EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

dlouhovlasa.evzenie
16. led 2011

@olga777 Oli, no to nevím.. ta Arnica je na krvácivost, spíš ten graphitest by měl zrychlt první dobu porodní... být tebou, tak bych zkusila alespoň ten drink k porodu 😉 to jedno balení vyjde na 70,-- takže max.. přijdeš o 210,-- 😉 já to měla napočítaný v obalu od kinder vajíčka a jak sestra zavelela, že jako fakt budu rodit, tak jsem to hned smíchala a pila 😉 a sestra taky, až dojela do porodnice a řekli jí, že je na 4,5 tak začla pít 😉

olga777
16. led 2011

@dlouhovlasa.evzenie Dobrá díky, ze mě snad za chvíli bude poradkyně přes porody 😀 No hlavně abych i já porodila nějak normálně...zítra jdu ne testy kuli zvýš.tlaku a bílkovině v moči. Tak snad to je v pořádku 😕

veverka_
16. led 2011

díky moc Oli! Zkusím to, jak píšeš! Já mám problém v tom, že mi to pořád vyjíždí ven, není to kondomem? Nemůžu si zkoušet vytláčení, protože to právěže musím pořád tlačit aby to zůstalo vevnitř!

dlouhovlasa.evzenie
16. led 2011

@veverka_ tohle dělalo i mě 😉 vytláčení s epi-nem fakt nešlo 😒

dannaniella
16. led 2011

Nazdar ženy! sledujem vaše príspevky a tých 10 cm sa mi zdá neuveriteľných. som na 7 a nejako sa neviem pohnúť dopredu. V návode píšu že s každým daľším cvičením máš postupovať o cca pol cm..tak neviem, vy ste tak dokázali? ja som na tej 7 už 3 den..a cítim také tlaky že mám obavu to zvýšiť. Olga píšeš, že ten balonik dávaš do 2/3 ..ja som ho dávala celý a to bude asi problém, že je blízko malej.. Inak prešla som na polohu kľačiačky..v polosede to nebolo možné vytlačiť.. 🙂 vy ste na tom ako? inak veľmi fandím a držím vám palce !

dannaniella
16. led 2011

@veverka_ a na koľkých cm si ? pretože mne vyjíždel ven tak do 6cm..potom som už musela vytlačať..a mám spojené nohy ked nafukujem..potom ked mám vytláčať po klačiačky sa rozkročím a ide to celkom fajn...ovšem zatím som len na 7. tak nejak si predstavujem pôrod 🙂

vesperr11
17. led 2011

@babika0
Zatím jsi doma a dobrý?

babika0
17. led 2011

@vesperr11 hej stale som doma. nic sa nedeje.

vesperr11
17. led 2011

@babika0
Myslela jsem na tebe,jak jsi psala,že se ani něco děje🙂
Já už začínám být trochu nervozní,jsem rozladěná z toho nevyspání,bolestí nohou,kolen a kyčlí a tak podobně.....jak velké Tin naposled naměřili miminko?

babika0
17. led 2011

@vesperr11 si zlata, ze si na mna myslela. ustalo to. aj ja som nervozna, a mam depku. mne ho merali naposledy v 35tt a to mal vraj 2900g. a najblizsie ak neporodim tak mi budu 21. ☹

imzadi
17. led 2011

@babika0 taky peknej macek...ja dnes zkusim zase cvicit, jak jste se posunuly damy?🙂 a rodi uz nekdooo?

@veverka_ uvidis, az si balonek nafouknes trochu vic a zasunes dal, tak uz sam fakt nevyleze🙂 chce ho to mit opravdu dal nez ty dve tretiny... 😉

vesperr11
17. led 2011

@imzadi
Imzi,já stagnuju a už to opravdu nehrotím,protože už jen vyčkávám a nechce se mi cvičit....
Jak ty jsi pokročila?

babika0
17. led 2011

ani mne sa nechce cvicit. mam posledny kondom. mala by som veru dnes aspon udrzat 28cm.

imzadi
17. led 2011

@vesperr11 nijak, od patku jsem netrenovala a to jsem dala tech 29 ... no je to dost malo ale aspon neco 😝

a priznaky u nas zadne 😠

vesperr11
17. led 2011

@imzadi
Nemyslím si,že 29 je málo.....
Já jsem kolem 30,ale taky ji nedám hned....až třeba bna po2,někdy se zadařilo i skoro 31,ale výjimečně.....
ted už se jen pozoruju a očekávám,kdy se Maxík rozhodne přijít k mamince

vesperr11
17. led 2011

Nevíte někdo něco o Kinsli? Vypadáto,že už má miminko u sebe,ale ptám se jen,zda se někomu z Vás neozvala.

imzadi
17. led 2011

@vesperr11 no vis jak, s ohledem na hlavicku naseho Kubika bych mela nacvicit asi vic...ale bojim se, abych si i neublizila a zbytecne si tak neco nezkomplikovala...

jinak dnes me docela poboliva podbrisek a v krizi, ale nic pravidelneho a silneho...o Kinsli nevim nic, psala jsem ji IP, ale ma toho ted asi dost 😀

vesperr11
17. led 2011

@imzadi
Tak s křížema jsem měla veeelké bolesti ze čtvrtka na pátek,to mě bolesti opravdu v noci probudily a myslela jsem,že se něco děje,ale pak to přešlo a do dnes se držíme.No jsem zvědavá,kdy kloučci přijdou mezi nás.
Kinsli by už měla být asi i doma,ne?
Ivko,já budu spoléhat fakt na hormony a taky na to,že pořád jsem pro nás oba a porod tímhle cvičením udělala aspon něco než nic....tím myslím,že je lepší nacvičeno 29-30cm ,než-li nic,no ne?
Většina o Epinu ani neví a taky porodí,tak se musíme uklidnit tím,že jsme pro zdárný porod udělaly maximum.Jen od včera přemýšlím nad tím Dianatalem.Ty jsi ho zavrhla ,že? Chvíli jsem byla nakloněná,ale pak si říkám,že pochva je krátká a tak,zda se to vyplatí

imzadi
17. led 2011

@vesperr11 jojo, ja to zavrhla, doktor mi ukzazoval na modelu, ze nejvic ucinne by to bylo, kdyby se ten gel mohl dostat kolem mimca, ale mimco ten gel vlastne hrne pred sebou...navic mi tvrdil, ze samo telo si vytvari podobny mazek, ktery pomaha prdolkovi se sunout dopredu...doufam, ze to epino fakt pomuze, aspon trochu...kdyz si clovek precte nektere diskuse o natrhnuti, jde z toho strach 😕

vesperr11
17. led 2011

@imzadi
Hele,nás to brzy přebolí a zahojí se,hlavně ,aby prdísci byli v pořádku,no ne?
Samozřejmě bude lepší,když ta poranění budou co jen nejmenší....ale jde o mrnousky,abyli v pořádku.Už se těším,až se vrátíme z porodnice domu a budeme se na to vše dívat snad s úsměvem a sdělovat pocity a dojmy.....

olga777
17. led 2011

@veverka_
@dannaniella ono by se to právě mělo max do 2/3 (je to i v návodu, jestli se nepletu), je to pak efektivnější na hráz. A jestli ti to, veverko, vyjíždí tak to máš asi málo nafouklý. Já, když začínám cvičit, tak to také musím přidržovat, aby mi nevypad.

olga777
17. led 2011

@vesperr11 Už se na to také fakt strašně těším, až budu doma a budu si moct lehnout na břicho a vedle mě bude funět krásné miminko 🙂 a samozřejmě Adélka, moje prdelka 🙂

veverka_
17. led 2011

@olga777 no já si právě myslím, že to mám moc klouzavý skrz ten kondom, uvidím!
Zkusila jsem to na boku a zdá se mi, že je to lepší, držím to stehny, popřípadě zezadu rukou, jestli mě chápete?
v kleče si to neumím představit, nebolí vás nohy a určitě by mi to vyjelo.
díky za tipy, ozvu se.
🙂

veverka_
17. led 2011

@imzadi děkuji za tip, zkusím to 🙂

imzadi
18. led 2011

holky, rekord, vcera jsem poprve dosahla 30!!!🙂 mam radost 😵

imzadi
18. led 2011

@vesperr11 jinak vecer mi psala Kinsli, ze je vcera pustili a brzo napise, jak to probihalo 🙂

babika0
18. led 2011

@imzadi pekne, gratulujem a zvidim. no ja to flakam, tak co sa cudujem, ze? 😀
tak co kedy ideme rodit?? ja uz prescasujem.

imzadi
18. led 2011

@babika0 a mas nejake priznaky? ono te muze cekat klidne jeste 14 dnu 😝

babika0
18. led 2011

@imzadi nemaaam. no dufam, ze nie. 😠 ☹

vesperr11
18. led 2011

14 DNŮ BY JI NENECHALI PŘENÁŠET,TO JE HLOUPOST

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru