EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

petja
autor
2. črc 2011

@kami1984 to mám radost a přeji jen zdravíčko a štěstíčko

anicka1981
2. črc 2011

@werunkach 🙂 no to hej 🙂) neako nestiham dostatocne dlho byt na nete, 🙂) maly mi berie skoro vsetok cas 🙂

anicka1981
2. črc 2011

@tehuli ja som malinovnik a semienka zacala jest a pit v 32 tt, a s epinom v 35tt, ja som sa bala, ze to tiez nestihnem 🙂, ale stihla som, nacvicene som mala za 2 tyzne cez 10cm,,, , potom som cvicila uz len kazdy druhy den,,, tak na udrzanie,, 🙂

tehuli
2. črc 2011

@anicka1981 děkuju🙂 no přítel je nadšenej že mi může masírovat hráz🙂 tak už včera to zkoušel..ale teda nebylo to nic moc příjemnýho🙂 ale hlavně že to pomůže..tímhle si snad neuškodím když tak třikrát za týden hráz promasíruje;)
už tedka v 31.tt

anicka1981
2. črc 2011

@tehuli no ja som masirovala len raz, a potom sa mi vyhodila zlata zila, tak som s tym skoncila, 🙂, ale cvicila som s epinom a to stacilo

tehuli
2. črc 2011

@anicka1981 jéé vyhodila zlata zila?a co to jako je vlastně ? to slyším prvně..promin asi jsem tutan🙂) 😒 😒 😀

anicka1981
2. črc 2011

@tehuli 🙂 ja som tiez nevedela, pokial sa mi neurobila, mne sa vyhodila,ked sa maly otocil dole hlavickou, a zacal mi tlacit na vsetko, tak z toho tlaku sa ti v konecniku urobi nieco take ako krcova zila na nohe, strasne to boli a je to neprijemne, strasne svrbi a pali,,, takze s mazsazami som musela prestat, lebo sa to nedalo, aj s epinom som musela robit prestavky,,ale nacvicila som kolko trebalo,,, 🙂,,, ani neviem ze som rodila, a uz aj zila sa mi stiahla, takze vsetko dobre,,,

werunkach
2. črc 2011

@anicka1981 Vždyť to je jasné a jen si ho také užívej a ve zbytku času odpočívej,..na netě nic neuteče 😉 Myslíš,že když už jsem na 30cm,že teď stačí cvičit jen ob den?Nějak na to poslední dobou nemám náladu cvičit...

dasty79
2. črc 2011

Ahoj holky.Taky mě zaujaly vaše příběhy s epi-nem 🙂 ,taky bych si ho chtěla pořídit.Ale nevím,jestli to má smysl - od 20tt je mimčo hlavičkou nahoru a minulý týden v poradně mě dr. prohmatával a říkal,že to vypadá na stejnou polohu.Ještě jsem zvědavá na utz ve 30tt.Chtěla bych cvičit,ale jestli to není zbytečný,pokud bude mimčo pořád hlavičkou nahoru....

anicka1981
2. črc 2011

@werunkach no kposledny tyzden som cvicila uz len kazdy drruhy den, a aj tak to iso stale dalej, uz som bola cez 10,5, a to som sa uz ani nesnazila 🙂, uz ked som bola na 9,5 tak som to uz len udrziavala, a maly mal 3 800g 53 cm, takze dost velke babo, a to sa narodil o 2 dni pred terminom 🙂, a nemala som ani jednu trhlinku, sama som zisla zo stola, hned ma posadili na vozicek a odviezli na izbu, a estema pozakladali s taskami,co som mala prichystane do porodnice, a nasi mi nanosili tasky s vodou a jedlom 🙂, a pohoda, hned sprcha, a uz som len cakala keddy mi donesu maleho 🙂
Ja som mala super zazitok z porodu, aj ked som sa potrepila 25 a pol hodiny,,,, stalo to zato,,, vsetci sa cudovali,,, ze take velke babo a bez nastrihu, ze to je zazrak 🙂)), epino urcite stoji za to... a rodila som na stole, klasicky, hoci som sa bala, ze sa natrhnem, alebo, ze ma v tejto polohe budu strihat,,, ale vsetko super dopadlo....

anicka1981
2. črc 2011

@dasty79 moj sa otocil az v 31tt, a s epinom sa zacina cvicit az okolo 36-37tt, Na to obratenie su neake cviky,,, skus macaci chrbat, alebo polohu na kolenach s laktami na zemi so zadkom vystrcenym,, tato poloha pomaha tiez,,, moj sa mi otocil po cviceni v predporodnej priprave, po prvom civeni, mi robil v bruchu kotrmelce,,,, 🙂 drzim palce,,,
a mojej kamaratke sa otocil tyzden pred porodom 🙂), uz sa bala, ze pojde na cr,, a potom sa otocil, ale ona cvicila tie cviky,,, a cvicila aj s epinom,, takze bola v pohode....

jasekd
2. črc 2011

@dasty79 Nahodou jsem nakoukla 😉 Mas stale hafo casu,mne se prvni dite otocilo v 32, druhe dite v 37. tt 😉

werunkach
2. črc 2011

@anicka1981 Asi teda budu cvičit ob den když už jsem tak daleko,..také to nikam nehoním to cvičení a 30cm se mi zdá už dobré,..My právě dle odhadu očekáváme také mimčo 3800g,ale je to jen odhad,..i tak dr.říkal,že se to bez nástřihu asi neobejde,tak uvidím jak na tom budu já,..ale je pravda,že díky epi-nu si celkem věřím,že to zvládnu a dr. překvapím,..I když já už jsem poznamenaná velikou jizvou o proti tobě.
@dasty79 určitě existují cviky na ototčení,hledala jsem je pro kamarádku na netu a nakonec to nepotřebovala a nějak po 30tt se jí malá otočila a sepinem se začíná cvičit až 36tt tak máš čas si to rozmyslet.

garbage
2. črc 2011

AHoj holky, neprodáváte některá epino ??,Vlastní blbostí jsem prošvihla 2 inzeráty 😒 .a už bych ho docela potřebovala 😀

anicka1981
3. črc 2011

@werunkach si myslim, ze ked uz mas nacvicene 30 urcite by si to mala zvladnut bez nastrihu, aj ked uz si raz nastrihnuta bola,,, hradza je elasticka, urcite to zvladnes, len nech ti daju cas a necvakaju hned,,, drzim palce strasne, aby ti to vyslo, je to super hned po porode sediet a normalne vstavat aj sadat,,,

katkav
3. črc 2011

ahojte, chcela by som sa spytat, ci je potom tlak na konecnik slabsi a porod ovela kratsi, ci sa zena otvara rychlejsie vdaka epinu 😉 ja som mala sice velmi rychly porod, ale sili ma teda dost dlho, lebo aj som sa natrhla aj ma lekar nastrihol a teda trvalo cca 3 tyzdne, kym som sa dala zase dokopy 😉

romanecka
3. črc 2011

@katkav Ahoj, podľa mňa nebude tlak menší a ani sa žena skôr neotvorí- Epino je na to aby si sa neroztrhla alebo Ťa nemuseli nastrihnúť. (poviem Ti asi o také 2-3 týždne. Vlastne ani vtedy, lebo to nebudem mať s čím porovnať 😎 )

romanecka
3. črc 2011

@katkav na rýchlejšie otváranie sú všelijaké homeopatiká- ja som našla Arnica montana alebo na prekrvenie ostružinu malinovú...

dasty79
3. črc 2011

@anicka1981 a @werunkach @jasekd - holky děkuju 🙂 Tak uvidíme,jestli se prcek otočí.
Cvičit radči začnu cca od 35tt.A jaký používáte kondomy?

katkav
3. črc 2011

@romanecka dakujem 😉 ostruzinu malinovu som vypila jednu salku a o 3 hodiny mi praskla plodovka, takze ten urcite zabera 😉 este nie som tehu, ale toto epino ma vcelku zaujalo, z celeho porodu ma hadam najviac bolelo sitie. Drzim palce, nech je vsetko ako ma a v klude mozes mat porod ako ja, 3 hodinky a mas maleho na svete 😉

romanecka
3. črc 2011

@katkav Ja pijem už týždeň a všetko v poriadku- ostružina nespúšťa pôrod, len prekrvuje pôrodné cesty, to musela byť báhoda... Váčšina žien ako najnepríjemnejší žážitok z pôrodu pripisuje šitiu, preto robím všetko preto aby som sa mu vyhla... 😀 Ďakujem, tie tri hodiny sa mi páčia 😉

stefanny
4. črc 2011

tiez si myslim ze ostruzina porod nespusta iba ulahcuje otvaranie. Vcera som dala obvod hlavicky 25cm, na nafuknutia to nemozem pocitat lebo to je stale inak tak si to potom vzdy zmeriam metrom, ale som prekvapena ako to ide. Cvicim uz 13 dni, tak mi to dost pomaha psychicky, takze uz len zvladnut tie kontrakcie ktore pridu 😀 skoda ze tie sa nedaju nacvicit 😀
Inak viem ze trosku mimo temy, ale nemate niektora skusenosti s osypanim sa v III.trimestri? ja sa toho neviem zbavit uz mesiac, a nic nezabera, kozna len kyve rukou ze to je preto ze som alergicka a moze to byt hocico... lenze keby aspon nieco zaberalo, lebo to je strasne neprijemne svrbenie 😖 😢 som z toho uz na nervy...

anicka1981
4. črc 2011

@dasty79 ja som nepouzivala kondomy, epino som mala nove, a esteho vyuzijeme asi pri druhom 🙂), zaruku ma do 2017 🙂), ale pre istotu si ho necham, 🙂)

anicka1981
4. črc 2011

@stefanny mna zase strasne svrbela koza, neskor sa sa ukazalo, ze to svrbenie bolo len priznak stria,, tiez to bolo neprijemne, som myslela, ze z koze vyskocim,,, a ty ked si vyhadzana, tak po porode ti to zmizne urcite,,,, uz len troska pockat a vydrzat, mne pomohol krem, hydratacny, este z anglicka som si ho doniesla,,, tu ho nedostat,,,,, drzim palce..

werunkach
4. črc 2011

@anicka1981 tak asi opravdu stačí cvičit ob den,..i tak jsem se dostala už o další den na 31cm a myslím,že to půjde snad i dál 😉 Včera jsem měla celý den zase poslíčky a cítila jsem jak se mímo šroubuje dolejš do pánve tak snad i brzy porodím,..

anicka1981
4. črc 2011

@werunkach drzim palce, urcite vsetko dobre dopadne,, 😉

dasty79
5. črc 2011

Tak už mám taky epi-no objednaný 🙂 Tak jsem na to zvědavá.Trošku se i bojím,jak budu zvládat to cvičení....

@anicka1981 - to má dlouhou záruku 🙂

dasty79
5. črc 2011

@werunkach - tak přeju pohodový a rychlý porod 🙂 Tys používala epi-no i při prvním porodu?

werunkach
5. črc 2011

@anicka1981 Děkuju.No už se celkem i na porod těším,.. 😉
@dasty79 Právě že ne,ale kdybych ho znala určitě bych použila,..z prvního porodu mám právě hodně veliké poranění,které mi bez umrtvení šili cca půl hodiny,.. a tak jsem se také bála cvičení,protože mě jizva bolela až do teď,..ale nakonec mě tím cvičením přestala bolet a myslím,že jsem i dobře připravená a to mě můj gynekolog straší tím,že druhé bez nástřihu neporodím,..ale já to zvládnu,.. 😉 Tak se rozhodně ničeho neboj,.také to zvládneš,zvlášť když ještě nemáš narušenou tkáň střihnutím 😉

erinka83
5. črc 2011

@anicka1981 Taky mi začlo svrbění, měla jsme to tak ke konci i minule a pak jsem popraskala 😒

Tak moje počáteční nadšení vyprchává ☹ minulý týden jsem se tu chlubila, že jsme na 26cm a následující den jsem se asi trošičku natrhla na max. 24,5, nechápu 😕 den jsem pak necvičila a včera jsem se dostala na max 25,5 a zas to začlo štípat, tak já fakt nevím ☹ takže se opět smiřuju s nástřihem, ať jsem připravená, i když doufám, že to určitě aspoň trochu pomůže, co mám zatím nacvičeno.... ale nevím, co dál, jestli zase dneska necvičit.... 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru