EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

makinecka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petja
autor
11. srp 2010

No to je jedno kdo,já myslela spíš kvůli tobě.To je škoda,že ses neozvala a nechala si to udělat.Já totiž nechápu,proč ti dělali zákrok,když máš jít zítra na umělé vyvolání.No hnus!

petja
autor
11. srp 2010

@makinecka No to je jedno kdo,já myslela spíš kvůli tobě.To je škoda,že ses neozvala a nechala si to udělat.Já totiž nechápu,proč ti dělali zákrok,když máš jít zítra na umělé vyvolání.No hnus!

makinecka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petja
autor
11. srp 2010

@makinecka Novota?

petja
autor
11. srp 2010

@makinecka To je humus přístup! Tak aspoň víš,na koho si dát pozor.A budeš mít někoho u porodu?

makinecka
11. srp 2010

@petja myslím že ne.

makinecka
11. srp 2010

@petja jo manžela ale až na boxu do té doby budu na pokoji dokud nezačnu rodit,což může být i na dlouho,protože nejsem vůbec otevřená 😝

suik
11. srp 2010

@ikarkulka na desítku jsem neodvážila 😔

teď to tu pročítám trochu zpětně a mám hrůzu v očích. Ani nevím jak mám vlastně začít a vlastně kdy. Ještě mám trochu času, ne?

ty cviky o kterých tu mluvíte, to je takovýto zatínání a povolování?

petja
autor
11. srp 2010

@suik Proč se hrozíš? Nevim,co tu píšeme,že tě k tomu vede 😀 Já jsem začínala ve 36tt a tam píšou od 37tt. Jo a stim prasknutím tě můžu uklidnit.Je to velic nepravděpodobné u nového epina,můžeš si nafouknout a podrobně prohlédnout,zda tam najdeš nějaké trhlinky,či jakoby průsvitné nitky,žilky.Určitě ne.Já měla poprvé půjčené a to bylo půjčované hodně a jak na běžícím pásu a to víš,že,když zaplatíš 300,- a ne 3.000,ne každý se k tomu chová,jako k vlastnímu.Některé mamky cvičily s prstýnky,poškrabaly to nehty,prostě nešetrné zacházení tomu dalo zabrat.Mě to taky nenapadlo,ale epino mi při cvičení vevnitř prasklo,nebolelo naprosto nic,trochu sem se lekla,ale bylo to tlumený a prostě to udělalo jen takový puk. Ani mimi se pak nijak negativně neprojevovalo.Pak jak jsem ho zpětně prohlídla,tak tam byly vidět ty stopy poškození

petja
autor
11. srp 2010

@makinecka To mě moc mrzí,jak ti to začíná!!! Snad už sis všecko vybrala..

makinecka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
suik
11. srp 2010

@petja tak to víš, jsem strachopud, no.....bojím se taky trochu krvácení, toho jsem si na začátku užila a moc na klidu mi to nepřidalo, no když to nepůjde moc k čípku, tak to snad bude dobrý...

teď jsem koukala na stránky epina a na dotazy, není ten první o tom prasknutí tvůj ? 😉

petja
autor
11. srp 2010

@makinecka Nedávej si příliš vinu,hlavní je na straně porodnice,určitě bych se otom zítra zmínila i před Repovskou,primářkou,že mě včera provedli zákrok o němž mě nikdo neinformoval,ani proč a neosobní přístup doktora Kohosi bych vyzvedla na první místo!

@suik Ty myslím,že je,zajímalo mě,jak se k tomu postaví,když by mi praskl nový,kvůli cvičení,zda pošlou nový a tak...to půjčování sem tam zmínila schválně...
jinak s tím čípkem to poznáš hned,tak prostě povysuneš,nejlíp svalama,rukou fakt jen přidržovat,žádná síla do toho a hned poznáš,že už je mimo čípek,nakonec to fakt udělá ze dvou třetin,jak je na obrázku k epinu popsaný a ukázany.Ja vidim ty 3body jako důležitý,cvičím podle toho.Začni fakt na malým přifukování a sama si najedeš na to svoje nej

petja
autor
11. srp 2010

@makinecka Já jdu na kontrolu zítra,tak jsem na ně po těch 3 letech zvědavá...

luciolka1987
11. srp 2010

holky a dáte ty velké rozměry od tech 31 a vis hned na prvni pokus pri cviceni nebo postupne?Ja vetsinou cvicim 6x a zacinam na 29-30 cm na druhy pokus uz dam pres tech 31 a pak postupuju az na tech 34,5.A ted nevim jestli bych nemela tech 31cm nafouknout hned protoze u porodu se taky nebudu moct predpripravit epinem 😒

petja
autor
11. srp 2010

@luciolka1987 No,to nebudeš,ale i tam bude mít hráz čas pracovat a postupně se napínat,neboj tohle neřeš

luciolka1987
11. srp 2010

@petja - jak už ted jenom cekam kdy to prijde tak moc premyslim o blbinach 😀

petja
autor
11. srp 2010

jo,tak blbina to není,já taky poprvé vytlačím míň,než pak,ale myslím,že je to tím,že je čas se roztáhnout,tím tlakem,kterej bude u porodu dýl,jak jedno cvičo na epinu.Prostě super příprava,ale porod je zas o něčem jiným,ty hormony a emoce udělají taky svoje

lio
11. srp 2010

začínaj mne ty vaše rozměry deptat 🙂
a to jsem si řekla, že udělám max a nebudu to řešit
neska jsem dala zase o kus víc, dokonce po včerejším cvíču to šlo v pohodě a taky začínám na málo, posílím dno, vytlačím a pak přidávám....a kam se dohrabu nejvíc, to tak dvakrát třikrát zopáknu....u porodu to bude na ostro, ale jak říká Petja, vlivem hormonů se hráz a tak vše připraví, může pomoc i porodník, a tak to neřeším.....

fraal
11. srp 2010

já jsem už dala 31, ale ne hned - většinou začínám tak na 28, tak snad to nevadí

volina
12. srp 2010

ahoj holky, mam dneska si k mamce jedu pro epi-no - vezla mi ho z nemecka, kde ho maji o dost levnejsi. pokud vse funguje, jak spokojene uzivatelky pisi, prijde mi to jako zazrak a bohudik za nej. jen me kamaradka privedla na jeden dotaz: nezustane po pouzivani epi-na roztazeno navzdycky??? dle mych znalosti by nemelo (pac to pomaha roztahovat relaxin max ten mesic pred porodem a navic v hrazi jsou svaly, ktere se zas stahnou) a pouzivat ho budu, ale radsi se ptam zkusenejsich 😉 diky za odpoved

lio
12. srp 2010

@volina ahojky, vítej v klubu epinovaček. ale odpověděla sis sama, jsou tam svaly a ty jako kterékoliv jiné pokud necvičíš, "ochabnout"¨vrátí se do původního stavu tzn že to nezůstane roztrénované, roztažené, to by druhorodičky nemusely cvičit.....takže toho se neboj....řekla jsem to hodně laicky 😀

lio
12. srp 2010

jinak jsem se neska dozvěděla, že mám poslední 4 dny na cvičení...tak mi držte palce.....moc daleko nejsem, ale pokroky jsou tak snad to bude ok

estrellita
12. srp 2010

ahoj holky, jake kondomy na epino pouzivate? 🙂

nikka.vo
13. srp 2010

Tak přidávám další pozitivní zkušenost s epinem. Nacvičila jsem necelých 10cm, potom jsem porodila.Na 3 kontrakce byla malá venku,doktorka to nečekala, tak v kvapíku chystala potřebné věci. 😅 Výsledek byla neporušená hráz a pár stehů v měkké tkáni (s čímž jsem počítala, protože ta mě bolela u cvičení nejvíc). Nicméně o šití téměř nevim, na chodbě v porodnici jsem ostatní maminky předbíhala smahem 😀, seděla jsem s nohou přes nohu a prostě mi nic nebylo 😵 Jo a malá měla hlavičku 35cm 😉 Epino předávám dál 🙂

fraal
13. srp 2010

@nikka.vo to je super, že to vyšlo bez nástřihu - moc gratuluju a malá je fakt hezoučká

petja
autor
13. srp 2010

@nikka.vo No ssuper,další mamča,co nás utvrdila v tom,že i po předchozím porodu s nástřihem se dá porodit druhé mimi bez něj.Už sem si říkala,kdy se ozveš.Gratulace

ratatooy
13. srp 2010

@nikka taky gratuluji,zen čas hrozně letí nedávno jsi se bála že nedáš ani centimetr a už máš malinkou v náručí,je to super slyšet takové příběhy,už se sama moc těším na cvičení

keminek
13. srp 2010

@nikka.vo super!!! 😀 jo jo... dobrý pocit mít nohu přes nohu a předbíhat všechny mamči, že personál jen čumí 😀
mě přivezli ze sálu na lehátku (ehm..praxe.. nu což 😀 ), tak jsem si z něj hned vyhopla a sápala se po malé, kterou sestra mezitím označila různými těmi náramky, načež převozní zřízenec prohlásil, že tohle ještě neviděl. Pak jsem si šla rovnat tašky, lezla na postel, z ní se ohýbala k zemi k těm taškám a hrabala se v nich (postele jsou celkem vysoké), načež spolubydlící nechápala... 😀 😉 a to ona měla vcelku pohodové šití.. 😉 4. den po svém porodu (kdy mě k ní přivezli) seděla, kojila, normálně chodila atd. Rozhodně se neplazila jak já prvně 😒 Ale první dny to prý měla krušnější..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru