EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

bettynka222
20. čer 2010

@katka1981 takze kondomy od durexu su ok, ci nie?

katka1981
20. čer 2010

@bettynka222, zlatko ja som pouzivala lubrikant Durex ale kondomy inu znacku, pretoze celkvo mi Durex kondomy nikdy nevyhovovali. Ale lubrikant kt. je na kondomoch, nemoze poskodit epino, lebo by poskodil aj kondom. Podla mna ziadne kondomy by nemali ublizit epinu. Ked tak sa treba poradit s predajcom.

zdeniii
20. čer 2010

Já bych ty kondomy neřešila... proč nepoužíváte epino prostě jen tak?

dagina
20. čer 2010

Ahojky, kukám, že diskuse je skoro 3 roky stará, a doktoři o Epi stále nic moc nevědí. Když jsem se chtěla poradit při prvním těhu, tak na mě koukal mudr dost podezřele 😅. A to je také už dva roky.
Nemáte prosím odkaz na koupi Epina??? V diskusi nemůžu narychlo nic najít, kdysi holky dávaly odkazy... .

Zdenii, to určitě proto, bo chtějí Epi holky potom prodat, a těžko by někdo koupil Epi používaný bez kondomu. S důvěrou jde myslím počítat, doufám 🙂. Až budu blíž k porodu, také si asi poohlídnu už k použitému, pokud to bude o dost výhodnější.

valentinuska
20. čer 2010

@petja já také používám na ošetření a dezinfekci tyto sterilní čtverečky - je to jiná značka, ale stejný typ,který i k epinu byl přiložen přímo od výrobce ...

olga777
20. čer 2010

Ahoj holky, sleduji tuto diskuzi o Epi-nu a přesto, že jsem teprv v 9.tt., tak jsem se rozhodla, že do toho půjdu. Do použitého se mi, ale moc nechce a nové je docela drahé. Bude to můj druhý porod a tak si myslím, že je to na to jedno používání dost peněz....... i když povedený porod je k nezaplacení!
A při brouzdání na internetu jsem našla tuto erotickou pomůcku ( na baby-cafe): http://www.samshop.cz/stranky/ballgag17.html

valentinuska
20. čer 2010

ta pomůcka taky vypadá dobře, jenom podle mě trochu jiný tvar než epino ... bála bych se toho, ale já se bojím skoro všeho 🙂

dagina
21. čer 2010

Olga, tybrďo, kde jsi k tomu přišla 🙂, ale cena je super. Ten šroub vypadá děsivě..., teď jsi nejsem jistá jestli je i u Epi....

janar12
21. čer 2010

@dagina i epino ma ventil 🙂

zdeniii
21. čer 2010

@dagina tu je odkaz myslím že je nejlevnější www.epino.cz

já vím, že je to asi kvůli prodeji, ale já bych tomu stejně moc nevěřila, ne všechny kondomy jsou na vodní bázi atd... ;o) a všechno jde vydesinfikovat... vždyt si vezmi jen třebas na gyndě, dřív taky nebyly používany jednorázová zrcátka... 😉

dagina
21. čer 2010

janar, jj, a navíc se to strká z druhé strany 😀

janar12
21. čer 2010

@dagina ja vim, s epinem jsem ted pred porodem velka kamaradka 😀

bettynka222
21. čer 2010

@katka1981 aj ja si to myslim 😉

@dagina no ide aj o hygienu - ale hlavne asi o vlastnu. predsa len by som nechcela by sa mi na baloniku mnozili nejake bakterie a potom sposobovali problemy....a je to s kondomom aj pohodlnejsie - predsa len je to prijemny material s lubrikantom. inak nad predajom som nerozmyslala ked osm ho kupovala, ale ak chces, stanov si cenu a poslem ti ho tak za tyzden 😀

@zdeniii hmm, inak ,mozno by sa dali kupit tie kondomy co gyn. pouzivaju na to vnuorne sono...

keminek
22. čer 2010

@bettynka222 hm, ale nevím, co mají ti gyndaři za značku..
@olga777 já to na tom BC taky četla, ale hnusí se mi to.
teď nevím, zda kondomy náhodou nepodporujou problémy s kvasinkami a různými těmito infekcemi (takové to typické kvasinky, močák..). Tedy myslím tím teď to, když žena zrovna na tyto problémy trpí, což se někdy prostě stává.. 😒
Jinak ty bakterie a kvasinky, co způsobujou ženské problémy, na vzduchu podle mého nevydrží a jdou rychle do háje..
Já jen furt nechápu, jak může ten olej na kondomu poškodit ten balónek.

anetka1701
22. čer 2010

Ahoj holky. O epinu jsem pořád četla a musím říct, že o něm hodně vážně přemýšlím. Vážně jsem o něm nenašla jedinou negativní referenci!! Divný :o) Jakoby to výrobci schválně mazali. Vůbec se mi nechce věřit, že je fakt tak dobrej...

makinecka
22. čer 2010

budu si objednávat epi-no od kdy jste začaly cvičit a jednou denně?děkuju

andelka
22. čer 2010

@makinecka Já jsem začala v 36tt, obden, od konce 38tt každý den, jednou denně. Ale bylo to málo - měla jsem cvičit častěji, nedostala jsem se ani na 30. Příště budu poctivější 😅

makinecka
22. čer 2010

@andelka děkuju a začala jsi přesně 35+0,nebo 36+0?já v tom mám hokej že to koník počítá jinak než můj dr - dle koníka je 36tt od 35+0 a dle mého dr je 36tt od 36+0 tak teď nevím 😅 a začnu jednou denně a snad to bude stačit 🙂

andelka
22. čer 2010

@makinecka Myslím, že od 36+0, od ukončeného 36tt. Ale myslím, že ten jeden týden nehraje moc roli. Jinak 36tt začíná 35+0 a končí 35+6, aspoň tak to většinou je brané. Jednou denně bude určitě stačit, ke konci pak můžeš víckrát. Já jsem se dost flákala a třeba přes víkend jsem cvičit nemohla vůbec, takže mě trochu šmikli, ale jen trošku, nikde jinde žádné zranění nemám a dneska už o porodu vůbec nevim. 🙂

zdeniii
23. čer 2010

@makinecka ahojky já začala ve 37tt a cvičila jsem dohromady tak 12x 🙂)) porod v pohodě bez nástřihu a malá čtyřkilovej macek ;o)

tessie79
24. čer 2010

@anetka1701 to jestli výrobce a distributoři mažou negativní ohlasy na Epi-No nemohu posoudit, ale já osobně musím jen doporučit, byla to nejlepší investice. Malá měla při propuštění z porodnice hlavičku 56 cm a porodila jsem ji bez nástřihu jen s malým škrábancem, ale ne na hrázi, u močové trubice. Moci si sednout hned po porodu a nebát se jít na velkou je fakt k nezaplacení.

petja
autor
24. čer 2010

no tak tady nám ohlasy na epino nemaže nikdo,že 😉

vorllinka
24. čer 2010

Ahoj holky,
tak já taky už cvičím a chci se zeptat vás, které už máte porod za sebou, cvičily jste 1x denně nebo 2x? Já to 2x nezvládám, tak snad 1x bude stačit.. A taky jste si epino jakoby musely přidržovat z venku? Mně by jinak vklouzlo dovnitř.

Ještě jenom taková technická, jestli to dělám správně. epino zasunu dovnitř tak na 2/3 nafouknu a tak 3 minutky vydržím než ho vytlačím, je to tak správně? 😅

Strašně ráda tady čtu, jak vám pomohlo 😵

skajana
24. čer 2010

@vorllinka Já teda sice ještě po porodu nemám (bohužel :(), ale myslím, že to uvidíš sama - mě to šlo docela dobře, takže když sem zjistila, že postupuju poměrně rychle, tak jsem cvičila i obden....teď už skoro 14 dní jenom co 3-4 dny pro ten pocit, že dám pořád těch 31 🙂

Jo a jinak jsem další živoucí důkaz, že epi-no opravdu nezpůsobuje předčasný porod 😀

bettynka222
24. čer 2010

@skajana no tak aj ja na porod zatial len cakam.... 😅 a tiez ma uz to cvicenie nebavi 😝 ale ked sa do toh este z casu nacas pusitm, tak s balonikom presiahnem tu stupnicu 😀 myslis ze moze prasknut?

@vorllinka ja mam zas opacny problem - mne ho musi mm pridrzovat, lebo ten balonik vyskakuje von 😕

skajana
24. čer 2010

@bettynka222 Mě to taky občas ujede skoro na 32 a problém zatím žádný 🙂 prasknutí bych se fakt nebála 😎

bettynka222
24. čer 2010

@skajana ok 😉 prajem nam obom skory porod 🙂 a bez nastrihu 😵

romana29
24. čer 2010

ahoj holky, bohužel se mi malá otočila a já doufala, že budu rodit císařem, ale asi né. Přiznám se, že z porodu mám dost vítr a hodně se bojím.
Vidím vaši diskuzi, ale upřímně 162 stránek není v mé moci přečíst. Je možné někde najít ucelené informace? A psal tu někdo, že mu epino nepomohlo? Trošku buřičská otázka, já vím 😀 .

katka1981
24. čer 2010

@romana29, ahoj ja som sa tiez musela pozbierat, ked som sa dozvedela, ze nebudem mata cisar. Epino mi velmi pomohlo psychicky a pripravilo na porod. A ostatne uz ani chvalit nemusim. Mala som super porod. Pokial si mozes financne dovolit epino, nevahaj ani minutu. Daj si do vyhladavaca epi-no a najdes kopec informacii.

katka1981
24. čer 2010

@bettynka222, aj mne vyskakoval, len ked som bola v polohe na styroch, vtedy tam vydrzal.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru