EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

babika0
27. pro 2010

@imzadi a ano pridrziavali si ho tu vsetky. cim skor kup lubrikant. pojde to lepsie.

imzadi
27. pro 2010

@babika0 dik moc, zkusim vyslat manzela... 😀

babika0
27. pro 2010

@imzadi a este tu baby radili sa pred tym osprchovat, nech ti hraz zmakne.

imzadi
27. pro 2010

@babika0 aha, tak to zkusim vecer, mam v planu to dneska jeste jednou vyzkouset...

babika0
27. pro 2010

@imzadi potom si dame vediet 😉 ja som zvedava ci prekonam 26cm

kinsli
27. pro 2010

Já jsem teď doma sama tak toho využiji a jdu cvičit 😀

babika0
27. pro 2010

@kinsli ty uz necvic, mam z teba komplexy 😀 😝 😉

kinsli
27. pro 2010

@babika0 Vůbec neměj 😉 Tady holky rodily bez problémů i s 28 cm 😉
Já mám macka, tak alespoň ob den si zacvičím 😉

imzadi
27. pro 2010

@kinsli me take ceka macek, na posledni kontrole mel o pul kila vice...tak uvidime, co nam reknou ted ve ctvrtek...no a jelikoz jsem dnes dala 5, tak nevim nevim 😀

babika0
27. pro 2010

@imzadi kolko vazil tvoj? chlapi su asi vacsi, aj moj mal viac ako tabulky pisu.
@kinsli dik, tak do porodu hadam este cm dam

imzadi
27. pro 2010

@babika0 no uz je to dlouho, co nas vazili, ale v tom tydnu mel mit 1300 g a dle UTZ mel 1900 😀 snad to bude nepresne mereni 😅

luculele
27. pro 2010

No baby, dost bolo ulievania, dnes dame aspon tych 30 : ))))))

imzadi
27. pro 2010

@luculele tak o tom si muzu nechat jen zdat 😀

luculele
27. pro 2010

@imzadi no jasne, zase netreba to prehanat, ale na druhej strane prekvapujuco to ide lahko a staci par cviceni na dosiahnutie vysledku... mne sa posledne dni nechcelo. Moja najvacsia dilema je, ci to robit ked som cerstvo oholena, alebo ci to robit pred sprchou, alebo po sprche.. lebo ked pred sprchou, tak sa mi to zda nehygienicke, a ked po sprche, tak zase musim ist potom zas do sprchy, aby som zmyla lubrikant... ach jaj 😀

kinsli
27. pro 2010

@babika0 Teď má okolo 4 kg, já včera napsala 3700g ale pak jsem si uvědomila, že je to hloupost, když měl 3660g ve středu 😉

imzadi
27. pro 2010

@kinsli tak tomu rikam vaha...a nebudou Ti porod vyvolavat drive?

kinsli
27. pro 2010

@imzadi To já nevím, ještě jsem se o tom nebavili 🙂

babika0
28. pro 2010

cafte. mne sa vcera nechcelo cvicit. 😝 pozerali sme dobry film. aj tak na porod vooobec nevypadam. 😒 ale zase dobre, aspon mam kopu casu cvicit, ze? 🙂

imzadi
28. pro 2010

tak hlasim, ze dnesni cviceni dle meridla 6, ale teda je to sila...podarilo se mi nacpat do sebe skoro cely balonek, porad si prifukuju a rikam si super, ze to vubec neboli, jenze pak mi doslo, ze na hraz nic netlaci 😀 tak jsem trochu zatlacila jako ze chci balonek dostat ven, no a musela jsem ufouknout 😀 to bych fakt nedala...

uvazuju ale ze zapojim manzela, aby ten balonek pridrzoval, je to fakt makacka, drzet ho, aby nevyjel ven...

luculele
28. pro 2010

@babika0 ahoj, u mna tiez tak isto.. nechce sa mi.. a na porod sa tiez este necitim.. mam nacvicenych 8 cm tak sa moc nestresujem..

@imzadi veru, aj mne pomaha manzel a co sa tyka balonika, nafukujem ho na hradzi, lebo ta je dolezita. Ked bude hradza natrenovana, zasuniem aj hlbsie

babika0
28. pro 2010

@luculele no mne moj pomahat nechce.. ale nevadi mi to 😎

luculele
28. pro 2010

@babika0 ani mne by to nechybalo moc, ale moj zase chce, lebo sa mu to asi paci, tak ho necham. Horsie je potom vysvetlovat, ze nic nebude, lebo to este chvilu po cviceni boli 😅

babika0
28. pro 2010

@luculele no ja dnes asi zase nebudem cvicit, mame tu pansku navstevu. dosiel kamarat. a je mi blbe odchadzat. ze co idem robit? ani by som sa nemohla uvolnit. 😠

luculele
28. pro 2010

@babika0 tak povedzme, ze zajtra uz urcite to cvicenie dame, nech nezlenivieme 🙂

brego
28. pro 2010

@luculele Jak ses ptala, jestli se těšíme na porod, tak já jo. Líbí se mi mít i bříško a je mi dobře, ale v hlavě jsem si nastavila, že porod bude prostě krásný zážitek a tak to tak bude 😉 Taky cvičím s epinem a musím se trochu přemlouvat, ale když končím, tak mám dobrý pocit, že připravuju cestu pro prcka. Tak cvičení zdar! 😀

babika0
28. pro 2010

@brego mne teraz kamaratka napisala tak pekne povzbudzujuco, ze ved to bude len jeden jediny den, a aj to nemusi byt cely, ze to vydrzime. je to pravda, ze sa musime pozitivne naladit. u mna vela veci sa splnilo lebo som skratka tomu verila, ze to tak bude. huraa do porodnice 🙂 inak ja sa mozno ani nebojim tak porodu, ako tych necitlivych lekarov s chlpatymi rukami- neviem asi trauma z dectva. 😀

brego
28. pro 2010

@babika0 Přesně tak, hurá do porodnice, vyprdnout miminko a užít si ten zázrak, který v nás 9 měsíců roste 🙂 A na doktory se vykašli, uvidíš je jen při vizitě. Já doufám v příjemné porodní asistentky a sestřičky, které ochotně pomůžou, když mi něco nepůjde....

babika0
28. pro 2010

@brego cim menej ludi okolo mna tym lepsie.a baby navsteva odisla, idem sa prinutit aspon daco nafukat. ved to neni mozne mat pauzu tri dni. idem

imzadi
29. pro 2010

ahoj holky, mam dotaz, jak dlouho v prumeru cvicite a kolikrat za tu dobu zavedete epi no? me prijde, ze jen porad zandavam, vyndavam 😀

babika0
29. pro 2010

@imzadi ja to tiez tak robim, dnu von. ma to nebavi tam drzat dlho 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru