EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

anka.
27. únor 2012

@andelka aha, takže jsi poprvé taky cvičila...a můžu se zeptat, jak TO dopadlo? (možná to tady někde bude, ale nezvládám číst celé)

slniecko77
27. únor 2012

@ssusanne gratulujem 😵 tiez krasna skusenost s Epi-Nom, co sa tyka tej studie o skrateni faze tlacenia, u mna to neplatilo, tlacila som 1 hodinu 40 minut 😀 ale nedostala som oxytocin...tebe ho pichali?
..ale priznavam, ze som zle tlacila 😖

ssusanne
27. únor 2012

Dakujem pekne,tak moj zaciatok bol sice na 6,ale to mi priatel skusal fukat a nam to omylom rychlo vyletelo,na druhy den som dala max len 5,5. Do 8,5 to islo rychlo,aj centimeter na den, potom to uz islo len po pol cm na den. Vacsinou som sa dostavala 20min k hodnote,ktoru som dosiahla predchadzajuci den a zvysnych 10-15min som skusala stale o cosi viac.

ssusanne
27. únor 2012

@slniecko77 Dik, fiha to fakt? Ktovie,mozno tam hraju ulohy aj ine faktory,ako aj spominas-oxytocin a pod. Lebo mne ho pichali, aj ked spustili mi ho o pol 8 rano a do tretej som sa otvorila len na 3cm a to uz mi o 11tej pichli plodovu vodu.

zdeniii
27. únor 2012

@anka. neboj se! určitě budeš začínat na vyšším čísle než předtím. Přeci jen je tělo už trochu zvyklé 😉
Já jsem teď cvičila podruhé, prvně jsem cvičila 24.února a termín mám 23.března, takže asi tak 🙂

@andelka dala jsem o dva víc, prvně to bylo 23 😉

@j1tka ahojky já mám CS 3 od 31tt, a je to normální stav, žádný rizikový... Zkus to probrat s gynekologem raději, ale je mi divné že PA doporučuje masáž hráze když tou se takových výsledků rzhodně nedocílí.
Hodně jsem se o epinu poslední dobou bavila s porodní dr a říkala, že je to opravdu úžasná věc, že masáž hráze je na nic, páš si jí stejně sama dobře neuděláš...
Jinak by ses na cvičení měla ty sama cítit a pokud z toho máš obavy tak raději necvič... Stát by se nic nemělo, ale to ti samozřejmě nikdo nezaručí a hodit potom vinu na Epino je šíleně jednoduché...

@ssusanne gratulece ke krásnému porodu a dcerce!! takhle by to mělo být, prostě paráda!!! Jis moc šikovná! Taky v epino věřím a proto s ním cvičím i teď při druhém těhotenství. 🙂
A šířím osvětu o něm kde mohu a už mých pár kamarádek ho zkusilo a taky byly opravdu nadšené a děkovaly za informaci o něm 😵 Takhle by to prostě mělo být!

zdeniii
27. únor 2012

Ono tlačení samotné je taky moc důležité. Ono moc prvorodiček nedokáže pochopit a spojit si v hlavě fakt, že je potřeba tlačit jako při zácpě do konečníku a ne se snažit vytlačit něco z pochvy...
To je ten největší problém... Ale abych se přiznala, než jsem si to v hlavě spojila taky mi to dalo zabrat 😀 ale naštěstí malá byla na 3 zatlačení venku, tak že fakt rychle 🙂

andelka
27. únor 2012

@anka. porod? No měla jsem nacvičené tak maximálně 26 cm nebo tak nějak...já jsem teprve teď u druhého epina porovnala tu jejich tabulku s krejčovským metrem a sice jsem dala podle měřítka něco kolem 9cm, ale po změření obvodu to bylo tak 26 😅 Zkusila jsem to vážně nafouknout na 30cm, a tohle jsem teda opravdu tehdy nedala. Malej měl hlavičku 34,5 - ale vypadal po porodu jak klingonek, takže nevím kolik měl přímo při porodu, těch 10jak se rozvine branka dělá nějakých 31,5 na obvod a hlavička tam musela prolézt. Vím, že se PA snažila hráz a spodek roztahovat, i tvrdili že neudou stříhat preventivně, ale nakonec šmikli, začalo se to trhat a taky jsem blbě tlačila, asi chtěli prcka dostat brzo ven už. Vnitřní poranění nemám žádné, jen ten nástřih. Ale malý, tak 2-3cm asi, zvenku jsem měla tak 4stehy. A hned jsem mohla sedět, jít na wc...takže podle mě i tak to cvičení mělo efekt.
No takže tentokrát mám předsevzetí cvičit včas, pravidelně a neflákat to a pořádně měřit metrem obvod.

andelka
27. únor 2012

@zdeniii já jsem to taky nechápala, dost dlouho 😅 asi i proto, že na zácpu jsem nikdy netrpěla, tak mi to bylo divný... 😀

slniecko77
27. únor 2012

@ssusanne oxytocin urychluje porod...a dost znatelne..zvacsa trva tlacenie 15 minut
..ja som si dala oxytocin pichnut v tretej faze
..ale ja som tlacila zle, presne naopak..az ked som zbadala ako vytahuju nastroje, tak som sa tak prelakla, ze som ho vytlacila za par minut 😉

..ale co sa tyka Epi-No, tak som mala predstavu ako ''boli'' samotne tlacenie..tym, ze ma nensatrihovali a nemala soma ani rupturu..tak som presne vedela aka je to bolest ked hlavica prechadza cez vchod posvy
..PA ma na to upozornili a ja som presne vedela co mam ocakavat 🙂
..tlacenie je urcite velmi dolezite 😉

zdeniii
27. únor 2012

@andelka já teď změřila Helnenčinu panenku co máme doma a ta má hlavičku 30cm, přijde mi děsně malinká 😀

anka.
27. únor 2012

@zdeniii 😀 😀 😀

andelka
27. únor 2012

@zdeniii 25,5 🙂 ono to asi fakt půjde 🙂 tento týden bych se chtěla dostat na 27, tam jsem nebyla myslím ani minule ke konci, tak by mě to potěšilo a povzbudilo.

zdeniii
27. únor 2012

@andelka paráda, mám z tebe radost!!!! já budu cvičit až zítra zase. Jdu zítra na kontrolu a stejěn mne dneska nějak moc bolí spodek ☹

andelka
27. únor 2012

@zdeniii já zítra právě asi ne, bude tulení 😅 zase jiné "cvičení" 😀 ale ve středu a dál už zas budu, tentokrát žádné 3x týdně...pěkně pravidelně poctivě.

zdeniii
27. únor 2012

@andelka já bych chtěla tak nějak obden, uvidíme jak to bude vycházet 🙂

andelka
27. únor 2012

@zdeniii já jsem minule právě cvičila po, st, pá a o víkendu ne, protože jsem na to neměla klid a soukromí. Až poslední týden teda už každý den. Tak teď jsem si řekla že budu cvičit poctivěji a pokud to půjde tak každý den (akorát třeba po poradně ne, nebo tak). Já nejsem takový optimista jako ty, mně těch 31cm dost děsí 😅

zdeniii
27. únor 2012

@andelka já minule všehovšudy cvičila 12x 🙂)) a to jsem přenášela 🙂)

andelka
27. únor 2012

@zdeniii já asi taky, nějak 10x, rodila jsem o 3dny dřív a naposledy cvičila myslím 3dny před porodem, pak už na to nebyly myšlenky. Takže teď budu opravdu poctivka a doufm že to bude poznat 😀

zdeniii
27. únor 2012

@andelka taky chci být poctivější 🙂 mám slíbený i vyzkoušet dianatal tak uvidíme 🙂)

andelka
27. únor 2012

@zdeniii jo? No tak to ani nebudeš vědět že rodíš 🙂 Kdyby ten Dianatal nebyl tak drahej a věděla bych, že ho u nás umí používat, tak bych ho prubla, ale takhle...

veronika.h
27. únor 2012

Ahoj holky,
já jsem cvičila před necelými 3 roky při porodu prvního syna (nemám ale epino, ale alternativu ze sexshopu)- Teď jsem začala o něco později, do porodu mám 3 týdny, jen mě udivilo, že nejsem dole tak pružná, jak jsem předpokládala ... Cvičím týden a jsem jen na 25cm, můžu cvičit jen 1x denně večer(opravdu nechci, aby mi synátor u toho asistoval🙂). No, snad to půjde ....

veronika.h
27. únor 2012

Jinak já napoprvé taky vytlačila syna asi na 10 zatlačení, fakt za chviličku🙂)

zdeniii
27. únor 2012

@andelka dostanu ho jako vzorek zdarma, jinak bych ho rozhodně nekoupila!!! ale takhle proč ho nevyzkoušet že 😉

@veronika.h ahojky to by mne zajímalo jak ta alternativa vypadá 😉

ivicek1
27. únor 2012

Ahojky holky,můžete mi prosím poradit jaké kondomy jste kupovaly na vodní bázi? Moc děkuji 🙂 Iva

anka.
27. únor 2012

@andelka koukám, že termín máme skoro nastejno, tak mě trochu stresují Tvoje úspěchy ve cvičení, ale přeju Ti to 😀 mě by mělo epino dorazit ve čt, pak jedeme pryč a v pondělí začnu (snad!) Jen doufám, že si tu nepřečtu, že už jsi na třicítce! 😨

anka.
27. únor 2012

@zdeniii co to je "dianatal"? jinak ještě k těm panenkám: já to vidím pro začátek tak na barbie 😀

andelka
28. únor 2012

@zdeniii já vím jak vypadá, jsou to takové tuším nafukovací anální kolíky, proběhlo to tu už než jsem rodila prvně. Ale já jsem radši pro epino. 🙂 no, jasně,kdyby stál tak dvě stovky tak to zkusím taky, ale jinak...

@anka. dianatal je porodní gel, najdeš tu diskuzi o něm, měl by snižovat možnost poranění na základě snížení tření - prostě certifikovaný lubrikační gel, ale děsně drahej 😅
No to se neboj, já budu ráda když budu na těch vysněných 27 až ty začneš cvičit. Mně ta trojka přijde hrozně nreálná a daleko 😅

zdeniii
28. únor 2012

@anka. jak ti řekla andelka porodní gel, je to vlastně sterilní "lubrikační" gel nic víc nic mín 🙂)
Ale prosíím tě Barbie není ani tak velká jako penis 😀 Půjde to uvidíš!!! Důležuté je cvičit, ne nacvičené cm. Toho bys masáží hráze nikdy nedocílila 😉

@andelka nojo máš pravdu taky si na to vzpomínám! ale epino je epino 🙂

veronika.h
28. únor 2012

@zdeniii Ahoj, měla jsem latexový nafukovací roubík poprvé a ten byl super, jen nevydržel. Jsem ho poškrábala asi nehtem nebo při čištění a pak praskl, možná vadnej kus, nevim, ale ono to bylo určený do jiných otvorů, tak asi proto 😀 😀 To jsem si kupovala n netu. PAk jsem naychlo kupovala v našem sexshopu anální kolík, ten už není nic moc, musela jsem so ho upravit izolační páskou, aby se nafukoval do koule a ne do kolíku, ale ten drží fest a je z mnohem příjemnějšího materiálu. No a když mi zůstal z minula, tak jsem si ho nechala, ono to svůj účel splní, aspoň nemusím investovat. Ale epino je nepochybně lepší, já poprvé nevěřila, že to funguje, tak jsem si koupila ten roubík a teď podruhé jsem zase nechtěla další krám do baráku🙂)). Já už jsem teď taková lenivější a toto je moje jediná příprava k porodu, na ostatní prdím 🙂.Po porodu poletí kolík do koše 😀 .

@andelka Já jsem se taky na ten dianatal koukala, ale ta cena mě fakt dostala, to nemůžou myslet vážně. Si můžu namazat jakýmkoliv silikonem a efekt bude stejnej 😝. Mě fakt děsně štve, jak firmy vydělávají na vystrašených rodičkách, to je masáž jak prase 😝p. Proto jsem ani nechtěla investovat do epina, já nevím, kolik stojí teď, ale před 3roky to bylo k 3 tis a to mi přišlo fakt nehorázný za kus gumové věci s pumpičkou 😝 😝 😝 .

petja
autor
28. únor 2012

@zdeniii Dianatal sem taky řešila,ale porodník mi říkal,že v tom nevidi smysl a že jako druho třetirodička už to dá i tak

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru