EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

tiki
2. bře 2010

Holky, a davate tam nejaky gel ci nejaky olej (jako pri masazi hraze), nebo cvicite "nasucho?"

aronek
2. bře 2010

tiki, já nasucho, ale někdo používá lubrikanty

zdeniii
2. bře 2010

Koupím EPINO... 🙂

crawler
2. bře 2010

tiki. já zatím cvičila 3x a taky jen nasucho, ale zavedení poprvé je asi o dost hor´ší než s nějakým gelem. Prosím tě - olej a guma nee! to poškozuje balonek! kondomy i lubrikanty apod. jen na vodní bázi 🙂

holky děkuju za tip 🙂

tiki
2. bře 2010

Díky za typy!
Zdeni, mne se zda, ze se sejdem v porodnici 🙂

zdeniii
2. bře 2010

tiki: ahojky 🙂 to je hezký... a kde chceš přivést malé na svět? Já jsem rozhodnutá pro Krumlov...

zdeniii
2. bře 2010

mám termín taky 9.4. 🙂)

tiki
2. bře 2010

Zdeni, aha, ja pocitam s Budejicema, byla jsem tam posledne moc spokojena 🙂
Holky, muzu se jeste zeptat, jestli mate nejakou osvedcenou znacku toho lubrikantu?

scai
2. bře 2010

Majko super! Takže na to hned mrknu! Ty u toho EPI máš pravdu že jsou německé... tohle by ale mělo jít objednat!

scai
2. bře 2010

Takže jo, ta značka co psala Majka, je to samé! A můžou vám to objednat v každé lékárně! jen si pořádně napište ten název, aby věděli co. Já už jsem si to objednala a budu to dělat teda bez kondomů s tím roztokem. Ty kondomy jsou blbý, že nesmí být s tím olejem...takže jen nějaké durexy a to je pak pekelně drahé 😒

majka12
2. bře 2010

scai - to jsem ráda, že jsem pomohla 😉

tiki - já používám přímo od Tee Tree oil s čajovníkem a ten je super 😉 Nebo jsem měla ještě od Ty a Já ale taky s čajovníkem 😉 Ten čajovník popřípadě rychle hojí malé ranky. Můžu ho doporučit i mimo epino 😀 😀

tiki
2. bře 2010

Majko dik, ale Crawler tu teď psala, že vše jen na vodní bázi... Já už jsem z toho jelen 😕 😲 😨

scai
2. bře 2010

Tiki, ale to co píše Majka je na vodní bázi! Ony skoro všechny lubt¨rikanty jsou na vodní bázi! není třeba takový ten dražší glide 4 you, to je silikonový, ale ty od mullera, altermedu jsou na vodní bázi! Když tak na to mrkni než to koupíš!
Jo a ten čajovník je sice olej, ale ho je tam tak malinko (nevím přesně, tipuji tak 1%), že to se nedá ani brát, že by to bylo olejové!

jakelina
2. bře 2010

Já používám gel Ty a Já

zajaciq
2. bře 2010

ja pouzivam femisan je s tea tree a je to lubrikacny gel proti vselicomu 😎

majka12
2. bře 2010

On obecně čajovník léčí, takže je to super složka - ale jak píše scai - je to na vodní bázi 😎

petja
autor
2. bře 2010

Holčiny a teda... má nebo nemá být lubrikant na vodní bázi? 😕

majka12
2. bře 2010

PETJA - MÁ být vodní bázi 😉 😉

petja
autor
2. bře 2010

😉 děkuji!

aronek
2. bře 2010

tak jsem asi na pár vteřin dala 30 😀

jakelina
2. bře 2010

Aronku, tak ty se tužíš. Já dnes nechtěně 31,5 až jsem se lekla. Ani jsem nechtěla vílc než 30, ale nějak jsem to neodhadla. Hlavně, že to nebolí. Já už to dost flákám. Teď už mě to neba, když je to pořád stejné a nemusím se snažit o pokrok.

tiki
2. bře 2010

Holky, díky moc za typy, zítra to koupím...

aronek
2. bře 2010

jakelin, já to dám vždy jen na chvilku, teď budu cvičit výdrž 😀 31,5 je supr 😀

aronek
3. bře 2010

zese 30, ale jen na chvilku. Nějak to víc bolí, myslíte, že jsem se mohla nějak pohmoždit?

jakelina
3. bře 2010

Aronku, co chceš když jsi tak rychlá. Já jsem vynechávala semtam nějaký den a ty cvičíš každý den. Tak to nechej zítra odpočinout a bude to lepší. I tak máš určitě dobrý pocit, že jsi pro sebe něco udělala a 30 je super. Vzpomeň na počátky. 😀

aronek
3. bře 2010

jakelin, já mám taky dojem, že jsem to vzala moc hopem a asi jsem to přehnala, ale já se tak bála, že to nestihnu ☹

jakelina
3. bře 2010

Aronku i tak už by stačilo co máš nacvičeno. Oni v tom návodu ani víc než 30 cm nedoporučují. Ještě se vše poddá při porodu.

zdeniii
3. bře 2010

Tak to vypada, ze budu mít příští tden taky epino, jsem na to zvědavá... 😎

zdeniii
3. bře 2010

Holky ještě by mne zajímalo, jak jste se vůbec o epinu dozvěděly?

aronek
3. bře 2010

zdenie, já tady 😉 a cítím se líp, že dělám něco pro hladký porod 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru