EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

scai
16. bře 2010

Jakelina...vypadl po cestě 😀 vtipné
Kendy to je mi líto, že se mimi neotočilo ☹

crawler
17. bře 2010

zajac: jen k těm křečím - no u mě to je trochu dramatičtější - páč mě chytají takové, že potom nemůžu třeba 4 hodit :-/ Beru hořčík a vápník 2x denně a evidentně to nestačí, ale hořčík musím příští týden vysadit - proto jsem se ptala...dávka hořčíku, která je třeba v Magnesii je zanedbatelná - to ani nemusím zkoušet...:-/ někdy mě chytají slabé křeče při chůzi - ty se dají rozchodit a rozdýchat, ale ty noční ne - nohu mám potom nepoužitelnou i několik hodin...ale dnešní noc byla bez křeče, tak můžu valit na vš na přednášku 😀

zdeniii
17. bře 2010

kendy5: neboj třebas se ještě otočí, některá miminka si dávají hodně na čas... a přeci jde i přivést na svět KP, tak se toho neboj... já bych to tedy alespon zkusila a kdyz to nepůjde tak císař to jistí vždycky....
Budu držet palečky!

Jinak jsem dneska epinovala po 3tí a jsem na 8 cm... je to paráda... ted zacnu asi kazdy den abych si to hezky nacvičila a udržela... 😉 Mám ze sebe radost... myslím, že mi i pomáhá pití maliníku a jahodníku a vůbec tak nějak všechno dohromady, chce to prostě pozitivní myšlení... 🙂

shaarka
17. bře 2010

baby, otazka odveci: tecie vam z prsnikov kolostrum? ak ano, odkedy?
je tu niekto, komu nie?
a je tu niekto, komu sa prsia nezvacsili pocas tehu vobec?

kendy5
17. bře 2010

já se ještě pořád utěšuju tím, že se miminko může do porodu klidně otočit a když ne, tak snad bude natočený tak rozumně, aby jsme zkusili porod klasicky 😉

shaarka - mě kolostrum občas teče, nevím přesně od kdy, ale teče a jen trošku, na pyžamu nebo podprsence mám občas malé flíčky

adelka89
17. bře 2010

zdenii ty jo jsi dobra 🙂
ja jsem zacinala vcera na 22cm a dneska 23cm ale mam takovy pocit,ze zitra vic jak tech 22 23 nedam....
holky "cvicite" jednou nebo dvakraat denne?

tiki
17. bře 2010

Sharka, mne ne, ani v minulem tehu. Teda nezkousim ze sebe nic zdimat, obcas mam na bradavkach takovy belavy povlak, ale ze by teklo, to se rict neda. Ale prsa se mi primerene zvetsily.
Adelko, kdyz mi usne dite pres den, cvicim dvakrat, to je ale zridka. Vcera jsem tam mela ale par kapek krve (pri pitomejch 23), tak to dneska necham radeji odpocinout, i kdyz dite jako na potvoru usnulo 😒

zdeniii
17. bře 2010

adelka89: děkujuu, vsak to půjde i tobě... hrozne jsem se toho bala ze to nepůjde a je to super, ani to neboli, proste jsem mela docela šílený představy jak to půjde nebo nepůjde... 😎

Já cvičím jednou a to ráno, jsem totiž sama doma a mám klid, večer bych se asi moc necitila, kdybych měla manžela za zády 🙂)

shaarka: kolostrum občas vyteče, ale spíš když si na bradavky sáhnu při mytí, jinak že by to teklo moc samo to ne, občas teda v noci asi jak si prsa přilehnu. Jinak mně se moc nezvětšily. Oni se nalejou až po porodu hlavně, ale je pravda, že jsou i tací co mají z jedniček trojky hned... ale já teda mezi ně nepatřím a jsem za to ráda!! 😉

fiffinkaa
17. bře 2010

shaarka - mne kolostrum netečie, ale ked si stlačím bradavku, tak trošku ide von, prsia sa mi nezväčšili vôbec zatial....pri prvom sa mi zväčšili pár dní pred pôrodom...

s Epinom som necvičila dva dni,ale dnes večer asi idem na to 😉

fiffinkaa
17. bře 2010

naposledy som dala cez 8 a naštatie bez krvy..dnes som bola v pôrodnici kde sa chystám rodit a pán primár mi oznámil, ked som mu povedala že cvičím s Epi hrádzu, že u nich robia nástrih u 70% pacientok..že im tak pomáhajú urýchlit a ulahčit pôrod..takže tak...hmm 😝

zdeniii
17. bře 2010

fiffinkaa: nu tak to bych si jasne raději být tebou napsala porodní plán, že nástřih nechceš, jen pokud bude opravdu nutný... Tyhle preventivní nástřihy jsou fakt hnus... škoda, že jdou bohužel tak časté... 😖

adelka89
17. bře 2010

holky my jsme se vcera s manzelem domliuvili ze porodni plan nebudeme psat... jen si proste ohlidame ten nastrih, kdyz nebudu schopna jim to rict ja, udela to za me manzel 🙂

fiffinkaa
17. bře 2010

zdenii...hmm, vieš ja si nástrih neželám,ale keby vznikla nejaká situacia že by sme boli ja alebo mimi ohrozené, tak nech strihajú 😒

scai
17. bře 2010

Vidím to stejně jako Fifinka...taky žádný plán psát nebudu a o tom nástřihu jim řeknu. Případně manžel! Doufám!

fiffinkaa
17. bře 2010

jej ahoj scai...,pozerám že máme rovnaký termín pôrodu 🙂 😉 ..cvičíš s Epino?idete ti to?

adelka89
17. bře 2010

scai dyt jo ja si myslim ze to i staci... mne by nejaky porodni plan asi jen znervoznel a premyslela bych jestli je to podle nej, bala bych se asi i toho, jestli jsem tam nenapsala neco spatne, ceho bych potom mohla litovat ...
Kdyz nebude zbyti tak proste nastrih bude... ☹

fiffinkaa
17. bře 2010

baby ja to tiež chcem nechat na porodníka, verím že spravia všetko čo bude v ich silách...sú odborníci...majú prax..určite chcú každej žene pomôct aby to dopadlo čo najlepšie..ja tomu verím a s tým tam aj pôjdem 😵

zdeniii
17. bře 2010

Však já jsem to nemyslela nijak že to musí být přesně podle plánu, ale spíš jako prevenci aby to nedělali i když se nemusí,...

sonenschein
17. bře 2010

Ahoj kocky, ja som cvicila s Epi a nakoniec rodila aj tak cisarskym 😅 Keby mal niekto zaujem tak predam 😉

scai
17. bře 2010

Fifinka mě to jde, začala jsem na 21 cm, ale to už dávno, pak to ještě párktát zkusila a dostala se asi na 26 cm...no a teď jsem to dělala už dýl a pořádněji a jsem na 31 cm 😉 A teda necvičím denně. Doh¨romady asi tak 7x? Nebo tak nějak...a co ty?
S tím nástřihem přesně jak píšete, porpsím aby nedělali, že to asi nebude nutné, že jsem pružná, ale pokud bybyl prblém, mimi si tam nacpalo i ručičku, nebo by musleo rychle ven...tak samo že si ho nechám udělat...ale prostě doufám, že ne zbytečně a jen tak, že to dělají rutinně, to ne! Doufám!

crawler
20. bře 2010

Ahoj holky🙂

tak u nás v rodném městě dle statistiky dělají nástřih u 83% porodů - čili šmikaj i většinu vícerodiček = naprostá rutina a proto jsem taky byla hned po objevení // rozhodnutá, že tam rodit nebudu...Možná se nástřihu nevyhnu ani tak, ale já bych měla zbytečný stresy už předem...takhle cvičím a říkám si, že možná...😀

jinak jsem pokročila na 7,5cm...no zatím žádná sláva - jde mi to jako psovi pastva, ale tuto neděli teprve vstupuji do 9.měsíce, tak snad je čas na těch 31cm...🙂

adelka89
20. bře 2010

ahoj holky ja jsem ted mela docela problem s epinem 🙂 z 23,5cm jsem zase klesla na 22cm a uz jsem myslela ze to proste vzdam, ale dneska jsem dala 24,5 cm takze zase jsem motivovana do dalsiho cviceni 🙂
holky co masaz? masirujete hraz kazdy den?

fiffinkaa
20. bře 2010

scai..ja som na 8plus 😒 ..viac nedám, cvičila som ale málo..minulý týžden takmer vôbec, prevčerom som dala 8 plus a asi až zajtra budem, vôbec sa mi nechce ked mám čas a ked ho nemám ,tak by som aj 😝

fiffinkaa
20. bře 2010

a máám nové správy, tak som sa predsa len donútila a dala som na prvý krát necelých 8 a na tretí krát 9!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§ 😀 😀 😀 , ale musím povedat že to bolo brutus, aj som zrevala, bo som myslela že ma rozdrapí asi...som nečakala že som ho až tak napumpovala a dost ma bolel konečník ked mi balonik išiel von..auu 😝

zajaciq
20. bře 2010

kam sa tak ponahlate nechapem. aby ste neboli zbytocne roztiahnute viac ako je treba 😝 ja davam 30 a viac ani neriesim. ved to netreba prehanat. a v 37tt som bola na 21cm...no asi sme kazda ina. som zvedawa, ci nakoniec neskoncim sekciou pri tom cakani 😔

xaverov
20. bře 2010

Zajaciq, ty jsi jeste tady 😲 Ja uz na tebe myslim par dni, ze jsi asi v porodnici 😀 Neboj, na kazdou dojde. A nechtela jsi od dr. aby to trosku popohnal?

zajaciq
20. bře 2010

ne ne, ja som zastanca prirodzeneho porodu. ziadne epi, ziadne oxytociny, ziadne zbytocne vyvolavacky. ked nie som otvorena, to nema vyznam. ked sa nebude nic diat, tak sa v pondelok opytam na Hamiltonov hmat, popripade na umele prasknutie plod. obalu. no uvidim ako dopadnem... dam vediet hned ako to bude mozne..mam internet v mobile 😎

xaverov
20. bře 2010

Tak to jo 🙂 A jsou nejaky rizika umelyho vyvolani porodu nebo prasknuti obalu?No kdyz to tady sumiruju, tak je mi jasny, ze asi budou. Jdu se podivat do temat, to me zajima. Ja zazila porod vyvolavanej, protoze po prasknuti vody se dlouho nic nedelo. A ten Oxytocin se podava nitrozilne nebo vaginalnima globulema? Vim, ze do me strcili nejakou tabletu a pak uz to jelo. Tak drzim palce, at to ted jede hlavne tobe.

ellera
20. bře 2010

Ahoj holky, trošku vám sem nakukuju, určitě chci taky pořídit epino. Momentálně jsme ale s manžílkem od snažení ustoupili, protože řešíme jinou příjemnou starost - asi budeme stavět domeček. 🙂
Z toho důvodu prodávám olej na masáž hráze a olej proti striím Weleda. V zápalu nadšení jsem si to nakoupila a teď to mám doma nenačaté a nestihnu to použít. Moc ráda bych to někomu prodala, tak kdybyste měla některá zájem, mrkněte do bazarku. 😉

tiki
20. bře 2010

Holky, při cvičení se mi objevila krev. Poprvé to bylo par kapek, tak jsem dala den pauzu, ale pak to bylo zase s krvi a bylo ji vic. Ne teda zadna kaluz, ale proste nejake male poraneni tam na sliznici je. A to jsem s bidou na 24 cm ☹ . Ted uz davam druhy den pauzu, asi bych to mela nechat zahojit delsi dobu, nevim ale, za jak dlouho se do toho zase pustit. A prip. jak mo je nebezpecny, kdyz tam nejake takovehle zranenicko je, po porodu tam takovyhle oderek bude...
Taky jsem si rikala, jestli nahodou by nepomohlo, kdybych balonek jen nafoukla, chvilku nechala uvnitr, a pak ho vypustila a nevytlacovala. Nejaky smysl by to urcite melo taky, i kdyz optimalni na pripravu k porodu to neni 😲

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru