EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

vesperr11
19. led 2011

@imzadi
Mě děsně bolí kolena a kyčle,ale to je od toho ,jak nosím navíc ta kg,co jsem nabrala🙂.Takže až to shodím,bude opět dobře,teda doufám 😉

imzadi
19. led 2011

@vesperr11 posilam IP

olga777
19. led 2011

Holky @vesperr11 a @imzadi
tak jak na to koukám, tak v téhle diskuzi už tady strašíme akorád my a @babika0 , která chudák už dva dny přenáší a @veverka , která nemá vyplněný termím. Jinak už všechny porodily.... tak to jsem fakt zvědavá, která bude další. Typuju, že já si dám datum 2.2. 😀

imzadi
19. led 2011

@olga777 taky se divim, ze nikdo nepribyva 🙂 snad se mi podari epino prodat 😀 me by se teda ted libilo 21.1.2011, ale to nehrozi 😝

babika0
19. led 2011

@olga777 asi mame rovnake myslienkove pochody. co po nas nikto neprebere stafetu??
nerodime, lebo cakame chlapov! nechce sa im na svet. snad uz dlho nebudem prenasat. duuuuuuuuuuuufam, ze v sobotu uz bude maly na svete. 😕 😵

vesperr11
19. led 2011

Holky,já měla " vybráno" datum 20.1. nebo 21.1.,ale to nejde jen tak 🙂 ,takže už nevybírám a jen pozoruju bříško a říkám si ,že až se chlapeček rozuhodne,tak si datum vybere sám 😉 .
Ale pravda je,že jsme tady už tak nějak samy a jsem zvědavá,která bude mít další miminko a hlavně na Vaše dojmy a pojmy z porodu a účel epina 🙂

vesperr11
19. led 2011

@imzadi
Děkuju a taky jsem písla IP

vesperr11
19. led 2011

@babika0
Copak se děje,že máš chut plakat nebo křičet?
At nevylekáš maličkého 😎

vesperr11
19. led 2011

a to se říká,že se většinou přenáší děvčátka🙂
Teda my 3 ještě neppřenášíme,začínáme termínem 22.já,pak Imzi a pak Oli....ale u mě to vážně na tu sobotu nevypadá,ale kdo ví? 😵

babika0
19. led 2011

@vesperr11 to uz bude ine znamenie, vodnar..
chce sa mi plakat uz z toho, ze to uz nezvladam. bojim sa aby bol maly ok, ked prenasame, ako bude prebiehat porod, ked to vypada na vyvolanie. z toho, ze v noci nespim. vsetko ma boli, brucho mi velmi tvrdne. je toho uz akurat dost!

vesperr11
19. led 2011

@babika0 Vodnář,jak ted čtu,nevypadá taky jako zlé znamení,ne?
Vážně se tím nestresuj,pokud mimi ještě nechce,asi nechce,neboj se toho,že by nebyl ok,lékaři vše pohlídají....uvidíš

vesperr11
19. led 2011

@babika0
Taky jsem měla 2 dny zpět nějakou spíš psychickou depku..vše mě bolí,kyčle,kolena,boky,břicho,stále běhám na toaletu,prostě jsem byla jeden den ze všeho tak unavená,až vzteklá....pak jsem se podívala na přední stránku lednového čísla časopisu Máma a já-je tam vyfocený nááádherný chlapeček a vše mě přešlo....za tohle to stojí přeci spousta odříkání i tohle naše malé trápení 😉

imzadi
19. led 2011

jeee, holky, hlavne zadne smutne reci, nebo i me zase prepadne splin, zatim se drzim 😀 jinak ja jsem kozoroh, takze jsem vcelku rada, ze malej uz bude jine znameni, myslim, ze neni dobre mit doma vice kusu stejneho znameni 😵
@vesperr11 co je vlastne typicke vodnari?

tynucha
19. led 2011

Ahoj holky, já tu taky straším, ale jen pasivně, teprve jsem začala cvičit a taky cvičím už na druhý porod, tak se už považuju celkem za starou harcovnici 😀
@babika0 Říká se, že prvorodičky a rodí později a chlapečci se rodí později.

imzadi
19. led 2011

@tynucha no to je uzasna vyhlidka 😀 jinak Te vitam mezi nas...

vesperr11
19. led 2011

http://www.horoskopy.cz/vodnar/
Ti se neztratí 😵

vesperr11
19. led 2011

Jo,holky,všimněte si,všechny ted tady čekáme chlapečky a dnes jsem se PA ptala,zhruba kdo se ted rodí více,tak si nebyla až tak jistá,ale stejně řekla,že asi o něco více chlapečků

babika0
19. led 2011

mne to je viacmenej jedno ake znamenie, hlavne, ze to neni skorpion 😀
inak malo ludi vie o epine.. moje zname teda aboslutne netusia. a ani to nechcu. ich vec! a problem :D

tynucha
19. led 2011

@imzadi klííd, já jako prvorodička porodila chlapečka 6 dní před termínem, už ti to musí každou chvíli přijít! A není náhodou dneska úplněk? To se prý rodí víc dětí... Uvidíte, zítra tady nebude ani noha 😉
@babika0 Moje máma je štír a já jsem vodnář, nevím který znamení je horší, jeden větší poděs jak druhej 😀

imzadi
19. led 2011

@tynucha fakt je uplnek? hmmm...ze bych si dala teplou vanu? 😀

olga777
19. led 2011

mě se líbí všechny datumy do 22.1., ale to se mi může líbit co chce, že.. 😠
@babika0 já už jsem spíš otrávená a vzteklá, už to také moc nezvládám. Ale jen když nad tim přemýšlím, nebo se nemůžu zvednout z postele 😒 Nebuď z toho smutná, ........ono to bude ještě horší 😉 ....myslím co se týká únavy, nevyspání, strachu, aby bylo všechno v pohodě 🙂 Ale krásný!
Mě opravdu hodně pomohlo, že pokud miminko v noci nespí, tak přes den si jít hned! jak usne také lehnout. Jinak se to nedá. A v Podolí nám kladli na srdce, že NEJDŮLEŽITĚJŠÍ je odpočatá máma. Všechno ostatní se pak už dá zvládnout, hlavně spát co to jde. Je to mazec a strašný frmol, ale musí hodně pomáhat chlapi, nebo babi. Tak to jsem tě asi moc neuklidnila, že. Ale už aby to bylo!! Zase trochu jiná realita 🙂

imzadi
20. led 2011

tak vcerejsi uplnek u me nezabral a bohuzel se mi nedarilo ani cviceni, nevim, proc, proste jsem dala 28, mozna 29 a vic to neslo, navic se zacal prdola desne v brise mlit, tak jsem toho radsi nechala...no padim na kontrolu 😉

vesperr11
20. led 2011

@imzadi
Se mnou taky úplněk nic......a včera ani dnes asi cvičit nebudu,došly mi kondomy,takže čekám ,až pudu do města a seženu.A šup šup s mírama a váhama prdolky 😀 ,už se těším na tvého broučka

imzadi
20. led 2011

@vesperr11 jsem po kontrole...malej ma 3700, hlavicka 36 😝 CS ke 4, ale hrdlo vysoko, prosmatal me doktor a rekl, ze to na porod nevidi, mam prijit pristi ctvrtek a v patek nastup do nemocnice...drive vyvolavat nechce, pac telo neni dle nej moc pripravene a termin dle prvniho UTZ byl az 31.1. 😖 takze tu budu tvrdnout jeste dlouho... 🙄

vesperr11
20. led 2011

@imzadi
No tak to jsme na tom podobně....muj brouček 3700,ale obvod hlavičky nevím,vím jen biparietální rozměr 9,6,jenže hlavička není kulatá ,ale šišatá a tohle je ten z těch kratších rozměrů.Tobě řekli obvod hlavičky a číslo?
čípek nemám taky zkrácený,takže to v nejbližší době prý taky na porod nevypadá.....další KO mám v úterý a pak se domluvíme

imzadi
20. led 2011

@vesperr11 doktor obkresloval hlavicku na UTZ a tohle je vysledek...proc jsou ty chlapi tak lenosny co? 😀 dnes ale manzela donutim, misto cviceni bude sex 😵

babika0
20. led 2011

ahojte. ja mam poradnu zajtra, aj utz. je mozne, ze sem uz ani nepridem, ak nie, tak si ma tam nechali. comu akosi neverim. dnes zase 29cm. asi som dole uzka aleboco, snazim sa a nejde to. mame asi vsetky pekne velkych synov.
ja som zvedava na vahu nasho. uf

vesperr11
20. led 2011

nechaly by jste si udělat Hamiltonův hmat,kdyby Vám to dr.navrhl?

imzadi
20. led 2011

@vesperr11 ja nevim...zjistila jsem, ze jsem docela cita a treba to dnesni vysetreni bylo na muj vkus docela drsny a to mi pak doktor jeste rika, ze teda dal ve me satrat nebude, aby mi to nebylo neprijemny 😀 a ten hamilton docela pry boli..takze fakt netusim 😕 uvazujes o tom?

vesperr11
20. led 2011

@imzadi
Taky tomu nejsem moc nakloněna,ale bylo mi to naznačeno jako jedno z řešení.
To už raději hned vyvolat porod

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru