Endometrióza. I tak se to podařilo

pavlaneu
16. říj 2006

Ahoj holky,snad nejsem jediná,kterou potkala tato nemilá diagnoza..píšu o ní právě proto,že vám všem ,které to potkalo chci dát naději..po 11letech jsem se dočkala svého druhého těhot.jsem ve 21t.a čekáme zdravou holčičku ,léčili mě hormonálně několik let,nakonec tělo řeklo dost a začalo protestovat-otoky,nepr.menstr.,prsa ze 75B na 75D,migrény atd.,nakonec mě neminula operace,při které mně oznámili,že mám pouze 8%na otěh.což mé duši nepřidalo,je fakt,že se mi hodně ulevilo od bolestí,ale postupně jsem to vzdala!!! 😔 Když jsem měla odletět v pond.na dovču a jako naschvál jsem to nedostala,jela jsem k dokt.,ať mi něco píchne,abych měla klid a on mi řekl,že jsem v 10t.a měla jsem poslední menses prostě už jako těhotná,ještě,že jsem ležela,byl to ten nejkrásnější šok po 11letech,kdy se nám narodil krásný syn Péťa a teď to bude Anetka..nikdy není pozdě a nepřestávejte mít sny,oni se totiž plní 😉

muffin99
21. únor 2016

Jinka samozřejmě nikoho v ničem nepřemlouvám...jen jsem vám poskytla i jiný pohled na tuto fakt hnusnou nemoc. Řešení je...trvá to dlouho protože je to přirodní léčba...ale řešení je. Je na každém člověku, jak se k tomu postaví a jakou léčbu si zvolí 🙂 Já jsme prošla operací i hormonální léčbou a ani jedno z toho nepomohlo...přešla jsem naa lternativní léčbu a ejhle...ono se začly čít zázraky 🙂 Přeji všem holkám, které se s tímto setkaly, aby se jim nakonec podařilo tuto nemoc překonat...mě samotné je 23 let a zjistili mi to ve 21 letech...za ty dva roky jssme prošli peklem...ale nakonec se vše obrátilo v to dobré 🙂 🙂 Přeji vám jen to nejlepší 🙂 🙂

lenca1212
27. únor 2016

Ahojky holky mám ve středu 24.2. po transféru a mám nakonec dvě embryjka zavedené pro větší šanci. Dnes mám termín mensruace a mám bolesti měl to někdo taky tak prosím? Měla jsem dlouhý protokol…doktorka mě říkala, že vše bude posunuté..a stejnak doufám, že ani nepřijde do 14dnů🙂

muffin99
27. únor 2016

@lenca1212 Ahojky, ono je to těžko říct, protože každý to má opravdu jinak. Někomu není vůbec nic, někoho bolí břicho jako na MS, Ale pokud ti teprve před 3 ndy zavedli embryjka, tak to může značit třeba zahnizdování 🙂 Mě při prvním ketu kdy s uhnizdili embryjka nebylo absolutně vůbec nic, tak sem si říkala, že se to asi nepovedlo prootže každý všude psal, jak měl bolesti nebo nějké tušení, nebo že bolely prsa a mě nebylo nic a nakonec se chytlo🙂 Sice jsme kolem 11 týdne o něj přišli ale podařil ose 🙂 No a ted po zavedení jsem měla jen občasné pobolívání v podbřišku a taky se chytlo 🙂 Dokonce z toho vyšly jednovaječná trojčátka .. doktoři to doted nechápou jak se to mohlo stát 🙂 Uvidíš jak ti vyjde těhotenský test 🙂 Budu moooc držet palečky aby se zadařilo 🙂

lenca1212
27. únor 2016

@muffin99 TAK TO JE KRÁSNÉ OPRAVDU A JÁ ZJISTILA ŽE MÁM I TEPLOTU NEVÍM ZDA JE TO DOBRÉ NEBO ŠPATNÉ ..NEBO NA MĚ NĚCO LEZE NEVÍM 🙂

zuzapra
27. únor 2016

@lenca1212 snad te to povzbudi. Me bylo po obou transferech jako by na me sla chripka. 🙂 hodne stesti!!!!
A mam z toho dve krasne deti!!!!!

hank80
16. říj 2016

Zdravím! Endometriózu mi diagnostikovali loni touto dobou. Následovala laparka ( cysty na obou vaječ. - 5x5cm) a odstranění polypů. Poté jsem půl roku zobala Visanne. A pak, pravděpodobně hned po poslední pilulce jsem otěhotněla. Jsem ve 13tt a je mi 36 let. ;)

evulka5
5. pro 2016

Taky se přidávám k těm, kterým to dobře dopadlo a chtěla bych moc podpořit všechny, kdo se teprve o této nemoci dozvídají. Já měla při MS tak strašný bolesti, že mi prášky nepomáhaly a musela jsem si brát dovolenou v práci. Dělali mi laparoskopii, měla jsem hormonální léčbu, pak jsme se snažili asi dva tři měsíce sami o miminko, ale jednalo se o "časovaný styk" podle ovulace, pak rychle inseminace a umělé oplodnění. Při něm mi přes všechny hormony odebrali pouze jediné vajíčko, které se neuchytilo. Trvalo to přesně rok, vůbec na to nechci vzpomínat... každý měsíc hrozné bolesti, neustálé kontroly v nemocnici, všechny ty léky a hormony. Dost mi to ubližovalo a endometrióza se zhoršovala. Proto mi další umělé oplodnění zakázali, jedině s darovanými vajíčky. Na jednu stranu mi bylo hrozně, strašně jsem oplakala, že nemůžu mít vlastní děti, ale na druhou stranu mi asi spadl kámen ze srdce, že vím, jak na tom jsem a že se s tím prostě musím srovnat a tento šílený kolotoč končí. No a přesně týden na to jsme normálně doma počali miminko. 🙂 Byl to šok pro všechny, když jsem přišla do nemocnice na testy a vyšly pozitivně. 🙂 Bohužel teď rok a něco po porodu (bohužel císařem), se mi nemoc zase vrací a jsem opět na hormonech, tak snad druhé miminko půjde lépe, na umělý oplodnění už vážně nepůjdu. 🙂 Hlavu vzhůru všem, i tak beznadějný případ jako jsem byla já, měl šťastný konec. ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru