EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

jerryjanka
9. led 2011

@kinsli no tak gratulka nakoniec nebol až taky velky a jeden steh - no super

olga777
9. led 2011

Tak to gratuluji @kinsli k narození Vojtíška a že jsi to zvládla takto super. A tak trochu závist, že už to máte za sebou 😉 Hodně zdravíčka oboum dvoum.

babika0
9. led 2011

@kinsli velka gratulacia. pekny chlapisko! jeden steh to nie je zle, hoci by som povedala, ze nebude ziaden 😵 ked si dala 34cm. no nic, idem ja radsej este nacvicovat, nechcem ani jeden. 😖 😀

imzadi
9. led 2011

juuu, tak malej od @kinsli uz je venku...no super🙂 a take zavidim...no a taky me to namotivovalo, ze teda dneska po dlouhe dobe si dam vecer trenink...tak pak holky napiste dnesni treninkove vysledky 😉

jerryjanka
9. led 2011

no ja neviem či mam cvičiť ked bola včera krvička aj ked len minimum - ešte uvidim 🙄

imzadi
9. led 2011

@jerryjanka ja mela krev ve crvrtek, takze byla tez pauza, dnes ale uz musim 😝

jerryjanka
9. led 2011

@imzadi maš rovnako nacvičene cca ako ja
aj termin mame rovnaky - aspon teda 23. mi vyratal gyndoš - inak podla terminu IUI mam 19.
no tak uvidime ktora ako dopadneme

pomooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc 😅

imzadi
9. led 2011

@jerryjanka ja dle menstruace mam termin az 30., ale malej je take vetsi, stejne jako Kinsli, takze mi to dle utz posunuli, ale uvidime 😀 a jestli se necitis, tak na to kasli nema smysl to delat na silu...

jerryjanka
9. led 2011

no len ja sa bojim že nenacvičim už nič a 8,5 je podla mna malo

olga777
9. led 2011

ahoj já jsem také včera měla krev a docela jsem se lekla. Po celkem neohrabaném prozkoumání jsem tam zahlédla jizvičku. Tak mám docela strach, abych do porodnice nepřijela ještě v horším stavu, než kdybych rodila bez epi-na 😀 A to mám nacvičeno jen 8cm ☹
Hale tady jsem objevila ještě zajímavou diskuzi o nápoji k vyvolání porodu (v termínu, né před!). Zmínka o něm je i tady na epi-nu uplně na začátku. https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/napoj-k-...
Tak si říkám, že můžu cvičit jak chci, ale když se malýmu nebude chtít ven, tak mi to je na prd. MUDr. mě nechce nechat přenášet víc jak 1-2 dny, kuli císaři, kterým jsem rodila dceru a "nutí" mě do dalšího císaře, brrrr....

jerryjanka
9. led 2011

@olga777 no to by som neriskovala 😅 taky hnus piť 😀

olga777
9. led 2011

@jerryjanka to jsi to stihla přečíst? 😅 Je to nějaký ricinový olej, meruňkový džus a hlt kořaly - to nezní špatně
😀

jerryjanka
9. led 2011

@olga777 už som si to čitala davnejšie - no neviem proste - nejak mi to neznie vôbec dobre ani zdravo

babika0
9. led 2011

ja som dnes dala len 28cm, a musela som prestat, bo som mala blato na stadione uz, jak sa hovori. 😀 dala by som viac, ale nedoserem sa nie? 😀 😀 neda sa to ovladat.

olga777
9. led 2011

@jerryjanka mě je to jedno, že je to hnusný a třeba se po tom po........ 😀 když už jsem investovala tak nekřesťanský prachy do epi-na a nutím se s tím cvičit. Hlavně už né takový porod, jaký jsem zažila. Uměle vyvolaný, neuvěřitelně bolestivý, dlouhatánsky dlouhý (18hod.kontrakce) a nakonec císař. To fakt už né, pokud budu mít to štěstí

jerryjanka
9. led 2011

@olga777 presne toho sa bojim že začnu vyvolavať, budem mať bolesti jak prasa a potom nakoniec ma aj tak rozrežu 🙄

jerryjanka
9. led 2011

@babika0 28? zavidiiiiiiiim

natama
9. led 2011

@kinsli gratuluju, at se mu na svete libi! 😵
@olga777 tak to jsme na tom stejne, klidne do toho napoje taky pujdu, kdyz se nebude chtit mimcu ven, lepsi to zkusit, nez hned dalsiho cisare 🙂

babika0
9. led 2011

@jerryjanka a to som mala vcera 29 uz. skoda, ze nemozem dnes pokracovat.

jerryjanka
9. led 2011

@babika0 no aj tak paradička
orpoti mne - ty už maš tym padom cez 9 cm priemer

babika0
9. led 2011

@jerryjanka noo hej, ale ak maly bude mat do 4kg, tak je to malo ☹ pred mesiacom mal 2900g. za mesiac priberie cca kilo. tak mam strach.

olga777
9. led 2011

@natama také to zkusím, už to fakt tak nechci 🙂 Takže v úterý půjdu shánět ricinový olej

dannaniella
9. led 2011

uff..ste super také vysoké centimetre..ja som dala 6cm s ktorými sa cítim ok..ked zvyšujem tak je nejak divne, a malej sa to tiež moc nepáči..no keďže tam píšu zvyšovať o pol cm pri každom cvičení..tak som celkom pozadu. no hádam sa to zlepší. ked sa ale dnes pozerám na to moje brucho..mám nepríjemný pocit či ta tá malá zasa neotočila!

imzadi
9. led 2011

takze hlasim 8,5 po tridenni pauze...to docela jde🙂 ale musim do toho slapnout, at se trochu pohnu...
@olga777 Oli, dej pak vedet, kdes ho sehnala, zacinam nad nim tez vazne uvazovat...ale me jeste neodesla ani zatka 😝

natama
9. led 2011

to jsem taky zvedava, kde se da sehnat. ja ma taky zatku stale na miste, ani cipek se nechysta, jen poslicci sem tam, bricho hodne dole, ale to uz je nekolik tydnu 🙄

katulka3
9. led 2011

ahojky holky, měla jsem ve čtvrtém měsíci hematon, takže zakázaný i pohlavní styk kvůli nízko uložené placentě, nyní už je placenta nahoře, takže mohu balonek v klidu používat a nacvičovat?
děkuji

natama
9. led 2011

@katulka3 ja teda nemela hematom, jen placentu zasahujici k brance, ta se pak zvedla, nikdo mi ani pred tim nic nezakazal, takze cvicim 🙂

katulka3
9. led 2011

@natama díky, snad to zvládnu, úplně se toho děsím, že to tam nedám ani nafouknuté 😀

olga777
9. led 2011

@imzadi měl by se dát sehnat v lékárně, nebo v některých obchůdkách se zdravou výživou. Pročtěte si začátek té diskuze. Je to nějaké projímadlo. Jinak když miminko nebude nachystané k porodu, tak by se nemělo nic dít, krom tedy, že by si člověk došel pořádně na wc 😀
@natama já také ještě nemám porodní cesty připravené. Chystám se na to nejdřív 18.1. (1.termín mám 19.1., pak 24.1.) tak uvidíme. Třeba to přijde samo.

olga777
9. led 2011

@katulka3 nezavádíš si to právě nafouknuté, ale vyfouknuté s utaženým šroubkem (výfukem) 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru