EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

nelinkav
17. pro 2008

Mám lubrikační gel Gyntima. Paní měla problém, že je ve všech kromě složení "voda", taky glycerin. Pak došla k názoru, že na kondomy (jsem musela říct, aby se to mohlo na ně použíat, páč epino neznala) nesmí být se silicí či co, tak tenhle se teda k mým účelům hodí. Snad mi to ten balonek nerozežere, to by mě kleplo 😒 Jinak my měli doma i jeden, kde bylo vyloženě napsáno na bázi vody, ale asi už jsme ho měli dlouho, páč měl trvanlivost do března 08 a teď přece jen nechci nic riskovat 🙂
Btw. už jsi byla na stěrech, jestli nemáš nějakýho toho streptokoka? Může se to případně používat i s ním? (Mě to ještě nedělala, tak nevím, jak jsem na tom).

palenda
17. pro 2008

Neli - tak to nevím, jestli se to dá používat, když máš streptokoka .... mně už kultivaci dělali a nemám ho, takže jsem to neřešila

krijin
18. pro 2008

Neli, já bych to tak neřešila - kdybys ho náhodou měla, tak se Ti stejnak "nerozmnoží" kvůli epi-nu a v porodce bys tak jako tak dostala ATB. Horší by to bylo třeba s kvasinkama, ty přeci jen poškozujou tu sliznici a asi by to nebylo moc košer...

nelinkav
18. pro 2008

Hlásím příchod epi-na! V pondělí dopoledne jsem to telefonicky objednávala a dneska v poledne mi ho Česká pošta doručila pomalu až do obýváku 🙂 Tak si večer udělám klídek a intimčo a vyzkouším. Ale trošku se bojím...

Krij, asi máš pravdu, i s těma kvasinkama. Údajně kdo často trpí na výtoky apod., tak to má dole křehčí a spíš se natrhne... Tak jsem zvědavá na sebe, než jsem začala požívat mooncup, tak jsem to měla i 4xročně 😠 Ale teď to vypadá v pohodě, jakýsi výtok sice je, ale nesvědí nic, tak asi to bude ten těhotenský...

palenda
18. pro 2008

Neli - jé, tak super!! Neboj se toho, začni zvolna - a fakt si udělej klídek a intimčo - to je dobrý nápad ... já, když jsem ho šla zkoušet poprvé, tak se mi k tomu hrnul Vítek a děla si z toho srandičky - takže jsem to vzdala a pořádně začala trénovat až když mě nechal v klidu

nelinkav
18. pro 2008

Palen, manžu budu muset vystrnadit určitě - buď zadám domácí práce nebo ať si pustí nějakej ten válečnej film, co já nemusím, protože je mi jasný, že by se chtěl koukat a nafukovat a zkoumat to ze všech úhlů. Stačilo, když mi kdysi poštou přišel mooncup 😀

palenda
18. pro 2008

Neli, už jsem zvědavá na Tvoje první pocity - hned potom napiš!! 😉 A napiš i kolikrát jsi nafoukla a kolika cm to odpovídá ... jsem zvědavka, co??

krijin
18. pro 2008

Jo, Neli, manža chtěl na začátku taky děsně koukat, ale nakonec si to rozmyslel, že by mu to kazilo sexuální život, kdyby viděl tu veklou věc, jak ze mě trčí... 😀

nelinkav
18. pro 2008

CO jsem říkala - MM přišel z práce, na stole viděl balíček s epi-nem a hned ho zkoušel nafouknout. Prý to není tak hrozný - no, že bysme to zkusili i na něm? 😀

samicka
18. pro 2008

holky, díky za gratulace.

já měla lubrikant ze sex shopu 😀 (dřív kupovaný za jiným učelem 😝 ), jinak taky jsem se pak řídila počtem nafouknutí = zmáčknutí pumpičky a začínala jsem na 10x a pak přidávala po 2 a pozdějc po 1 nafouknutí a taky ve fázi cca 17x a víc to už bylo nepříjemné, tlak na konečník a prcek se mlel, ale aspoň si pak umíte představvit , co se děje u porodu a HLAVNĚ jak tlačit, mě tedapřirovnání "´jako nastolici" přijde mimo mísu...to spíš jako když chcete zatlačit a rychle se vyčůrat.
tak hezky trénujte, pomalu ale jistě, TP sevámblíží a ted uz nevíte, kdy to bude 😅 ..jako ja pred týdnem...jéé, už to je týden, co jsem si zapisovala kontra 😀

samicka
18. pro 2008

jo a klid jsem si na to udelala vzdy...nastesti MM se k tomu vubec nehrnul...a masaz hraze jsem delala vzdy po cviceni, teda byla to pseudomasaz, jen jsem to tam tak 3min hezky promazla a konec

palenda
18. pro 2008

Samicko - jsi hodná, že nás tu povzbuzuješ ... to jsme na tom asi stejně - já začínala na 9x - dnes jsem dala 20x, ale už to fakt dost tlačí - přesně jak píšeš ... na kolika nafouknutích jsi skončila?

krijin
19. pro 2008

Teda holky, tak jsem zjistila, že se na počet stisků absolutně nemůžu spolíhat. Dneska jsem 2x dala "jen" 45 stisků místo mých 50 a průměr byl poprvý 31,5 cm a podruhý dokonce 32,5. Tak nevim, čím se teď budu řídit. Každopádně s udržením mám furt problém, ale zase když vyletí, tak aspoň nenapáchá žádný škody 😀

palenda
20. pro 2008

Krijin - neprovokuj tady se svými "jen" 45 stisknutími 🙂) .... já to beru taky jen orientačně - vždy nakonec ten balonek změřím - metrem obvod a orientačně i podle té tabulky, ale vždy mi to celkem odpovídá

Neli - tak co, už jsi Epinovala??

No nic, já jdu trénovat

novako
21. pro 2008

Blahopřeji všem novým maminkám a jejich mimískům!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 Tulehčí část máteza sebou a teď vás čeká ta tvrdá, ale sladká realita. Užijte si ji!!!

Palenda: Streptokoka se neboj, já ho mám taky a v poho jsem epinovala. Strepto je nebezpečný pro mimi, ale až při porodu (mohlo by se nakazit). Nám nevadí, je přirozenou součástí naší poševní mikroflóry.

nelinkav
21. pro 2008

Teda kočky, jak to tak čtu, tak jsem pořádnej žabař 😔 Zkoušela jsem to prvně v pátek dopol. - zmáčkla jsem 5x (naměený obvod 17cm) víc ani ťuk, už tak jsem měla pocit, že se rozervu. Včera jsem to nestihla, tak jsem to prubla teď a zmáčkla jsem 6x ale to už bolelo dost, tak jsem ufoukla - výsledek, opět 17cm 😝 😔 Jsem měla začít tak v 6.měsíci...nebo mě holt čeká stejný osud jak mamku - zaštupovaná víc než prošívaná bunda 😒 No, snad ještě drnda chvilku nikam nepoleze a já to aspoň trošku vylepším.

Krij, velmi závidím 😅

Čistíte to po každým použití tím doporučeným "lihem" z lékárny nebo jen vodou?

nelinkav
21. pro 2008

Sami, jak tu píšeš o představě "jak tlačit" - takže ti to nelezlo ven samo? Já i když to mám nafouknutý až do bolestiva, tak se to štrachá ven.

palenda
21. pro 2008

Neli - já začínala na nějakých 9ti nafouknutích a taky jsem měla pocit, že víc nedám ani náhodou - zkoušej to - nafoukni 9x - nech třeba 2-3 minuty uvnitř, pak vytlač a hned zkus znovu 10x - když to půjde - takhle postupuju já - při každém cvičení nafukuju 3x a vždy se snažím o 1-2 zmáčknutí víc

... jo a zezačátku mi taky ten balonek měl tendenci vyskakovat ven - musela jsem ho držet nebo dát stehna k sobě ...teď, když nafouknu už víc, tak tam drží celkem sám - pak ho vytlačím v pohodě 🙂

ad číštění - já ho vydesinfikovala poprvé, pak ho umyla mýdlem a teď ho jen pokaždé před i po umyji mýdlem a vlažnou vodou

nelinkav
21. pro 2008

Palen, díky za rady, já to právě zkusila vždycky jen jednou (nafouknout a ven). Kolik dnů už cvičíš?

Umývala jsem desinfekcí taky jen prvně a pak po a před jsem to pušudlila vodou a tou lactacyd pěnou na mytí, tak snad je to ok.

Dneska to teda ještě vyzkouším jednou (ráno nemůžu, jdu na ko), tak zas poreferuju 😉

palenda
21. pro 2008

Tak to umývání bude asi ok... já si říkala, že třeba teď to zase jednou odesinfikuju ... cvičím týden a 3 dny. Zapisuju si i pokroky na papír, takže fakt přidávám postupně po jednom, dvou přifouknutích - jo a druhý den zkouším začít o jeden až 2 víc než jsem začínala den předtím (např. dnes začneš na 9, pak napodruhé dáš 10, napotřetí 11 - a zítra zkus začín na 10)

Ale někdy je to boj, musíme holt vydržet!

nelinkav
22. pro 2008

Hoj, tak jsem trénovala potřetí a konečně jsem mám ze sebe radost - dala jsem obvod 20cm 🙂 Zkoušela jsem to dle Palen na 3x, napotřetí jsem to zmáčkla myslím 8x, už to docela bolelo, ale dalo se. Ven to bylo horší 😝 Ale už aspoň věřím v pokroky, tak se do toho pustím pravidelně.

palenda
23. pro 2008

Neli - skvělý! Gratuluju k pokrokům ... já zezačátku taky nevěřila, že to půjde ... já předevčírem vůbec necvičila, ale jinak poctivě každý den aspoň jednou, když to jde tak 2x.... dám teď cca 25x nafouknutí - obvod jsem včera měřila metrem a je to cca 28,5 cm, na té stupnici 9. Tak to už je celkem fajn.

Ale někdy mě to už docela tlačí na čípek a to je nepříjemný. No, dnes mám kontrolu, tak uvidíme, co se mnou, ale zatím to, myslím, na porod nevypadá.

kalian
23. pro 2008

Ahoj holky, taky já se přidávám po včerejším prvotním pokusu do klubu. Jen teda s mega depkou, protože můj počet nafouknutí jsou celé TŘI 😝 Pak už to fakt nešlo, navíc balónek vyklouzával, musela jsem držet stehna u sebe... Taky dostat jej dovnitř byl nadlidský výkon, no evidentně to bylo díky tomu, že jsem nepoužila žádný gel 😅, jak jsem si chytře přečetla až teď. Už je zaúkolován MM, tak doufám, že sežene nějaký na bázi vody, nerada bych sháněla přes Vánoce nový, to bych se už nemusela dočkat, že. No ale nevzdávám to, za chvíli to jdu prubnout znovu, jednou to prostě povolit musí ! 😉

nelinkav
23. pro 2008

Ahojte, tak cvičení č.4 mě zas potěšilo, foukla jsem to asi 10x, obvod 21cm 🙂 Akorát trošku váhám,jestli to dělám dobře. Jde o to, že mám balonek skoro celý vevnitř a ne jen ty doporučovaný 2/3. Takže když je tam, tak je to celkem v pohodě, ale jak leze ven, tak už sem fakt měla bobany, abych se sama neroztrhla, páč už mi lezly oči z důlků 😅 Ale tu chvilku, kdy to klouzalo tím vchodem, se to vydržet dalo... Takže když to nafukujete ostatní, tak ho máte z části venku a teda ty dvě minutky máte roztaženou i hráz nebo jen při "výstupu"?

Kalian, mě to taky napoprvý nešlo vůbec, a to ani s gelem, prostě bez přípravy a tak nějak jinýho zvlhčení to byla fuška. Ale vydrž, snad nám to za to stojí.

Palen, tak 28,5cm už je nádherný. A ještě když máš chvíli do porodu, tak to je v klidu. Jsi šikulka, vezmu si z tebe příklad 😉

palenda
23. pro 2008

Neli - já ho tam mám za těch 2/3 - právě proto, aby se hlavně povolovala ta hráz ... no, těch 28,5 je dobrých, ale oči z důlků mi taky lezou, když vytlačuju ... navíc, mám pocit, že teď už to moc nahoru nepůjde.

Kalian - s tím gelem to bude lepší. A jak jsem už psala, zezačátku jsem ho taky musela držet rukama, teď už mi tam drží docela sám, jen dám stehna trochu víc k sobě

nelinkav
23. pro 2008

Palen, neměla jsi ještě včera v pase TP 10.1.? Nebo už jsem jeliman jak poleno? 😀

nelinkav
23. pro 2008

Tak ze 2/3 ho tam teď na hrázi určo nesnesu 😔 Tak vzhůru k novým cílům 😎

palenda
23. pro 2008

Neli - TP mi to tady psalo 10.1, ale já mám TP 8.1, tak jsem to nějak změnila 😉 Jeliman nejsi

palenda
25. pro 2008

Ahojky ... tak jak trénujete? Neli, už jsi zkoušela balonek zavést jen ze 2/3? Jak to šlo?
Já trénovala včera, dala jsem zase 28,5 cm, víc ne. Dnes určitě trénovat nebudu, protože mi není dobře - jsem dost nastydlá, tak se musím vymarodit ... ale jestli mi bude zítra líp, tak jdu znovu do toho, protože jsem zjistila, že pokroky se fakt líp dělají, když se trénuje každý den - nebo ještě líp 2x za den.

palenda
26. pro 2008

No, koukám, že si tady povídám sama se sebou 🙂 ... ale mně to nevadí, tohle musím napsat - dnes jsem poprvé dala průměr 10cm - obvod 30!!! Foukla jsem celkem 30x.... ale je to už docela tlak.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru