EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

barbyes
9. dub 2010

ahojte, včera mi prišlo Epino a chcela by som sa Vás spýtať...mne sa ten balónik zdá dosť krehký? nemôže to prasknúť ak bude mať ešte aj nejaký odpor??

crawler
9. dub 2010

fifi: gyn to vyhodnotí pohmatem...případně ultrazvukem, ale nejčastěji normálně prsty (tuhost, délka, apod.)

barby: neboj se...máš nové...věřím, že by mohlo prasknout, kdby ho předchozí majitelka špatně skladovala, používala oleje místo kondomů či lubrik.na vodní bázi a nebo kdby bylo už staré...jinak neřeš - máš to v záruce a je to velmi pevná guma...však zkus nafouknout "na suchu" 🙂

zdeni: přidáv ám se k dotazu - tak jak? 😀

risiacik27
9. dub 2010

noo, zdeni, co to? co to? 🙂

shaarka
9. dub 2010

crawler, lubrikant na vodnej baze je zly?? nie nahodou opacne - na olejovej? 😕

po dnesnom vysetreni mam zapisane len ze krcok 1,5 cm... a inak kolko ma krcok bezne?
co sa tyka CS, tak doteraz som mala na poradni CS 0, ale po dnesku neviem, kolko.

zfidorka
9. dub 2010

shaarka - na 1. precitanie som to pochopila tak ako ty...
ale crawler to asi myslela olej (zle) vs. kondom, resp. lubrikant na vodnej baze (dobre)...

crawler
9. dub 2010

sharka: píšu..., že by mohlo prasknout, kdyby majitelka používala oleje... = že přípravky na vodní bázi ano - ty jsou to pravé 😀 měla jsem to formulovat lépe 🙂 prostě oleje a guma nesmí přijít k sobě - to je obecně platná věc...

shaarka
9. dub 2010

jasne jasne, nechapacka, tehotenska demencia 😀 😀 len som sa trocha zlakla, ze zas robim nieco zle 😀

ja si asi davam pauzu od cvicenia, moja Dr. ide na par dni lyzovat do rakuska a vrati sa az 19.4.... takze nebudem provokovat a zacnem cvicit az o tyzden. co vy na to? poradte! ☹
jeden TP mam 3.5. a druhy (svoj, podla ovulky) 9.5.

crawler
9. dub 2010

shaarka: taky mám někdy pocit, že ten druhej mozeček, co mám v bříšku, je mi na škodu 😀DD to je normální, ale doufám, že se to vrátí zpět do normálu a mě to zase začně jakž takž myslet🙂 jinak, když začneš až za týden, tak se vůbec nic nestane - stíhat budeš v poho🙂

risiacik27
9. dub 2010

kočky, chcem sa s vami ešte poradiť, čo vy používate na skladovanie a údržbu a tak? nech som pripravená keď mi to príde 🙂
inak, čo sa týka tej teh.demencie, už som sa zľakla že som na tom tak príšerne zle len ja 😀 😀 😀 ale je to hrúza fakt, okrem toho aj zabúdam nehorázne 😅

zdeniii
9. dub 2010

shaarka: já myslím že to je úplně v pohodě... podívej se ne mne, termín dneska a nic 😀

Jinak děkuju všem že na mne myslíte, zatím držíme 😎 v neděli jdu znovu na monitor tak uvidíme jestli bude změna, ale tak nějak myslím že kočička si tam ještě pobude týden... parádnice 😎

Jo a ten čípek, mně to nikdy na cm neříkali, jen napsali to CS.

barbyes: taky se mi zdal ten balonek jakoby nic moc na tloušťku, ale neboj se toho, on fakt vydrží dost a pokud je v záruce, tak je to ok. Životnost gumy se udává 2 roky, takže bych byla v klidu i kdyby nebyl úplně nový a ještě v záruce, samozřejmě bez viditelného poškození... Takže při cvíču hezky sundat prstýnky a tak... 😉

risiacik27: já ho skladuju normáloně v té taštičce jak přišel, vždycky ho omyju a nastříkám desinfekcí a před použitím taky... a pak ho šoupnu do taštičky... takže nic speciálního... 😉

Jo a ta "demence" je pořád horší a horší, ale myslím, že se to narozením cvrčka nezmění 😀 😀 😀

shaarka
9. dub 2010

ale zmeni, nechci povedat, ze ostaneme takto zdebilnete do konca zivota 😀

ja balonik skladujem tak, ako je, iba v taske a krabici. - pouzivam ho iba s kondomom.

shaarka
9. dub 2010

zmeni = zdeniii 😀

zdeniii
9. dub 2010

shaarka? nu budu doufat ze ne, ale nevím nevím.. přijde mi že je to se mnou čím dál horší a věkem by to být nemělo 😀

valentinuska
9. dub 2010

ahojte, chtěla jsem se zeptat, když jste používali balonek a pak šli bez nástřihu - vrátilo se to tam dole do původního stavu. říkám si jestli není lepší, když mě trochu zašijou než když pak budu dole obrovská 🙂

sven
9. dub 2010

ahoj holky, tak stojím před rozhodnutím kde pořídím EPI-NO. Rozhodla jsem se pro nové (přeci jen nevím jak s použitým bylo zacházeno atd. Teď mám dilema kde ho koupit - zkoušela jste ho kupovat některá v zahraničí (třeba e-bay) - vyplatí se to? Já s tím nemám zkušenosti. A jinak nejlevněji ho seženu u nás kde? Díky za info.

blanka.k
9. dub 2010

Ahoj holky, chci se zeptat, jaké používáte kondomy na Epi-no. Mám doma ještě nějaké zásoby, ale nedokázala jsem vyzkoumat (ani na webu), na jaké jsou bázi 😅
http://www.lekarna.cz/shop.php?txt_search=durex...
http://www.lekarna.cz/prezervativ-durex-love-3-1/
Sven - já koukala na ebay a vyšlo to dráž díky vysokému poštovnému (z Německa) , na MMB ani Aukru jsem nic nenašla (jen použité) 😉 Nejlevněji jsem je našla na epino.cz 😉

tiki
9. dub 2010

Holky, tak hlasim narozene miminko. Muj nacvik s epinem byl takovy nedokonaly, protoze jsem nekolikrat po cviceni krvacela a navic jsme rodili o tyden driv. Ale dite bylo nastesti prcek (obvod hlavy 33 cm), takze tam mam na hrazi nejaky ten drobny steh, pak taky nejake vnitrni siti, ale uz to neboli, jen ten vnejsi steh na hrazi, ten je neprijemny, pali a lepi se mi pri sezeni na vlozky 😝 . Jinak kdyz mne dr. sila, rikala, ze mam ty svaly jak pavuciny, to se pry nevidi, takze asi nejsem moc reprezentativni clovek a natrhnu se snadno. Ale verim, ze kdybych s epinem nenacvicila aspon tech 25 cm, bylo by to o dost horsi (zacinala jsem na 16ti). 😠

shaarka
9. dub 2010

tiki, uprimne gratulujem 😵
a posli link, ked opisujes porod 😉 rada si precitam, i ked som si vedoma, ze druhorodicky to maju jednoduchsie 🙂

tiki
9. dub 2010

Sharka, http://www.slepicarna.cz/?cat=forum&fsection=10...
ja byla ale prvorodicka, protoze prvni byl sekci 😉

crawler
9. dub 2010

valentinuska: nic se do normálu nemusí vracet, páč se tam cvičením nic nevytahá - trénuješ jen pružnost hráze - čili dole jsi pořád stejné - jen toho hráz snese víc a víc a víc...😉

blanka: já normálně kondomy od Primeros...nejsou nijak drahé a jsou na vodní bázi - dokonce si můžeš vybrat i nějakou "příchuť" 😀

tiki: mocinky moc gratuluju k miminečku!!!🙂 však neboj, ono se to zahojí a bez epina by asi bylo určitě hůře...😉

blanka.k
9. dub 2010

Crawler, Shaarka - díky 😉 zítra budu v lékárně vypadat jak erotomanka největší, s pupkem XXL budu nakupovat krabičky kondomů, lubr.gel , gel na masáž hráze a sexy poporodní kalhotky 😀 Snad tam nebude moc chlapů 😅 🤐 😀

shaarka
9. dub 2010

blanka 😀 😀 😀 😀 😀 ja som si tiez divne pripadala, ale v tescu. ludi dost, predavacka pozerala na mna ako puk 😀 😀

crawler, teraz som sa dost vyplasila, ale MM hovori, ze vsetko je ok - tie primerosy, co som pouzila, su lubrikovane silikonovym olejom 😒 😕 ty pouzivas ake primerosy?

shaarka
9. dub 2010

na masaz hradze mam toto:
http://www.bio-market.sk/prirodna-kozmetika/ole...
ale pouzivam ho az po cviceni s epinom (plus na rozne ine ucely 😀 😀 😅 )

risiacik27
9. dub 2010

ďakujem, holky, moc za vaše rady, som rada že som tu, určite aj toto pomôže 🙂

zdeni...čo používaš na dezinfekciu? normálne nejaký sprej alebo niečo? z lekárne?
a ozaj, ako zistím že kondomy sú na vodnej báze? je to tam niekde napísané? ja som totiž kondomy nikdy nepoužívala 😒

tiki...pripájam sa ku gratuláciám, super že ti to vyšlo podľa želania - ako opisuješ v príbehu pôrodu, paráda 🙂

risiacik27
9. dub 2010

inak, aj mne to napadlo, že budú na mňa čumieť jak puky keď budem s takým bruškom kupovať také veci...isto nikomu nenapadne že mi to už asi netreba 😀 😀 😀 😀

blanka.k
9. dub 2010

Já to na těch kondomech (Durex) prostě psáno nemám, ani na krabičce, ani v příbaláku, i jsem koukala na web výrobce, u těch kondomů taky má prd o tom , na jaké bázi jsou... 😒
Tiki - gratuluji k Anežce 😉

shaarka
9. dub 2010

tak baby, pisala som na epino.cz a ze tie kondomy, co som sem dala link, nie su dobre.
ze tie dobre vyrabaju akurat durex... no neviem... ale asi im budem verit a nakupim durexy. 😒

fiffinkaa
10. dub 2010

tiky..gratulujem k miminku a vela vela zdravíčka želáám 😵 😵 😵 pre maličkú aj pre maminku 😀

zdeniii
10. dub 2010

Tiky: gratulace veliká... já pořád držím pohromadě... 😀

risiacik27: mam desinfekci přímo na gumové věcičky ze sexshopu, ale mám za to že to prodávají i v lékárně... kondomy mi prostě nedělají vůbec dobře, takže používám jen tak - proto ta desinfekce...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru