EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

fiffinkaa
6. dub 2010

manžel mi včera po dlhej dobe masíroval hrádzu a vravel že je ovela pružnejšia ako ked sme to skúšali prvý krát 😀 , tak myslím že epino pomohlo, hlavne sa už tak toho porodu nebojím.. 😝

zdeniii
6. dub 2010

To je dobře - hlavně se nebát!! 😎

barbyes
6. dub 2010

Ahojte, takže Vám to pomohlo? Ja som si ho tiež objednala, zatiaľ ešte neprišiel, tak som zvedavá 😕 A ako dlho ste s ním trénovali, po akej dobe povolila na rozmer hlavičky?

fiffinkaa
6. dub 2010

barbyes..doporučuje sa cvičit od ukončeného 37 týždna, ja som tiež tak..teraz som v 40 TT a natrénovala som na 28 cm obvod, cvičím cca každé tri dni, ale niektoré kočky aj každý den..

babara
6. dub 2010

Ahoj holciny, kdybyste nejaka prazska prodavaly epi-no, dejte vedet (do IP) diky.

ejasmeja
6. dub 2010

Zdeni, mne samej ta masaz neide, uz tak dobre nedosiadhnem... 😀 este stastie, ze mi ochotne pomaha partner 🙂

Shaarka, ten moj si presne to iste myslel o masazi hradze, ale tiez som mu uz vysvetlila, ze to pre mna so sexom nema vobec nic spolocne... ale nastastie to nie je ani take neprijemne, ako kazdy hovoril...

zdeniii
6. dub 2010

Teda to jsem snad jediná které s masáží nebo epinem nepomáhá muž? No tohleto... 😎

ejasmeja
6. dub 2010

Zdeni a coze, nechce sa mu?

scai
6. dub 2010

fofinko ještě bohužel ne ☹ jsem téď nějak nachlazená a tak ani nemám chuť epinovat....

scai
6. dub 2010

mě taky muž nepomáhá. Ale chtěla jsem ho už zaúkolovat, protože já to prostě v té nejširší části na hrázi neudržím, jenže on furt večer není doma a když je, tak zrovna nemám chuť. Nějak radši cvičím dopoledne...

kleaa
6. dub 2010

ahoj holky, už delší dobu pozorně sleduji zdejší diskuzi a také jsem se stala majitelkou epi-na.
Já už sice rodila, ale první porod byl pro mne otřesným zážitkem hlavně kvůli nástřihu, kdy mě tedy stříhli pořádně a ještě mimo kontrakci. 10 měsíců po jsem nebyla schopná vůbec sexu, doteď jizvu cítím, kdykoliv se jdu třeba jen vyčůrat.
Termín mám zapár a tak doufám, že to mučení s epi-nem bude má záchrana.
Já tedy nevím, dost čtu, že druhorodičky nestříhají, ale podle toho co zde popisují holčiny co nerodily tedy "pružnější " asi nebudu 😖
trénuji každý večer i půl hodiny, dostala jsem se stěží na 8,5 cm
Horší je, že mi přijde, jakobych se pokaždné zase vrátila na začátek. Poprvé dám stěží 6cm, pak se mučím tu půl hodinu, abych zase dala aspoň těch 8,5cm, ale dál to nějak nejde 😢 pořád čekám, že příště to bude snesitelnější, že už dám třeba napoprvé těch 8 cm, to bych brala jako pokrok, takhle to beru, že to je jen o tom, že posouvám hranici toho co vydržím 🙄 páč u toho soptím a je to vždy na hranici toho, že už se bojím, že si ublížím, tak nevím co dělám blbě. Jo a taky používám lubrikant, bez toho bych se z těch 6 asi vůbec nehla 😨 Je to normální? Máte to taky tak nebo je to po nějaké době prostě 8 cm brnkačka a pnutí až třeba u 9,5cm?

scai
6. dub 2010

Kleaa já vždycky ten první pokus, když dělám, tak dám taky třeba jen 7 cm...pak na druhý už víc a na třetí pak těch 31 cm obvod. nevím jeslti tu dá někdo to největší hned na poprvé...

fran
6. dub 2010

Ahoj, hele boli to cviceni s tim epinem? Me teda poprve nastrihli a vse se rychle zhojilo a jsem v pohode, ale podruhe o to moc nestojim....ale zase abych se kazdy vecer nejak mordovala, to se mi taky nechce....

scai
7. dub 2010

Fran, musíš to nafukovat postupně, takže by to bolet nemělo. Ale jako trochu to bolí, nebo cítíš tlak...poprvé jsem z toho byla vykulená 😀 No ale v návodu píšou, že se nemá jít přes bolest.

shaarka
7. dub 2010

kleaa,
sice ja som sa s epinom este daleko nedostala, ale myslim, ze u teba to bude skor psychicky blok, resp. nejaka kombinacia fyzicna a psychicna 😉 ak by som bola v tvojej situacii, skusila by som sa uvolnit a isla do cvicenia pozitivne naladena. mne velmi pomohli kocky, co pisali sem do temy, pretoze kazdej jednej sa cvicenie vyplatilo (okrem tych, co museli ist neplanovanie na sekciu)! takze som velky optimista. skus to aj ty tak brat, ze akekolvek cvicenie je lepsie ako nic, cize uz teraz vies, ze budes mat isto lahsi porod, ako ten prvy.
ja som si uz po prvom cviceni uvedomila, ze som napata, v krci, a kazdu chvilu cakam nejaku bolest a prilis sa sledujem, aby som si neublizila. tak som si povedala, ze nabuduce to skusim inak - pustim si nejaku fajn hudbu, budem sa v tej posteli rochnit a skusim svalstvo uvolnit na maximum.
mozno trepem blbosti, len som ta chcela povzbudit a pochvalit, ze podla toho, co si napisala, to vobec nevyzera tak zle! 😵

fiffinkaa
7. dub 2010

mne pomáha moj drahuš len s masážou hrádze, ked si to robím sama nedá sa mi to a mám aj trošku dlhšie nechty, tak sa často zaškrabnem , on mi to robí poriadným tlakom, už to o dost povolilo ale ten začiatok masáže mi je vždy nepríjemný a trochu bolavý pre mna a je to inak riadný tlak na konečník....
u Epina ho nechcem 😀 ...to radšej sa sama mordujem občas aj so zrkadielkom 😀 😀 ...nechcem aby videl jak som natiahnutá jak žaba, aby ho neprešla na mna chut 😵 ...u Epina ma to vždy bolí hlavne ked už pumpujem posledný krát a nechám vychádzat cez hrádzu..ale naštastie krv som nikdy nemala.....čo sa o mojom doktorovi nedá povedat, aj včera mi robil výplach že koli výtoku, aj ked som nemala mykozu a domov som prišla ako tradične s krvavými gatkami 😝 ...aj vaši doktory sú taký drastický???..porodím a idem het od neho...

scai
7. dub 2010

výplach mi doktor nikdy nedělal a teda krev by tam být asi neměla, ne?
Mimoto v těhotenství se výplachy nedoporučují....

zdeniii
7. dub 2010

Já to po manželovi ani nechtěla aby mi pomáhal... Cvičím ráno a to není doma a večer je rád že se skulí do postele, natož po něm ještě něcoo chtít 🙂))

Já taky když epinuju tak nejdříve dam mensi rozmer a pak treba na potřetí ten největší. Myslím, že to ani nejde hned dát ten největší... Přeci jen hráz je pružná a vždycky se jakoby stáhne... a o tom to je, udržet jí pružnou a ne ji mít "vytahanou" na požadovaný rozměr... To ani snad nejde... 😉

Cvičení s epinem nebolí spíš je to tlak, ale zase někdy je těžký rozlišit tlak a bolest pro někoho... Prostě to chce dělat s citem a nijak se nestresovat, proste prifukovat pomalinku pak pockat a treba zase prifouknout... takhle to delam já. Přeci když se rodí tak to taky trvá a nejde to hned vsechno... 😉

shaarka
7. dub 2010

"a o tom to je, udržet jí pružnou a ne ji mít "vytahanou" na požadovaný rozměr... "
😀 😀 😀 😀 😀 naprosto suhlasim 😀 😀 😀

fifinka, na vyplach musel mat asi dobry dovod, i ked ja som proti vyplachom... a ked je s krvou... no neviem.
a naco vyplach? nestaci samovycistenie s pomocou nejakych cipkov? a ked nemas mykozu, tak fakt naco? ved vytok je prirodzeny a v tehotenstve duplom... 😒

pri masazi hradze som tlak na konecnik nepocitovala, asi to MM robil zle... 😒

katka_b.
7. dub 2010

Ahoj,
jsem zatím sice jen na začátku těhu, ale už mě několikrát napadlo, jaký bude asi porod. Zatím se moc nebojím, ale myslím, že to příjde 😀
Když jsem narazila na tuto diskuzi, okamžitě mě zaujala. Chtěla jsem se zeptat kde jste EPI-NO koupily. Ty vaše zkušenosti jsou totiž úžasný!!! Díky

gabule75
7. dub 2010

Ahoj holky,

já už tam ten balónek prostě neudržim, dostanu se přes 9, ale hned vyklouzne...no uvidíme, asi mě čeká vyvolávání.
Ten první pokus jde taky ztuha, pak už se dostanu dál a neřekla bych, že to bolí, jen trošku tlak 😉
Katko já jsem kupovala na www.epino.cz.

zdeniii
7. dub 2010

J8 to přes 9 ano nezkouším.. mám prostě těch 28, dala bych i víc, ale nechci raději... 😎

gabule75: koukám, že se malému taky nechce ven... neboj on se umoudří a vyleze sám... taky se toho bojím aby mi porod nevyvolávali... nu uvidíme, v pátek jdem do porodnice...

katka_b.: ahojky, já jsem epino kupovala taky přes koníka od jedné paní, ale kdybych kupovala nové tak taky zvolím www.epino.cz 😉

hudyna
7. dub 2010

kleaa neboj se. Já cvičím s kondomem a lubrikantem. Ze začátku jsem měla šílené problémy s pálením. Teď to naštěstí ustalo. Ale asi až po dvou týdnech. Byla jsem taky furt nešťastná, že jsem dala max jen 6 cm, a to jsem myslela, že zblázním. Ale teď když to pálení ustalo, tak jsem včera dala skoro 7 cm. Cvičila jsem vždy těch 15 minut každý den, ale posun skoro žádný. Nejvíc mi vyhovuje, jak tu holky píšou, že ten balónek nechají vždy třeba 2 minuty vevnitř, pak ho vypudí a zase zasunou. Já to tak udělala včera 4x a naposledy skoro 7 cm. Tak doufám, že takhle to líp povolí a budu za chvíli na nějakých 9 cm. Na začátku nedáš nejvíc. Neboj, to vzvládneš. JInak při masáži hráze se má jít trochu i do bolesti nebo teda lépe do pnutí. Říkala porodní sestra. Takže u toho epi-na by to taky mělo táhnout. Já jsem hodně stresovala s tím pálením a že to furt nepovoluje. začínala jsem na 4,5 cm, tak jsem byla hodně nešťastná. teď jsem víc v pohodě, tak snad to povolí.

fiffinkaa
7. dub 2010

scharka, scai....ja tiež viem o tom že výplachy sa v tehu nerobia...mám celé tehu hustý biely nepáchnucí výtok, vždy sa ma pýta či ho mám, vždy poviem ano...a teraz vraví, že ked už idem robit že mi ten výtok vypláchne..je dost surový, tak sa mi momentálne zahmlelo pred očami, som vedela že to bude boliet...od neho všetko bolí a aj pri bežnom vyšetrení od neho mám na gatkách krv...

doobeda som cvičila s Epi, som na 9,5 😀 , ale tiež na prvý krát dám napr.8 a na posledný krát sa snažím prifúknut čo najviac 😅

shaarka
7. dub 2010

fiffi, a nemohla si odmietnut? 😒 😅

kleaa
7. dub 2010

holky dík za uklidnění 🙂 blok to u mě nebude, páč tím jak čtu, že to opravdu funguje, fakt tomu věřím a dokonce jsem začínala s chutí. Jde jen o to, že jak jsem dala těch 8 už mám fakt pocit, že prasknu a těch 8,5 je maximum a nějak se nemůžu hnout z místa 😠 právě že už několikátý den, proto jsem už zoufalá, že to prostě víc nedám a bude nakonec zase stříhačka 😝

kleaa
7. dub 2010

jo mmch, ze začátku to taky šlo mít ho vevnitř a postupně vypouštět, jak jsem ale na těch 8 cm, tak už prostě vylejzá a já ho nemůžu skoro udržet. to je sranda, jak v tomhle případě strašně moc znamená každých pár mm 😀 já už myslela, že jsem se překonala, myslela jsem, že už musím být na 9cm a po změření to byly max. 2-3 mm, další pokus byl zase méně,
ale já Vám teda věřím, že to ještě není ztracený 😉

scai
7. dub 2010

Fifinko tak toho doktra změň. Jako normální vyšetření by teda bolet nemělo. mě teda nebolí. Nebolí mě ani teď kdy mi strká ruku až do čípku...natož při obyč vyšetření...

fiffinkaa
7. dub 2010

chystám sa ho zmenit, bola som v pôrodnici v ktorej budem rodit na vyšetrení, tam ma vyšetroval primár oddelenia a bola to prechádzka ružovou zahradou...vôbec som nevedela že ma vyšetril 🙂 ..........k mojmu terajšiemu mám aj tak íst až po šestonedelí, povedal mi že ak neporodím do budúcej stredy(14.4), mám si zbalit tašku a íst už rovno do porodnice na vyvolávačku 😒 ...ostala som všoku, prvého syna som porodila 41 plus2 a do nemocky ma skor nebrali, sama som prišla ked mi v noci odtiekla plodovka.....vyvolávačky sa bojím a najradšej by som sa jej vyhla.. 😲

Scai - ty ideš kedy najbližšie k doktorovi?

Ešte mi je divné, že pri prvom synovi mi za posledné štyry týždne pred pôrodom robili ten ct-záznam, či ako sa to volá(tie pásy na bruško a monitorovanie srdiečka, odoziev)aspon 7 krát, pri tomto tehotenstve mi robili len raz a ked som sa na to pýtala doktora, že prečo len raz????!!!!!!!...tak mi povedal že to sa robí len v určitom týždni, sa mi zdá že v 38,TT a len raz....aj prietoky len raz...divné mi to je..

zdeniii
7. dub 2010

fiffinkaa: Mně tedy monitor děla na každém vyšetření asi od 34tt... Určitě toho dr. změn tohle není dobré... já bych se k němu bála chodit...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru