Dr. oslovil miminko jako kluka, může to být i holka?

innula
17. pro 2013

Ahoj holky. Prosím, stalo se někomu, že by doktorka na UT oslovila miminko jako chlapečka (koncovka přídavného jména, myslím "neposedný, nebo zlobivej" už nevím..) a pak to byla holčička? Ve 20tt na UT jsem doktorce předem řekla, že pohlaví nechceme vědět, ale během UT oslovila Dr. miminko s tou "klučičí" koncovkou.. Nevím, jestli to Dr. řeší a rozlišuje, jestli kouká na holku/kluka, nebo oslovují prostě nějak, jak je napadne. Stalo se někomu? Děkuji za zkušenosti 🙂

klaire22
17. pro 2013

Stalo se to mé kamarádce. Řekli, že nechtějí vědět pohlaví, ale doktor jednou něco řekl o miminku, jako neposedná, nebo tak něco......když se ho zeptali, že oni nechtějí vědět pohlaví, zda ho viděl, tak to nějak zakecal.......ale kamarádce se nakonec opravdu narodila holčička 🙂

lamarika
17. pro 2013

Stalo se mi to stejné a opravdu to byl kluk

suzanna123
17. pro 2013

Kdyby řekla neposedná, tak jo, ale v tom klučičím tvaru to nemusí nic znamenat. Já bych to pořád brala 50 na 50

lenicka07
17. pro 2013

Moje doktorka prostě nejčastěji mluvila o "prckovi" 😀 takže vždy v mužském rodě, i když jsme čekali holku. Takže podle mě záleží na podstatném jméně ke kterému se to vztahovalo nebo na tom v jaké souvislosti to bylo použito. Doktorka to podle mě moc neřešila, spíš se soustředila na to, jestli všechny ukazatele jsou v pořádku, než jakého pohlaví zrovna dítě je.

salomee
17. pro 2013

No.. mě se to nestalo, ale mám k tomu poznámku..., že můj dr. pokud zrovna neviděl na monitoru, "co to je" (některé kontroly to ani vidět nešlo, znáte to, mimčo se jinak natočí), nikdy si nepamatoval, jestli mi to už řekl, nebo ne, tak se mě ptal několikrát, zda chci vědět pohlaví...takže opravdu záleží na situaci, třeba to tam zrovna vidět nemusel a používal svůj "universální", v tomto případě mužský rod 🙂 ..

dotinka
17. pro 2013

Urcite mohl rict ze to miminko je neposedny 🙂 ja bych se podle toho uplne neridila 🙂

petrajurinova
18. pro 2013

My pohlaví vědět chtěli, ale obě děti se vždycky k ultrazvuku točily zadečkem, nebo krčily nohy tak, že to nebylo vidět a reakce doktora byla: ten prcek je tvrdohlavý, človíček je stydlivý, případně mrňous chystá překvapení a byl to poprvé kluk a podruhé holka. Takže koncovka použitá ve spojení s "plodem" je nepodstatná a nic neříká o tom, jaké pohlaví dítě má.

akashka
18. pro 2013

My taky pohlaví vědět nechceme, sama o miminku mluvím jako o prckovi, takže v mužském rodě neustále a i doktoři na utz aniž by se na pohlaví dívali mluví stejně, jako to je lump, ten je akční atd.. a to o něm takhle mluví i když jen koukají na hlavičku a než dojdou ke spodku, takže bych to jako ukazatel pohlaví neviděla 😉 Nějak o něm holt mluvit musí a málokomu jde ten střední rod přes rty 😀

martina_z
18. pro 2013

Stalo, mnohokrat, a to jeste v dobe, kdy pohlavi nejspis jeste ani nemohlo byt videt. Proste genericke maskulinum a vubec bych se tim v myslenkach nezabyvala.

bonavoxa
18. pro 2013

U mě též doktor pronesl tvar ,,neposedný"...a je to holka.

carolineg1
18. pro 2013

mi taky řekl jak mi dával foto, tady ho máte fešáka...a je to holka 🙂

prcekverunka
18. pro 2013

Já myslím, že to nic neznamená. Já jsem sama mluvila o mimču jako o klukovi, protože jsem jí říkala prcek nebo mrňous. A čekáme holčičku.

zuzamik
18. pro 2013

Já bych to nebrala za bernou minci- já jsem od začátku o mimču mluvila jako o drobkovi- tzn o něm (a nikdo nám v té době ještě pohlaví neřekl)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru