EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

wieruss
26. lis 2011

@rebelie to ma mrzi, radsej neriskovat mas pravdu, verim, ze aj to co si pocvicila bude mat efekt 😉 ja som mala dnes zly monitor + prezreta placenta + som zacala desne krvacat po vysetreni (doktorka netusila z coho, kedze placentu nizko nemam) takze idem do nemocnice na kontrolu ... potom sa ozvem 🙂

rebelie
26. lis 2011

@wieruss Cože? Přezrátá placenta? Vždyť máš termín až za týden... No, každopádně na Tebe budu myslet a držet Ti palce!

jinaja
26. lis 2011

Tak se hlásím po porodu. Dne 17.11. se nám narodil náš Matěj, 2,88kg, 48cm, hlavička 34cm. Cvičila jsem poctivě od 36tt, před porodem jsem měla nacvičeno 30cm...Bohužel to asi nestačilo..Hráz to přežila, ale trhla jsem se dopředu...takže ruptura malých stydkých pysku....Ale bůh ví, jak by to dopadlo bez Epina, jelikož jsem dole prostě dost úzká.
Jinak Epi-no prodávám, mám Epi-no Delphine Plus, používané vždy s kondomem. Kdyžtak pište do pošty.

abecedka
27. lis 2011

Holky kde jsou nějaké inzeráty na epino tady v bazaru? prosím hodte odkaz, jsem nějaká slepá

rebelie
27. lis 2011

@abecedka Normálně dej v bazaru do vyhledávače epi-no a ukážou se Ti... nebo projeď tady poslední dvě stránky diskuse - nějaké nabídky tu jsou a myslím, že spousta holek to ani nedává do bazaru...
@jinaja Gratuluji k narození zdravého miminka... ruptura nic moc, ale snad se to bude dobře a rychle hojit...

abecedka
27. lis 2011

@rebelie já to tam zadám a nic nevidím... 😕

Prodám epino za 1300 Kč + pošta - inzerát v bazaru

rebelie
27. lis 2011

@abecedka Aha, ty prodáváš, nesháníš... tak třeba tam teď žádné jiné epi-no není... já mám pocit, že často se to prodá tady v rámci diskuse a holky na to ani inzerát nedělají...

sue007
28. lis 2011

Tak Wieruss už si asi nechali v nemocnici (?)a možná už je malinký venku.
Dneska ráno jsem dala 26,5 cm,ale bylo to děsně nepříjemné,fakt to připomínalo už ten tlak jako u porodu...ale začali mě hrozně trápit hemeroidy poslední dny,to jsem teda nezažila takovou bolest(jsem je už měla min.těhu trochu),takže si asi dám na pár dní pokoj,abych to tam tím tlakem taky nějak nezhoršovala....takže vlastně nic pozitivního.Stejně si kruh po porodu asi hojně užiju 😒

konsa
28. lis 2011

@abecedka já budu prodávat epino koncem prosince. Nevím, kdy máš termín.......

konsa
28. lis 2011

@rebelie 24cm není špatný! Při porodu zafungují ještě hormony, takže klidně můžeš porodit bez nástřihu i tak. Mě se to minule taky stalo a po 2 nebo 3 dnech bylo vše zahojené a pokračovala jsem dál, takže třeba ještě budeš moct i cvičit (pro klid duše) 😉

rebelie
28. lis 2011

@konsa Já měla 26,4cm, jenže jsem asi 3x za sebou našla na epi-nu krev (naposledy právě jen při 24cm), takže epi-no je zatím ve skříni, chtěla jsem masírovat, ale nemůžu se k tomu dokopat... tak možná ještě epi-no zkusím, nebo aspoň přesvědčím manžela, aby večer zkusil tu masáž hráze... jinak já doufám, že když se porod nechá běžet svým tempem, nebude se urychlovat a PA bude hráz chránit (nějakými teplými obklady, masáží), že hormony udělají své a bude to OK.

konsa
28. lis 2011

@rebelie No tyjo 26,5 je úplně vpoho 🙂 myslím, že se nemusíš stresovat, že by to nestačilo. Třeba přesvědčíš manžela, aby ještě masíroval a PA ti určitě vyhoví (máš domluvenou Věrku, ne?), tak bych se vůbec nebála.
Určitě je lepší nechat to tam zahojit, přes krev bych nešla....

Já to tentokrát flákám. Cvičit moc nestíhám, cvičím tak ob den a právě jak už jsem asi "vytahaná" z prvního porodu, tak mám docela velké pokrokypo 6-ti cvičeních jsem na 27,5), tak mě ani moc nic nenutí to hrotit. Tak jen doufám, že ten můj laxní přístup se mi nevymstí 😒

luckar
28. lis 2011

@rebelie já nacvičila max. na 8,5 na té jejich tabulce (nevím kolik je to průměr) a malá šla ven v pohodě bez nástřihu. Hlavičku měla 32,5 cm a u hlavičky ještě ruku 😉. Měla jsem jenom dohromady asi 5 kosmetických stehů (2venku, 4uvnitř). Cvičila jsem docela málo, protože mě zlobili na konci těhotenství kvasinky a občas se taky objevila krev. Tak držím palce ať je všechno v pohodě, ale pomoc PA a hormony pomůžou.

rebelie
28. lis 2011

@luckar Tak to mám nacvičeno podobně... kéž by to fakt stačilo...

luckar
28. lis 2011

@rebelie mně už se ke konci ani nic dělat nechtělo a při porodu jsem doktorce řekla, že jsem se snažila cvičit a ona slíbila, že stříhat nebude...opravdu si "vyhrála" a hlavičku pomalinku dostala ven. Vždy řekla kdy tlačit, kdy na chvíli přestat, aby nešla moc rychle a fakt se to dalo.

zajaciq
28. lis 2011

ahojte, chcela by som vam tu prispiet mojim zazitkom z porodu... dlhsie uz nad tym uvazujem. tiez som si kupila epi-no a tiez som tu prispievala, ked to bolo pre mna aktualne. rodila som pat dni po termine, fyziologicky klasicky porod..vsetko slo hladko , doktor dohodnuty, vedel, ze som cvicila s epinom a mam hradzu elasticku a nechcem epiziotomiu.. az kym neprisla druha doba porodna a po piatich minutach tlacenia mi nepovedal doktor so sestrickami, ze ozvy dietata zlyhavaju, ze ci predsa len nenastrihne aspon trosku, lebo nie je cas.. NO JASNE som povedala s kyslikom na ustach, lebo ta prva doba porodna, no uch..da zabrat 😀 ...tak ma nastrihol, babo sup na svete, dovod zlyhavania oziev - pupocna snura okolo krku...vsetko OK dopadlo. Pekne mi to zosil, povedal mi,ze tam mam len jeden steh, ze to bol mini nastrih. Aj tak ho citim, aj tak viem, ze to tam mam.. No, co som chcela, nedawno som citala clanok o tom ako sa u nas epiziotomia riesi preventivne a ze mnoho mamiciek je pocas porodu pod tlakom, ked im lekar povie nieco take a nechaju sa psychicky vydierat a nastrihnut, len aby neuskodili babu. Ja neviem co by som urobila znovu.. lebo po precitani clanku som hned bola hrdinka a mala chut si zanadavat, na druhej strane povedat Nie epiziotomii, ked vam povedia,ze dieta nedycha.. 😔 tak som sa len chcela podelit s mojim zazitkom, na porod treba byt pripraveny hlavne psychicky...a verit si.. inac som to nacvicila do 10ky a odporucam kazdemu ! 🙂

wieruss
28. lis 2011

@sue007 mas pravdu, som v nemocnici ... teraz cakame a cakame 🙂 som tu od soboty a nemozem cvicit teda, ale manzel by mi zajtra mal doniest, tak skusim aspon trochu pocvicit 🙂

nataliasarron
28. lis 2011

@wieruss tak nech to dopadne co najlepsie 😉 drzim paluchy 😉

lowike
28. lis 2011

ahojte, mne teda epi-no sebavedomie vôbec nepridáva, skôr uberá 😒
kým som s ním nezačala cvičiť, bola som presvedčená, aké bude všetko v pohode a ako pôrod zvládnem. prvý krát som sa dostala pri cvičení na 5cm priemer na tej tabuľke, na druhý krát 6, potom 6.5, 7 a na 7-7.5 som od vtedy zaseknutá a to som už dokopy 13x cvičila s epi-nom :( :( :( a po každom cvičení ešte asi 4-5 minút masírujem hrádzu olejčekom (+ pijem maliníkový čaj, jem sliz z ľanových semiačok)
nevzdávam to, hovorím si, že hormóny mi pomôžu, ale je to tiež jeden z dôvodov, prečo si prajem, aby som porodila čo najneskôr (termín mám 14.12) a pomaličky sa už aj zmierujem s nástrihom 😒 😒

hofka1
28. lis 2011

@lowike ale na těch 7 jsi se dostala docela rychle, mě to šlo teda mnohem pomaleji. To byla teprve zoufalost.

sue007
28. lis 2011

@zajaciq To,že má miminko málo kyslíku při druhé době porodní je časté a nemusí se vždy hned stříhat,jestli tě doktor spíš strašil a chtěl to urychlit nebo to bylo vážné,už se nedozvíš,jediné,co ti napoví je, jestli bylo mimčo po porodu modré,dávali mu kyslík či ho jinak křísili a jestli mělo apgar skore nížší, 7 a míň.Ale je to tak ,jak říkáš,taky bych neřekla ne...hlavně už to v tu chvíli chceš mít za sebou,ať to bude jakkoliv.
Wieruss,tak ať se daří 🙂 a s tím Epinem v nemocnici nevím,jestli budeš mít klid,ale ty nacvičené cm se nikam neztratí,neboj,že nebudeš pár dní cvičit.Určitě to půjde,pak dej vědět.

zajaciq
29. lis 2011

@lowike v ktorom tyzdni si zacala cvicit? ja v 36. a islo to zle zle. v 40. to bola ale uz pohodicka.. takze skusaj a dychaj kolko vladzes, ono sa to postupom roztiahne samo 😉

@sue007 veru tak. pekna ruzova sa narodila.... 😎

wieruss
29. lis 2011

Som doma 🙂 dnes ma pustili, ze mi bude lepsie doma asi ... taka som rada, hned sa citim lepsie ... nik sa vo mne nebude zbytocne sparat a nebude ziadne krvacanie teda ... pocvicim si s epinom a pohodickaaaaaa , velmi sa tesim

rebelie
29. lis 2011

@wieruss Ahoj! Vítej zpět doma! Proč Tě vlastně hospitalizovali? Koukala jsem, že termín máš až 1.12., Ty máš nějaké zdravotní problémy?

wieruss
29. lis 2011

@rebelie ale , bola som na vysetreni sobotu - doktorka ma neopatrne vysetrila a ja som zacala krvacat .. navyse maly spal, takze monitor bol k nicomu uplne a maly sa nechcel dat prebrat ani omylom, takze mam ist do nemocnice na kontrolu, tam ma prijali, spravili monitor - maly sa celkom hybal, ale potom ma poslali na prietoky a tie mi robili ked som lezala na chrbte takze vysledky hranicne a potom uz len kolotoc, vysetrenie - krvacanie - monitor - krvacanie - vysetrenie - monitor 😠

wieruss
29. lis 2011

a vcera ked som si odmietla lahnut na prietokoch s tym, ze mne je proste na chrbte zle tak boli prietoky ok, takisto monitor vecer , takisto dnes rano tak mipovedali ze ak chcem mozem ist domov na vlastnu ziadost - podpisala som papier a isla som

rebelie
29. lis 2011

@wieruss Jejda, Ty si to ale vybíráš... tak příště si už, prosím, nelehej na záda při měření průtoků, jo? A říkali něco o tom, jestli se to chystá k porodu? No, každopádně jsem ráda, že jsi v pořádku doma a těším se na brzké zprávy o narození mimča... A leželas v té porodnici, kde pak budeš rodit? Jaké jsou dojmy? Byli hodní?

wieruss
29. lis 2011

@rebelie budem uprimna, takmer docielili ze som sa zavrela aj na tomalo co som bola otvorena ... nastastie dosiel zastupca primara a dal mi prichnut nieco na uvolnenie . Inak akoze nemozem sa stazovat, tak som sa bala a vsetci boli maximalne mily a prijemny (ja som sa snazila byt mila tiez, to je jasne) takisto to co som sa bala ako vyzera oddelenie a podobne tak uplna pohoda 🙂 ziaden interhotel, ale ciste, vsetko fungovalo, teplucko bolo vsade.... a prave preto ma aj pustila doktorka domov, lebo ocividne mi pobyt neprospieval... ten staly stres a monitorovanie a podobne , takze dufam, ze doma v klidku sa to rozbehne 🙂

rebelie
29. lis 2011

@wieruss Tak možná, že to ve výsledku bude k něčemu dobré - žes to tam omrkla, zmizel děs z toho, jak to bude vapadat, poznalas ty lidi, víš, že se snaží být milí.... tak když se teď něco opravdu rozeběhne, tak Tě to prostředí snad už tolik nezaskočí a bude to fajn... Moc držím palce!

wieruss
29. lis 2011

@rebelie dakujem moc 🙂 ano to mas pravdu, to ze som tam bola na normalnom oddeleni a poznala tych ludi top mi pridalo hodne dovery... navyse viem teraz, ze tie PA co su tam su naozaj kvalifikovane, ked som sa snimi rozpravala tak oni teda vedia co robia - to sa mi naozaj ratalo 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru