EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

makinecka
3. srp 2010

@petja fakt 😀 ale nepotkala sem tě tam to bych tě asi poznala dle fotky,to je dobrý teda 😀

petja
autor
3. srp 2010

Já tam byla před polednem na KTG

makinecka
3. srp 2010

@petja já tam byla v 11.30 objednaná,pak ležela na KTG a šla na vyšetření a po mě tam někdo ležel ale neviděla sem kdo a sestra se semnou loučila že už nepřijdu 🙂

petja
autor
3. srp 2010

Tak to si přesně pamatuju,zahlídla sem hnědočený proužky? 😅

makinecka
3. srp 2010

@petja noo měla sem béžový kalhoty a pruhovaný triko a sestra mě říkala příjmením na K 😀 a ještě jsem se ptalaq kdy se mám objednat jeslti po šestinedělí 🙂

petja
autor
3. srp 2010

@makinecka Tak v porodnici se snad už nemineme 😉 Já bych na termín ráda porodila,spíš mám tušení,aby ne dřív

makinecka
3. srp 2010

@petja tak si tam byla jo,to je sranda 😀 no termín máme stejnej tak uvidíme,proč myslíš že dřív?

petja
autor
3. srp 2010

Ani nevim 😀

petja
autor
3. srp 2010

@makinecka Ale ty tu fotky stejně nemáš,takže tě nepoznám

lio
3. srp 2010

@makinecka mne tedy z rizikovky dr přesunul do normální, že mám hodnoty super, mímo není obří, naopak je dle termínu a vše je ok 🙂

makinecka
4. srp 2010

@petja a říkal ti dr že se otvíráš nebo kolik máš CS?já z něj vydolovala že CS mám 6,ale co já vím co to znamená,já nechcu přenášet hlavně 😒

ratatooy
4. srp 2010

ahoj holky nevíte co je s keminkem že se tu dlouho neukázala?chtěla jsem od ní koupit epi-no ale vůbec nereaguje tak ted nevím jestli mám počkat nebo se poohlídnout po jiném?

makinecka
4. srp 2010

@ratatooy zkus ji napsat do IP a uvidíš 🙂

fraal
4. srp 2010

@vivianaba díky moc za povzbuzení - moc hezky se to poslouchá, že to půjde líp. díky

ratatooy
4. srp 2010

jo IP jsem zkoušela hned jak jsem odpověděla na inzerát ale od té doby se po ní slehla zem,no to neva ještě mám kdyžtak čas sehnat jiné.ale už se na to těším když to tady čtu to je super ty výsledky,dokonce jsem byla překvapena že tady o tom i docela ví PA.řekla mi na to že pokud mám vnitřní pocit že ni to pomůže at do toho jdu že se to pak určitě povede a že jen tak nešmikají.

ratatooy
4. srp 2010

Ještě mi někdo řekněte co vlastně myslí dr tím cervix skore,když má někdo 6 třeba tak to znamená že už by měl rodit ne?nebo jsem si aspon myslela že to znamená že je otevřená na 6.

makinecka
4. srp 2010

@ratatooy to já právě nevím co to znamená,třeba nám to někdo vysvětlí 😀

lio
4. srp 2010

@ratatooy CS je score, do kterého se započítává konzistence, směr, délka a procentuelní zkrácení děložního čípku, vůbec to neznamená ,že je otevřené děložní hrdlo, někdo má čípek 4 cm, může se postupně zkracovat, být měkkčí, být směrem jinam než je normoš .....a když se zkracuje moc, hrozí porod. Já toto měla od 20tt, a ted to vypadá že jen tak neporodím, navíc v proodnici nikdy CS neřeší, pouuze mi řeknou čípek kratoučký, ale tuhý, otevřená na prst..atd.....
číslo vůbec neznamená že budete rodit, naopak, jedna s CS nula ráno v poradně, večer odrodí a ta co má CS6 může takhle být ještě dva měsíce

keminek
4. srp 2010

@ratatooy velmi se omlouvám, máš IP

ratatooy
4. srp 2010

lio aha děkuji za vysvětlení,keminek v pohodě jen jsem nevěděla co a jak. 😉

ejasmeja
4. srp 2010

ahojte!
ja som sa chcela podelit o svoje skusenosti s epinom. objednala som si ho na poslednu chvilu ale za 2 tyzdne pouzivania som urobila uzasne pokroky - 9,5 cm, v co som ani nedufala... 🙂 aj ked som nakoniec musela rodit sekciou, lebo malicky zle zrotoval, tak viem, ze pri dalsich tehotenstvach urcite epino budem chciet zas.

petja
autor
4. srp 2010

@makinecka Jo řekl mi,že jsem na prst otevřená,byla sem tam před týdnem,včera pro výsledky SA,tak mě prohlídla oproti minule to byl postup směrem k porodu.Já na ty tabulky moc nejsem,takže mě to extra ani nezajímá,to,že je to na dobré cestě mi stačilo...
Jinak CS,cervix skore je http://www.9mesicu.cz/cervix-skore-cs

keminek
4. srp 2010

já vám sem jen jdu dát optimistické foto.. epino nafouklé na 31 cm obvod 😅 😎 😉

keminek
4. srp 2010

malá je tedy tříkiláček.. čtyřkiláčci jsou větší a mají i větší hlavičku. Ale já zas měla na hrázi ještě vůli - úplně v pohodě bych porodila i větší mimčo.

keminek
4. srp 2010

zas teda obříka bych rodit nechtěla, ale někdo s tím nic nenadělá.. 😅 takže cvičte! 😉

sambucca
4. srp 2010

@keminek kraaasna fotka! a me teda dodala spoustu pozitivni energie ze to zvladnu🙂 diky

ratatooy
4. srp 2010

keminek to je super ta fotka vypadá dobře ted jsem to viděla poprvé jak to vlastně pořádně vypadá a můj osobní pocit je že to není nic hrozného.

janetka84
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petja
autor
4. srp 2010

@keminek Jo,hodně dobrej nápad,to tady uveřejnit 😉
Já jsem dnes vytlačila 33cm a už to začíná být jednodušší.Taky myslím,že bych to mohla zvládnout.

katka1981
4. srp 2010

@petja, jej gratulujem k dievcatku, tak bum?dete mat parik. Nemas pocit, ze pop porode to ide s epinom lahsie ako pred tym? Ja som dala epino max. na 7,5 a uz som dalej nemohla.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru