EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

ardetka22
23. lis 2010

@kinsli Co mi to děláš? ☹ Ještě že tu mám otevřenou čokoládu, jinak bych si poslintala klávesnici 😀

kinsli
23. lis 2010

@ardetka22 vypadá to nádherně co??? taky bych se do toho hned pustila 🙂

ardetka22
23. lis 2010

To mi povídej! Ale nejradši bych se pustila do konzumace, to pečení mě sice baví, ale teď bych radši spíš to jídlo 😀

ardetka22
23. lis 2010

@kinsli Tak po dnešním tréninku 26 cm na obvodu na druhý pokus.. Asi jsem se přefoukla, protože minule to tolik na stejný počet nafouknutí nebylo. Takže docela nepříjemný pocit.. Třetí pokus už jsem dala míň, abych si neublížila a zítra si nejspíš dám pauzu, přece jen, k porodu radši zcela v pořádku 😉 Podle kalkulačky to odpovídá 8,2 cm, podle tabulky skoro devítce, takže tabulka fakt nesedí..

shira_
23. lis 2010

@ardetka22 ja som stále na tej istej úrovni, stále sa točím okolo 8-8,5 a je mi to dosť nepríjemné, aj ten vnútorný tlak a hlavne pálenie a svrbenie, čo mám posledné 3 dni. ale snažím sa cvičiť napriek tomu, aj keď pomalšie a opatrne.

ardetka22
23. lis 2010

@shira Taky se mi zdá, že to je nějaký začarovaný bod.. Ne a ne se dostat přes.. Zítra si dám oddech nebo jen nějaká nižší čísla, pozítří zas normálně.. Nebudu to zas hrotit, abych si neublížila dřív, než je třeba..

svatule
24. lis 2010

ahoj holky, takže po dnešní kontrole v nemocnici mám naplánovaný císař, prcek KP, navíc už nemám počítat s přetočením, tak přestávám cvičit, už to nemá cenu, navíc i při rozběhnutí porodu dříve, mi udělají řez, tak je to už zbytečné, ale jsem ráda, že jsem cvičila, mám dobrý pocit, tak přeji všem at naskakují cm a super porody bez poranění!

ardetka22
24. lis 2010

@svatule Tak ať všecko dobře dopadne!!! A hlavně ať jste oba zdraví!

Já byla dneska taky v poradně, asi tři čtvrtě hodiny na monitoru, prcek se prostě hýbat nebude a nebude. Tak mi pak sestřička musela třást břichem, docela nepříjemná věc. Ani nás neposlala k doktorovi (minule taky ne), tak nevím, no.. Ale kontra prý žádné, tak máme asi ještě čas cvičit dál...

shira_
24. lis 2010

@svatule držím palce, nech to dopadne dobre!
@ardetka22 ja idem na poradňu zajtra. dnes necvičím, lebo ma dole všetko páli a srbí, takže to bude určite infekcia, navyše sa mi do rána vyhodila zima pod nosom, to mávam tak spoločne, keď na mňa lezie nejaká choroba. .. uvidím, či mi dajú nejaké lieky, a potom keď sa trochu preliečim, budem cvičiť ďalej.

ardetka22
24. lis 2010

Holky, tak mě tak nějak napadla jedna věc - jaký máte ten poslední rozměr pánve v průkazce? Já mám 17,5 cm a sestra to měřila někdy na začátku těhu. Tak pořád dumám, na kolik je tam pravděpodobnost císaře a pevně doufám, že to zvládnu klasickou cestou..Když už epinuju 🙂

mirka_80
24. lis 2010

@ardetka22 Priložte si tabuľku k pravítku a uvidíte, že ten ich "centimeter" je nejaký malý. 😀

terak
24. lis 2010

@ardetka22 Me se treba panev od zacatku hnula o 8 cm (mereno pred dvema tydny), takze se neboj. Pokud te boli kycle a "spodek" tak se to roztahuje

ardetka22
24. lis 2010

@terak Jak to myslíš? Jako obvod? Tak ten se mi hnul o deset čísel. A bolí mě naprosto všecko v téhle oblasti, tak pevně doufám, že to k něčemu bude ;o)

terak
24. lis 2010

@ardetka22 Urcite, ono si to telo poradi samo a myslim, ze i ta panev se ti rozestupuje podle toho, jak velke cekas miminko.

ardetka22
24. lis 2010

@terak Doufám, že máš pravdu, císaře se bojím děsně :-/

kinsli
24. lis 2010

@terak
@ardetka22 myslíte obvod přes boky??? Já mám + 5 cm.

kinsli
24. lis 2010

no nic holky, jdu cvičit 🙂 Doufám, že zase o kousek postoupím 🙂

terak
25. lis 2010

@kinsli Tak to je taky pekne 🙂 Me tech 8 cm dost vydesilo, budu muset nosit tehu kalhoty jeste dalsiho pul roku, nez se to vrati do puvodniho stavu.....

terak
25. lis 2010

@kinsli Jo promin, ja jsem to blbe cetla .... to neni obvod pres boky, ale nejaka mira "vevnitr" Jako o kolik se ti roztahla panev v tech mistech, kudy pujde miminko.

kinsli
25. lis 2010

@terak aha tak to nevím, mě snad nikdo neměřil, jen u Kačenky před porodem v porodce. Měří mi jen velikost dělohy na každé poradně.

kinsli
25. lis 2010

@terak holka už to máš taky za pár. Holčina od nás z regionu měla TP 9.12. a už má 14 - denního chlapečka 🙂

ardetka22
25. lis 2010

@kinsli To moje kamarádka měla termín až 17.12. a už teď má měsíční holčičku.. nějak si to holky zkrátily 🙂

kinsli
25. lis 2010

@ardetka22 jo asi vím o koho jde 🙂 Je taky tady na MK a rodila na 30tt holčičku myslím 730g. Je to tak??? Myslím Viktorka??

ardetka22
25. lis 2010

@kinsli Myslím, že na MK není, holčička je Sárinka. A rodila tak nějak 34.týden. (docela závidím, začíná to být mazec)

kinsli
25. lis 2010

@ardetka22 tak to jo já myslela, že je to prosincovka, protože taková holčina tu je 🙂
Teď koupu Kačku pak ji dám spát a půjdu cvičit. Včera jsem dala na poprvé 22,5 cm a končila jsem s 25 cm.

ardetka22
25. lis 2010

@kinsli Já jsem pořád na 26 cm. Když ono mě mate to přifukování - jednou je to na 20, jindy na 22 přífuků. Snad zítra už pokročím, ráda bych to stihla aspoň na 28, než se něco začne dít. Ale fakt je, že vyloženě cítím pak při masáži, že to má dost dobrý účinek 🙂

landrea
25. lis 2010

ahoj kocky,
citam tuto diskusku prave od zaciatku, som len 20 tt 🙂 , vyuzit epi no sa veru tiez chystam.
ale ma otazocku, .. som este len na 21 strane diskusky, lebo chcem percitat celu, takze sa odpravedlnujem ak ste spominali..

ja som druhorodicka, pri prvom porode 2007 som bola nastirhnuta, sice som sa zahojila bez nesledkov, ale rada by som dalsiemu nastrihu predisla, nemam obavy s bolesti v sestonedeli, ta mi nevadi, ale skor sa obavam tych nasledkov , tore predsa len obcas citam ze sa stanu, tahanie v mieste hradze.. neprijemne pocity tlaku pri sexikovani..skratka taky diskonfort...
dievcence druhorodicky mate skusenost, ze s pouzitim epino mozem nastrihu predist aj pri druhom porode.. aj ked teda pri prvom nastrih bol?

inak myslim ze aj poloha a tempo porodu je dolezita, pisnite v akej poohe ste rodili a ci sa nekonal porod typu sestricka sup na brucho.. msylim ze ked je porotd plynuly , prirodzenejsi je velikanska pravdepodobnost ze nastrih netreba.

ardetka22
25. lis 2010

@landrea Já sice budu mít první mimi, ale diskusi jsem četla asi celou a co vím, tak právě maminky, co už čekaly druhé, si většinou moc chválily, že to opravdu k něčemu bylo dobré a nástřih se podruhé nekonal. Však uvidíš, jestli budeš pokračovat ve čtení 🙂

landrea
25. lis 2010

juuj tak to som potesena,
som zvedava co sa docitam..
pocuvam od mamiciek ze pri druhom porode castokrat nenastrihnu , ze nie je treba ,alebo minimalne ale trocha som bola neista ci ta tuhost predsa len uz zjazveneho tkaniva nie je negativum, ale chcem sa istit epinom urcite. prvy nastrih dopadol dobre, ale nerada by som padla do ruk nejakemu doktorovi, co nehojduje zrovna kruzku sikovnych ruk a vysivky zvlada dokonale 😀

kinsli
26. lis 2010

@ardetka22 já jsem taky stále na 25 cm. Včera jsem měla brutální poslíčky, tedy čert ví co to bylo, ale asi po hodině jsem se dohrabala do vany a přešlo to 🙂

Ve středu jdu na kontrolu tak jsem na to zvědavá, myslím že CS 0 už nebude.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru