EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

rebelie
21. lis 2011

@wieruss Jak neakceptují porodní plán? Co je to za blbost? Právně se tomu prý říká něco jako "předem projevené přání" (např. že pacient s rakovinou stavu si nepřeje resuscitaci) a to respektovat musí... nevěřím tomu, že váš právní systém něco takového nezná... přece taky podepisujete informované souhlasy a podobně... A s tím odnesením miminka - tak nečekej, až se zeptají, ale rovnou řekni, že si to nepřeješ (a v ten moment maj smůlu). Co ten partner? Bude tam s Tebou? A fakt nemáš nějakou vstřícnější volbu? Že bys třeba veděla, že když to přijde v době služby Tvého doktora, pojedeš do sice vzdálenější, ale vstřícnější porodnice? (Je mi úplně jasné, jak se cítíš - takhle šílený podmínky tu nejsou a přesto jsem z toho byla docela bloklá... což ale fakt porodu nepomáhá.)

wieruss
21. lis 2011

@rebelie no normalne to neaceptuju ten pp ... aby sa plan akceptoval tak musi ho podpisat primar a to neurobi 😠 a inform.suhlasy su to ano, ale to musis mat dopredu vypisane, pripravene a to zas neviem si predstavit ten stres, ze teraz v bolestiach sa hadat ... manzel tam bude, ale ten ked mu povedia, ze je to pre mna najlepsie tak prikyvne, ja ho poznam ....a vzdialenejsia nemocnica mi moc nepomoze, kedze tam dokonca ak je plno (maju menej lozok) tak nie si dokonca ani s babatkom na jednej izbe a nedovolia ti ho ani prebalit ... je to tazko, nechcem sa tu rozpisovat mimo temu... Preto som sa rozhodla, ze radsej zaplatim svojho doka, aby bol pri porode on (zajtra ma dokonca sluzbu v nemocnici 😀 , kedze chodi na sluzby aj on, vtedy neplatis , lebo vsak ma normalnu sluzbu )

rebelie
21. lis 2011

Tak jsem dneska pocvičila jen velmi zlehka - kolem 24-24,5cm a nehrotila to... Sice je to hluboce pod dosaženou úrovní, ale říkala jsem si, že to nebudu pokoušet...
@wieruss IP (abychom to tu nezahlcovaly off topic tématem)

wieruss
21. lis 2011

takze aby sme boli v teme, ja som dnes stale na 9 a 3/4 teda 30 cm , cvici sa celkom v pohodicke, masaz je tiez fajn - ten olejicek krasne vonia...
Inak poculi ste niektora o tom, ze ked mate streptokoka tak by ste nemali cvicit s epinom alebo sexovat ? Lebo vraj sa potom zanesie ten bacil viac do posvy a to robi zle ? 😕
@rebelie dakujem 😉

rebelie
22. lis 2011

@wieruss O tom streptokokovi jsem nic tkaového neslyšela... ale slyšela jsem, že když máš streptokoka, tak by Ti jednak neměli protrhávat vak blan (čím déle je mimčo ve vodě, tím déle je bezpečí před infekcí), a pak by Ti měli provádět co nejmíň vnitřních vyšetření... A 30cm Ti upřímně závidím... ale Ty máš termín o týden dřív než já, tak třeba budu za týden stejně daleko jako Ty... snad...

wieruss
22. lis 2011

@rebelie som si myslela ze je to hlupost - ocividne to pisala zienka, ktora je proti akejkolvek pomoci 😀 a neboj nic, ono to vazne ide posledne dni cvicenie ovela lepsie... asi tym bliziacim sa terminom 😉

sue007
22. lis 2011

Joj,tady člověk chvíli není a hned má co číst 🙂 Chtěla jsem jen říct,že taky nevěřím na předčasně vyv.porod,pokud cvicíš s Epinem.Pokud si jinak zavřená a vše je ok,tak je to stejné jako při sexu a to mimčo nevyjde,dokud není opravdu připravené.Myslím,že se tím jen výrobci kryjí a jistí,jako je to u všech léků a pomůcek a je to pochopitelné.
Jinak Weiruss v tom vtipném příspěvku,jak nechce rodit,popsala můj porod.Ale já taky nejela tenkrát rodit bez představ o tom,jak by to mělo vypadat,měla jsem v plánu si zaplatit nadstandart s relax.obrovskou vanou,ale nebyl volný ☹ A co hůř,nebyl volný ani žádný jiný,takže jsem si chodila cca 3-4 h po chodbě.Jen já,yal,kontrakce po dvou minutách,byla jsem děsně nasr.... 😀 Ale určitě to stojí za to bojovat o své představy a udělat pro to max,ta bezmoc je pak na prd.

rebelie
22. lis 2011

@sue007 Mně tedy ty wieruss příspěvky přišly síleně smutné... jasně, že se stane, že nemaj volný nadstandard (i když že to skončí na chodbě by člověk nečekal), ale že porodnice napíše, že neakceptuje porodní plány? To mi přijde šílený... Jak mám pocit, že ani s českým porodnictvím to není moc dobrý, tak tohle mi přijde zoufalý... jasně, že tady některý věci nejdou, nebo si je člověk musí vybojovat, ale přeci jen už většina porodnic s porodními plány aspoň nějak pracuje...

wieruss
22. lis 2011

@sue007 to ma mrzi, ze si zazila prave to, co som napisala, ze zazit nechcem 😖 muselo to byt pre teba hrozne.... najme ked si planovala nadstandard a vsetko okolo toho....

Nas maly ale este vonku ist ocividne nechce... dnes som skusala ananas, metovy caj, masaz, vanu a vysledok ? uplne NIC dokonca mi ani brucho nestvrdlo ani raz ... 😠 a maly sa este ako nadrzovku presusal hore dole po brusku, ohromnu srandu mal zo mna ocividne 😀

rebelie
22. lis 2011

Tak dneska bez velkého úsilí potvrzena meta 26,4cm, ale na epi-nu se opět objevilo trochu krvavého hlenu... nic nebolelo, nepálilo, tak nevím, jestli je to teda hlenová zátka, nebo co se děje... Každopádně mi to trochu sebralo odvahu pouštět se dál, takže jen potvrzuji dosažené výkony...
@wieruss Dej mu ještě chvíli, do 1.12. máš ještě víc jak týden...

wieruss
22. lis 2011

@rebelie ako ja ho nesurim, len som chcela, ze ho postrcim ak potrebuje pomoc, ale ocividne nepotrebuje 😀 to je cudne s tym tvojim hlienom... ale ak by si sa poranila tak by to aspon stipalo nie ? 😕

sue007
23. lis 2011

@wieruss No já taky dělala všechno pro to,aby už šel a ta masáž bradavek byla asi účinná,ale bylo mi to teda dost nepříjemný,ale pokud to ještě pár dní vydržíš,tak to určitě zabere,ale stejně záleží jen na malým,to se neboj.
@rebelie To ti teda věřím,že to je celkem nepříjemné,asi takovej divnej pocit,ale určitě to není nic vážného.Zkoušej si cvičit balonek opravdu jen na hrázi,snaž se ho nedávat skoro dovnitř a uvidíš. Fakt je,že stačí nějaká mini prasklinka a je to pořád dokola-mám ji teď v nose a pořád mám na kapesníku krev 😖

ribana2
25. lis 2011

baby ja sa akosi neviem pohnúť z tej 7,5 a to ma ešte z toho nafukovania stráááásne bolia ruky.....no chytajú ma jemné obavy ☹ boli ste aj vy takto zaseknuté alebo vám to šlo

rebelie
25. lis 2011

@ribana2 Klid, myslím, že zaseknutých nás tu bylo hodně... a dokonce mám pocit, že tu někdo psal, že nejčastěji se zasekává právě někde kolem těch 7cm... máš ještě dost času, tak to nevzdávej... vím, že někdo si dokonce dal den, dva pauzu, a pak se to pohlo, nebo prostě zůstaneš dva, tři dny na stejné hodnotě, a pak to povolí...

rebelie
25. lis 2011

@wieruss Co Ty? Nerodíš už?

wieruss
25. lis 2011

@ribana2 neboj sa nic, tiez som bola zaseknuta 😉 teraz naposledy vyse tyzdna medzi 9 - 10 😀 vyskusaj nafukovat druhou rukou, ja som na zaciatku fukala lavou, teraz to ide lepsie pravou... a hlavne nezufaj, bude to dobre 🙂
@rebelie nie nie, stale si to uzivame, ze sme s drobcekom spolu 😀 som si povedala, ze teda ked nechce ist von, tak ideme zajtra este na skusku v skole, potom k doktorovi - uvidime co povie ... a nechavam to tak, pijem uz kooooopec caju, dnes som sa konecne dostala na 10 s epinom takze som strasne rada ... ale normalne ako cvicim tak ma chytaju take bolesti ako pri mrche + mi to ide aj do chrbta, moc prijemne to nie je (cvicim v pololezme ako budem rodit) a ty si na tom ako ? 🙂

rebelie
25. lis 2011

@wieruss Tak to jo, však on si drobeček vybere své datum 🙂. K 10cm na epi-nu gratuluji, to je pro mě zatím v nedohlednu... Ty bolesti jako při MS by přeci jen už mohly signalizovat, že se něco chystá... Já jsem včera vynechala a uvidíme, co dneska... na jednu stranu bych se ráda posunula na 27cm (aspoň 0 0,5cm), ale uvidíme, zda to bude bez krve nebo s, zase to nehodlám zkoušet za každou cenu... Držím palce na zítřejší zkoušku!

wieruss
25. lis 2011

@rebelie dakujem, snad to dopadne dobre, dalsiu skusku mam potom az o vyse 2 tyzdne 🙂 takze pohodicka ... a som strasne rada, ze som konecne dala tych 10, uvidime ze kedy to pride... A uvidis sama, mozno sa dnes podari lepsie, som zvedava, daj potom vediet 😉

ribana2
25. lis 2011

@rebelie @wieruss čiastočne som kludná keďže ešte mám čas..ale zasa by som rada aj napredovala v tých cm 😀 a hlavne ak chcem aby išiel malý skor, čo je tiež otázne 🙂

danielita7
25. lis 2011

Holky prodávám epi-no jsem jeho první majitelka ,tak kdyby měl někdo zájem pisnětě do IP 🙂

wieruss
25. lis 2011

@ribana2 no ak bude malicky tak tvrdohlavy ako ten moj, tak neviem ci pojdes skor 😀 😀 a vazne klidek, pojde to urcite, len to chce cas... mozno by si mohla skusit cvicit dva krat denne, co ? 😉

ribana2
25. lis 2011

@wieruss doteraz sa dobre cvicilo, lebo som mala súkromie....teraz sa mi vracia chlap a on to veľmi nemusí, tak uvidím ako často sa mi podarí....ešte keby to nebolo také namáhavé na ruky..teda aspon mne sa tak zdá ...a dufam že malý fakt nebude tvrdohlavý ako tvoj 😀 kedy máš termín?

wieruss
25. lis 2011

@ribana2 preco to chlap nemusi ? moj ma praveze vyhana cvicit 😅 ze nech som potom fit, ocividne mysli na nas sukromny zivot heheh 😀 a tak sa zavri do izby na 20 minut , pusti si hudbu a pocvic nech ti necha sukromie, nie ? ved to mu vadit nebude ... termin mam za 6 dni - buduci stvrtok 🙂

sue007
25. lis 2011

Tak já začala tento týden,ráno,když hodím malýho do školky,tak si najdu tak 5-10minut,než jdu natírat futra v baráku 🙂 Začala jsem na 18,to bylo dvakrát-pak jsem dala 22,5 a dnes skoro 24.Teď bude víkend,takže rozhodně nic a příští týden zase zkusím...času mám ještě dost.Počítám s tím,že se někde seknu,to je jasný.

ribana2
25. lis 2011

@wieruss nejako to vymyslím...len doteraz som cvičila pri telke s pohodlne vyloženými nohami a v spálne také pohodlie nebude 😒 inak držím palce na skušku ...ten termín sa ti pekne priblížil..sa mi to ani nezda 😀

wieruss
25. lis 2011

@ribana2 no a myslis ze aj v porodnici budes mat take pohodlie ako v obyvacke doma ? 😀 ja som tiez cvicila pred telkou, teraz posledne 2 tyzdne som normalne v spalni na posteli v pololahu - chrbat podoprety zlozenou perinou a je to v pohode... len musim poriadne rozcapit nohy 😀 vtedy to ide lepsie 😅 a dakujem, verim ze skuska bude v pohodicke 🙂

ribana2
25. lis 2011

asi dám aj ja takú dáku polohu a nájdem si dáky bod na stene na ktorý budem zízať 😀

rebelie
26. lis 2011

@wieruss @danielita7 Holky, tak já s epinem asi taky končím ☹ - dnes krev při pouhých 24cm... nechápu, co se tam děje, ale pokoušet to dál asi nebudu, protože rodit už s nezhojeným zraněním = riskovat tím větší porodní zranění... takže asi dávám klid den, dva a přecházíme na masáž hráze a děj se vůle boží... celkem mě to mrzí, ale nevím, co je špatně...

rebelie
26. lis 2011

@wieruss Tak najdou se i porodnice, kde si můžeš polohu zvolit svobodně a tudíž mít pohodičku jako doma v obýváku... jen (jak jsem pochopila) to není ta Tvoje...

danielita7
26. lis 2011

@rebelie tak to mi je lito, zrejme budes te samej pripad co ja... taky mno to nastvalo. Taky tomu nerozumim co se stalo...ale v kazdem pripade nam moc preji pohodovy porod.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru