EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

petja
autor
24. říj 2011

@zuza1978 musím s tebou souhlasit

slimme
24. říj 2011

Ahojte, chcem sa vas spytat, ci ste cvicili aj v den ked ste rodili? lebo ja som nad tym rozmyslala, ze by to asi bolo dobre, kedze na prvy krat nikdy nenafuknem vela az na nejaky 7 pokus, tak aby som si tesne pred porodom nacvicila...a este by ma zaujimalo co staci ze proste nafuknem balonik na hradzi a ci nevadi ze ho tam neudrzim?lebo to sa fakt neda, je to sila hned vybehne von, tak neviem ci to bude takto stacit???dakujem pekne

balumi
24. říj 2011

@slimme ja si myslim, ze ak budes stihat tak by to mohlo pomoct, ale lepsie sa neporanit pred porodom.....aspon tak planujem ja...len neviem ci vobec nieco nacvicim. ja som stale na 24:(

petja
autor
24. říj 2011

@balumi cvičila jsem pořád,přes TP jsem už přešla a nevěděla tak, kdy bude ten den D 😉

balumi
24. říj 2011

@petja slimme asi myslela, ked uz bude vediet ze rodi....napr. ked zacnu prve slabe stahy maternice a bude este doma.

petja
autor
24. říj 2011

@balumi jo takle.tak to už bych nehrotila osobně,to jedním pocvičením stejně nenahoníš,holky hormony při porodu dělají strašně moc,když rodim,myslim už jen na mimi a jak být co nejdřív spolu

slimme
24. říj 2011

@balumi @petja dakujem za nazory, myslela som to presne tak, ze ked zacnu prve kontrakcie, dat si rozvicku, lebo vzdy ked zacinam cvicit tak dam najskor napr. 24 a az na nejaky 7 pokus som na 30 cm...tak preto sa bojim ze ked nebudem mat rozcvicenu hradzu ze to nepojde lahko ako ju precvicim, ale tak ako pisete snad zafunguju hormony, ale ak nebudem v panike, tak si radsej este zacvicim.

lumimi
25. říj 2011

no ja neviem či mam cvičit či nie, či pojde normálne či sekciou, ale dnes som len tak pre zaujímavost skusila a nafukla som postupne na 22 cm,ale bolelo....nechám to asi až čo povedia na poradni zajtra.

sussanah
25. říj 2011

@slimme taky bych byla proto se pri porodu uz na nejake cviceni vyprnout, maximalne treba promasirovat hraz olejickem, at se uvolnis. Ale v prvni dobe porodni je nejdulezitejsi prave to uvolneni, aby jsi se dobre otevirala. Nehlede na to, ze mimco ti zacne klest do panve, takze tam uz proste misto na balonek skoro nebude, muze to byt neprijemne jak tobe, tak mimcu. Ja jsem mela maleho v panvi uz asi 2 tydny pred porodem a kazde cviceni uz pro me bylo opravdu velmi obtizne. Navic kdyz se rozbehl porod a ja si udelala samovysetreni, mela jsem co delat tam dat 2 prsty abych si dosahla na cipek, natoz abych tam mela 30cm balonek 😖 I kdyz jsem byla na 2cm, hlavicka uz proste byla hooooodne dole a nalehala primo na cipek.
Hormony jsou opravdu u porodu velmisilnea druha vec jei poloha. Ona to priroda vymyslela fakt docela dobre 😉

ladie
25. říj 2011

Ahoj holky. Tak já jsem s epinem cvičila zbytečně, což mě mrzí 😢 Po 19 hodinách porodu jsem skončila na císaři 😒

Takže prodávám epino, kdo by měl zájem. Používané pouze mnou (pokaždé vydezinfikované). Kupované 7/2011, v záruce. Vč. desinfekčních čtverečků a nelubrikovaných kondomů přímo na epino. Když tak koukněte na inzerát.

jita06
25. říj 2011

Ahoj holky, nějak se to tady rozmohlo s prodejem Epi-no balonků.Taky jsem se snažila prodat a zatím se nedaří. Jsem také první majitelka, používala jsem ho také s kondomama, je také v záruce a je to typ Epi-no delphine plus.Další ditě již neplánujeme, tak ho chci prodat. Cena je 1500,- a i o té můžema jednat. Ahoj J.

lu777
25. říj 2011

@slimme jak psala Sussanah, při porodu podle mě už cvičit nepůjde... já měla taky prcka pak úplně dole...
jediné co jsem udělala nebo spíš stihla udělat bylo promasírovat tu hráz olejíčkem...
a hodně pomůže pokud to jde chodit, ono tou gravitací si to to mimčo nachystá samo... dobrý je taky rodit v sedě nebo pololeže, to tlačení je mnohem jednodušší

lu777
25. říj 2011

a k tomu cvičení: mně to dlouho nešlo přes určitou míru (už nevím kolik cm), pak pomohlo podložit si pánev, na kondom dát lubrikant a přidržovat rukou... jako příjemné to nebylo, musela jsem na to pomalu, třeba jsem začla a měla jsem nižší číslo než dva dny před tím a tak jsem to dělala třeba 5x až se to hnulo... musela jsem si to prodýchávat abych to dala....
jako mákla jsem si, ale u porodu se to vyplatilo

azeretka
25. říj 2011

@zuza1978 ahoj Zuzi, ty jsi rodila v Podolí? Jak je to tam s nastřihováním, jaké jsi měla zkušenosti? Píšeš, že u tebe to nebylo třeba, ale já mám právě strach, že mě nastřihnou preventivně, aniž by počkali, zda to vůbec bude nutné. Ptal se tě někdo, jestli to nechceš nebo jsi jim to zakázala v porodním plánu? Moc děkuju

ladie
25. říj 2011

@azeretka já jsem se v Podolí na předporodním kurzu ptala na nástřihy a preventivně je rozhodně nedělají! Preventivní je běžný (v Podolí) pouze u nedonošenců a častý u těhotenských cukrovek.

A porodní plán rozhodně doporučuji. Já jsem ho odevzdala na příjmu před porodem. Vůbec jsem nečekala, že by mu někdo věnoval pozornost, ale porodní asistentka ho pořádně prostudovala a řídila se přesně podle něj. Takže určitě sepsat (v bodech, žádný román).

azeretka
25. říj 2011

@ladie moc děkuju za info, to se mi trošku ulevilo 😉

wieruss
25. říj 2011

Ahojte babule, pridavam sa k Vam ako majitelka Epina 🙂
@azeretka @ladie uprimne Vam zavidim, ze akceptuju v nemocnici porodny plan, u nas zial nic take nehrozi... 😠
Inak chcem sa opytat, cvicit sa ma od zaciatku 36tt (co je v podstate 35tt+1) alebo az od ukonceneho teda 36tt+0 ? Lebo uz ho mam nachystane , ale zatial len pijem caj a sliz 🙂

petja
autor
25. říj 2011

cvičit by se mělo mezi 36-37tt,pokud čekáš obříka,či máš podezření(třeba po minulém dřívějším porodu) můžeš od konce 35max.
Já piju celý těhu těhotenský čaj od Ingeborg Stadelmann z knihy Zdravé těhotenství,přirozený porod

wieruss
25. říj 2011

@petja podla dokyho by mal byt maly taky akurat , teda normalna vaha kolo 3,5 kg . A je to moje prve tehu, takze skusenosti nemam ziadne. Inak ten caj to niekde kupujes, alebo si namiesavas z byliniek ? 🙂

azeretka
26. říj 2011

@wieruss já zatím nikde na diskuzích nestudovala, odkdy se má začít cvičit a pít maliníkový čaj, v hlavě mám zatím jen doporučení PA, kam chodím na kurz a tam bylo řečeno, že cvičit s epinem či masírovat hráz od ukončeného 34tt a maliníkový čaj pít od 37tt. Dneska si přečtu návod k epinu a snad by to tam mělo být psané 🙂

zuza1978
26. říj 2011

@azeretka No, rodila jsem poprvé a pouze u jedné PA, takže nemůžu generalizovat. Ale když jsem řekla PA, že jsem cvičila s Epinem, a že bych si přála bez nastřižení pokud to půjde, tak věděla o co jde a řekla, že se pokusí. Jinak ta vypuzovací fáze určitou dobu trvá a ten nález na hrázi se vyvíjí, takže PA vidí, jak se ta hráz chová, pokud začne bělat-tzn., že je tak napjatá, že není prokrvená a brzy sama praskne, tak tehdy stříhnou. Já jsem byla na pokoji se dvěma druhorodičkama a ty byly obě nastřižené, ale taky měly téměř překotné porody a to je pak tak rychlé, že se to snadněji trhá. Jinak u velké vizity říkala paní doktorka primáři, že jsem bez nastřižení a bez poranění způsobem, jakoby šlo o vzácnost. Já sama když jsem s epinem začínala, tak na nějakých 16cm, což je větší penis a už to pálilo a bolelo a kdybych dala rovnou těch 30, tak se taky natrhnu, ale po trénování se to fakt hezky roztahne. Tak se neboj a cvič a bude to dobrý, uvidíš.-)

pitruskaskarolinkou
26. říj 2011

Ahoj holky, poraďte, čím EPI-No dezinfikujete? 🙂 a ještě mi prosím hoďte tip, kde sehnat kondomy na vodní bázi, údajně v Rossmanovi? a to je nějaký jejich výrobek přímo? Děkuji

sussanah
26. říj 2011

@pitruskaskarolinkou ja jsem omyvala pred a po pouziti teplou vodou a mydlem protex. Kondomy v rossmanovi, je to primo jejich znacka, 20ks kolem 100Kc

wieruss
26. říj 2011

@azeretka dakujem, tak vyskusam dnes teda prvy krat, mm je v praci az do vecera , bude sranda 😀 inak ja som citala ohladom toho malinikoveho caju, ze zacat od 34-36 tt jednou salkou a postupne zvysovat davku po 2 tyzdnoch a ze ku koncu kludne aj liter toho caju denne, ze to neuskodi a babo vyleze aj tak az ked je pripravene, ze to nemoze nejak poskodit 🙂 vsetko sa vsak bere s tym, ze tehu prebieha bez problemov a nie je zena otvorena ani nema skrateny krcok . A ty uz cvicis s Epinom ?

petja
autor
26. říj 2011

@wieruss jj,mám to z bylinek z lékárny,ale běžně dostupné.Piju to celé těhu je tam i maliník.

@pitruskaskarolinkou přes profil fotku sem tě vůbec nepoznala.Já budu dezinf.mýdlem a teplou vodou,pak jsou super i ty čtverečky napuštěné alko,jako před odběrem krve apod.to je k dostání v lékárně,např firma Hartmann,ale to asi řešit teď nebudu.Kondomy nemám v plánu vůbec,teplá voda mýdlo stačí na prvotní dezinfekci a pak se o sterilitě stejně mluvit nedá,to bys s tim musela cvičit v sterilní místnosti...
jinak čučím,že jsi už 35tt,takže u vás mimi pod stromeček 😉

pitruskaskarolinkou
26. říj 2011

@petja já mám EPI-NO z druhé ruky, tak to něčím vzít chci, ač třeba ta paní kondomy používala... 🙂 A dá se na to vzít třeba slivovice ? 😅 😀
Tož je to alkohol ne? to by nemělo poleptat...
Myslím si, že se trefíme ještě do listopadu, Karol byla o 21 dní dřív...ráda bych ale ten prosinec 😵 Ale čert to vem, mimi si to rozhodne samo 😎

pitruskaskarolinkou
26. říj 2011

@petja a lubrikant používáš?

pitruskaskarolinkou
26. říj 2011

@sussanah děkuji za info, ty kondomy mi pomohly 😵 Zítra tam mám cestu.

petja
autor
26. říj 2011

@pitruskaskarolinkou minule sem používala ale hodně to klouzalo,teď zkusim bez a s tím epinem,taky jsem měla dycky z druhé ruky a a ni nové ti nezaručí 100% sterilitu,takže dle mě mýdlo a teplá voda stačí i z druhé ruky

pitruskaskarolinkou
26. říj 2011

@petja jo to jo, sterilní 100% to nebude, ale asi abych měla pocit čistoty... 😉
A mýdlo používáš taky Protex bo jiné spešl, či obyč?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru