EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

crawler
30. dub 2010

blani: já bych ho asi prodala...životnost té gumy je 2 roky a co víš, zda se vám to povede...třeba by ti jen leželo ve skříni a ztrouchnivělo 😉...takhle aspoń poslouží 😉

blanka.k
30. dub 2010

Já si taky říkám, že když jsem viděla jak šlo těhu s malým, tak abych nedopadla stejně 😅

zdeniii
30. dub 2010

Holky prodám EPINO 🙂

xxx.klarka
30. dub 2010

Tak já teď zase nějáký dny necvičila a asi se ani nechystám. Naposledy jsem dala 25cm ☹ Ale berou mě hrozné křeče do boku, včera jsem nemohla ani pořádně se narovnat a jít jak to bolelo. Je to hrozné semnou, už to chci mít za sebou. Navíc jsem se asi nakazila od Blanky a každý dopo mi je na zvracení ... vždy jsem to zatím rozdýchala, tak snad bude lépe.

xxx.klarka
30. dub 2010

Tak já teď zase nějáký dny necvičila a asi se ani nechystám. Naposledy jsem dala 25cm Ale berou mě hrozné křeče do boku, včera jsem nemohla ani pořádně se narovnat a jít jak to bolelo. Je to hrozné semnou, už to chci mít za sebou. Navíc jsem se asi nakazila od Blanky a každý dopo mi je na zvracení ... vždy jsem to zatím rozdýchala, tak snad bude lépe.

PRODÁM EPINO - v půli května budu epino prodávat. Jsem sice 2 majitelka, ale první měla brzo natrénováno a já ho používala jen několikrát. Balonek je v naprostém pořádku a myslím že ještě dost poslouží. Já i majitelka přede mnou jsme epino používali jen s kondomem. Tak kdyby měl někdo zájem, tak písněte do IP.

lucika1
1. kvě 2010

ahoj holky, tak jsem chtěla s vámi pořádně cvičit, ale nějak jsem to nestihla. Párkrát jsem vám napsala, zatrénovala a minulý pátek 23.4. jsem ráno ve 4 pěkně šupajdila do porodnice s předčasným porodem. Bylo to strašně rychlé, v to jsem ani nedoufala. Ve 4 odtekla voda a v 8.56 se nám narodil chlapeček Adam 2,5 kg, 48 cm. Vše bez poranění, jen pár trhlinek u močové trubice, které se nešili. Měl obvod hlavičky 32 cm. Takže asi těch pár tréninků s maximem 8,5 (to jsem s obtížemi dosáhla 1 či 2x)stačilo. Porodník s asistentkou nestačili kroutit hlavou, jak mám volnou pochvu 😅 Jsem strašně šťastná, i když se narodil o měsíc dřív, je úplně zdravý (apgar skore 9,10,10),akorát mu chybí nějaký ten tělesný tuk. A proto vám všem přeji, aby jste měly takový podobný, i když ne zrovna bezbolestný, krásný porod.

scai
1. kvě 2010

Ahoj! Holky prodávám epi-no. Za 2000, k němu desinfekční čtvrečky. Poštovné platím.

lucik...
1. kvě 2010

Ahoj holky 🙂

Prodávám epi-no. Podrobnosti IP. 😵

zdeniii
1. kvě 2010

lucika1: gratuluju k drobečkovi a fajnovému porodu!!! 🙂

andelka
3. kvě 2010

lucika: Taky moc blahopřeju k Adámkovi 🙂 A díky za další povzbuzení 😵

Dneska jsem po netrénovacím víkendu dala něco málo přes 9, tak tento týden musím tu 9,5 dát, nebo nejlíp i překonat. Hráz je ještě docela v pohodě (žádná krev ani trhlinky), tlak na konečník mi vadí víc, při těchhle číslech. Mám dneska 10 dní do termínu, tak snad ještě stihnu něco natrénovat.

andelka
3. kvě 2010

Je pondělí - myslím na Crawler, jestli si užili poslední víkend, nebo rodili, nebo jestli dneska nastoupila na vyvolání. Držím palce všechny co mám 🙂

medena
3. kvě 2010

Zdravím všechny, prodávám zcela nové EPI-NO - nepoužité kvůli předčasnému porodu ve 35. týdnu. Více na IP. 😉

lenteri
3. kvě 2010

Crawler, taky na tě myslím a držím pěsti! snad byl víkend fajn a třeba se miminko rozhoupalo samo 😉

Andelko, gratuluju k pokrokům, jsi šikulka! já byla o víkendu trošku slaměnou vdovou tak jsem taky potrénovala, stále držím těch 31 a už to jde úplně samo, asi by šlo i více, ale je to zbytečné tak to nepřeháním ;)

Klárko, jak u Tebe? už je lépe?

xxx.klarka
3. kvě 2010

lenteri, není 😒 Včera navečer mi bylo dost zle, jsem nevěděla zda to půjde spodem nebo vrchem. Nevím proč na mě přišli tyhle nevolnosti ...

eirin
3. kvě 2010

Klarko, taky poslední dny bojuju s podobnou nevolností. Nemám chuť k jídlu a je mi od žaludku tak divně. Říkala jsem to mamce a ona prohlásila, jestli nejsem pes, že feny před porodem taky přestanou žrát 😀

hudyna
3. kvě 2010

Holky, měla jsem s manželem sexík a svařák 28.4. a ve 22 h mi začaly kontrakce. Bohužel hned co 4 minuty. Tak jsem si říkala, že to nemůže být porod. Ve 24 h jsme jeli nakonec do nemocnice. Už jsem nemohla vydržet bolestí. Malá byla furt nahoře. A tak se rozhodli mi dát v 7 hodin kapáky a jelo to. V 7:28 hodin byla malá na světě. Epino mě holky uchránilo od nástřihu. Mám jen 3 vnitřní stehy, a to asi díky tomu, že jsem furt tlačila ikdyž jsem neměla. Všichni zírali, že nemám žádný nástřih jako prvorodička. Mohla jsem hned sedět, čůrat a v pohodě se sprchovat. Neumím si představit, jak to zvládají mamky, co mají třeba šest vnitřních a šest vnějších stehů. Takže holky cvičte. Fakt se to strašně vyplatí. Já jsem měla nacvičeno jen 8,8cm a malá měla obvod hlavy 34,5 cm a jsem bez nástřihu. Každé cvičení se vyplatí.
Takže Klárko neboj se, každý centimetr se počítá.
Jinak jsem měla epidurál...super věc. Aspoň jsem si tři hodinky odpočinula.
Epino budu prodávat, kdo má zájem napište na hudyna@seznam.cz a domluvíme se na ceně.

zuzanka1989
3. kvě 2010

ahojky hudy, velikánská gratulka. já cvičila včera tak to byllo zase 31 a kousek 🙂 , na víc se ani nesnažim.
Dneska se mi nechtělo, dokoupila jsem si věci do porodky a už mám kompletně sbaleno.

Jinak jak holky píšete, taky mi ted bejvá zle, hlavně kolem 9 večer. To jdu třeba i 5x na velkou, žaludek se mi zvedá, i mě u toho maličko bolí bříško, tak si říkám že se to vždycky třeba už konečně rozběhne, a ono stejně nic... ☹

JO jinak crawler taky moc držím palečky, a myslím na tebe. Už určitě rodí, že se tu neukázala 🙂

lenteri
3. kvě 2010

Hudy, juppííííí, mooooc gratuluju!!!! Šikulka!!!

Klárko, držím pěsti, ať je líp, mi bývalo tak před týdnem taky nedobře, hlavně večer, ale to je z přetažení, únava, teď jsem měla víkend coby slaměná vdova a pohodka, klídek, nabrala jsem sil ;)
termín už máš taky za chvilku, tak třeba se mimi koukne na svět brzy a bude zase dobře
😉

Zuzanko, supr, si tu připadám občas nepatřičně když už mám taky natrénováno ty centimetry, ještěže jsi tu ty 😀 mě zas takhle navečer píchá v podbřišku a říkám si taky, že už by to mohlo být ono, a pořád nic, ale tak ještě chvilku máme 😉

hudyna
3. kvě 2010

Zuzi: Těch 31 úplně stačí. Uvidíš. Na víc se opravdu nemá smysl snažit. Vidíš, že mně stačilo těch 8,8 cm.
Mimča přjdou určitě ve vhodnou chvíli na svět. Já se taky furt bála, že budu přenášet a nakonec nic. Rodila jsem v termínu.

zdeniii
3. kvě 2010

hudyna: gratuluju k dětátku a parádnímu porodu bez nástřihu.. Přesně jak říkáš, taky bych si nedokázala představit mít nástřih a stehy a nedojít si na záchod. Vždycky když jsem v porodce viděla holčiny jak sotva jjdou bylo mi jich líto a na druhou stranu mne hřálo u srdce moje tajemství o cvičení s epinem... 😎

hudyna
3. kvě 2010

Já měla nadstandart, tak jsem ty holčiny neviděla. Ale vím podle kamarádek, jak trpěly dalších několik týdnů při sezení, jak šly na záchod a bály se čůrat nebo jít na velkou. To u mě sestry koukaly, tak jsem tam všem o epinu řekla. Porodní asistence jsem to řekla, aby mě nenastřihovali jen tak. Tak mi i trochu masírovala hráz u tlačení hlavičky. Takže fakt super. Ty peníze za to stály. Měly by to vědět všechny ženy. Já musím poděkovat mé kamarádce,jinak bych byla beztak nastřižená. Vůbec jsem o epinu nevěděla.

parybka
4. kvě 2010

Hudy, paráda, gratuluju k malé i k pohodovému porodu. 🙂

xxx.klarka
4. kvě 2010

hudyna, tobě moc moc gratuluji 🙂
Mě ta nevolnost bere poslední dny celodenně, vůbec nic na to nepomáhá. Přetažená nejsem, večer usnu normálně a spím třeba i do 9. Nechápu.
Zítra najíždím na 39. týden, nic se u mě neděje, tak uvidím, abych nakonec ještě nepřenášela. 😀

houbik
4. kvě 2010

ahoj holky, poctivě vás čtu a také cvičím s epinem...chtela jsem se zeptat, vy co mate nacviceno tech 31cm, date to napoprve? ja dam taky 31cm, ale tak na treti pokus, napoprve vzdy tak 28cm, tak nevim no...termin mam uz zitra:(
PS: gratuluju hudyne k porodu a miminku!

zuzanka1989
4. kvě 2010

ahojky houbik, nevim jak ostatní, ale já to dám na poprvé a úplně bez problémů, parkát se mi povedlo dát i víc... asi jsem to nějak špatně spočítala 😀

houbik
4. kvě 2010

zuzanka: tak to jsem slyset nechtela 😀

parybka
4. kvě 2010

já 31 ještě nedám, ale napoprvé dám vždycky míň, roztahuju postupně.
To jsi chtěla slyšet, že jo 😀
to aby pak člověk ještě při kontrakcích cvičil

zuzanka1989
4. kvě 2010

houbik: tak promiň 🙂

Jinak jsem přišla od dr., dnes sem tam byla naposledy. v pondělí mám TP, tak kdyby nic tak už mě objednali na 9 ráno do porodky. Jinak jsem za poslední týden přibrala skoro 3 kila. To sem teda zírala 😕 ... Ale on říkal že ta váha jim blbne. Dneska si asi zase zacvičim, ale jsem nějaká líná, nic se mi nechce. Od rána se válim v posteli a čtu si. Jen jsem pověsila prádlo z pračky, a umyla nádobí. a večer až přijde zlato z práce, udělám večeři. Jinak se mnou dneska nic neni 😀

lenteri
4. kvě 2010

Houbik, já dala těch 31 nedávno, ale napoprvé většinou ne, cvičím tak 3 nafouknutí, na první 29, pak 30-31, pak těch 31 a kousek...
tos chtěla slyšet, viď? ;)

lenteri
4. kvě 2010

teda, Zuzanko, závidím, já tu od rána lítám kolem dvouleťačky 😀
a taky jsem dnes byla na monitoru a kontrole, vše dobré, ještě mi to vyjde jednou k mojí gyndr., příští úterý, a pak už budu muset taky do porodky, no, já doufám, že už to nebude potřeba a mrně se třebas rozhoupe 😉

a kdepak je Andelka, ta už tu taky dlouho nebyla, že by už měla miminko? ANdelko?

a co Crawler, snad také vše v pohodě!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru