EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

blizenka1
20. lis 2008

Nikule, gratuluju k pokroku, je to super, ze? Clovek ma hned lepsi pocit a vetsi sebevedomi, ze porod zvladne bez velkych problemu...

Miquel, to je dobre, ze jste to zvladly, i kdyz ted uz by porod zas tak moc nevadil.. prumer hlavicky 9? Tak to fakt zvladame s EPInem.. Mne to porad prijde nejak malo, ale asi si proste to miminko predstavuju nejak moc velky.. Zitra jdu na ultrazvuk a na monitor, jsem strasne zvedava!!!

Klarko, najed si na prvni stranku teto diskuse a cti a cti a cti, je tu řada pripadu a pribehu od holek, ktery s EPI NO cvicily.. samozrejme Ti nikdo nebude garantovat, ze to pomuze, ale nadeje je velka, tak snad to nam vsem, ktery cvicime, porod usnadni.. Jo a cena je 1.990 Kc.

Ja mam dnes cviceni teprve pred sebou, za hodinku jdu na to.. Ted mi cely vecer dost tvrdne bricho, mimco se v nem docela mele a citim tlak dole a v trislech, tak snad to jeste dnes v noci neprijde 😉 Chceme Strelce a ten zacina az za 3 dny 😀

nikule
21. lis 2008

Blizenka tak nas hned informuj, jestli neco prislo nebo ne 🙂
urcite epino i dodava pocit sebevedomi 🙂 ja dnes zjistila, ze me bricho porostlo o dalsich 5cm a tak se bojim aby Anetka nemela nakonec jeste vic nez tech odhadovanych 4 kg. Tak doufam, ze se dostanu behem vikendu na 10 a pak se ji budu uz snazit dostat ven 🙂

Miguel, taky bych si asi radeji dala pauzu. zvlast kdyz uz jses s epinem tak daleko a neni potreba to hrotit. jeden den pauzy nic neni 🙂

Klarko, ja mam osobne jenom jednu kamaradku co cvicila a je bez poraneni a spis me presvedcily zkusenosti tady v teto diskuzi. Zkus ji si precist. Jsou tam i odkazy, kde to koupit. Ta jednodussi varianta epina, ktera staci stoji cca 2tis.

blizenka1
21. lis 2008

Nikule, teda vidim, ze toho taky moc nenaspis! Ja mela zrovna dnes divnou noc, porad jsem citila bricho, skoro jsem se nemohla otacet na posteli, i mala s sebou nejak víc mrská než obvykle (protoze jinak o ni az tak moc nevim), tak jsem fakt zvedava co mi reknou na kontrole.. Jestli se jeste nic nechysta, budu dost prekvapena...

Jinak vcera jsem jeste cvicila, neslo to tak dobre jako predchozi den, prave proto, ze to bricho bylo nejaky neklidny, ale na desitku jsem se nakonec dostala, resp. uplne par milimetru pod desitku.. Je mi ale jasny, ze cviceni behem kontrakci je blbost...clovek bude mit fakt jiny myslenky nez do sebe cpát balónek..

Znameni Strelce furt jeste neni, tak uvidime jestli mimco jeste dva dny (a nebo treba taky dva tydny.. 😀 ) počká..

nikule
21. lis 2008

No ja si delam mezi spanim prestavky 😉

Ja treba cvicit kdyz je mala vzhuru nemuzu, protoze ona to fakt nesnasi a zacne tam delat takovou neplechu, ze toho radeji necham... 🙂

Me dnes v noci chytly bolesti do bricha s kombinaci do krize. Bylo to z toho, ze jsem se prekulila v noci na zada, ale bolelo to fest a rikala jsem si, ze porod asi nezvladnu, ze mam prah bolesti sakra nizko.... No aspon ze vim, ze diky epinu jsem trochu pripravena na posledni cast 😉

Blizenka a hned po kontrole napis! jsem zvedava!

nikule
24. lis 2008

Blizenka neporodila jsi uz? pokud jo, tak dej vedet info jak jsi dopadla... potrebuju slyset nejake povzbuzeni..

Jinak ja se nejak zastavila na te 9 a dal to proste nejde. Mozna ze jsem dostala i nejakou mykozu tak proto. Uz jsem si koupila nejake tobolky na to, tak uvidim jestli bude zlepseni... 🙂

blizenka1
29. lis 2008

Ahoj holky, tak jak jste dopadly?? Ja 23.11. porodila..voda mi odtekla uz v patek 21. vecer, tak jsem si v porodnici uzila hodne casu.. Nakonec mam nastrih a 5 stehu (+ myslim, ze nejaky vnitrni). Rodila jsem fakt dlouho (19 hod.) a myslim, ze i kdyz mam ten nastrih, EPI NO pomohlo, ze bych na tom byla hur.. nechapu jak je to mozny, ale mohla jsem si po porodu klidne sednout, nic me tam nebolelo... trosku krize prisla asi 4. den po porodu, to me to tam zacalo bolet..ale jedla jsem homeopatika Arnicu a jeste neco, tak je to dobry.. Takze ja EPI NO doporucuju i ted, kdyz jsem po porodu..

nikule
29. lis 2008

Ahoj blizenka,

ja si myslela, ze uz rodis.. 🙂 ja stale nic. S Epinem to jde pomalu. Ted mam neco malo pres 9, ale mame odhad touto dobou asi na 4,25kg takze to asi nebude stacit. Tebe jsem tipovala bez nastrihu... Jak velika byla Evicka?

blizenka1
30. lis 2008

Evicka mela jen 3,08 kg, ale mela jsem hodne dlouhy porod a uz jsem to nemohla vydrzet, tak jsem zacala rodit driv nez jsem byla dokonale otevrena.. proto me nastrihli, aby ji ze me i za teto situace lip vytahli..tak nejak to rikala doktorka, jinak by nastrih treba ani nebyl nutny...

miquel
30. lis 2008

blizenko moc gratuluju k miminku, holt to někdy nedopadne jak bysme si představovali 😖 ale hlavní je že jste obě v pořádku 🙂
brala si ta homeopatika i během porodu ? já teď beru arniku a mám v lékarmě objednaný ještě další dvě co by měli být k porodu

nikule neboj určitě je lepší když nacvičiš aspoň 9 než nic 🙂

já jsem od pobytu v nemocnici cvičila jen 2x a pokaždý jsem znova krvácela tak rači necvičím protože se bojím odkud ta krev jde, ale nic mě nebolí tak si říkám že jsem se snad nenatrhla 😅 zatím jsem dala 9,5 tak to snad pomůže teda pokud začnu vůbec rodit , můj dr chce počkat jen do 8.12 a pak asi půjdu na sekci , jestli někdo znáte zaručenej recept jak vyvolat porod tak sem s ním 😉 😉 😉

nikule
30. lis 2008

Miquel, proc mas jit na porod driv?

Ja jsem se konecne dostala na 9,5 a spis me vadil ten tlak na konecnik nez ze by neslo zvladnout vic... 🙂

JInak musim rict, ze jsem moc rada, ze jsem si epino poridila a to hlavne po psychicke strance, protoze cekame velke mimco a vim, ze jsem byla pripravena na 5,5 a ted dam 9,5. Takze je tam fakt rozdil. Tak si myslim, ze kdyz nic, tak jsem si uz ted usetrila spoustu stehu....

elitera
30. lis 2008

Miquel, slyšela jsem tady na Koníkovi o nápoji tuším z ricinového oleje, trochy vodky, meruňkovýho džusu a ještě něčeho, co prý, když je miminko opravdu připravený se narodit, porod opravdu vyvolá, jinak tě to maximálně prožene. Zkušenosti nemam. Zkus pohledat 😉

miquel
30. lis 2008

nikule já jsem fakt hrozně zvědavá jak ti to dopadne, koukám že se prcině taky nechce ven co 😀

no jak jsem už myslím psala nechtějí mě nechat rodit dítě větší než 3,5 kg kvůli tomu že první porod byl CŘ
malá měla minulý týden 3 kilča ale do toho 8.12. to už bude asi na 100% vic jak 3,5 a navíc se blíží vánoce tak si myslím že doktoři chtějí mít plánovaný sekce z krku co nejdřív 😖

elitera no jestli seženu ten ricinový olej tak to snad zkusím 😝

nikule
30. lis 2008

Miquel mas pravdu, ted uz vzpominam, ze jsi to psala 🙂 no urcite napisu svoje zkusenosti. doufam, ze teda dobre 🙂 jinak tomu napoji teda moc neverim 🙂 myslim, ze jde hlavne o ten olej, kterej muze byt jakykoliv a ten te prozene.... 🙂

Jsem vcera cetla, ze kdyz si das pust a klystyr, tak to muze taky vyvolat porod. Ze jak zacnou pracovat streva, tak to vyprovokuje k cinnosti delohu a myslim, ze na tomto principu to je... Do toho se me ale teda nechce 🙂

palenda
3. pro 2008

Holky, gratuluju k porodům ... chci se zeptat, je tady některá, která si teď bude pořizovat epi-no nebo začíná trénovat? Já se ho chystám tento týden objednat - zítra začínám 36 tt.

dod
4. pro 2008

Ahoj holky,
tak já mám Epi už doma a od včera trénuju... je to docela sranda, ale věřím, že to pomůže. Jsem 36tt a včera jsem vypudila balonek nafouklý na 4 ... podel toho měřítka, co bylo přiloženo. Přišlo mi to nějak hodně napoprvé... tak uvidíme dneska!
Mějte se fajn a všem držím palce pro hladký průběh porodu!

palenda
4. pro 2008

dod - já dnes volala s Coor-Med a říkaly, že mi pošlou fakturu a do týdne mi pak přijde balonek - tak začnu trénovat až někdy příští týden....ale začala jsem 36 tt dnes, tak snad to zvládnu natrénovat.

dod
4. pro 2008

Palendo, mně poslali fakturu mailem, min týden, zaplatila jsem to, ve čt mi odeslali EPI a dorazilo v pondělí. Včera jsem ho vyzvedla a trénovala (36tt jsem začala tohle pondělí...)
myslím, že každý cm za to stojí!!! A ty máš nějaké příznaky dřívějšího porodu? Oni na tom dokonce píšou, že se začít má 3 týdny před termínem... tak to je vlastně až v 37.tt ...

novako
5. pro 2008

Blizenko: OOOOOOOOOOOOOObrovská gratulace!!!!!! Škoda, že Tě nakonec nastřihli, ale hlavně, že jste obě v pořádku. 🙂 Ať Ti Evička roste ve zdraví!!!

blizenka1
5. pro 2008

Novako, diky! I pres ten nastrih ale myslim, ze mi EPI NO pomohlo, fakt jsem hned po porodu sedela, curala apod 🙂

palenda
5. pro 2008

dod - ne, na předčasný porod to naštěstí nevypadá, ale nikdy nevíš 😉 ... já chtěla začít trénovat od 36 tt, který už jsem začala, tak holt začnu až od 37 ...tak mi pak napiš, jak pokračuješ

miquel
8. pro 2008

ahoj epinářky 😉

tak už to máme za sebou, porod se nakonec povedl přirozeně, malá sice vážila 3,97 kg , hlavičku máme 35cm , ale díky tomu že jsem přijela do porodnice s "hezkými" kontrakcemi tak mě to nechali zkusit přirozenou cestou

samotný porod dost urychlovali kvůli tomu že jsem měla zkaženou vodu takže ze mě dítě nakonec vytlačili (PA mi ležela na břiše) vytáhli ( dr tahal zvonem) na asi 3 zatlačení což bylo dooost hustý 😕 ale nakonec mě ani nenastřihli trochu jsem se trhla mám jeden vnější a asi 4 vnitřní stehy prý minimální poranění šití trvalo asi 5 minut 😉 nemůžu objektivně posoudit ale myslím že kdybych necvičila tak by dole byl mnohem větší masakr 😅 takle jsem si normálně po porodu sedla 😎

miquel
8. pro 2008

jo a ještě jsem zapoměla , porod jsem si nakonec nastartovala tím nápojem s ricinového oleje 😀 takže to asi fakt funguje 😉

palenda
8. pro 2008

miquel - gratuluju k miminku i porodu!!! Asi tu teď budu jako epinářka sama ... ještě tady psala dod, tak doufám, že se někdo přidá, abych si měla s kým psát dojmy a pokroky

nikule
9. pro 2008

Ahoj holky,

tak ja jenom prisla poreferovat muj porod. Bohuzel se nezaradi mezi ty bezporanene. Museli me nastrihnout a stejne se jsem se jeste trhla. Nevim, jak me Epino pomohlo, ale myslim, ze jsem proste dole dost tuha. Cvicila jsem poctive a moje pokroky byly o hodne pomalejsi nez u ostatnich. Nakonec jsem se dostala na obvod 28cm a mala pri propusteni mela hlavicku 40cm. Takze ono i kdyz 28cm vypada dost, tak je to dost pro standartni mimco okolo tech 3-3,5kg. Nikolka ale mela 4,28kg.

tanuki
9. pro 2008

Nikule, moc gratuluju k rozkošné Nikolce! a máš můj velkýýýý obdiv 😉 Já jsem včera vzala metr, že Verunce přeměřím hlavindu, že se mi zdá nějaká velká 🙂 a má právě těch 40cm... Vůbec si nedovedu představit, že bych jí teď takhle rodila 😔 Věřím, že tréning se vyplatil, představ si, že bys tam šla ještě tužší, jak na začátku tréningu...

palenda
9. pro 2008

nikule - já taky myslím, že trénink měl svůj smysl - mně by mělo epi-no dorazit asi dnes nebo zítra, tak jsem zvědavá, až začnu trénovat ...... A Tobě a všem ostatním moooc gratuluju ke krásným miminkům - jste holky šikovný, jak jste to krásně zvládly 😉

miquel
9. pro 2008

Nikule , teeeeeda 😲 velká gratulace, Nikolka je krásná holka 🙂
já myslím že kdybys necvičila tak určitě by ta zranění byla větší, takhle velká hlavička se snad ani nacvičit nedá určitě jsi udělala maximum 🙂
přeju ať jsi brzo v pořádku a užívej si miminka 🙂

blizenka1
9. pro 2008

Holky, nevite, da se koupit zvlast ten balonek? Napadlo me, ze bych treba za petistovku EPI NO prodala dal, uz s nim ted po porodu cvicit nebudu a pro pripadne dalsi tehotenstvi se mi to schovavat nechce, to hned tak nebude... 😉

dod
10. pro 2008

Ahoj holky,
moc gratuluji k mimískům!!! Myslím, že každý cm s Epinem má smysl!!!
Já teď necvičila, od 4.12., malovalůi jsme a byl tu chaos a pořád někdo... 😢 a tak jsem po Epíkovi sáhla dneska ráno, a mooc jsem se divila, že jsem začala tam, kde jsem zkončila - na 5 a pio 3. zavedení jsem se dostala na cca 5,5. Tak mám velkou radost a už aby bylo zase ráno!!!!
PAlendo, už dorazilo Epi? Jsem zvědavá na tvé "zážitky"
mějte krásný den!!!!!

Blíženko a nedá se to přímo u pana Sedláčka?

samicka
10. pro 2008

ahoj holky, takyse přidávám, s epinem cvičím už asi od 37tt,ale ze začátku dost nepravidelně, ted se snažím už každý den před spaním. Začínala jsem na cca 6cm a už jsem na 8,5cm, obvod 27,5cm. Do termínu mám 9dní, snad ještě pokročím na obvod 30cm,ale myslím, že jo...ze začaátku jsem byla opatrná,abych si neublížila,ale onoto jde, důležité je uvědomovat si to vypuzování a uvolnit se tam dole...sice to jakoby štípne, když to vyklouzne,ale zatím žádné poranění. po tréninku hned masíruju hráz olejem od Eoné a myslím, že to dělá té tkáni dobře, že se jakoby zregeneruje.
Jsem zvědavá,jak dopadnu já...mimi měo naposled před týdnem hlavičku 9,5cm, takže mi chybí ten cenťák na trénovat, radši trochu víc a snad to klapne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru