EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

zdeniii
15. dub 2010

crawler: to mi neříkej že taky budeš mít snad nakonec prcka dřív než já. Už se z toho picnu 😀
Ale budu moc držet palečky at se mimi umoudří a všechno proběhne v pořádku, nejlépe pro mimi i pro tebe!!!

shaarka: joo to mi ani nepovídej, jak moc bych si přála aby malá už byla venku, už je to dlouhý a hlavně namáhavý a nemluvím o protivných neustálých sms a telefonátech... jakoby se to nedozvěděli až se to narodí... prostě jim napíšem a nemusí vši plašit.... 😕

lenteri: což těhulka jo, ale ted je pry nějaký zakletý měsíc že se moc nerodí... 😉

xxx.klarka: ahojky paráda! to jsou super výsledky.. Dělám to taky tak, že na začátek míň a pak víc a víc... 😎 Jsi šikulka!!!
Budu držet palečky aby to tak hezky šlo i nadále... 😉

lucia169: gratulujuuu, já dám 9 🙂) ale taky si myslím že to stačí. Hdně to pomáhá psychicky, viď! Porodu se vůbec nebojím, vím, že jsem na něj připravená... 😉 Psychicky a díky epinu i fyzicky i když epino má vliv na oboje.... 😉

crawler
15. dub 2010

zdeni: to se neboj 🙂 ty už přenášíš 6.den a mě ještě 6 dní čeká do termínu a to se teprve rozhodne 😉 osobně si myslím, že by se musel stát zázrak, kdyby se mi porod rozjel sám před termínem...:-/
Holky, myslíte, že je přenášení dědičné? já že u nás v rodině je to velmi častý jev a vzhledem k tomu, že u mě je úplně mrtvo po pěšině...?

xxx.klarka
15. dub 2010

zdeniii, děkuju, potěšila jsi mě. Snad to půjde zlehka. 🙂 Docela jsem se toho bála.

hudyna
15. dub 2010

Crawler: Uvidíš, co Ti doktorka v úterý řekne. Moji kamarádku nechali rodit normálně. Otevřela se na 10 cm, ale mimi nesestoupilo, tak šla na císaře. Při druhém už ji ani netrápili, hned ji naplánovali císaře. Uvidíš. Myslím, že doktoři neradi císaře doporučují. Je to krajní varianta. Takže bych doktorce důvěřovala. Pokud bude vědět, že to půjde normálně, tak Tě nechá určitě rodit přirozeně.

Klarka: Já prvně taky cvičila, že jsem tam ten balónek nechávala 10 min i více. Ale pak jsem zkoušela postup podle holek, že jsem ten balónek vytlačila a pak zase vložila. Pokaždé se zvětší ten obvod, takže je to mnohem lepší. No já včera postoupila na 23,5 cm. Už chci mít těch 7cm pokořených. Jsem na nich zaseklá nějak moc dlouho. Doufám, že do konce týdne dám 8 cm.

xxx.klarka
15. dub 2010

hudyna, snad to půjde. Taky se bojím že se pak zaseknu a nepůjde to dále. Kolikátý jsi týden 🙂

zdeniii
15. dub 2010

crawler: nu možná jo, mamka mne taky přenášela... a to jsem byla druhé dítko... Ale myslím si že je to hodně taky tím, že dnešní mamky nechodí do práce a jsou doma...

xxx.klarka: není vůbec čeho se bát, všechno povolí postupně a pak k tomu přispějou i hormony... však dám za nedlouho snad už vědět jak to dopadlo u nás 🙂))

hudyna: to urcite dáš neboj!!!! 😎

crawler
15. dub 2010

hudyna: přesně tak to vnímám, páč obecně lékaři neradi císaře...takže, když to takhle nadhodila, tak k tomu musí mít důvod a asi si říká, že by v takovém případě nemělo cenu mě trápit...No porod bude bolestivý tak jako tak - buď před miminkem nebo po něm...A jinak se neboj...7 pokoříš...😀 já jsem teď taky zaseklá...dnes jsem ještě necvičila, ale budu, páč mimi se třeba rozhoupe a bude chtít vylízt spodem, tak ať jsem ready...a kor u nás - vypadá to na velikou hlavičku...manžel ji měl taky velkou - po porodu ho pořád chodili přeměřovat, zda nejde o hydrocefalus a v 6 letech už nosil pánské čepice a ne dětské....Napadlo mě, zda i toto nemůže být důvod, že nesestupuje dolů...No uvidíme🙂

xxx.klarka
15. dub 2010

zdeniii, jasně. Ale i tak. naše malá měla v 35tt hlavičku dle utz 9,45cm, tak se bojím, že to bude obřík a epino stejně nepomůže.

zdeniii
15. dub 2010

xxx.klarka: určitě pomůže uvidíš, bude pružnější a vůbec i kdyby nakonec byl nástřih nutný bude se lépe vše hojit, chce to věřit... 😉 Já se na rozměry naší malé raději neptala a bych nebyla vylekaná... 😉

xxx.klarka
15. dub 2010

zdenii, to já si i připlatila UTZ aby jsem věděla kolik má 😀 .... no jo, co se dá dělat. Stejně nehodlám až do termínu vydržet. V pondělí vysadím Mg tak uvidíme jak to půjde. V 31tt jsem ležela v nemocnici s tvrdnutím po 10 minutách, tak uvidím. Myslím že po dokončeném 36tt by měla být maličká už v pořádku ne? 🙂 Počkám do té středy a pak začnu pravidelně epinovat a dovolím drahému i sexovat, aby si to trochu užil po té pauze, pak bude mít zase půst. 😀

hudyna
15. dub 2010

Crawler: musím se smát té hlavičce u manžela. 🙂
Fakt uvidíš v to úterý. Dala bych na její rady. Než se pak trápit a nakonec mít císaře, tak to radši mít plánovaného císaře a bez bolestí.

Klarka: Já mám termín 29. 4. nebo 3.5. Ale mě furt gynda straší, že to půjde dřív. Tak manžel je jak na trní. Ikdyž ono to nemusí být dřív. Kámoška měla taky zkrácený čípek a rodila nakonec čtyři dny po termínu.

Takže se snažím radši pilně trénovat, kdyby náhodou to fakt přišlo dřív. Oslavuju tady každý půlcentimetr. Některým to jde rychle, což fakt závidím. Pro mě je ta sedmička asi zakletá. Ale já ji snad pokořím. 😠

zdeniii
15. dub 2010

xxx.klarka: noo to je dobrý nápad, ale já bych teda raději počkala až do toho 38, přeci jen se ještě miminko vyvíjí a tak... však ono uvidíš, vyleze ven stejně až se mu bude chtít.... 🙂)) Já myslela jak už budem mít malou v 38tt u sebe a nic 😀

crawler
15. dub 2010

hudyna: no - tchýně - rodička - se při porodu moc nesmála :-/ ...první dítě rodila KP a bylo to lepší než jeho hlava...A když přišel lékař na šití, tak se na ni podíval a " prosím vás, kolik mělo to dítě, co ste porodila, že vás tak rozervalo?" on měl jen 3,3kg, ale ta hlava...:-/// To byl taky důvod, proč tady epinuju🙂)) a fakt neboj...jednou ti to povolí a zase pokročíš...😉

miminku se ještě v 37tt vyvíjí nějaká ta tekutina v plicních sklípcích, takže až od 38tt lze mimi považovat za donošené - do té doby hrozí různé komplikce třeba s dýcháním...ale jinak, pokud se malému xxx.klarko nechce, tak to nerozhejbeš - viz já: maliník, lněné semínko, milování, hodně pohybu...atd a CS 0 😀

xxx.klarka
15. dub 2010

crawler, nepočítám že porodím hnedka po vysazené atd, ale ten 38tt by se mi líbil. To by mohla být maličká už ok. 🙂 Já už v 30tt měla CS3, tak uvidíme jak to půjde. 🙂

lenteri
15. dub 2010

Crawler, jak to popisuješ, že dr. o tvé mamince neví, o tom tvaru dělohy atd. tak to jo, asi bych jí taky věřila, jsem to vzala moc šmahem, pardon 😅 mě ovlivňuje mé okolí, hodně těhulek co už dopředu prohlašují že by i raději chtěli císaře, i když k tomu není důvod. Ale určitě máš pravdu v tom, že pokud by to nevypadalo a k ničemu nevedlo to čekání, je lepší plánovaný císař než se trápit dva týdny přenášením a pak stejně na císaří neplánovaném skončit.
Moc držím pěsti na to úterý, ať se to vyvrbí dobře 😉

ještě mě napadá, mám kamarádku, která porodila tři děti, všechny přirozený porod, ale právě s tím otvíráním měla vždycky problém, ať dělali co dělali, prostě to trvalo hrozně dlouho - a dr. jí pak řekl, že je možné, že je to tím, že má naopak příliš vytrénované svaly pánevního dna, ona je štíhlounká a profesionálně tančila latinu, v perfektní kondici a velká sportovkyně, a paradoxně to vypadá, že to mohlo být příčinou, příliš vytrénované břišní svaly a to pánevní dno a spol..(nechtěla jsem tomu věřit ale to jí řekl odborník, tak nevím)

Zdeni, jen si miminko hezky dopeč, však ono samo ví nejlíp, kdy bude nejpříhodnější chvilka kouknout na svět 🙂 a věřím, že už je zvědavé a nenechá na sebe už dlouho čekat, také držím palce, moc!

Hudy, to určitě dáš tu 8ku do konce týdne. Kolik to je cm obvodu balónku? já raděj měřím ten obvod, tak nějak je tam více vidět i malý pokrok, půlcentimetr třebas...

crawler
15. dub 2010

lenteri: já bych zase raději rodila přirozeně (tedy jestli nemá obvod hlavičky 40cm 😅 ), páč císař není žádná slast, kdekterá maminka řekne, že přirozený porod byl lepší...vždyť jenom, když se vezme v potaz regenerace...CS je prostě operace s jistými riziky...proto nechápu maminky, které raději CS třeba proto, aby se dole nevytahaly, apod. blbiny...:-/ Děkuju za povzbuzení a v úterý vám dám vědět, jak to se mnou vypadá...Jinak co se týče tvé kamarádky, tak jsem o podobném případu četla, takže jistě to bude pravda...

Jinak já teď epinovala a žádná sláva - dala jsem sice 9, ale tekla krev - sice ne nijak moc, ale někde to prasklo a s největší pravděpodobností ne uvnitř ale na hrázi...U mě je problém, že nejvíc mi vadí ten tlak uvnitř - taková tupá bolest, zatímco ta ostrá, kdy se balonek "prořezává" mi nijak nevadí a nepoznám, že mám třebas ufouknout...no a výsledkem je to, že se musím zahojit a zase si dát pauzu...takže jestli se nám mimísek rozhodne vykouknout na svět přirozeně, tak to asi nedocvičím na tu 10, ale co no...😀

zdeni: víš, jak vyleze nádherná? ona se tam prostě jen šlechtí pro své rodiče 🙂)

foogy
15. dub 2010

Holky, tak hlásím, že jsem MOC Epina nepoznala - nakonec jsem rodila císařem, měli jsme špatné ozvy na monitoru a mně nereagovala děloha. 6.4.2010 se nám narodil Oliver 3410 g, 50 cm a obvod hlavičky 34 cm. Ale pro psychickou pohodu epino doporučuju.

foogy
15. dub 2010

Jo a prodám Epi-no 😉 Bylo používáno přesně 12x a to vždy s kondomem 😉

zdeniii
15. dub 2010

Jo to vyleze nádherná až až 🙂)) už by jí to mohlo stačit... 😀

foogy: gratulujuu k miminku!!! at se vám tady moc líbí... jen opravdu škoda, že nakonec císař, ale prostě vždycky se děje všechno tak a by to bylo nejlepší pro obě dvě strany... Přeju moc moc štěstííčka!!!!

zdeniii
15. dub 2010

crawler: já taky nejsem na 10 a nevadí mi to... 😉

hudyna
15. dub 2010

Crawler: To máš super, když jsi dosáhla devítky. To úplně stačí. A s tím císařem uvidíš. Já mám třeba dvě kamarádky, co říkaly, že císař byl super. Že byly okamžitě v pohodě. Asi to taky záleží na tom, jak se Ti hojí ta jizva a tak. Každé tělo je individuální. Někdo to může snášet třeba dobře.
Kolik měl teda manžel obvod hlavičky, že se i doktor divil. Ale to už by Tě doktorka upozornila teď, že má mimi větší hlavičku. Však se jí můžeš v úterý zeptat, kolik má obvod.

Foogy: Gratuluju k narození miminka.

Lenteri: Těch 8 cm je myslím 25 cm nebo 26 cm na obvodu. Teď přesně nevím.

crawler
16. dub 2010

hudyna:nejsem si jistá, zda ten obvod hlavičky prcka chci vědět ☹...když jsem byla ve 30tt na utz, tak hlavička odpovídala na 32tt...Jinak manža nevím kolik měl cm, ale asi něco kolem 40cm...to odhaduju, protože dneska děti s 36cm nejsou zase až tak nic výjimečného...každopádně ho chodili několikrát za den přeměřovat, zda mu neroste - to by znamenalo mozkomíšní mok v hlavičce...No já si říkám, že pokud projde pánví, tak už je to jedno, prostě mě kdyžtak víc nestřihnou...

lenteri: obvod = průměr * Pí čili 8 * 3,14 😉

crawler
16. dub 2010

oprava - ne nestřihnou, ale nastřihnou 🙂

aq foogy: taky gratuluju a hlavně že epino pomohlo psychicky🙂

zdeniii
16. dub 2010

Ahojky, tak denska budu naposledy cvičit s epinem... Zítra nastupuju do porodnice a tam nevím kde a kdy bych si epinovala... Ale pořád doufám, že si to malá do rána rozmyslí a vyleze sama... ☹

crawler
16. dub 2010

zdeni: když nevyleze sama, tak ji za vyvolávání pěkně naplácáš na zadeček 😉...víš nějaké podrobnosti, jak to bude probíhat po nástupu do porodky? (teda jestli se malá neumoudří 😉 )

zdeniii
16. dub 2010

Nu měla bych tam být v klidu ještě týden, tedy do pátku a pokud nic tak až pak budou vyvolávat pokud nebudu chtít dřív nebo to bude potřeba kvůli malé... Takže zvažuju... Jsem z toho taková "mimo"... 😒

crawler
16. dub 2010

zdeni: šmankote to je šííílenýýý! z vyprávění člověk ví, že i nástup den před vyvoláním je psyvhicky náročný...nešlo by to nějak ukecat a být doma a chodit třeba jen na monitory nebo tak? a nebo bych teda už byla radši, kdyby začaly s vyvoláváním hned...☹ Víš, kdy jste malinkou počali? jako jestli to ve skutečnosti třeba ještě řádný termín porodu nebyl...Třeba sestra měla termín vypočítáný na konec dubna...nechali ji týden přenášet, pak vyvolávali a miminko se narodilo ještě obalené mázkem = že nebylo přenášené... my teda víme přesně kdy a ten termín 21.4. je správný, takže já bych nerada přenášela nějak moc...

zdeniii
16. dub 2010

crawler: no právě, že už je i po termínu dle našeho milování... ☹
Můžu podepsat reverz že tam nebudu, ale je to zbytečné, chtějí jen hlídat miminko a manžel by mi to stejně nedovolil, má taky strach viď... Pořád nějak doufám, že malá vyleze sama...

crawler
16. dub 2010

zdeni: aha, potvůrka jedna, té se tam teda fest líbí...to jo, to chce i sledovat plodovku a placentu, když už je vážně i po řádném termínu...no kéž by vylezla sama...ale pokud ne, tak se toho vyvolávání neboj a ať je co nejdřív!...

xxx.klarka
16. dub 2010

Tak jsem dneska zase neodolala a zkusila epinovat. Dostala jsem se na 7,5. 🙂 Ale měla jsem pořádný tlaky na konečník, myslím že více snad nezvlánu. ☹

zdeniii, koukám, že tě malá pěkně trápí. Snad se umoudří a bude chtít sama na svět bez pomoci.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru