EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

wieruss
8. pro 2011

Ahojte babule 🙂 tak uz to mame za sebou, malicky sa narodil s vahou 3400g a 51 cm, za 2 hodinky ako sme prisli do nemocnice bol na svete 🙂 vdaka epinu som vedela ako tlacit co bolo neocenitelne a na 4 krat bol maly von... mam par kozmetickych stichov , hned po porode som si vedela sadnut, ist sa vycikat aj chodit 🙂 moc odporucam na cvicenie naozaj sa to oplati 😵

aksniteb
8. pro 2011

@wieruss gratulujem k synčekovi aj k pôrodu !!!
krásne sa to číta, hneď mám viac chuti d cvičenia 🙂

rebelie
8. pro 2011

@wieruss Ahoj! To jsou krásné zprávy! A koukám, že malej bude se mnou slavit narozky 🙂. Jen 2h v porodnici, kosmetické stehy, to zní skvělě! Gratuluju! A podle času narození to vypadá, žes tam měla i toho svého doktora, viď?

tehuli
8. pro 2011

@wieruss přesně jak píšeš🙂 je to k nezaplacení🙂 doporučuju to kudy chodím🙂)

tehuli
8. pro 2011

@aksniteb opravdu je to k něčemu🙂 cvič cvič🙂 já cvičila tak 3 až 4x týdně🙂 ke konci tak 3krát max🙂 a stačilo to🙂 sestry čuměly kolik tam mám místa:DD

tehuli
8. pro 2011

@wieruss jinak také gratuluju🙂

tehuli
8. pro 2011

@bell2 jj je to paráda máš pravdu🙂 jen cvič🙂

tehuli
8. pro 2011

je to holky fakt stejný pocit když tlačíte jako u toho balonku řekla že i porod je přijemnější je to všechno víc "mazlavější"snad nejsem nechutná no prostě porod🙂) 😵 😵 koukala jsem že to šlo líp než s epinem🙂 to tlačení a víte prostě jak dychat abysste epino a pak hlavinku vytlačily 😵 😵

bell2
8. pro 2011

@wieruss Veliké gratulace 😉

janca1983
8. pro 2011

@wieruss také se přidávám ke gratulacím k narození mimíska 🙂

wieruss
8. pro 2011

@aksniteb @tehuli @bell2 @janca1983 dakujeme moc 🙂
@rebelie zial, nemala som svojho doktora ... akurat bol prec vtedy ... takze som mala smolu.. ale zas ako stastie v nestasti som natrafila na naozaj prijemnu doktorku a PA i sestricku , ktore som uz videla predtym a tie mi neskutocne pomohli, bola by som uplne hotova bez nich, ziaden instinkt ani nic sa u mna akosi nezaplo 😠

lowike
8. pro 2011

@wieruss úplná paráda 🙂 a stihla si použiť aj Dianatal gel?

wieruss
8. pro 2011

@lowike ano, mala som aj ten gel ... mozno aj ten pomohol rychlejsie ma otvorit 🙂

lowike
8. pro 2011

@wieruss takže nakoniec nebol na škodu asi 🙂

rebelie
8. pro 2011

@wieruss No tak dobře, že jsi měla štěstí na tu doktorku i PA, zase Ti to dodá důvěru v to, že i bez smluveného personálu to může být i ve vaší porodnici docela fajn...

lenya79
8. pro 2011

při dnešním cvičení opět pokrok jen o 0,5 cm, začínám celkem litovat, že jsem nezačala dřív 😖 Asi budu muset cvičit 2x denně nebo fakt nevím....

rebelie
8. pro 2011

@lenya79 Leni a 0,5cm myslíš na obvodu? Nebo v průměru? To je totiž dost rozdíl... ale i v obvodu je to prostě pokrok, tak neházej flintu do žita...

lenya79
8. pro 2011

@rebelie bohužel myslím na obvodu ☹ Takže po dvou dnech jsem + 1 cm na obvodu, to je špatný, 30 nemůžu v životě zvládnout. No co 30, myslím, že budu ráda, když se dostanu na 20! Zítra si u toho zkusím pustit TV a tolik se na to nesoustředit, třeba to půjde líp...

rebelie
8. pro 2011

@lenya79 Hele, fakt se tím nenech znervóznět, pořizovala sis ho proto, aby Ti pomohlo, ne aby Ti sebralo sebedůvěru... Jednak čím budeš blíž TP, tím líp to půjde a druhak i když nenacvičíš moc, při porodu pomohou hormony a budeš mít aspoň představu, jak tlačit apod. TV je dobrej nápad a co je důležitý, nezapomeň dýchat - nesmíš mít pusu v křeči - uvolněná pusa = uvolněná vagína (snad tím nikoho nepohorším).

lenya79
8. pro 2011

@rebelie díky 😉 stresovat se nebudu, prostě budu zkoušet dál a půjde to jak to půjde....myslím, že je chyba, že se na to asi moc soustředím, tak to zkusím při TV. Jen abych se pak i v porodnici nechtěla dívat na TV 😀 Nebo by to možná chtělo změnit polohu.... nevím....Na dýchání si dávám pozor i na uvolněnou pusu - naše PA nám vtloukala do hlavy - "nahoře otevřeno - dole otevřeno" 😀 Výstižný, ne? 😀

petja
autor
8. pro 2011

@lenya79 já bych se na cvičení soustředila,ale nikoliv na výsledek! Ty můžeš dokonce porodit i s nacvičenými 20 bez nástřihu!Všecko je v hlavě,to si uvědom
Já si jen pamatuju na první cvičení celkově,první týden pokrok veškerý žádný,já stejně věřila,že to bez nástřihu dám

rebelie
8. pro 2011

@lenya79 A v jaké poloze cvičíš? Určitě má smysl vyzkoušet jich víc...
@petja Neboj, ono ani když u toho člověk kouká na film, tak se na to musí soustředit - ono to nafouknuté epi-no nejde úplně ignorovat 🙂. Ale mě ta TV taky pomohla, zejména k tomu, abych se vůbec ke cvičení dokopala... a taky abych se na to soustředila jen v rozumných mezích...

lenya79
8. pro 2011

@petja díky za podporu 😉 uvažuju, že možná by to nebylo od věci prostě jen cvičit a potom vůbec neměřit... ty čísla jsou pro mě fakt stresující....Ale mám za sebou teprve 2 cvičení, takže z toho fakt zatím nedělám ještě závěry, věřím, že to půjde a že si to i v hlavě dokážu naprogramovat na beznástřihový průběh porodu 🙂

lenya79
8. pro 2011

@rebelie dávám klasiku 🙂 teda aspoň myslím, že je to klasika 🙂 tzn. v polosedě jsem opřená o čelo postele a nohy do praku 😀 Asi budu muset začít experimentovat, ale aby to nedopadlo zničením postele jako u tebe 😝 😀

sue007
8. pro 2011

@wieruss Mooooc gratuluju,paráda,že to šlo vše tak hladce!!!

Rebeli,tobě moc štěští,už to bude brzo,že,budu taky na tebe myslet a pak dej určitě vědět 🙂

Lenya79 Nevím,jak jsi striktní s alkoholem v těhu,ale co takhle sklenku vínka nebo pivka, podle toho,co upřednostňuješ,si dát před cvičením 🙂 U nás primář gyn. říkal budoucím maminkám,neřešte porod moc hlavou,raději si otevřete večer láhev vína,vy si dejte sklenku a zbytek ať vypije manžel.Tak třeba by to taky trochu pomohlo 😀

aksniteb
8. pro 2011

Tiež sa mi lepšie cvičí pri TV, keď už mm spí a mám tu kľud, včera sa mi podarilo na druhý krát 20 cm. Ja by som to bez toho merania asi nevydržala 🙂
V cvičení ma podporil aj môj dr, tak verím že to pôjde, keď nie bez tak možno len s malým nástrihom...

rebelie
8. pro 2011

@lenya79 Tak zkus nějaký podřep, poklek... já se z postele přesunula na gauč (před kterým je na sesli notebook a na něm něco dobrého ke koukání) a cvičím v podstatě v takovém podivném sedu s přizvednutou jednou nohou... asi něco jako jedna z těch pozic, co je kreslej na návodu k tampónům 😀 😀 😀
@sue007 Díky moc, určitě pak poreferuji... a přemýšlím, jestli bych si neměla otevřít tu flašku vína 😀 .

rebelie
8. pro 2011

Jo a mám velkou radost, že se tu prolomilo tabu cvičení u TV - myslela jsem si, že se tu všichni vždycky zavřou do ložnice a soustředěně cvičí a že já jsem jedinej lajdák, kterej si u toho čučí na TV 😀

lenya79
8. pro 2011

@sue007 tak s tím alkoholem to nepůjde ani náhodou. Já jsem téměř abstinent normálně, natož pak v těhu 🙂 a manžel ten alkohol přímo nesnáší, by mě zabil, kdyby mě načapal jak si teď něco dávám! 😅 Každopádně přístup pana primáře se mi líbí, to je určitě fajn chlap 😉

lenya79
8. pro 2011

@rebelie jojo, o nějakém podřepu už jsem taky uvažovala, ta pozice v posteli mi příjemná není. Každopádně to co popisuješ zní dost krkolomě 🙂 to bych si snad ani nepřála vidět 😀 No uvidíme kde nakonec skončím já, že? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru