovat levý vajecnik a vejcovod a hematomy krve. Do té doby jsem byla úplně v pořádku.nedovedu si představit že bych tohle zažila někde v cizině.v tě hu jsme jezdili nanejvýš 3hodiny daleko autem na dovcu ať se mužem přinejhorším vrátit. Jsem ráda že vše dopadlo dobře ale i tady v česku měli problémy zachránit mě i syna .takže můj osobní názor nejet

jasamin
14. črc 2014

Kdyby jste se o dovolené rozhodovali s vědomím, že jste těhotná, zda koupit či ne, tak bych opravdu zvažovala. Pokud už dovolenou máte koupenou dýl, tak bych v případě bezproblémového těhotenství normálně odjela. Hlavně nemyslet na nic špatného a pořádně si to užít. Já byla ve 20týdnu letecky na Kosu a v pohodě.

krosta
19. lis 2015

Určitě ano. Já jsem jela ve čtvrtém měsící na dovču do chorvatska minibusem http://www.autopujcovna-pujcovna-dodavek.cz/voz... s dalšími osmi lidmi a zatím to byla asi moje nejlepší dovolená! 🙂

michaelad65
19. lis 2015

V 7 týdnu jsem letěla na Djerbu, bylo to jeste v dobe kdy se vsude resil masakr v Tunisu. Pokud se plod udrzet ma tak se udrzi☺ zadne problemy jsem nemela, ba naopak tam mi bylo lepe nez tady☺

barumat
19. lis 2015

Já jsem jela, ale je fakt, že jsme jeli v září, autem a na putovní dovču "Rakousko - Itálie - pak se uvidí" a měla jsem ultrazvukem potvrzené, že těhotenství není mimoděložní. Do té doby bych nevytáhla paty z republiky, protože pak jde o minuty. Když mi doktor řekl, že je mimino tam, kde má být, a já neblila, neomdlívala, nekrvácela a nic mě nebolelo, řekla jsem si proč ne. Nakonec jsme dojeli až do Monaka a naprostá pohoda 🙂

maru9
21. pro 2015

holky me premlouvala segra, at za ni dojedem do Svycarska, cca 800 km.. po tom co mi kolegyne vykladala jak ji pri ceste na dovcu zaclo mooc tvrdnout bricho a nasledne s tim lezela az do konce, sem odmitla, segra se mi skoro smala ze tehotenstvi neni nemoc, ze i letadlem se lita kdo vi do kdy.. no jeste ze jsme nic nenaplanovali, nedovedu si predstavit, ze bych ty problemy, ktere od 3. mes. prisly, mela nekde ve svycarsku za silene prachy resit + hospitalizace.. stres, jazykova bariera.. ja osobne tehotna nikdy nikam nepojedu!! Muj osobni nazor, mozna kdybych nemela nikdy zadne komplikace, tak mluvim jinak. Ale za ten risk by mi to nestalo po me zkusenosti.

ducik
21. pro 2015

V obou tehotenstvich jsem byla v Tatrách a i po Čechách, ale tam se ss vždy dojet domů. První tehu Vysoke, ted v druhem nizke a az na neustále (neblici) nevolnosti podruhé bylo obojí skvělé, užili jsme si to i s turami. Nejela bych do zemí, jako je egypt apod., kde člověk řeší průjmy nebo horší nemoci.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru