EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

tina74
7. bře 2012

@zdeniii My jsme na ten plyn dostali reklamní leták na předporodním kurzu v Podolí. Moc mě to nezaujalo, ale třeba ten leták ještě někde mám. Dám vědět...

kulenka
7. bře 2012

@zdeniii To bych ráda, ale na tom letáčku jaksi není jméno 😅 Jen, že to vyrábí Linde Gas, a.s.

Odběr ještě zvažujeme, ale je to teď dost peněz 😒

kulenka
7. bře 2012
kulenka
7. bře 2012

Hm, moc vidět toho není 😀 😅 Nemám scaner 😅

tina74
7. bře 2012

@kulenka @zdeniii To je přesně ten leták, který jsme dostali my.

zdeniii
7. bře 2012

@andelka no vidíš a můžeš si dát pohodu v obýváku _🙂))

zdeniii
7. bře 2012

@tina74
@kulenka to je hustý 😀 už se vidím jak ještě u porodu nasávám plyn 😀 s čím ti výrobci ještě nepořijdou 🙂)

tina74
7. bře 2012

@zdeniii Mně to právě taky spíš pobavilo a nešla bych do toho...

zdeniii
7. bře 2012

@tina74 já o tom slyším prvně tak se zajímm z čisté zvědavosti, nenapadlo by mne to toho jít :_) ale existují maminky hysterky 🙂)) ktreré by nejraději všechno 😀

petja
autor
7. bře 2012

@zdeniii U nás v porodnic to mají pod jménem Entonox

zdeniii
7. bře 2012

@petja děkuji zkusím to poptat :_))

zdeniii
7. bře 2012
zdeniii
7. bře 2012

Každopádně jedniná investice do které bych šla a které věřím je EPINO jednoznačně 😵

kulenka
7. bře 2012

No, mně to rozesmálo, když to ta sestra říkala ... představila jsem si, jak se potácím po chodbách porodnice, za sebou vleču láhev s plynem a prozpěvuju si divným hláskem 😀

andelka
7. bře 2012

@tiburcia
@zdeniii 29,5 !!!! 😵 😵 😵 bombaaa

tiburcia
7. bře 2012

@andelka no vidíš...chce to fakt klid a jak to krásně jde 😉 já dneska udržovačka na těch 31 cm... zkusím to tak i pár dní, aby to tělo náhodou nezapomnělo 😀 😀

zdeniii
7. bře 2012

@andelka krása, šikuila!!

andelka
7. bře 2012

@tiburcia
@zdeniii dík, a ani to nebolelo 🙂 snad se tento týden dostanu na těch 30, to bych byla moc ráda. Víc jak na 32 stejně jít nechci, těch 30-31 bych brala jako ideální 🙂

tiburcia
7. bře 2012

@andelka to už půjde jako po másle, uvidíš 😉 🙂 🙂 🙂

andelka
7. bře 2012

Cvičila jsem teda v obýváku, ale stejně v kleče jako vždycky, opřená o gauč horní částí těla, o polštářky a pěkně jsem si dýchala...a u hráze vždycky tak jako přifukovala dokud to šlo a pak pomalinku opatrně jsem ho nechala projít. Akorát teda od těch 28 už mi nevyklouzává, ale musím ho regulérně vytlačovat, jiank by tam asi zůstal 😅
Zkoušela jsme i polosed, ale to jsem trpěla hned, i bez balonku 😒 bolí mě celý spodek a pánev. Takže v kleče to asi bude fakt nejlepší.

veronika.h
7. bře 2012

@andelka
@tiburcia Teda holky, to u nás žádné tajnosti nehrozí, když mě bolí u cvičení ruka, tak mi MM ten balonek tam přidržuje, koupelna musí být strašně nepohodlná, já se vždycky u toho natáhnu do postele do polosedu a dokonce mám i nohy u sebe, aspoň mi pak nevykluzuje. Já si nějakej klek s tím pupkem neumím představit 😀. Já jsem i poprvé rodila v tom polosedu, jiná poloha mi nevyhovovala. No nic, jdu na to 😝pp.

@kulenka No toto já vůbec neznám, ale proč se trochu nezfetovat a porod si užít 😀 😀 😀 . Zítra zkusím pohledat nějaké informace.

veronika.h
7. bře 2012

@tiburcia Neboj, třeba nakonec nebude Damík tak velikej, jak tě straší a když jsi po pár dnech na 31cm, zvládneš v pohodě porodit i slona 😀 😀 😀

anka.
7. bře 2012

@andelka Já věděla, že se sem nemám koukat. Včera jsem začala s cvičením a začínám na 5 max 5,5 což je nějakých 16 cm 😖 Ty už jsi vážně na třicítce?! Uf, jsi dobrá! Když jsem epino nafoukla podle té šablonky na třicet, tak mi to (opět) přišlo jako nereálný...
A taky jsem pak měla šílenou křeč v břiše, tak jen doufám, že to spolu nesouviselo... máte někdo podobnou zkušenost? (při prvním miminku se mi nic takového nedělo, ale teď mi přijde, že už to večer všecko tak pobolívá)

andelka
8. bře 2012

@veronika.h však každý cvičí jak mu to vyhovuje, pro mě je pohodlnější ten klek než polosed. Hlavně že nám to jde 🙂 No jako, nemusí vidět všechno. Já ani nechci aby byl u druhé doby porodní, tak proč mu strkat denně pod nos simulaci téhož 😅 😀

@anka. na 30 ještě nejsem, včera to bylo podle metru 29 a něco, ale podle epinošablonky už to bylo přes, tak daleko jejich měřítko nesahá 😅 oni mají ten obvod úplně blbě. Já se snažím na to moc nemyslet, docela jsem se divila, jak jsem ten poslední balonek vytlačila, že je to nějaké už docela slušné a pak jak jsem to změřila, tak fakt 🙂
Já jsem teď začínala na 26, ale tu poslední cifru jsem dala tak na 5-6 cvičení, samozřejmě ne hnedka.Už jsem chtěla skončit, že 28 taky dobrý, ale pak jsem si řekla, že zkusím ještě jednou, že to nebylo tak hrozné.
Mně bolí taky všechno, bříško tvrdne furt, kosti dole bolej...to už tak je, no.
Neboj, trénuj trénuj a půjde to. Lepší cvičit jakkoliv než vůbec.

zdeniii
8. bře 2012

TAk já včera 29 opět... 😵
Nijak jsem to neořeháněla, jsem te%d dost nachcípaná take pořád smrkám a kašlu, tak si myslím že je prďolka zatíženej až až a mám z toho trchu astrach abych ho nevykašlala 😀

pilgrim
8. bře 2012

Ahojky holky 🙂
od včerejška je Laurinka na světě a já sem jdu opět vzdát třikrát hurá zázraku epi-no.
Bobina váží 3.650 gramů a je nemám jedinou trhlinku, škrábanec, namožení!
Po pár minutkách tlačení vyjela jak po másle a já jsem se do dvou hodin cítila, jako bych vůbec nerodila, normálně jsem zatažená a celistvá, jakoby mnou to tři půl kila štěstí neprošlo a fakt jí přinesl čáp (vrána 🙂...).

Tak pilně cvičte, sakra to za to stojí.
Jo a prodám epi-no, po 2 dětičkách, používané výhradně s kondomem, záruka do dubna 2012. Více do IP 🙂

fori
8. bře 2012

@pilgrim moc ti gratuluji k miminku.... já jsem teprve na začátku těhu...5tt 😀 ale toto mě moc zajímá.... také si ho chci pořídit a ted je myslím ještě hodně brzy.......hlavně, že svůj učel plní.....

andelka
8. bře 2012

@zdeniii taky jsme byla nachlazená a bála jsem se, takže naprosto rozumím. Stejně jsi ale dobrá 🙂

@pilgrim veliká gratulace k Laurince 😵 a díky za další zkušenost, úplně mě to nakoplo, i když na těch tvých..kolik to bylo? 😅 se asi nedostanu, ale budu se snažit, chtěla bych po porodu tady psát to co ty 😵

hertha
8. bře 2012

Ahoj holky, jak se o epino správně starat? Co budu krom epina potřebovat? A kde koupím ty nelubrikované kondomy?

bugee
8. bře 2012

@pilgrim Gratuluji k Laurince a k úžasnému průběhu porodu - je to povzbuzující pro nás ostatní 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru