EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

andelka
2. bře 2012

@kukinek to bych ti moc přála 😵 Já jsem skončila na 9cm podle Epinometru, no to je ve skutečnosti tak 26/27 a nástřih mám, no. Ale zas jen malý a hojilo se to moc pěkně, takže si myslím že efekt to cvičení taky mělo, že to mohlo být horší.

kukinek
2. bře 2012

Moje řeč, horší to mohlo být, to určitě. Já jsem celkem úzká, takže pro mě je ta devítka to, co asi pro ostatní 32cm 😀 😀 Takže jsem ráda i za to..no nic, jdu si dát sprchu a pak cvičit, zátka nezátka, ať se nevrátím zpátky na 6 😀 čaute holky!

andelka
2. bře 2012

@kukinek čauky čauky a dobrou 🙂

daisylin
3. bře 2012

Já také cvičím sotva pár dní (přesněji 10) 🙂 a začínala jsem na 19 cm a teď se pořád tak nějak držím na 24 cm a nemohu se hnout z místa… Jsem 37+1 a když jsem se ptala paní z obchodu epino.cz tak mi napsala toto: „Cvicte celkove cca 30 minut, ale tak, ze to cviceni rozdelite na 3×.
Asi takto, zavedete, nafouknete, tak jak je vam to prijemne (snesitelne),
pridrzujte, a nechce cca 5–8 minut, pripadne muzete jeste prifukovat, tak
si ta hraz zvyka na vysi a vysi zatez. Pak vytlacte, ocistete-staci detske
ubrousky a znovu cely postup opakujte. To je nejlepsi zpusob, jak
nejefektivneji cvicit.“
Pokud se prý cvičí „jen“ na porod, tak se může ta fáze posilování pánevního dna vynechat. No doufám, že do porodu stihnu natrénovat těch 30 cm 🙂 Jinak měřím krejčovským metrem protože podle té přiložené tabulky mi to přijde nepřesné. Nevím už kdo se tady ptal, ale já jsem zrovna tento týden dokupovala kondomy a desinfekční čtverečky z epino.cz. Platila jsem prevodem a postovne bylo 45 Kc.

tiburcia
3. bře 2012

Ahoj holky...tak se vám jdu pochlubit 🙂, včera jsem to trochu zase odbyla, a dostala se na 23,5 cm a pak už nebyl čas... dneska jsem si k tomu fakt sedla a udělala si na to čas a věnovala se hodně té přípravě, no a světe div se, dostanu se krejčovským metrem na 25,5 cm aniž bych pociťovala napětí a bolest 😀 tak mi to udělalo strašnou radost...v tom měřítku u epina je to ještě víc... 26cm už malinko pnulo... takže doufám, že to tak bude pokračovat i dál 😵

zdeniii
3. bře 2012

@daisylin já myslím, že si každá musí přijít na to jak se jí dobře cvičí 🙂

@tiburcia to jsou parádní výsledky, jen tak dál!!!

tiburcia
3. bře 2012

@zdeniii Děkuju...doufám, že to tak pěkně půjde i dál 🙂 🙂 ...maličký je dost velký, takže si myslím, že se nástřihu úplně nevyhnu, ale myslím si, že když ta kůže bude pružnější, bude se to lépe hojit 😉

zdeniii
3. bře 2012

@tiburcia dopředu ti nikdo nic neřekne a odhad je pořád jen odhad, proč myslíš že je veliký?
Já měla natrénováno s dcerkou 9 podle epinometru takže cca o 2 cm mín než tam píšou a dcerka byla 4kilový macík a velikou hlavičkou a dala jsem to bez zranění 😉
Takže si tím rozhodně hlavu nedělej, ale je fajn k tomu přistupovat i takhle a nečekat zázraky 😵

tiburcia
3. bře 2012

@zdeniii já jsem sledovaná pro rizikové těhotenství a maličký je o 14 dní větší a už teď váží dle 2 různých ultrazvuků 3300g 😉 takže v termínu bude mít přes 4 kg 🙂

zdeniii
3. bře 2012

@tiburcia nu to je krásná váha 😉 prostě řádný miminko a ne králíček 😉

tiburcia
3. bře 2012

@zdeniii to jo 🙂 nejdřív mě strašili předčasným porodem tak jsme nakoupili malé oblečení a teď to bude mít všecko malé 😀 😀 😀

zdeniii
3. bře 2012

@tiburcia to znám 😀
ani jsme ted nekupovala planky č. 1 🙂)

andelka
3. bře 2012

@tiburcia jé, tak to jsi fakt dobrá, že úplně bez problémů takový príma obvod 🙂 To bude porod jedna radost.

Já jsem si dala dneska jen udržovačku na 27.

zdeniii
3. bře 2012

Hmm musím dneska zase cvičit, abych to měla ob den 🙂 nějak nemám čas... 🙂 nebo spíš náladu 😀

andelka
3. bře 2012

@zdeniii to já jo, necvičím spíš když jsem měla předtím náročný den, nebo KO. Zítra jdu na cvičení, tak večer vynechám a v úterý taky, to mám KO. Ale jinak se budu snažit každý den.

tiburcia
3. bře 2012

@zdeniii no taky jsem koupila radši 2 😀 😀

@andelka děkuju 🙂 já teda 2x cvičila necvičila a dneska poprvé trénink...ale budu se snažit už denně, co kdyby 😉

hanicka29
4. bře 2012

Ahoj holky, pridavam se ke spokojenym uzivatelkam epi.Cvicila jsem pri vsech porodech a muzu rict, ze bez cviceni bych to nedala.Zadne natrzeni ani siti se nekonalo.V porodnici opet zirali jak je mozne, ze nemam zadne poraneni.Cvicila jsem tri tydny pred porodem kazdy den cca 30min.Nejdriv to moc neslo, coz jsem se divila(uz jsem dvakrat rodila).Ta hraz se stahnula, takze jsem zacinala jako poprve. Postupne povolovala a nacviceno jsem mela 33cm. Kdyby nekdo mel zajem, tak epi prodavam.Je nove koupene v lednu 2012.(vic info.IP).

bugee
4. bře 2012

@hanicka29 To je pefektní, gratuluju ke třetí holčičce 🙂 A na kolika cm jsi začínala? Mám obavy, že když začínám na 16cm, tak těch 30cm zkrátka nedám, ani kdybych cvičila rok 😖

jancip
4. bře 2012

Holky opravdu cvičte, Já za 4 týdny dala 31 cm. 3 dny před porodem jsem cvičit nemohla (1 den odchod zátky a lehké krvácení a pak pomalu rozbíhající se porod). První doba porodní byla tedy docela hodně náročná (téměř 48 hodin pravidelné kontrakce, při tom otevírání šlo strašně ztěžka), ale druhá šla krásně. Hned jsem věděla, jak tlačit, i když to bylo trochu jiný. Dokonce bych řekla, že balónek mě tlačil mnohem víc jak malej. Sice mě nakonec museli lehce nastřihnout, protože mi dost slábly kontrakce a malej se pomalu vracel zpět, takže hned po nastřižení vyklouzl, ale to poranění bylo jen vnější a tak malé, že jsem víceméně mohla hned sedět, i když samozřejmě trochu jsem to cítila. Všechny návštěvy se divily, jak jsem v pohodě....Takže si myslím, že balónku opravdu vděčím za relativně pohodovou druhou dobu porodní (žádná nějaká bolest, relativně normální vnímání...), i když tedy s malým nástřihem.

bugee
4. bře 2012

@jancip Také gratuluju ke hladkému průběhu druhé doby porodní a k určitě nádhernému chlapečkovi 🙂 Na kolika cm jsi začínala?

hertha
4. bře 2012

Ahoj holky, jsem sice teprve v 30 týdnu, ale začínám si připouštět, že ten porod se mě taky bude týkat 😀 Epino se mi celkově líbí, ale kamarádky mě straší, že pak po porodu nebudu mít nic ze sexu, že mi to zůstane rozgajdané, tak nevím. Jak to teda je? Zmenší se to zase?

petja
autor
4. bře 2012

@hertha Zajímavé,že když sem diskuzi zakládala tolik dotazů ohl vzhledu a vytahanosti hráze nepadalo.Nicméně kamarádky mají za sebou zkušenosti s epino,že mohou takhle mluvit? Ty hle rady fakt miluju.Takže já můžu zase jen napsat,že i po třetím porodu používám tampony mini.Tam jako nemá co se ´´zase zmenšovat´´ při porodu ta hlava taky projít musí akorát že stim roizdílem že nepřipravenou hráz pěkně dotrhá,nebo hráz je nastřižená

jancip
4. bře 2012

@bugee Děkuji. Na málo..asi na 17 cm.

slniecko77
4. bře 2012

@hertha ja Epi-No maximalne doporucujem 😉
..najviac radia tie co to este nevyskusali 😀 vsak pri porode musi tade prejst aj hlavicka dietata, cca 33 - 35cm, je to presne to co s Epi-Nom (teda ja som nacvicila podstatne menej, napriek tomu som nebola nastrihovana a ani roztrhnuta), tak nechapem kde prisli k nazoru, ze budes dole ''rozgajdana'' 😅
..dokonca s Epi-Nom cvicis aj vnutorne svaly, tie pomahaju na predchadzanie inkontinencie (uniku mocu)..odporucuju s nim cvicit aj po porode, aby sa svaly dostali na povodnu uroven (ja som necvicila)
..z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze som sa stiahla na povodnu uroven a nemala som absolutne ziadny problem 😉

pilgrim
4. bře 2012

@hertha myslím, že se tu neobjevila jediná uživatelka epi-na, která by měla tuhle negativní zkušenost. Pak mi ovšem hlava nebere, kde se vezme takováhle informace od někoho, kdo to nikdy nevyzkoušel (nemluvě o některých doktorech)...prostě totální informační blaf...
takže klídek, neboj se toho, je to blbost.

bugee
4. bře 2012

@jancip Tos mě povzbudila (začínám na 16cm), ale teď věřím, že to půjde. Díky moc a ať se Tobě i miminku daří 🙂

andelka
4. bře 2012

@hertha mám pocit, že se tenhle dotaz objevuje na každé druhé stránce 😀
Není se čeho obávat, jak píšou holky, je to sval, kůže, navíc se neroztahuje donekonečna a zas až tak dlouho, jen jak je to potřebné, hlavička tamtudy taky projít musí a bez epina kolikrát nadělá mnohem větší neplechu - poranění uvnitř i zvenku, nástřih, blbé šití...tohle pak může být komplikace při sexu, cvičení s epinem určitě ne. Já teda žádnou změnu nepozoruju, tampony jsem po prvním porodu používala stejné jako za bezdětna, manžel taky nemá problém, u Dr se taky cítím stejně a když jsem teď před druhým porodem poprvé zase vyzkoušela epino, tak mi přišlo že hned při prvním stisku zdechnu 😀 jakože jsem ho dole fakt cítila.
Takže opravdu žádné obavy. Strašení kamarádek je fakt nejlepší podpora k porodu 😝

hertha
4. bře 2012

Holky moc děkuji za reakce 😎 Ony operují s tím, že dítě tam projede jednou, ale to epino se tam strká pořád a že to pak už takové zůstane. Je to jediné co mě při pořizení trápilo, takže já jdu do toho 😎 Velice se omlouvám, že jsem nečetla starší příspěvky, ale těch 401stran mě vyděsilo. Mohu se zeptat kde jste objednávaly epino? Přímo z jejich stránek? Ceny jsou skoro všude stejné. Původně jsem chtěla nějaké použité, ale nakonec jdu do nového a pak ho prodám.

andelka
4. bře 2012

@hertha nestrká se to tam pořád, ale maximálně tak 3 týdny 😉 nebo snad když má člověk několik let hodně vyvinutého chlapa a sex xkrát denně, pak ho vymění za ehm... mírnější model, tak že tam ten novej bude jak nitěnka v tunelu? 😀
Já měla pokaždé odtud, už použité. Jinak se nové objednává asi přímo od nich.

petja
autor
4. bře 2012

@andelka 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru