EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

lamia
6. říj 2008

Marci moc moc gratuluju,to je teda hlavoun pan syn 😀 !!

animatua
6. říj 2008

moje mala mela obvod hlavy 34 cm, nastrih nebyl ale prirozene ruptury jo, jak uz jsem psala mam 1 vnejsi steh a 4 vnitrni, tem vnitrnim zranenim se moc predchazet neda, zalezi na stavu sliznice.. bez epi-na by to ale bylo urcite horsi, tak holky cvicit cvicit cvict!! 😀

ella1111
6. říj 2008

prosim objasnite mi co to cvicenie obnasa kedy s tym zacat?

kocicatko
6. říj 2008

Marci, gratuluju k Davídkovi 😉

Ella, Epi no Ti postupným cvičením od cca 36 tt pomalu uvolňuje hráz a pomáhá k tomu, aby ses při porodu nenatrhla... je to balonek, který nafukuješ kam až to jde 😉 a po tom cca měsíci cvičení je reálné, že se dostaneš na průměr 10 cm, což tak zhruba odpovídá obvodu hlavičky novorozence... vřele Epi no doporučuju - rodila jsem hladce bez nástřihu a jakýchkoli jiných zranění 😉

lamia
7. říj 2008

Animo cvičím cvičím cvičím,ale nějak teď stagnuju na cca 28,5cm a vůbec mi nepřijde reálné dát to ještě někdy dál,už tak je ten balon obří 😀 😀 A to i na tenhle obvod vytlačuju s takovým výrazem ve tváři,že se už manžel vážně ptal jestli jako nerodím 😀 😀

Ello má to cca 3 fáze,nejdřív posiluješ pánevní dno,potom roztahuješ nafouknutím balonku co to dá a nakonec balonek vytlačuješ...já cvičím od 36.týdne a je fakt že progres je znát. Dobrá je asi i kombinace s masáží hráze (po balonku),pak mi přijde to povoluje mnohem ochotněji 😉 Ale napoprvé jsem rodila dík epi-no bez nástřihu,tak v podstatě už můžu říct že jsem spokojený uživatel a teď testuju napodruhé 😀 😎

marci
8. říj 2008

Anima rodila jsem v Brně Bohunicích. Až se k tomu dokopu určitě sepíšu i porod. 😉

tanuki
8. říj 2008

ahoj holky, Marci, ty jsi teda šikulka!!! Moc gratuluju 😉 byla jsem tak zvědavá, že jsem i psala Lamii sms, jak jste na tom 😉 opravdu super, že jste to zmákli!!!!

Mě dnes došel lubrikační gel 😠 Maximum mám 30,5, tak jsem spokojená, ale to tlačení teda...taky tlačím tak usilovně, že si připadám, jak kdybych rodila 😀 Taky se snažím tlačit, ale zároveň uvolnit svaly, kdy "jede", ale je to docela náročná a protichúdná kombinace no a v reálě pak ještě půjde tělíčko 😅 😕

sjju
8. říj 2008

ahoj lama.prosim mozes mi poradit kde taky balonik zozeniem?

sjju
8. říj 2008

je prepac stratilo sa mi pismenko, lamia.

blovitc120
8. říj 2008

Marci, gratulujem obrovsky. Malý je krásny, ty si mala skoro o 1 kg ťažšie bábätko ako ja 🙂. My nechceme spinkať a celé dni nariekame, vraj trauma z pôrodu. Dúfam, že to dlho nepotrvá. Tanuki, lamia, držím palce aj vám 🙂

novako
9. říj 2008

Jé, holky. přijde mi vtipný, jak píšete, že musíte usilovně tlačit. Já musela usilovně tlačit rukou, aby mi nevyjel ven. 😅 😀

tanuki
9. říj 2008

Siju, ten kontakt je tu na skoro každé stránce diskuze 😀 www.coord-med.cz tam je mail na pana Sedláčka, ale už jsi koukám dost těhu a navíc v zahraničí, tak bych mu možná rovnou zavolala - na ty maily odpovídá třeba až za pár dní... good luck!

No já mám ještě jeden problém, který tu asi nikdy nikdo neměl 😠 k porodu se nechystáme, no a když mám nafouknuto ve výšinách, začne mi balónek zalézat totálně dovnitř, tak ho celá nešťastná tlačím alespoň trochu ven.. nemám z toho totiž dobrý pocit - přetahujeme se s vagínou, tak aby to ten spoj hadička balónek vydržel 😉

marci
9. říj 2008

Novako já taky spíše usilovně tlačila, aby mi balonek nevyjížděl ven 😀

marci
10. říj 2008
jenny007
10. říj 2008

Ahoj blovitc, přihodila jsem na rajče další fotečky (http://jenny007.rajce.idnes.cz/Terezka_-_zari_2...). Vaše malá je nádherná! Zdá se mi to, nebo už má píchnutá ouška? Já se hrozně těším, až bude mít Terezka náušničky! Ale horší to bude s pícháním oušek. Manžel řekl rovnou, že on se toho účastnit odmítá... 😖
Marci, gratuluju, sice sis užila svoje,ale koukám, že je lepší počítat s horší variantou a pak, když to dobře dopadne, je to jenom plus. Já si to malovala, a nakonec... Když jsem byla na prohlídce u doktora, říkal: "Měli jsme tady jednu maminku, taky byla tak fyziologická jako vy, a taky rodila císařem." 😒 Ještě jednou moc gratuluju, ať vám prcek dělá samou radost!

dagina
10. říj 2008

Ahojky, už jsem před časem na této diskusi byla..., jelikož mě toto téma zajímá a do balonku bych rozhodně šla. Ale zajímá mě jedna věc. Na kurzech nás sestry varují, že při stolici nesmíme tlačit, aby nepraskla voda..., a při vytlačování balonku to je přeci také dost velký tlak, né??? A ještě si nedovedu představit zavádění balonku.., jde to lehce 😕 ????? Díky za info.

marci
10. říj 2008

Dagi balónek se zavádí lehce a pokud jde o tlačení, já ho fakt ven vůbec netlačila, spíš jsem ho musela vší silou držet uvnitř, jak jsem ho pustila šel ven sám a to jsem se dostala na obvod 32 cm. Prasknutí vody bych se nebála

tanuki
10. říj 2008

Marci a řekla jsi v nemocnici o balónku, když byl personál z tvého porodu tak užaslý? 🙂

Dagi, jak tu jednou hezky psaly holky prostě to pak dělaj tak, jak si řekne tvoje tělo. Když se na to necítíš,můžeš ufouknout, nebo úplně vyfouknout a netlačit. Já třeba tlačím i tahám za hadičku - zas mi přijde dobré ty malé stydké pysky trochu protáhnout 😉

marci
10. říj 2008

Tanuki neřekla, řekla jsem že jsem hráz rozcvičovala a masírovala, ale dál jsem to nerozebírala 🙂

dagina
10. říj 2008

Díky moc. Nevěděla jsem, že má hadičku za kterou se dá eventuelně zátáhnout, vlastně ani nevím jak balonek vypadá a kolik stojí 😅 . Jakou sumu si mám připravit?? Asi je dobré kombinovat i s masáží hráze, že?!

tanuki
10. říj 2008

Dagi, připrav si Emu Destinnovou 😉 jak balónek vypadá - to mohu vřele doporučit album Lamii 😀 https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
Masáž hráze každopádně - teda nevím, co je víc 😉 třeba by stačila ta masáž, ale pak když děláš pokroky s balónkem, tak máš nějakou zpětnou vazbu 🙂 Třeba mi to k ničemu nakonec nebude, ale určitě mám dobrý pocit, že něco dělám!

Marci, taky myslím, že by to neskousli, kdybych jim začala vykládat o tom, že si tam nafukuju balónek 😀

dagina
10. říj 2008

Tan, tak to je mazec 😀 ...., teď asi blbá otázka..., balónek se nafukuje až uvnitř?????

tanuki
10. říj 2008

jojo, až tam 😉

tanuki
10. říj 2008

jo a včera mi došel lubrikační gel a zkusila jsem to zavést nasucho a teda nebylo to příjemné a nešlo mi to a nafoukla jsem na méně, takže obdivuju holky, které trénovaly bez gelu!

dagina
10. říj 2008

Tan, a nemůžu balonek ve vnitř přefouknout že by třeba praskl???

tanuki
10. říj 2008

někdo tu psal, že mu praskl, ale ten byl snad z "půjčovny" od porodních asistentek, nebo to byla Jenny??? která experimentovala s kondomy a olejíčky? 😉 (teorie je taková, že olej nemá přijít do styku s balónek, že ho to ničí)
Já mám teď třeba vypočítáno, že na 60pumpnutí se blížím tomu nafouknutí, které chci a o moc dál se nedostanu - ona mi to ta hráz stejně nedovolí 🙂 takže nehrozí, že bych přefoukla o hoooodně a prdnul by

jenny007
11. říj 2008

Mě balonek nepraskl, ale při používání oleje místo lubrikantu se na něm časem udělala taková minitrhlinka, která se ovšem s nafouknutím balonku hrozně zvětšila. Při vyfouknutém balonku byla téměř neviditelná. Jsem přesvědčená, že to bylo olejem, protože jsem ho 100%ně neškrábla ani jinak nepoškodila.

primulka
13. říj 2008

Ahoj holky, chci vás povzbudit se svou zkušeností s EPI-Nem. Začala jsem cvičit ve 36. týdnu a nejdřív jsem se dostala horko těžko na 6 cm 😠 , vytlačování byl boj, ale nakonec jsem dosáhla až 10,5 cm 🙂 Občas jsem musela na pár dní přerušit kvůli menšímu krvácení, ale nebyl problém se potom zase dostat na předtím dosažený průměr.
A výsledek: porodila jsem 5 dní před termínem přirozeně, bez nástřihu i jakéhokoli poranění 😵 Určitě to byla i zásluha skvělé porodní asistentky, která porod vedla, chránila hráz a říkala kdy tlačit a kdy ne. Matýsek měl 3070g a 51 cm, obvod hlavičky 34 cm, podle PA byl na mě dost velký (já mám jen 157 cm a před porodem 58 kg) Nedělám si iluze - kdyby měl omotaný pupečník nebo mu padaly ozvy a musel rychle ven, tak by mě šmikli bez váhání, ale jsem moc ráda, že se zadařilo bez 🙂 Takže opravdu nelituju investovaných peněz, za to, že jsem hned po porodu běhala jako srnka mi to rozhodně stálo.
Tak přeju všem úspěšné cvičení, stejně bezproblémové porody a hlavně zdravá miminka! 😵

marci
13. říj 2008

Primulko moc gratuluji k úspěšnému porodu. My jsme měli hlavičku o 2 cm větší a navíc já jsem to tlačení nějak neovládala, takže jsem šťastná za malý nástřih. Taky nedám na epi-no dopustit 😉

tanuki
14. říj 2008

ahoj, tak u nás pořád nic 😖

ale jedno balónkové miminko se dnes v noci narodilo 😵 a moc se těším na popis porodu, protože to bylo dobrodrůžo - rychlovka...
Takže: dnes v 5:54 se Lamii narodila Johanka 3000g, 47cm, nádherná a v pořádku. A důležitý údaj pro tuto diskuzi - bez nastřižení, natržení... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru