EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

miparak
6. říj 2011

Hlásím se také po porodu konečně zpátky doma. Opět nesu jen dobré zprávy na bedra Epina. Porodila jsem Magdalénku 3740g, 51 cm a obvod hlavičky 36cm bez nástřihu a bez oděrek...prostě super 🙂 Trénovaal jsem od konce 36. týdne defakto denně a dva dny před porodem jsem se dostala na 30 cm obvodu. Malá se přihlásila na svět v 39tt+5.

sussanah
6. říj 2011

@miparak velike gratulace k holcicce a porodu bez poraneni 🙂

aemmi
7. říj 2011

@miparak Moc gratuluju, teda, docela veliká holčička 😵
ted mě nějak mrzí, že jsem víc nebyla proti tomu nástřihu 😖

miparak
7. říj 2011

Probíhalo to tak, že jsem se o cvičení s balonkem zmínila porodní asistentce, když jsem přišla na porodní sál. Měla jsem obavu, zda bude vědět, která bije....ale věděla. Slíbila, že o tom bude informovat doktorku. Pak když jsem po 3 hodinách kontrakcí na porodním sále mohla konečně začít tlačit a tedy přišla ona doktorka, tak jsme se domluvili, že pokud bude třeba, že střihne, ale že to zkusíme a uvidí se. Zeptala se mě na kolik jsem nafoukla nejvíc. Celou dobu jsem prý bezvadně spolupracovala, takže to že jsem bez nástřihu jsem si prý zařídila sama. Ale vím, že paní doktorka mi prsty pořád kontrolovala hráz a jakoby se ji snažila masírovat a víc roztáhnout.....takže jsem měla asi i velké štěstí na porodníka. Dnes 5.den po porodu jsem dole uplně v pohodě, po porodu mě pekelně bolela kostrč - jako když spadnete ze schodů a narazíte si ji. Pro změnu jsem si skřípla nerv v bedrech, takže skoro nechodím a každý si musí myslet, že jsem šitá od zadnice k druhé straně.

rejdzi
7. říj 2011

PRODÁM EPINO!!!Kdo by měl zájem - prosím piště IP 🙂

petja
autor
7. říj 2011

@rejdzi A jak to šlo u tebe?

miparak
7. říj 2011

Rovněž, kdyby měla některá nastávající maminka zájem, tak své epino prodávám. Používané pouze s nelubrikovanými kondomy a ještě vydesinfikované. Pořízené na začátku září, používané jednou těhulí. Kdyžtak mám inzerát v bazaru - - v sekci: jiné pro maminky a těhotné, nebo pište IP.

zuza1978
8. říj 2011

Ahoj všechny, které sem dáváte přízpěvky ohledně Epina. Již několik dní si čtu pouze vaše přízpěvky a zkušenosti, které jsou dost podobné s těmi mými, ale až teď jsem se rozhodla také přizpět. Termín 1. miminka máme za 14 dní, Epi-no mám doma už asi 1O dní, ale kvůli infekci jsem tréning musela odložit. Začala jsem na 22cm za vydatného mazání lubrikantem-bez něj to absolutně nedám, na podruhé jsem udělala obrovský pokrok a dala až 26 cm a uvěřila, že těch 30 cm se snad dá i u prvorodiček natrénovat, i když jsem pozorovala trochu krve a výrazné pálení zvláště u močové trubice, ne na hrázi, tak jsem si dala 1 den volna, ale pak bohužel opět pouze 22 cm a to s výraznými obtížemi jak na hrázi, tak u močové trubice s drobným krvácením, víc ani náhodou ani přes vydatné mazání. Mám pocit, že se to absolutně nedá do termínu zvládnout a těch 3O cm už vůbec ne. Vzhledem k nutnosti lubrikantu uvažuji také o Dianatal gelu k porordu, protože bez kvalitního skluzu mě miminko asi celou roztrhá.

rejdzi
8. říj 2011

@petja - výborně!Porod bez poranění a bez nástřihu a moc jsem se na porod těšila a taky to byl neskutečný zážitek a tlačení jedna báseň - a to vše díky Epinu!!!
Kdo by měl zájem - PRODÁM EPINO 🙂 - PIŠTĚ IP!!!!

petja
autor
8. říj 2011

@rejdzi To jsem opravdu moc ráda!

miparak
8. říj 2011

@zuza1978 nezoufej, já dala 30 cm poprvé dva dny před porodem....a to jsem rodila v 39+5 a taky jsem měla poslední dny potíže v tom, že jsem si přišla sevřená a že špatně mi jde i jen 26 cm....chce to určitě vytrvat.
Plus teda moje MUDr u porodu mi neustále mezi kontrakcemi masírovala hráz dokola....prostě jsem měla i úžasnou pomoc u porodu.

balumi
8. říj 2011

ahojte, ja som dnes zacala cvicit, dala som len 15 cm 😠 lebo som mala obavy, ze to vo mne praskne 😒 nemate ten pocit aj vy? kde ste zacinali vy a kolko cm ste postupovali tyzdnenne?

zuza1978
8. říj 2011

@miparak Dík za psychickou podporu! Dnes jsem to opět zkoušela, nově jsem místo lubrikantu na vodní bási použila oliv. olej dle dop. jiných uživatelek, ale drobná poranění pěkně bolí a brání vytlačení více nafouklého balonku, takže dnes opět pouze na obvod 22cm. Současně se však bojím, že když dám více dní pauzu, tak to bude zase obtížnější 😢 Nafouknout balonek uvnitř tak těžké není, ale vytlačit ho fakt pekelně bolí a štípe. Jen bych potřebovala poradit, jak předejít drobným bolestivým oděrkám, abych postupovala kupředu leč po kroku, ale ne po dvou zpět. 😠

zuza1978
8. říj 2011

@balumi Ahoj, já dala na poprvé 22 cm a na podruhé dokonce 26cm, ale jak píšu víše tak za vydatného mazání, jinak to nejde. Nejdřív jsem zmáčkla balonek třeba 4x, vytlačila a znovu namazala gelem, pak zmačkla balonek 5x a zase vytlačila a tak pořád dokola a těch 22cm šlo fakt snadno, dokonce šlo celekm snadno i těch 26cm, ale došla jsem k tomu třeba až po 50-60 minutách cvičení, ale pak jsem se nepatrně poranila a teď fakt štípe a pálí a bolí a trošku krvácí i minimálně nafouknutý balonek ☹ Jsem zvědavá na Tvé pokroky, některé kočky se sem asi před měsícem také přihlásily-např. Tinna, Katka, Zuzi, začínaly na nějakých 16cm, ale pak už pokroky bohužel nenapsaly, tak piš alespoň ty. Většina pravidelných návštěvnic v nedávné době celkem úspěšně porodily-tak všem touto cestou gratuluji, ale už asi nebudou moc přispívat, tak čekám nové uživatelky.

balumi
8. říj 2011

@zuza1978 dakujem urcite sa ohlasim ako postupujem, lebo sama som zvedava. dufam, ze to pojde...hlavne aby sa neohlasila nejaka infekcia, ktora ma zastavi. tiez som zvedava, co povie moja porodna dr., ci pozna epino a ...vlastne musim verit ze ma nesmikne len tak zo zvyku...

jana0706
8. říj 2011

Ahojte, aj ja sa hlasim po porode - Jakubko (2920 g, 46 cm, obvod hlavicky 33 cm) sa vypytal na svet minulu nedelu v 38+3. Porod prebehol tak ako som si to predstavovala - bez epi a inej chemie, bez nastrihu a natrhnutia a tym padom bez sitia 🙂. Vraj som mala malu odreninku ale absolutne som ju necitila, ani ked som isla po porode na WC. V mojom pripade ale vacsiu zasluhu ako epinu (ktore urcite tiez urobilo svoje) pripisujem fantastickej porodnej asistentke ktora mi v 2.dobe masirovala a roztahovala hradzu a po kazdej kontrakcii prikladala teply obklad. Okrem toho som zakoncila 1.dobu vo vani s teplou vodou, co urcite tiez pomohlo hradzi.
Okrem epina som posledne tyzdne pravidelne jedla lanove semiacka a pila malinikovy caj.
S epinom som cvicila od 35 tt a prve dva tyzdne to islo ako po masle, dostala som sa z pociatocnych 20 bez problemov na 27. Ibaze - ako sa mozte docitat v mojich prispevkoch par stranok dozadu - som sa potom (netusim ako, nic som necitila) zranila - vobec to nebolelo, ale po kazdom cviceni s epinom to trochu krvacalo. Takze som to uz potom nesilila a v 37 a 38 tyzdni som trenovala uz iba po dva razy - vzdy som sa dostala na 26 a bola trocha krvi, nepomohli ani tie 3-4 dnove pauzy. Nemala som problem nafuknut aj viac (raz som zle ratala nafuknutia a dostala som sa uplne bez bolesti na 28), ale nechcela som riskovat vacsie krvacanie takze som sa uz o vacsi obvod nepokusala. O to viac som rada ze to pri porode stacilo - Jakubko nie je velke babo, hlavicka mala 33 cm.
Takze baby trenujte, je to fantasticke ked je clovek hned po porode fit a moze sa od uplneho zaciatku s radostou starat o svoje babatko bez akehokolvek negativneho pocitu alebo spomienky.

zuza1978
8. říj 2011

@jana0706 To je úžasný-mít takový zážitek z porordu, moc gratuluji a upřímně i závidím, ale u Tebe šlo koukám již o druhý porod, tak to bude určitě i tím 🙂

kinsli
8. říj 2011

Holky přeji všem epilačkám hladké porody 🙂 Já nacvičila 34,5 cm malý měl 4310/55 cm a fakt nebýt kontrakcí nevěděla že rodím 🙂 bez poranění, bez nástřihu 🙂

jana0706
9. říj 2011

@zuza1978 dakujem velmi pekne a prajem rovnaky zazitok, uvidis pojde to 🙂 a upozornujem ze islo o prvy porod - kde si nasla to moje druhe dieta? 😀 😀 😀
este chcem dodat ze svoje zrejme spravila aj gravitacna poloha v druhej dobe - rodila som akoby "na styroch" s tym ze rukami som sa zapierala do vyvysenej prvej casti porodnej postele a na nohach som klacala (no dufam ze sa to da podla toho opisu nejako predstavit) 🙂

zuza1978
9. říj 2011

@jana0706 Uf, promiň ☹. Pod textem je občas napsáno, kolik dětí kdo má, tak jsem si myslela, že už 1 máš, ale to je asi to novorozeňátko, promiň.

jana0706
9. říj 2011

@zuza1978 v pohode, to je uz Jakubko, ved uz je tyzden na svete 😀 😀 😀 a aspon vidis ze aj ako prvorodicka to mozes kludne zvladnut bez nastrihu 😉

miparak
9. říj 2011

Holky, nezoufejte, napoprvé jsem dala taky "jen" 16 cm, začla jsem někdy na konci 36.týdne a ze začátku jsem postupovala rychleji....pak už se šlo pomaleji s těmi centimetry, ale chce to nepřehnat a opravdu postupně, at se nezraníte. Jinak já měla slabou trhlinku zvnitřku stydkého pysku. Dala jsem dva dny pauzu, ale oděrka tam byla stále....tak jsem se na to vyprdla a cvičila i s tím a už to bylo dobré. Používala jsem lubrikant na vodní bázi asi od těch 26cm, do té doby nic a šlo to. Malá měla obvod hlavičky 36Cm, takže docela dost. Jo a rodila jsem v klasické pozici, v leže.

zemlina
9. říj 2011

@rejdzi
Dobrý den, měla bych zájem o Epino. Je nabídka ještě aktuální? Jaká je cena?
Prosím zašlete mi nabídku. Předem moc děkuji a přeji hezký večer,
Zemlina
pavlina.zemlina@gmail.com

zuzik38
9. říj 2011

@jana0706 Ahoj Jani, tak moc a moc gratuluju k Jakoubkovi i k porodu bez nástřihu 😉 Přišel před termínem, že? Já postupuju zatím pěkně postupně po půl centimetru - momentálně mám nacvičeno 27,5 cm. Uvidíme, kdy se ta naše cácorka přihlásí o slovo, doufám, že mě nechá nacvičit těch 30 cm. Stejně teď musí ještě počkat - tatínek je do středy v zahraničí, tak aby stihl přestřihnout pupeční šňůru 😀 A parádní tip na to přikládání teplých obkladů - zkusím to pak své PA taky navrhnout 🙂

lumimi
9. říj 2011

zdravím, nemám sice epino, ale zaujimalo by ma ako sa zistuje ten obvod ktorý sa dosiahne, zmeria sa to normálne metrom ked sa vyberie, alebo je tam nejaký ukazatel. dakujem

jana0706
10. říj 2011

@lumimi ahoj, zmeria sa to krajcirskym metrom, ukazatel tam nie je ziadny...je k tomu akurat taka tabulka ku ktorej to mozes prilozit a vidis aky velky priemer ma balonik a pod tym je prepocet na obvod v centimetroch...ale s tym krajcirskym metrom je to istejsie 😉

jana0706
10. říj 2011

@zuzik38 dakujem pekne...maly sa narodil 38+3, tie teple obklady urcite vyskusaj, aj to na zaver pomaha trochu pri tom neprijemnom pocite ked sa babo uz velmi tlaci von...a zober si olej (keby v porodnici nemali vlastny) ktorym ti bude moct masirovat hradzu...tiez odporucam na zaver prvej doby tu vanu, uzasne to pomohlo pri tych silnejsich kontrakciach a zrejme aj na hradzu to malo dobry vplyv (ak tam nebudu mat vanu tak sa da pouzit sprcha s teplou vodou)...tak vela zdaru pri nacvicovani, a hlavne pokoj a pozitivne myslenie ked to pride (ja som 30 nemala nacvicenych ale aj tak som verila ze to dobre dopadne)...

lumimi
10. říj 2011

@jana0706 dakujem 🙂

miparak
10. říj 2011

Prodám svoje Epino.....v záruce a používané pouze s kondomy. Pište do IP.

dasty79
10. říj 2011

Taky prodám EPINO - piště do IP 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru