EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

vdovec
27. kvě 2011

Taky se po čase ozývám. Nacvičeno mám tak 9,5 -10. V neděli mám termín, ale mimču se nějak moc nechce. Včera jsem byla na monitoru a nic moc. Ale poslední dny mě hrozně vytáčí, jak se každý ptá, jestli už 🙂). Jak se tomu bránit?? já všem řekla, že se samozřejmě hned ozvu.. ale volá máma a ptá se, kde jsem... volá táta a říká, no 3x to zvonilo, já už myslel, že rodíš... a kamarádi to samý 🙂)

makalka165
27. kvě 2011

@anicka1981 no neviem čo ti na to povedia tí naši doktori ktorí si myslia že sú najmúdrejší na svete a že my sa tomu nerozumieme....ale každopádne držím palce 🙂

lucie_84
27. kvě 2011

@vdovec
S tímhle jsme měli také problémy. Minimálně 10 x denně nám někdo volal, já přenášela 9 dní a největší nervy jsem měla přesně z těch otázek. Jako bych sama nevěděla, že mám každou chvíli rodit a každý se musil neustále ujišťovat, jestli jsme náhodou zrovna jim nezapomněli dát vědět, že se u nás něco stalo...Stačilo mi, jaké jsem měla nervy z termínu na vyvolání...
Jinak s tim, že se na monitorech nic neděje bych si hlavu nelámala. Já měla při příjmu bolesti po dvou minutách, otevřená na 4 prsty, lezla jsem pomalu po zdi bolestí a na monitoru jsem měla rovnou čáru na 20i, což je vlastně skoro jako nula 🙂

lucie_84
27. kvě 2011

Holky a proč se ta statistika nezaloží tady? Na koníkovi je nejrozsáhlejší diskuze a zkušenosti uživatelek než zase si dělat někde další registraci?

sussanah
27. kvě 2011

@lucie_84 no vsak uz je zalozena, staci vyplnit 🙂 Je v sekci tehotenstvi https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/epi-no-p...

lucie_84
27. kvě 2011

@sussanah
Já jí zrovna hledám, ale v sekci porod 🙂

sussanah
27. kvě 2011

@lucie_84 ajo, asi by to bylo logictejsi, co? 😅 Ja to hodila primo do sekce, kde je tahle diskuze.. No pisnu adminum, at to presunou do porodu, dik za upozorneni 🙂

lucie_84
27. kvě 2011

@sussanah
Já myslím, že je to jedno 🙂 Mně jen napadlo hledat v porodu, ale když bude někdo hledat epino, dá si to stejně do vyhledavače a je jedno, kde to vyskočí 🙂
Už jsem odpověděla a přidala svojí zkušenost. 🙂

sussanah
27. kvě 2011

@lucie_84 ja uz jsem napsala adminum, at to fakt hodi do toho porodu, ma to opravdu vetsi smysl 😉

anicka1981
27. kvě 2011

@makalka165 mne je jedno co oni povedia, ja mam svoje prava a patricne ich vyuzijem,,, 😠 , a chytri su az az, az to boli, skoda, ze len pre seba 🙂

anicka1981
27. kvě 2011

@vdovec tak to drzim palce, ja mam do terminu este 19 dni, a mam to iste uz teraz, 🙂 ci som ok a neviem co 🙂), ale cakam, ze moj drobec sa vypyta skor vonku 😉

makalka165
27. kvě 2011

@anicka1981 to máš pravdu 🙂 stále zvažuješ v ktorej pôrodnici budeš rodiť?

stula007
27. kvě 2011

Ahoj holky epinářky🙂 Před 4 dny jsem začala s epinem. Začínala jsem na 7, dnes jsem na 7,5.
Dneska jsem však po vytlačení balónku zpozorovala dvě kapky tekutiny, které ze mne vytekly. Byla to čirá tekutina. Pak jsem zkusila balónek zavést znovu a pak zas vytlačit a zase vytekla trošička tekutiny (tak dvě kapky)..No malinko jsme se vyděsila, že mi teče voda. Nemáte některá podobnou zkušenost nebo nápad, co to může být?
Nemohla jsem si balónek zavést třeba moc hluboko? Jste tu psaly něco o roztažení krčku, tak bojím, jestli jsem si něco nezpůsobila, resp. mimču...

anicka1981
27. kvě 2011

@makalka165 no este vaham, hej, na novu pordnicu som toho tiez vela dobreho nepocula, ze vraj su to strasni masiari tam,,,, tak naozaj neviem,,,, ☹ , aj co sa tyka novorodeneckeho to nie nic moc, tak naozaj neviem

anicka1981
27. kvě 2011

@stula007 jej, ty mas rovnaky termin ako ja, ale my cakame chlapceka 🙂), a co sa tyka epina, nemyslm, ze by si si tym mohla sposobit prethnutie blan a tym aj vody, krcok sa natiahnut moze, lebo balonok ho moze mechanicky otvorit, preto sa ma zacat cvicit az 3 tyzne pred porodom, mozno tie kvapky bol len hlien,,, drzim palce s dalsim epinovanim 🙂

stula007
28. kvě 2011

@anicka1981 je, no vidíš. Tak jsem zvědavá, jestli se bude chtít ven dřív chlapečkovi nebo holčičce;)
Děkuji moc za uklidnění s tím epinem. Jsem byla malinko vystrašená, tak to asi nic nebylo. No, budu si dávat pozor, abych nezaváděla až příliš hluboko.

Všimla jsem si, že při cvičení na to snad malá reaguje. Je mnohem víc aktivnější, docela s sebou mele. Máte to taky tak?

disaster
28. kvě 2011

@sussanah Moc díky za založení průzkumu, koukala jsem, že už je tam docela dost reakcí a vesměs pozitivních, to mám radost 🙂
@stula Taky mám pocit, že malá vždycky vyčíhne, kdy jdeme cvičit a je přitom neuvěřitelně aktivní. Až si říkám, jestli ona ten balonek nevidí 😉 ...a s tou vodou, zatím se mi to nestalo, ale taky si spíš myslím, že to bude hlen.

Jinak hlásím 8cm (měřeno metrem 25 cm obvod), mám z toho radost jako malá, ale musím přiznat, že před každým vytlačováním se bojím, abych se neroztrhla a taky zadržuju dech. Ne a ne se toho zbavit...

makalka165
28. kvě 2011

@anicka1981 no to je fakt, ale stačí že natrafíš na dobrého doktora a sestričky pri pôrode a aspoň na začiatok na dobré sestry z novorodeneckého a bude to v pohode či už v starej alebo v novej 🙂 a tými nepríjemnými sa nenechaj rozhodiť lebo určite sú všade aj také 😝

anicka1981
28. kvě 2011

@stula007 som rada, ze si ok, 🙂, no moj neako velmi neskace, ked cvicim, 🙂, je to chlap, 🙂 asi sa len cuduje , ze co to robim 😀

lucie_84
28. kvě 2011

@stula007
Ahoj, to se mi při cvičení také stávalo. Někdy vyteklo tekutiny i hodně velké množství, ale testovala jsem doma s ph papírky a nikdy se to jako voda neukázalo. Možná tak reaguje sliznice na "podráždění" a chrání se. Doktorka nikd y na kontrole nic neshledala, ale díky balonku jsem si roztahovala o otevírala čípek.

vdovec
28. kvě 2011

@lucie_84 sis ho roztahovala zamerne?. Ja mam nekdy na balonku po vysetreni) i trochu krve a kdyz jsme se predtim s manzelem milovali,tak asi i neco jineho,tak bych se nejakych kapek nehrozila.

anicka1981
28. kvě 2011

...no mne sa s balonikom dari, uz som na 10, a mam pocit, ze keby som isla dalej hrzdzea vydrzi🙂, co mi dava este vatsiu istotu, co sa velmi tesim 😅 , do terminu mam este 18 dni, ale malemu dohovaram aby uz vyliezol vonku okolo tretieho, alebo siesteho, lebo do 15 urcite nevydrazim a prasknem, zase nemozem spat, lebo ma uz vsetko boli,,,,tak sa len prehadzujem a to teplo mi nepomaha,,,, tak dufam, ze moj maly drobec prihlasi uz skoro,,,,

stula007
28. kvě 2011

@lucie_84 Aha, tak to jsem ráda, že nejsem ojedinělý případ. No raději bych, aby už nic nevytékalo. Neměla jsem u toho moc dobrý pocit.

stula007
28. kvě 2011

@disaster gratuluji k 8. Pokrok motivuje a těší.
Při cvičení si říkám, jestli tím balókem nejsem až u mimina a tomu nějak nezavazí. Přijde mi, že balónek je i takový dlouhý. Nevím, kam až s ním můžu.

romcovaklarka
28. kvě 2011

@stula007 Toho bych se snad ani nebála. Když mu nezavazí taťka při sexíku, tak ani balónek 😅 Ale stejně, myslím, že má při cvičení koukat ta užší část balónku ven, nebo ne?

stula007
29. kvě 2011

@romcovaklarka To je vlastně fakt. Včera jsem epinovala dosti opatrně, zaváděla jen do půlky a voda netekla, tak dobrý. Balónek sice víc vyklouzával, ale přidržování to jistilo. Možná jsem před tím méně hleděla na to, kde až balónek hluboko je a možná byl až příliš před tím.
Tak tím apeluju na všechny raději opatrně s tou hloubkou🙂

kami1984
29. kvě 2011

Holky,me epi doslo minuly tyden..jak se podle karticky odcitaji cm a prosim,zkousela jsem 1x pouziti a epi mi desne vyjizdi:((co s tim??dekuji

lucie_84
29. kvě 2011

@vdovec
Ne ne záměrně. Při kontrole mi doktorka řekla, že se mi otevírá čípek víc než je na daný týden normální a přisoudila to ke cvičení s balonkem. Tak jsem pak cvičila ob den, když jsem měla na další kontrole čípek ve stejném stavu. Nijak bych si rozhodně těhotenství zkomplikovat nechtěla a kdyby mi to bylo zakázáno, holt bych přestala cvičit. Naštěstí se to srovnalo.
@stula007
Plodová voda by to být neměla, já se taky bála. Ale jestli chceš mít jistotu, můžeš si jí nechat dojet otestovat nebo si také koupit lakmusové papírky a zkusit to pro klid. Nikdy neříkej nikdy.

anicka1981
29. kvě 2011

@lucie_84 ahoj, som sa ta chcela opytat ako sa ma ta zilka nestastna po porode, uz sa to dava do poriadku? alebo este stale mas s nou starosti?,a ako sa vam dari??, 😉

vdovec
30. kvě 2011

@kami1984
odecítání velikosti.. no já balonek přiložím ke kartičce, abych střed balonku měla v urovni očí, zalícuju nulu s okrajem balonku a vidím. Nebo si krejčovským metrem měř obvod balonku.
no a proti vyjíždení - nepoužívat tolik lubrikantu (pokud používáš), no a jinak si balonek přidržuju.. Někdy mi taky děsně vyjíždí.
Myslím, že to děláš dobře, horší by bylo, kdyby sis ho cpala moc hluboko a nemohla ho ani vytlačit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru