Druhé těhotenství mám úplně jiné než první. Co vy?

kacka79
8. čer 2009

Ahojky, nedávno se mi potvrdilo, že čekáme druhé miminko. Jen mě zaskočil průběh začínajícího těhu.. Při prvním jsem ani nevěděla že jsem těhotná, žádná nevolnost, chutě, no prostě úplně normální stav. Teď je mi zle snad od dne oplodnění, pocity na zvracení, dělá se mi zle v autě, mám zvrhlé chutě, no blázinec.. Máte někdo stejné zkušenosti??

peta.cz
12. čer 2009

Já měla obě těhotenství dost podobné, nějakou dobu mi bylo na zvracení, ale nezvracela jsem, teď u druhého mi víc vadili různé pachy (no a zrovna jsme trénovali bez plenek, takže si to dovedete představit, jak mi bylo, když se Mišák pokadil do slípků 😖 ). U prvního jsem měla trošku omdlívací stavy a tvrdnutí břicha, u druhého v pohodě. Řekla bych, že druhé probíhalo tak nějak víc pohodověji, možná jsem neměla tolik času se pozorovat, jak při prvního 😀 .Zato jsem byla podstatně víc unavená, protože když jsem Míšu přestala kojit, tak začal stávkovat s poledním spaním a já si neměla kdy odpočinout. Na konci těhu už jsem nejezdila s kočárkem, ale Míša si to ťapal sám, takže jsem se s ním nemusela tahat a teď máme skejtík ke kočárku, tak když ho bolí nohy tak si naskočí a sveze se (no on by se nejraději vozil pořád) 😉

Prcek se na mimi asi i těšil, a má k němu hezký vztah. Nejhorší období bylo měsíc po porodu, dost se vztekal kvůli každé blbosti a žárlil, když jsme mimi nosili, na malého ale ošklivý nebyl. Takže to chce pevné nervy do začátku, výhoda je, že novorozenci většinu dne prospí, tak má člověk víc času na to starší dítko.Řekla bych, že teď Davídka "přijal" do rodiny, a rád si k němu leze do postýlky, nebo pod hrazdičku a ukazuje mu hračky...horší to bude až mu začne Dáda bourat hračky, ale to už je asi na jinou diskuzi 🙂

marinka
12. čer 2009

Tak já to porovnám tak pěkně jako Krista 😵

1. těhu: nevolnosti až někdy do 15 tt, zvracela jsem skoro každý den. Únava v prvních týdnech, chodila jsem spát po obědě a v osm jsem usínala u telky. Měla jsem chutě na samé nezdravé věci - polívky ze sáčku, brambůrky, čokoládu..

2. těhu: nevolnosti pohodové, sem tam se mi zvedl žaludek, ale bez zvracení (jednodenní blicí virózu nepočítám). Únava v prvních týdnech dost velká, bez spaní po obědě bych nemohla fungovat. Ale večer chodím spát až kolem jedenácté a v pohodě. Chutě mám na zdravé věci, brambůrky nemůžu ani vidět, ale dopřávám si ovoce, zeleninu, sýry apod. 😵 Přibírám zatím stejně jako při prvním těhu

farmarska
12. čer 2009

ahoj holky! zrovna jsem vás přelouskala a musím konstatovat, že každé těhu je opravdu jiné a vůbec bych si netroufala odhadovat pohlaví, podle toho jestli je někomu špatně, nebo ne 😀
u mne to bylo a je asi takhle:

1.těhu (před 10lety 😅 ) bylo mi krásně, dobře, všechno mi chutnalo, špatně mi nebylo, vůbec jsem se nemusela v ničem omezovat a ani jsem pomalu za celou tu dobu nevěděla že jsem těhu 😀

2.těhu bylo mi od samýho začátku strašně zle,celodenní mořská nemoc, zvracení, nebyla jsem schopná pomalu vlylést z postele..todle trvalo celejch prvních 12týdnů, pak se mi začlo pomalu dělat líp, boužel jsem ale týden na to v 13tt potratila 😔

3.těhu teď momentálně jsem v 6týdnu a je mi dobře (krom těch nervů aby to tentokráde všechno dobře dopadlo 😅 ) Nezvracím, jen mám pořád vlčí hlad a jsem unavená, ale jinak musím zaťukat za celou dobu jsem nezvracela a ani mi nebylo zle od žaludku 😵

kacka79
autor
12. čer 2009

Holky, ty hrozný nevolnosti bývají tak do cca 3 měs?? Neumím si představit že bych to měla takhle zvládnout do konce 😝 Někdy je to OK, ale někdy je mi celý den na bli..

A taky se mi dělá hrozně blbě v autě a to i když řídim..no masakr

masacek
12. čer 2009

farmarska i já mám nervy jestli to klapne.I Lucinka byla totiž na 4.pokus.S Otěhotněním problémy nemám ale pak se to vždy nějak zvrtlo ☹ .Pokaždé jinak.Ale jsou to nervíky celou dobu.Nejdříve aby jsem to nepotratila a potom aby byly v pořádku výsledky.Nakonec aby se to nenarodilo předčasně 😠 .Ale jak mám Lucinku tak to prožívám mnohem klidněji
krista děkuju za podrobný popis.

farmarska
12. čer 2009

masacek to je dobře, že se Lucinka vydařila 😀 A bude mít Lucinka sourozence? 😕
ty obavy to je přesný, jak jsi to napsala 😖

aponchie
12. čer 2009

ano i u nas..prvni tehu nic..jen lehke nevolnosti a pak pohoda porod doslova za chuze vsecko OK
druhe tehu hruzabolest snad vseho pripadala jsem si jak zebracka porod bolestivej kratkej ale na druhou stranu rychlejsi rekonvalescence po proodu zadna bolest dole a aktivita vetsi nez u prvniho..

masacek
12. čer 2009

farmarska Teď jsem asi v 6tt tak věřím že brzy budeme mít další mimčo.I když budu muset absolvovat všechny vyšetření vzhledem k věku i k předchozím problémům ale stojí to za to.Ale ty nervy jsou nejhorší!!!!Myslím že budu mít podobný termín jako ty.Ještě jsem u doktora nebyla ale spočítala jsem si to na 9.2.2010.Ty už jsi byla u doktora?

farmarska
12. čer 2009

masacek jo jo už jsem tam byla, minulej týden a mám tam jít zase v pondělí, to už bude na ultr. vidět víc, asi i srdíčko, teda alspon doufám, že tam bude 😅 Nemůžu se pondělka dočkat, ale zároveň se bojím, nějaký špatný zprávy. Si připadám jak magor 😅 Já mám termín asi 4.2. 2010 🙂 jestli vše půjde jak má 😵

masacek
12. čer 2009

Jo jo ☹ Já to znám ty nervy už jsem zažila i to že srdíčko přestalo být.Tak podvědomě odkládám návštěvu u doktora.Tohle těhotenství budou pro mě šílené nervy.
Určitě to bude dobrý,musíme tomu věřit 🙂 .Už abychom byly alespoň ve 25tt.To už je po těch důležitých vyšetřeních.

farmarska
12. čer 2009

masí nebo ještě lépe v 35 😀
i naše srdíčko zamlklo, v březnu ve 13tt 😔
tak se holka drž! Jedeme skoro nastejno, tak se budeme navzájem podporovat a vyměňovat si zprávy, jak se krásně daří těm našim miminkám 🙂

masacek
12. čer 2009

To je fakt 35tt je jistější 😉 🙂 .Jak je to dlouho co se ti to přihodilo?

farmarska
12. čer 2009

19března 😔
a ty?? 😕

masacek
12. čer 2009

Mě problémy pronásledovaly od r.2006 až do r.2008.Po Lucce je to teď poprvé.Měly by jsme založit téma pro začínající maminky/4tt a dál/.Tam si vyměňovat zkušenosti 🙂

farmarska
12. čer 2009

tak ttřeba se ti to tou Lucinkou prolomilo a ted už bude jenom dobře uvidíš 🙂
tak jo, tak založ! 🙂

farmarska
12. čer 2009

masac tak já jdu dohajan, dobrou noc přeju 🙂

masacek
12. čer 2009

Dobrou noc!!!!

pazhitka
14. čer 2009

Ahojky, tak to je povzbudive, ze druhe tehu muze byt pohodovejsi nez to prvni. Ja jsem si udelala testik az dnes, mam skoro rocniho chlapecka, kojeneho, od porodu jsem jeste nemenstruovala, ale myslim, ze zhruba znam datum poceti 🙂 Tak uvidime... nedovedu si moc predstavit, ze by mi bylo tak, jak v prvnim tehu, to jsem sice chodila do prace, ale odpo zalehla a odpocivala... s tim nasim raubirem to teda moc nejde...

farmarska
14. čer 2009

pazhit jo jo každý těhu je uplně jiný 😵

pazhitka
14. čer 2009

farmarska- je, my mame shodne terminy porodu🙂 🙂

masacek
15. čer 2009

pazhitka tak to jsme na tom skoro stejně jen Lucka je o 14dní mladší.Už Tobiáš chodí?

kacka79
autor
15. čer 2009

Čau holky, tak už jste založily to téma??? Přidala bych se 😵

pazhitka
15. čer 2009

masacku, nechodi, jen leze jako drak...ale pristi pondeli jdem na rocni prohlidku, myslim, ze vazi cca 11 kg a je to fuska ho porad tahat...vy jste dalsi tehu planovali? ja musim rict, ze my ne, pripada mi to dost brzy, ale samozrejme radi jsme...

masacek
16. čer 2009

pazhitka:Lucka taky ještě nechodí i když už pár kroků udělá a pak padá.Jenže se klidně pouští a padá volným pádem jedno kam.Tak ji musíme pořád hlídat a jistit ☹ .Stále ji musím nosit protože je to můj mamánek a v náručí je ji nejlépe.Když byla malinká měla jsem úraz páteře a 4.měsíce nesměla nic dělat jen ležet.Tak jsme ležely pořád spolu a ona si na to zvykla a já nemám to srdce ji to násilím odnaučovat. 😖 Další mimčo jsme plánovali ale mysleli jsme že nám to hned nepůjde.Jsme ale rádi.Bude to asi náročný ale budou věkově blízko k sobě a to jsem ráda 🙂 .

kacka79
autor
16. čer 2009

Masacek, my mame teda rok náskok, ale fíla je super mamiňák, taky ho hodně nosim a to má 15 kg 😵 Musíme to nějak zvládnout. Jinak já byla u doktora V pondělí a těhu potvrzeno, předběžný termín 15.2. první poradna za 3 týdny... a co nového u vás???

masacek
16. čer 2009

Já jsem se taky objednala na příští týden k doktorovi!jinak je mi dobře a připadá mi to až divný 😖 .

pazhitka
17. čer 2009

ja bych chtela jit k dr az tak za 14 dni, ale uvidime, treba to nevydrzim a objednam se driv... moc se tam netesim, nemam doktory vseobecne moc rada, ale jinak to asi nepujde🙂 moje dr je docela OK, ale pry se u ni v posledni dobe musi cekat i dve hodiny, coz nevim, jak s malym zvladneme... jinak se taky citim mnohem lip nez u prvniho tehu, taky je mi to divne🙂

masacek
17. čer 2009

Bude to náročnější s našimi drobečky.Taky jsem chtěla jít později ale doktor má dovču tak to musím ještě promyslet.Chodíš s tobiašem cvičit nebo plavat?

pazhitka
17. čer 2009

masacku, plavat nechodime, protoze ma atopak a kozni to nedoporucila... ale cvicit chodim pravidelne, od jeho cca tri mesicu a je to super, hlavne ted, kdyz uz je vetsi, tak se mu to zacina libit... a co vy s luckou, taky chodite nekam?
dneska je mi skoro uplne dobre- na jedne strane super, na druhe strane se bojim, ze neco neni OK☹

masacek
18. čer 2009

my taky chodíme cvičit do RC Rybička,plavat a ještě jsem s ní začala chodit na znakování ale to je myslím o ničem.Asi ji to baví protože je mezi dětma a zpívá se tam ale moc ji to nedá.Nic si z toho nedělej mě taky nic není jen občas se cítím jinak.Třeba když mám prázdný žaludek.Ale o nevolnosti nemůže být řeč.Taky než jsem otěhotněla jsem kojila a teď mi ani prsa nebolí jako u Lucky.Taky z toho nemám dobrý pocit.Četla jsem že když není špatně že se často potratí ale doktor mi to vyvracel že je to blbost.Tak neví jestli říkal že je to blbost a je to pravda nebo abych byla v klidu.Ale znám hodně holek kterým nic nebylo a miminko mají zdravé 🙂.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru