EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

vesperr11
18. led 2011

@imzadi
to tam byla Kinsli týden,pokud se nepletu,ne,?

vesperr11
18. led 2011

@imzadi
A co my? kdy to přijde na nás? nechce se mi přenášet

imzadi
18. led 2011

@vesperr11 asi tyden no...a my? musime cekat 😝 od rana myju okna a nic, ani pichnuti 😖

vesperr11
18. led 2011

@imzadi
vážně? 🙂 ,,,,fakt myješ okna,aby se to urychlilo?

imzadi
18. led 2011

@vesperr11 no fakt, obyvak hotov, ted mensi pauza na svacinu a ted jdu na kuchyn...ale jako nic se nedeje, vubec...ale aspon budou umyta 🙂 pred vanoci jsem nemohla, tak to ted dohanim...

babika0
18. led 2011

tak ja som docvicila. mam svojich 29 cm a viac ani tuk! 😠

vesperr11
18. led 2011

@imzadi
tak to mně by se nechtělo.....asi budu koukat na film.....

olga777
18. led 2011

@veverka_ já si zase nedovedu představit to držet zezadu 😀 Ale každá si najde svůj způsob. Mě to vyhovuje v polosedě s podloženým zadkem 🙂

veverka_
18. led 2011

@olga777 mě to jako jediný způsob když je to zezadu - tak se mi netlačí tak ven - balonek 😒

olga777
18. led 2011

@vesperr11 mě doktorka nechá 10dní a to jsem po císaři. Moje kámoška přenášela obě děti 14dní

vesperr11
18. led 2011

@olga777
myslím,že tam pak je nebezpečí zkažení plod.vody,ale vše je individuální i co se týče praktit jednotlivých zdrav.zařízení.
Jinak já mám strach z přenášení kvůli velikosti miminka

imzadi
18. led 2011

tak okna umyta a nic...ach joooo 😖

vesperr11
18. led 2011

@imzadi
já si to nechám,myslím nějakou aktivitu až po 20,1,.....zítra mám ještě kontrolu a pak zkusím schody

imzadi
18. led 2011

@vesperr11 schody mam v dome taky, tak ty zkusim zitra 🙂 ale kolikrat je mam vyjit? 😀

shira_
18. led 2011

baby aj ja som robila všetko možné. upratovala, behala po schodoch (ešte aj v nemocnici), pila ricínový nápoj, kúpala sa v horúcej vode. primár mi potom povedal že štatisticky trvá tehotenstvo najčastejšie 41 týždňov a že často baby rodia noc pred plánovanou vyvolávačkou. sestričky mi kázali pred pôrodom oddychovať a spať čo najviac...ja som neposlúchla, chcela som čím skôr rodi, tri noci pred porodom som bola hore. a veru pôrod bol tak vyčerpávajúci a dlhý, že som ľutovala...začala som rodit den pred vyvolávačkou a akurát som ukončila 41t. 😀 😀 zbytočná snaha a stratené sily ktoré mi potom veľmi chýbali. treba to nechať tak, napriek nedočkavosti a tomu, aká je to strašná otrava byť tak dlho tehotná. 😉

imzadi
18. led 2011

@shira_ taky pravda 🙂 ale zas jen flakat se mi taky nechce... 😀

shira_
18. led 2011

@imzadi 😀 chápem, ved ja som behala ko fretka s vrtulou v zadku 😀

babika0
18. led 2011

@shira_ ze statisticky porod trva 41tyzdnov? a to kto robi tie statistiky? ved v nasej teme januarovky vacsina porodila este pred terminom a len zopar prenasalo. ale zase je pravda, ze tam boli planovane sekcie.. ale aj tak sa mi to nezda..

shira_
18. led 2011

@babika0 ešte aj v porodnici som čítala takú hrubú knižku o prirodzenom porode a tam bolo tiež toto isté, že najčastejšie trvá teh. 41t. a zbytočne sa robia predčasné stresy. alebo dokonca predčasné vyvolanie. len neviem názov... v niektorých nemocniciach nechávajú až 42t. ale to by som sa už riadne bála. ked som bola v nemocnici a v kuse na monitore, tak som bola kludnejšia, ale doma je to horšie, to len dúfaš aby bolo bábo v poriadku a už ho chceš mať zdravé pekné na rukách, nech vidíš čo sa deje. novembrovky a decembrovky tie to zase vačšinou naťahovali...

vesperr11
18. led 2011

pravdou je,že nám taky porodní asistentka říkala a dávala na srdce před porodem odpočívat,abychom neztrácely síly ,které budou potřebné k porodu.

imzadi
18. led 2011

tak co, kdo se chysta cvicit? 😀

brego
18. led 2011

Ahojte holky, tak mám radostnou zprávu. Náš Ondrášek se narodil přesně na termín 14.1. ve 20:30, měřil 52cm a vážil 3,85 kg. Porod proběhl bez nástřihu a mě bylo hned po porodu dobře, mohla jsem sedět, chodit a radovat se z toho zázraku. Je to fakt neuvěřitelně krásný. Pomalu Vás opustím, protože prcek mě zatím zaměstnává na 110% a jsem ráda, když si můžu chvíli odpočnout. Pa a všem držím pěsti, aby porody proběhly v pohodě...

imzadi
18. led 2011

@brego juuu, no to je uzasne🙂 velka gratulace 😵 a muzu se zeptat, kolik jsi mela nakonec nacviceno a kolik mel malej hlavicku? taky koukam, ze je to peknej cvalda, tak at pekne prospiva!!

jerryjanka
18. led 2011

@brego tak to gratulka - dosť velke babatko a bez nastrihu - super.

@imzadi mne sa už asi neoplati cvičiť čo? 😀

imzadi
18. led 2011

@jerryjanka ale taky muzes, at jsi po porodu fit 😀 a jak to zvladas?

brego
18. led 2011

@imzadi Dala jsem ten průměr 10cm, což je asi 31cm obvod a v dnešní propouštěcí zprávě bylo napsáno, že Ondra má obvod hlavičky 35 cm. Ale při porodu si myslím, že to bylo míň.

babika0
18. led 2011

@brego gratulujeme a radi citame taketo prispevky. hoci 31cm nedam ani co by som ako chcela. ☹

babika0
18. led 2011

@brego a este porod ti zacal spontanne?

imzadi
18. led 2011

@brego super, vic takovych pozitivnich zazitku 🙂

brego
18. led 2011

@babika0 Hej, v noci ve 2hod 14.1. stahy po 10min.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru