EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

ardetka22
17. lis 2010

@kinsli Jojo, taky to dělám postupně, ale už to nezavádím úplně, protože ten tlak mi nedělá dobře, spíš se mi z něj dělá špatně. Na hrázi to nechám vždycky minutu působit (na tři různé polohy, s tím, že na konci ten největší průměr) a nechám vyklouznout. Snad je to tak správně.

kinsli
17. lis 2010

@ardetka22 tak to dělám stejně, bála bych se i vytlačit najednou, že bych se natrhla ☹

ardetka22
17. lis 2010

@kinsli Asi tak.. a tohle není tak zlé, jak si ta hráz postupně zvyká..

kinsli
17. lis 2010

@ardetka22 přesně tak 🙂 myslím si, že Vám co cvičíte fakt od těch 36-37tt se cvičí lépe. Že se ty cesty postupně připravují na porod, ale já už začala dřív, kdyby zase začali na 36tt vyvolávat tak ať mám něco nacvičeno 🙂

ardetka22
17. lis 2010

@kinsli Já ti nevím, ale moc rychle teda nepostupuju.. Začala jsem na asi 5 cm a teď jsem po nějakých deseti dnech na 7,5 cm.. Spousta ženských tu píše, že tohle čísílko daly napoprvé nebo napodruhé.. tak těžko říct :o) Ale zas - mám se ráda, tak se moc netrápím, to je taky fakt 😉

kinsli
17. lis 2010

@ardetka22 pokud Ti nehrozí předčasný porod tak tu destítku do porodu určitě dáš 🙂
koukala jsem teď do tabulek, ty jo to máš 8 cm za 10 dní to je super 🙂 To si myslím, že fakt nedám.

ardetka22
17. lis 2010

@kinsli Určitě dáš :o) Jde o to, že člověk má možná i trochu strach nafukovat víc, a je to lepší :o) Aspoň si neublížíš a času máš dost :o)

kinsli
17. lis 2010

@ardetka22 byla jsem se navečeřet, zase ze mě leje, alespoň vím jak se cítí žena v přechodu 🙂
Takové návaly jsem tedy u Kačenky neměla ☹

Teď fakt se vařím a to se tu netopí, kdyby jsme měli ještě topit tak bych umřela.

ardetka22
17. lis 2010

@ kinsli Tak s tím problémy zatím nemám. Jen mám dojem, že mi malý v břiše tancuje hip hop 😀

kinsli
17. lis 2010

@ardetka22 jo to mě taky 🙂 Teď zrovna ne ale včera jsme byly s kámoškou na véče, daly jsme svíčkovou a to byl tanec 🙂 Asi chutnala 🙂

ardetka22
17. lis 2010

@kinsli To u mě po jídle následuje škytavkový tanec 😀

kinsli
17. lis 2010

@ardetka22 no my snad neškytáme nebo to neregistruji.

marketa97
18. lis 2010

@petja U mě taky, tak jsem ráda, že se mě to netýkalo : ) stačilo mi vidět kolegyni spolupacientku na pokoji a hned mi bylo jasné jak bych bez epi-na dopadla

svatule
18. lis 2010

dneska jsem po takřka týdnu zase cvičila a byla jsem překvapená, že docela v klidu na 9, tak jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne, zítra jdu na předoperační vyšetření, ale raději budu ještě cvičit, kdyby se prcek rozhodnul na poslední chvíli otočit 🙂
marketce gratulace k lukáškovi

kinsli
18. lis 2010

@ardetka22 kačenka spinká, přítel odešel do práce tak jdu cvičit 🙂

kondomy jsou preventivo světle zelená krabička z Rossmanna ( po 12 ks )
lze na ně i použít lubrikant na vodní bázi 🙂

kinsli
18. lis 2010

@ardetka22 tak mám docvičeno. zatím to vypadá na +1 cm denně 🙂 dnes jsem na 22 cm. třetí den cvičení.

ardetka22
18. lis 2010

@kinsli Ty teda jedeš :o) Já mám 23 cm, ale cvičím už asi deset dní. Doufám, že se dneska dostanu na 8 cm průměr.. Fakt bych moc ráda. Hodně by mě to uklidnilo ;o)

kinsli
18. lis 2010

@ardetka22 No mám výhzodu mnou už prošlo 4 Kg Kachně 🙂
ale myslím si, že takhle hezky to už nepůjde, jizva je trvdší tak abych se nezačala trhat ☹
Uvidíme. Jinak kondomy jsou super 🙂

ardetka22
18. lis 2010

@kinsli To máš asi pravdu, že to něco znamená, 4 kila 😀 Já doufám, že ten náš mrňousek bude kapku menší, už vzhledem k mým nepříliš velkým tělesným rozměrům 😉

ardetka22
18. lis 2010

Holky, a máte taky zkušenosti s pitím maliníku a jedením lněného semínka? Je to k něčemu? Dělám obojí a pevně doufám, že v kombinaci s Epinem to bude mít vliv pozitivní 😉

suik
18. lis 2010

@ardetka22 těžko říct, já osobně nemůžu říct ani tak ani tak....maliník jsem teda flinkala, semínko jsem jedla až moc, děsně mě to chutnalo 😀 rozhodně tím nic nezkazíš 😉

ardetka22
18. lis 2010

@suik A prosím tě, kolik jsi ho denně jedla? Já jím jednu lžičku, někde jsem četla, že maximum jsou dvě lžíce. Co na to říkáš ty? 🙂

suik
18. lis 2010

@ardetka22 ehm ehm já občas zpucovala i dvě vrchovatý polívkový 😔 , možná i víc, měla jsem na něj šílenou chuť, nešlo ooolat, ale myslím, že se nic nestane, jen je třeba hodně pít, jinak způsobuje zácpu

kinsli
18. lis 2010

já si dávala jednu lžíci do jogurtu v těhu s dcerou 🙂

ardetka22
18. lis 2010

Tak jsem dneska dala 8 cm podle měřítka, 24 cm obvod podle metru. Tak jsem docela ráda, že se to pohlo kupředu. A zajímavé je, že i klasický kondom se začal drobit. Asi je to fakt tou mastičkou, co k tomu používám - už nebudu.. Snad to přestane.

kinsli
19. lis 2010

@ardetka22 gratulace k pokroku 🙂 Já budu cvičit až odpoledne 🙂

ardetka22
19. lis 2010

@kinsli Tak já to dneska musela sfouknout pěkně hned ráno, čekáme návštěvu :o) Jsem už kousek nad osmi, ale jde to teda děsně pomalu..

kinsli
19. lis 2010

@ardetka22 neboj to dáš ještě máš čas 🙂

zlababa07
19. lis 2010

Ahoj vepolek, chci přidat jednu pozitivní zkušenost s epi-no 😉 Rodila jsem poprvé, malej měl hlavičku 34,5 cm a prolezl úplně v pohodě, nástřih žádný, jen 2 kosmetické stehy vepředu u močové trubice 😉 Hráz to krásně zlvádla. Cvičila jsem od půlky 36 tt a rodila 39+4, natrénováno jsem měla těch 10 cm podle tabulky, ale měřeno metrem o trošku méně (to bylo asi 29 cm) 😉 Jinak ho budu prodávat, kdyžtak piště do IP (jsem už 2.majitelka, takže i cenu zohledním, ale stav je stále 100%, používala jsem ho jen se suchými kondomy, 5 jich ještě zbylo, ty též přenechám 😉

shira_
19. lis 2010

@ardetka22 aj ja som dnes kúsoček nad 8, už to ide dosť ťažko, nechcem ale nič robiť nasilu lebo keď sa poraním, bude sa to dlho hojiť a budem musieť dať pauzu, tak radšej takto, aj keby som mala pár dní zostať na tom istom. ja mám skôr problém dostať to von nafúknuté, to je najväčšia bolesť. už ma tá sliznica dnes okolo vchodu aj trochu štípala, určite tam nejaké mikrotrhlinky mám, takže budem radšej cvičiť pomaly... ľanové semiačka som si kúpila dnes, drvené. dala som si za lyžičku ale mne teda absolútne nechutia 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru