Doxybene (tetracykliny) na počátku těhotenství

chadia
10. čer 2011

Ahoj, chtěla bych vědět zda tu není někdo kdo bral Doxybene (nebo jiná antibiotika s tetracykliny) na počátku těhotenství. Mě se to stalo, nevěděla jsem že jsem těhotná (ani jsme to v té době neplánovali, prostě náhoda je blbec). Celých 15 dní jsem brala prášky už když jsem byla těhotná. Teď půjdu na genetické testy..... Vím že riziko je vliv na růst dlouhých kostí a zbarvení zubů, jenže ani nevím zda tohle může být genetickým testem odhaleno, spíše je to přeci na určité nemoci ale tohle "postižení" ani nemá konkrétní název. Gynekoložka mi řekla, že pokud by bylo dítě ovlivněné tak by ani těhotenství nepokračovalo, na genetice ale byli velmi vážní ale když jsem se zeptala na předchozí zkušenosti z praxe, tak to nakonec genetička nějak zamluvila a nic jsem se nedozvěděla. jsem trochu na nervy, pokud se na genetice nic neodhalí stejně se bojím rizika, že se mimčo narodí a až poté kosti přestanou růst. na internetu jsou obecné informace ale konkrétní osobu, která by napsala: brala jsem tetracykliny a mělo / nemělo to na díte dopad ne!!! Budu vděčná za vaše příspěvky z vlastní zkušenosti nebo doslechu.

drzubok
10. čer 2011

z hladiska stomatologie: až v 6 týždni sa začína tvorit stomatodeum a až v 8 týždni začiatok tzv.zubných pohárikov. a vasa gyn.sa na to pozera realne. na genetike tam zas od toho su... 🙂 .tot z hlad. zubného

chadia
autor
10. čer 2011

Díky, tak to bych snad byla mimo ohrožení. měla jsem je v době když jsem byla pravděpodobně v 2-4 týdnu těh. Vtipné je porovnat názory gynekoložky a gentičky. Gynekoložka mi řekla že 15 dní braní Doxybene není dlouhá doba (takže by to nemělo vadit), genetička řekla že 15 dní je doba dlouhá 😒

karafiatek
16. čer 2011

Ahoj, asi tak, též jsem brala na začátku těhotenství tetracyklynová antibiotika, též jsem nevěděla, že jsem těhotná. Screening v 1. trimestru vyšel negativní. Už se snažím na to nemyslet. Jsem nyní cca v půlce těhotenství.

chadia
autor
17. čer 2011

já jsem podle posledního ultrazvuku 16+1. Na odběr plodové vody jdu příští pátek.... takže výsledky skoro až za měsíc. Tebe na genetiku neposlali??

karafiatek
17. čer 2011

@chadia No já byla na genetice v 1. trimestru. Doktor vše přeměřil, nožičky, ručičky, šíjové projasnění, nosní kůstku, apod. Vše vyšlo OK i dle krevních testů. Na genetice v 2. trimestru zase měřili, zase vše OK odpovídalo délce těhotenství, nikam jinam mě neposílali. Já už to nechávám osudu, na odběr plodové vody jít nechci a ani mě tam zatím nikdo neposílal. Kvůli věku bych snad jít měla, ale při screeningu v 1. trimestru (13.týden) lékař říkal, že když vyjde vše OK, nutit mě do toho nebudou....... Takže asi tak.

floresta
27. črc 2013

@karafiatek
Ahoj, chci se zeptat, jak to probihalo dal. Mam ted stejny "problem". Miminko chceme, doktorku jsem upozornila ze je mozne, ze jsem tehotna, nechala me udelat baby test, negativni a nasadila Tetracyklinove tablety kvuli podezreni na infekci nakazenym klistetem. Mesicky jsem nedostala a gynekolog mi rekl, ze doktorka urcite mela pockat, az dostanu menstruaci, ze pres dnesni velkou citlivost baby testu jsou porad nespolehlive, jsem toho dukaz. Co ted? Zuby se tvori az v nekdy v 6. tydnu, tak to uz jsem to nebrala, ale co kosti? V pripade, ze bychom dite nechteli, z lekarskeho hlediska by nebyl problem, aby mi driv pry doktor napsat interrupci ze zdravotnich duvodu... ale my ho chceme a dneska se k antib. pry pristupuje benevolentneji nez driv... Jsem teprve v 6, tydnu a nevim, co nas ceka.

karafiatek
29. črc 2013

Já jsem nakonec sama ta antibiotika vysadila, když jsem tušila, že jsem těhotná. Chodila jsem pak na genetické testy, dítě se po tělesné stránce narodilo v pořádku. Ale už bych ty pilulky nikdy nebrala.... nikdy se neví, jaký vliv to může mít na plod.

kacased
2. pro 2013

jak jste dopadli??? @chadia

liliana.zidzikova
4. únor 2014

@chadia dobrý večer, hľadám, pátram kto bral na začiatku tehotenstva doxybene a našla som. Smiem vedieť ako ste sa rozhodli, donosili ste dieťatko? Ste v poriadku? Ja o mesiac rodím a teraz ma prepadla panika, či bude zdravé. Vopred Vám ďakujem za odpoveď. Táňa

milkusik
29. dub 2014

Dievcata pisete tu ze ste brali doxybene ale nepiste ako ste dopadlj po porodeci su babetka zdrave aj po porode a ci nemate zdravotne problemy aj v neskorsom veku?

march67
15. bře 2015

chadia liliana.zidzikova milkusik karafiatek
Holky, prosím, potřebuji uklidnit, omlouvám se za osobní dotaz....co vaše miminka? Jsou v pořádku po Doxybene? Děkuji moc

march67
15. bře 2015

@milkusik
@liliana.zidzikova
@floresta
@chadia
Holky, prosím, potřebuji uklidnit, omlouvám se za osobní dotaz....co vaše miminka? Jsou v pořádku po Doxybene? Děkuji moc

floresta
15. bře 2015

po vynechani mens. podezreni na boreliozu, negativni tehu test. zastupujici gynekolog me vydesil potratem, po konzultaci v nemocnici pry bylo brzy a dite jeste nebylo propojene. stejnak jsem se bala, a byla nastvana na doktorku, ze nepockala nebo neudelala vysetreni z krve, ktere by to uz ukazalo, nez mi to predepsala, ale mame sikovnehi rocniho kluka, ma 6 zubu, z toho 2 trochu jinak tvarovane jak ty, co jsou do paru, souvislost s tetracyklinem mi nikdo nepotvrdil. Neni to moc videt, sousedka sklanejici se nad kocarem nema sanci si toho vsimnout... Jinak zatim nastesti je zdravy a na nic neprisli.

liliana.zidzikova
16. bře 2015

Áno samozrejme, rastie ako z vody, máme rok a sme zdravučkéééééééééééééééééé, žiadne vady, ešte mi nebola ani chorá, iba bežné infekty a má soplík, ani reakcie po očkovaní. Nebojte sa. Ja som konzultovala s nemeckým lekárom, lebo moje dávky doxybene boli veľmi vysoké. Do 6 tt ešte plod nevyživuje placenta, tak sa určite nebojte!!!!!!!!

march67
17. bře 2015

@liliana.zidzikova děkuju, děkuju, děkuju moc, objala bych vás, kdybych mohla 🙂 Jste zlatá 😉

march67
17. bře 2015

@floresta děkuji, hned je mi líp 🙂

liliana.zidzikova
17. bře 2015

Aj vy máte moje pomyselné objatie. Mať zdravé dieťa je to najkrajšie na svete, dajte vedieť, keď budete mať svoje mimino v náručí 🙂 Držím pršteky za zdravie a rýchly pôrod

march67
17. bře 2015

@liliana.zidzikova Ještě jednou vám děkuji, určitě se ozvu🙂 Ovšem na miminko v náručí si ještě budu muset počkat, končím teprve jedenáctý týden 😉 Pěkný den a užívejte mateřství.

sasule88
12. dub 2015

Ahoj,take bych se rada zeptala,vas co jste braly tyhle antibiotika na zacatku tehotenstvi. Tento tyden mi doktor dle UZ rekl,ze jsem tak v 5.tydnu tehotenstvi,ale ja poslednich 7 tydnu brala Doxyhexal(obdobne jako doxybene). Jsou vase mikinka i pres to v poradku? Jsem ted vynervovana,zda na dalsi kontrole jeste vubec mimi bude a kdyz ano,jestli budu muset jit na potrat. Diky za odpoved!

makayka
9. kvě 2015

Ahojte holky taky jsem brala doxybene když jsem nevěděla, že jsem těhotná ale muselo to byt max první 3 týdny a dala jsem si jen 3 prášky. Tak snad to bude ok :( ☹

lamiaaa
9. kvě 2015

Ještě jsem ten dotaz ani nedočetla a chtěla napsat stejný názor jako má tvá gynekoložka. Na úplném počátku těhotenství, kdy se o něm většinou ještě neví (tak cca 3 týdny) platí všechno nebo nic, takže pokud je v tomto období zárodek vystaven škodlivinám, tak buďto zanikne anebo se bude dál normálně vyvíjet. Tak nás to učili i na škole (zdravotnické zaměření), takže nebála bych se toho 🙂

luonka
1. říj 2015

Ahoj, právě mi gynekolog potvrdil těhotenství. Podle UZ bych měla být 5+5tt, na přelomu 4-5 tt jsem týden brala atb Doxybene. Za 14 dní mám jít opět na kontrolu, kde mi doktor vypíše žádanku na genetiku. Už teď mám hrozný strach z výsledků, aby bylo mimi v pořádku. Prosím za jakékoliv zkušenosti s těmito léky v podobném případě jako já. Děkuju 🙂

makayka
2. říj 2015

@luonka já taky brala a malá je vklidu 🙂 no stress na začátku to až tak nevadí. Tělo by plod vyloučilo kdyby bylo něco moc špatně.

nikyknm
8. led 2021

@luonka
@sasule88 Ahoj holky, omlouvám se za osobní dotaz, ale jsem nyní v podobné situaci jako tehdy vy. Můžu se zeptat (a doufám v to) jestli proběhlo všechno v pořádku? Mám strašný strach.

andrea_miaa
14. led 2021

Dobrý den. Dne 30.11. jsem začala brát doxyhexal100 až do 8.12. a 10.12. jsem zjistila těhotenství. (Podle ultrazvuku 7tt..) Dnes jsem ve 12+4 a paní doktorka mi řekla, že většinou doporučují na genetice plod odebrat. Je to opravdu nutné? I po 8 dnech užívání, v 7tt.? Na genetiku jdu poprvé za 4dny, kde rozhodnou. 😔😔

andrea_miaa
14. led 2021

@karafiatek dobrý den, o jakem týdnu těhotenství mluvíte? Já v 7tt brala doxyhexal a prý je to špatně.

nikyknm
15. led 2021

U mě se to již vyřešilo samo :( Brala jsem větší dávky než vy, moc vám držím palce, at na genetice všechno dopadne dobře.

andrea_miaa
15. led 2021

@nikyknm to snad né. 😔 To je mi tolik líto! Pořád si představuji všelijaké narkomanky, které měly štěstí? Je to nespravedlnost.

nikyknm
16. led 2021

@andrea_miaa U me to bylo vic veci na jednou. ty antibiotika jsem dostala na hodne rozjety bakterie (Mykoplasma a ureoplasma- nebo tak nejak), ty sami o sobe to tehotenstvi pry dost komplikuji. Takze proste jak se toho bylo vic, tak to bohuzel skoncilo temer driv nez to zacalo. Jsem na jednu stranu rada, ze to neprislo dyl. Verim, ze se tohle snad povede zalecit a priste uz to vyjde a bez jakychkoliv komplikaci. Vam moc drzim palce, verim ze to snad dobre dopadne. hodne holek tady psalo, ze braly vetsi davky (200mg) a na genetice vse dopadlo dobre a narodili se zdrave deti. Moc na Vas myslim.

olinocka1
16. únor 2021

@liliana.zidzikova prosim vas mam teraz rovnaky problem, uzivala som doxyhexal 17 dni 2x denne asi 3,4,5 tyzden 😥 nevedela som o tom ze som tehu, prosim s kym a ako ste sa poradili? Gynekolog ma vystrasil. Mate kontakt este na nem.doktorov? Dakujem

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru