EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

vesperr11
5. led 2011

@imzadi
no tak to mám obavu z porodu už ted 😒

babika0
5. led 2011

@imzadi
@vesperr11
moj mal v 35tt 2900g. od vtedy som nebola na utz. a uz zrejme ani nepojdem. treba len dufat, ze tie odhady nie su presne. 😉 ja mam dnes krasnych 28cm. zajtra dam viac, musiiim. a co vy dneska? hm?

imzadi
5. led 2011

@babika0 jo je fakt, ze je to odhad +- 15%, takze muze mit treba 3,5 ale take 4,5 kila 😀

kinsli
5. led 2011

no holky asi se přemůžu a už budu do pondělí cvičit denně 😀 jsem zvědavá jakou váhu řeknou v pátek v rizikovce. Hlavně se vždycky zajmejte o hlavičku, když dáte hlavičku tak pak už zbytek v pohodě 😉

vesperr11
5. led 2011

@babika0
ty jedeš,to je na pochvalu🙂

imzadi
5. led 2011

@kinsli hele, ty zkoncis na 40 😀

kinsli
5. led 2011

@imzadi no tak toho se fakt nebojím 😀 😀 dnes jsem schválně zkoušela naťuknout doktorku, když mi řekla váhu tak říkám, no tak nevím jestli mi to epino pomůže. Byla jsem zvědavá na reakci a nepřišla žádná 😉

dannaniella
5. led 2011

Ahojte! chcem sa poďakovať všetkým čo sa zúčasnili diskusie, vďaka nej viem že nejaké epino vôbec existuje.
epino som si objednala a včera začala cvičiť. mám ale otázky, na ktoré som nevidela odpovede. Ak niektorá môžete poradte mi prosím.
V akej polohe cvičíte? v návode píšu, že v takej, aká ti najlepšie vyhovuje, ok, som v takom polosede..ale kedže chcem rodiť klačiačky tak to skúsim neskôr tak. Zaujíma ma či sa napr. pri polohe ležmo nemôže nahromadiť vzduch do vagíny. Mám z toho celkom obavu.
No a ešte som čítala dosť odpovedí, kedy ste dostali mikozu ale infekciu. Nemyslíte si že to mohlo byť aj kvoli používaniu epino? Ja som na to dosť náchylná ale toto cvičenie mi za to stojí. Len či sa tomu nedá predísť. Sprchujem sa aj pred cvičením aj po ňom, kedže akýkoľvek lubrikant mi nerobí dobre.
A ešte by ma zaujímalo či ste nemali nejaké bolesti po cvičení..ja som bola ok, ale ked som neskôr bola na prechádzke tak ma pichalo pri mechúri. tak dúfam že som niečo nespackala 😵.
Dík za názory. aaa epinu zdar!

lolelole
6. led 2011

dobre ránko !
@kinsli 34,5 ??? waw ty fakt jedeš - měříš křejčovským metrem ? přijde mi že když to měřím metrem je to míň než co uvádějí oni na té tabulce..
jinak holky, mne včera při vytláčení balónku ven prasknul kondom - ven vyšel již rokouskovaný na několik části - tak snad tam nic nezůstalo 🙂) ale dost mně překvapilo, že je to vůbec možné. Používam takové ty "doktorské" kondomy, co se treba dávají na vaginální ultrazvukovou sondu a jsou bez lubrikace.
@dannaniella
ja cvičím v poloze skoro leh - mám jenom lehce podloženou hlavu. Zkoušela jsem i jiné polohy ale zdá se mi že takto v lehu má ten balonek nejmenší tendenci "vylétnout" ven a musím fakt tlačit a trenovat abych ho vytlacila..tak nevím. Vzduch do vaginy - to mně ani nenapadlo ani jsem to zatim nepozorovala 😉 Tak hodně centrimetru přeji ! 🙂
Jinak po cvičení jsem bolesti nikdy neměla a asi bych ani pichani u močáku nespojovala s epinem - spíš se ti prcek již tlačí dolu a dělá si "cestu"...

kinsli
6. led 2011

@lolelole jo jo měřím krejčovským metrem 😀
V noci jsem toho moc nenaspala pořád přemýšlím jestli jít do přirozeného porodu nebo císaře.
Já bych fakt moc chtěla přirozený, ale mám strach, aby se mi vešel do porodních cest 😔
Když půjdu do císaře tak si určitě PO řeknu, že já to nezkusila přirozeně a když do přirozeného a něco se pos...
tak si to budu zase vyčítat ☹

imzadi
6. led 2011

@kinsli silene dilema co? a jakou mas panev?

kinsli
6. led 2011

@imzadi To právě vůbec nevím, měří ji až v porodce 😖

imzadi
6. led 2011

@kinsli me ji merili na poradne, ale je fakt, ze jsem prvorodicka...

kinsli
6. led 2011

@imzadi holky mě tak nějak radily, ať neřeším hmotnost, ale hlavu. Na tu jsem se samozřejmě ptala a řekla mi že odpovídá 40tt. To je dost široký pojem, jeden má prcka s 33 cm a další s 36 cm. Ale psala mi kámoška, že její kamarádka rodila sice jen 4000g ale s hlavou 38 cm + měl na hlavičce ruku a v pohodě to holčina dala 😀 To si vůbec nedovedu představit 😅

kinsli
6. led 2011

@imzadi a tam Ti řekli co?? měří se to z boku do boku, že??

imzadi
6. led 2011

@kinsli no ber to tak, kdybys rodila pred 15 lety, tak proste rodis normalne 🙂 a doktorka Ti nerekla obvod hlavicky?

a presne, panev se meri ruznyma merenima z boku, ale i ze predu, vyjde zmet cisel, ktere me nic nerikaji, ale nekde tady je clanek, kterej pise, ze kdyz mas tyhle hodnoty, tak porod normalniho novorozence (ja chapu jako 3,5 kg a cca 32 cm hlavicka) je v pohode 😀

lolelole
6. led 2011

@kinsli řekni si v poradně, ať te preměří. Je to na minutku, neměli by s tím mít problém. Ono je fakt, že pokud máš doma pořádného chlapa a mrňous bude po něm, tak ty 4 kila se rozlezou i do délky. Kdoví.. ale psala si že Kačenka byla taky hodně velká a dala si to 😉
Jinak ty váhový odhady jsou fakt orientační - mně říkala dr, že je to spíše míň než co se zdá na ultrazvuku a že se ji stalo i to, že měřila nějaký mamince mimčo den před porodem a ve skutečnosti nakonec mělo o půl kila méně. Tak tak nějak doufám, že u nás to bude podobné 🙂

delf14
6. led 2011

ahojky holky tak vás pročítám stále budu taky cvičit s epinem 😉 a koukám že řešíte pánev něco jsem našla tak pokud budete chtít jukněte
http://www.ped.muni.cz/wbio/studium/stud_mat/Mr...

boruuvka
6. led 2011

Ahoj holky, vidím, že řešíte pánev, tak vás jdu uklidnit. Nejdůležitější rozměr pánve je to poslední číslo v těhotenské průkazce. Optimální je 18 - 20 cm. Já i když na první pohled mám zadnici jak valach, tak překvapivě jí mám úzkou. Poslední číslo mám 16 cm. Tak jsem měla strach, že se mi při porodu malá sekne v porodních cestách a bude problém. ALE i s tímto rozměrem jsem porodila holčičku 3,8 kg se 2 stehy. S epinem jsem necvičila.

delf14
6. led 2011

já mám poslední číslo 19 jinak mám rozměry 23,26,31,19 mě se zas zdá že to první je dost malé 😲

boruuvka
6. led 2011

@delf14 tak jsem vyhrabala kopii těhu průkazky a já měla rozměry 23,26,32,16 - takže klid 😉 A když už máš jeden prod za sebou, tak bych byla úplně v klidu (pokud to nebyl císařský řez).

delf14
6. led 2011

naštěstí nebyl ale ted jaksi čekám obříka 😀

kinsli
6. led 2011

Holky kde vy ty čísla berete 😀 já žádné v průkazce nemám. Při poradně měří pouze velikost dělohy + kontroluje hrdlo.
no zítra se v rizikovce zeptám 😉

@boruuvka nene cisařský nebyl. ale Kačka měla 4000g hlavu 35 cm a myslím, že byl docela problém ji dostat ven.
měla zlomenou klíční kost a mě se sakra projela po kostrči, to byla mega bolest, ale zasa byla na 37tt a doufám, že když bude teď malý na 39tt tak ty cesty budou víc připravené, jenže zase asi o 0,5 kg větší dítě 🙄

delf14
6. led 2011

@kinsli já mám čísla pánve ve předu v průkazce napsané,ale každá průkazka je jiná no

kinsli
6. led 2011

@delf14 to se měří takovými umělohmotnými kleštičkami, že??? Já si něco takového pamatuji z porodnice. Ale v poradně fakt u nás neměří ☹

delf14
6. led 2011

jj přesně tak takový kleštička to jsou.tak třeba zas změří v porodce a nebo jí popros zda by nemohla změřit

delf14
6. led 2011

já až tam půjdu na kontrolu tak se zeptám doktorkyy zda mimčo projde normálně nebo né uvidíme

kinsli
6. led 2011

@delf14 já už poradnu nemám, jen zítra rizikovku a pak v pondělí vyvolání.

delf14
6. led 2011

@kinsli pane jo tak at to dobře dopadne a je to rychlé

kinsli
6. led 2011

@delf14 díky 😉 Třeba budu mít štěstí a vezmu mě ještě zítra 😀 ale to si myslím, že spíše ne. Bude záležet kdo bude na porodnici, ne každý porodník si trofne na obříka 😀
Ten co mě rodil s Kačenkou tak to bylo takové ucho 😅 chudák k tomu přišel jako slepý k houslím, měla jsem odhad 3350g a nakonec měla 4000g
a rupturu 3 stupně. Když mi byla sestřička pak vyndávat stehy tak se ptala kdo mě rodil, tak jsem jí to řekla a ona ježiš ten takhle velké děti nerodí a ruptury nešije 😅 No jo všechno musí být jednou poprvé 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru