EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

kinsli
21. pro 2010

@terak jsem zvědavá jak to bude u nás, pak dám vědět 🙂
Jinak Tomášek je fakt krásný 🙂

vesperr11
21. pro 2010

@kinsli děkuji za povzbuzení 🙂 ,budu se snažit ,byt mám pocit,že dál to snad už ani jít nemůže,ale když čtu Vás všechny dokola,tak mě pak napadá,zda nedělám něco špatně. ☹
V jaké poloze cvičíte? na zádech?v leže či pololeže?
terak má opravdu šikovného chlapečka..a těch vlásků 😉
už asi dohání maminku 🙂

knedluska
21. pro 2010

Ahojky 🙂
Tak od zítřka se taky chystám pustit do cvičení s epinem. Začala bych už dneska, ale musím si skočit ke tchýni půjčit metr, ten doma nemáme. 😅
A holky, jenom tak pro upřesnění, že jsem to pochopila: zavedete epino a přifukujete, co vydržíte, necháte chvíli ,,působit,, a pak balónek vytlačíte? A tak 3x zopakovat?

vesperr11
21. pro 2010

@knedluska
ahojky,koukla jsem,že máme termin na den stejně🙂
Já to dělám asi tak podobně,jak jsi to popsala....tedy začala jsem ,ale nic moc....tak snad nám to pujde 🙂

evikevik1
22. pro 2010

Ahoj holky, jen jsem všem chtěla vzkázat, že ikdyž Vás třeba cvičení s epinem nebaví atd. tak vytrvejte, já porodila skoro o 2,5 týdne dřív, měla jsem nacvičeno 27 cm, malej měl hlavičku 34, a jsem bez nástřihu a poranění. Jo a sestřička v porodnici mi říkala, že silikonový gel na epino, se dá koupit v lékárně za cca 1OO kč .. já kupovala v sex shopu za 6OO kč, takže to jen aby jste mohli ušetřit. Všem držím palce, aby Vám epino pomohl, tak jako mě!

terka_85
22. pro 2010

Ahoj holky, pokud byste měli zájem prodám epino úplně nové nepoužité za 1300 Kč.
Kupovala jsem si ho na začátku těhotenství, ale kvůli jistým potížím jsem ho nemohla používat.
Tak pokud máte někdo zájem, ozvěte se.

shira_
22. pro 2010

@terak ahoj tak ja som v nemocnici, ale bez výsledku... v pondelok v noci sme prišli, lebo som mala kontrakcie každých 5 min, tie trvali 6 hod ale otvorila som sa len na 1cm. ráno bolesti prešli a mňa preložili z por. sály na oddelenie, aby som sa ohlásila, keď mi to zase začne. lenže nezačalo doteraz. mám len nepravidelné bolesti, síce silné ale zriedkavé cca 1 za 30 min, 15 min, hodinu, 10 min, 2 hodiny..proste chaos. zajtra vraj na velkej vizite rozhodnú čo ďalej. úprimne je mi teraz dosť jedno, či epidurál, vyvolávačku... len chcem mať porod za sebou..akokolvek. 2 noci som poriadne nespala, psychicky tiež nie som úplne ok a tie bolesti, ktoré mám, ma tiež vyčerpávajú. dr. aj pa mi hovorili, že tieto bolesti čo mám teraz, to je nič...prišla som v dobrej nálade aj v pohode, bolesti som dobre zvládala, lebo je to hlavne o psychike. ale teraz, keď už to trvá 3.deň tak myslím, že budem aj ja pýtať k porodu epidurál... už začínam mať toho dosť.

babika0
22. pro 2010

@shira_ moooja zlata. to mi je tak luto. ☹ preco ta nechavaju vysilovat? a psychicky deptat? co ti nedali oxitocin,nepichli vodu? kua ale ma seru ti lekari aj za teba. ☹ drzkaj sa

shira_
22. pro 2010

@babika0 jááj moja no lebo primár musí rozhodnúť a dnes nie je tu, bez neho sa nič nedeje. 😠 tu sa vyvoláva až keď je žena 8.deň po termíne, inak sa čaká na spontánny porod. keby som bola otvorená tak to je iné ale ja som zatvorená, ani mi voda neodtiekla a bolesti akože nevadia, lebo to sú ešte slabé. 😠 😠 tak budem ešte rada, keď mi naordinuje zajtra vyvolávačku a nie až na piatok.

babika0
22. pro 2010

@shira_ a teraz mas bolesti?

kinsli
22. pro 2010

@shira_ snad už si dal prcek říct a máš to za sebou 😵
Já už bych taky potřebovala porodit 😔 Dnes byl odhad 3350g ale říkala, že to vůbec neodpovídá, že podle UZ
vidí, že má víc. cca 3630g. To by i odpovídalo u Kačky jsem měla odhad 36+2 3350g a 37+3 měla 4000g
a teď mám taktéž odhad na 36+3 3350g a za týden říkala, že okolo těch 4 kg bude mít 🙄

babika0
22. pro 2010

@kinsli fu za tyzden tolko tie babatka priberaju? a ako sa stravujes, ak sa smiem spytat? co papas sladke, masko, mastne?

kinsli
22. pro 2010

@babika0 Teď už přibírá cca 300-350g týdně. Fakt hodně, ale Kačenka taky tak nabírala. Jinak jím myslím normálně, klasika žádný přežíraní 😀
mastné určitě ne, maso ano, sladké spíš ovoce.

bulinka83
22. pro 2010

ahojte, chcem vas podporit v cviceni s Epinom, prvy porod pred dvoma rokmi bez nastrihu, dcera mala 3250g a pred mesiacom druhy porod, syn mal 3100 bez nastrihu tiez. Aj pri prvom aj pri druhom tehotenstve som cvicila pravidelne tak cca 4 tyzdne, kazdy den tak pol hodku, alebo ako sa dalo. Plus po cviceni masaz hradze s olejcekom, kazde rano odvar z lanoveho semena a caj z malinovych listov. Neviem, ake by to bolo, keby s balonikom vobec necvicim, ale myslim ma na tom "bez nastrihu" velky podiel a minimalne mi to cvicenie dodalo sebavedomie, ze ved najako to babo vytlacim🙂 Balonik som si starostlivo odlozila, keby idem rodit treti krat:p prajem vela stastia

maryja
23. pro 2010

@shira_ moja zvladni to. Ja mala tiez bolesti 2 noci pred porodom - ale aspon som bola doma. Tak snad porodis (alebo to uz mozno mas za sebou 😀 ) a mas vianocne miminko 😀 .

@kinsli to som zvedava, jak velke miminko budes mat. Neboj zvladnes to! Sa mi to zda divne, aby malo mimi v 37 tyzdni uz 4kg. To ma skor napadne, ze si mala zle vypocitany termin porodu. Ja mala vsetky deti velke, ale rodila som bud po termine - Mateja 8 dni a mal 4,65 kg, Terezku na termin a mala 4,45 kg a Adelku podla menzes 9 dni po termine (podla mojich vypoctov 2 dni po termine) a mala 4,18 kg. Mimi pribera posledny mesiac okolo 250g za tyzden. 😀

babika0
23. pro 2010

@bulinka83 dakujeme a kolko sa ti podarilo nacvicit cm? ako sa robi odvar z lanoveho semiacka?

kinsli
23. pro 2010

@maryja ty jo ty jsi měla macíky 😵 Tak jsem ráda, že v tom nejsem sama. Všechny děti přirozeně??? No u mě měla Kačenka na 30tt 1539g takže myslím docela normální a na 37tt už měla 4 kg. Teď malý vůbec překvapil na 30tt 2110g na 33tt 2660g na 36tt 3350g ( ale to mi řekla, že neodpovídá, že vidí, že podle UZ je větší ) Nemyslím si, že bych měla nějak jiný jídelníček než ostatní maminky, jen tedy dost piju mléko tak jestli netloustnou po něm 😀
Jinak já naštěstí nějak extrémě nepřibrala ani u jednoho. U dcery 14 kg, z nemocnice nás pouštěli 15 den po porodu a to už jsem měla -3 kg než před těhu a teď mám + 12,5 kg.

kinsli
23. pro 2010

@maryja koukala jsem do albumu na Matěje čekla jsem mega velké mimi a příjde mi že byl naprosto normální, fakt hezonký 🙂 Nevím kde ty kg skovával 🙂

babika0
23. pro 2010

@kinsli a v akom stave mas krcok?

kinsli
23. pro 2010

@babika0 já se v tom zase až tak nevyznám, ale říkala mi že hrdlo ještě není plně otevřené 😉

ardetka22
23. pro 2010

@shira Vydrž, znám to - skoro totéž jsem si zažila taky, jen jsem měla to štěstí, že jsem po 24 hodinách bolestí už opravdu rodila. Taky mi nevěřili, že to je porod a táhlo se to strašně, jen jsem ty kontrakce měla co pět minut celý den.. Držím pěsti, ať to máš brzy za sebou a vše je v pořádku!!!!

maryja
23. pro 2010

@kinsli porodila som vsetkych prirodzene, no pri druhom to uz ani neriesili, ked som zvladla prve, tak vraj i tie ostane. 😀 . Oni nevyzerali nejak velmi buclato, vsetci traja mali 54 cm, ono sa to nejak rozlozilo na tu dlzku....

kinsli
23. pro 2010

@maryja Kačka měla 55 cm 😀 a když po porodu odtekla, ( byla dost zavodněná ) tak měla 3650g a to byla fakt žížalka 😀 Tak snad s prckem to taky nějak zvládneme 😉 Mám celkem slušně nacvičeno 😉

shira_
24. pro 2010

ahojte...tak malý sa dostal na svet až včera....porod neprebehol celkom podľa predstáv ale sekcia našťastie nebola. mal 3900g a 53 cm, je nádherný. nakoniec ma doslova spasil epidurál a v druhej dobe porodnej som bola tak vyčerpaná, že malého som tlačila s pomocou 2 sestričiek na bruchu. nástrih som nechcela ale malý mal okolo krku pupčník takže sme museli makať, vnútri som sa tým pádom natrhla a hrádzu dr. nakoniec po dohovore so mnou nastrihol aby sme mali malého skôr von. Baby cvičte, lebo to zašité je jediná vec ktorá ma bolí. všetka bolesť a trápenie stojí za to, je to úžasný pocit.

babika0
24. pro 2010

@shira_ jeeej gratulujeeeme. valibuk!. no to prenasanie sa prejavi aj na vahe. a co oni nevedeli skor, ze ma pupocnik okolo krku??? 😠 a z epiduralu mas aky pocit?? takze nemas vela stehov?

luculele
24. pro 2010

Ahojte,

@shira_ gratulujem k malemu Tomaskovi.

Tak my po stvrtom cviceni mame nieco vyse 8 cm, pomaha mi muz a celkom ho to bavi 🙂 akurat som mu musela vysvetlit, ze na tom teda nie je nic eroticke, ale teraz uz to chape 😀

prajem vam vsetkym krasne vianoce

kinsli
24. pro 2010

Ahojky holky, tak Vás jdu pozdravit 🙂

@shira_ Moc gratulujeme k malému 🙂 Ať je zdravoučký a přináší jen samou radost 🙂

Závidím, že už to máš za sebou 🙂 Snad se taky brzy dočkáme. Já včera konečně po dlouhé době poskočila o 1 cm tak jsem na 32,5 cm.

shira_
25. pro 2010

@babika0 vedela som to ja, ale nemal ho utiahnutý. v podstate to na veci nič nemenilo, len ho bolo treba počas vytláčania dostať rýchlo von a odmotať. nepretržite mal monitorované ozvy aj saturáciu takže som sa nebála. epidurál bol pre mňa ako zázrak a spása.. a pozašívaná som krížom-krážom. veľmi to bolí, keby nie toho, som ako rybička... trápi ma hlavne konečník a kostrč. zvierače a svalstvo hrádze neviem vobec ovládať a netuším ako pojdem na wc ☹ ale to sa zahojí... tomáško je úžasné dieťa.

kinsli
25. pro 2010

@shira_ tak to je mi moc líto, že až tak jsi šitá ☹ Musíš cvičit, aby se svaly brzy obnovily. zatnout zadek a zase povolit 😉 ale to Ti určitě v nemocnici řeknou. Já jsem byla poprvé na záchodě bez čípků cca 10 den po porodu
tak je to docela rychlé 😉 Nevím jak se to dělá u vás, ale v HK máme sestřičku na telefonu která jezdí po porodu k tobě domů s tebou cvičit + vytahuje stehy. Mají se tahat cca 5-6 den po porodu. My jsem byly v nemocnici dlouho ( 15 dní ) a to byl pátek tak přijela až 18 den v pondělí a to bylo už fakt maso 😖
stehy už byly zarostle, tak jsem si při tahání docela užila. Ale pak je to děsná úleva. Ještě tak tři dny mě to bolelo a pak už v pohodě 😉

maryja
25. pro 2010

@kinsli u nas v Opave siju takymi stehy, co sa uz nevyberaju, asi sa vstrebaju, ci jak. Som myslela, ze tak siju uz vsade. Si neviem predstavit, zeby sa mi tam mali este po porode hrabat a vytahovat stehy 😉 ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru