EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

kulenka
22. bře 2012

Ahoj 🙂
Po dnešním cvičení (8. v pořadí), mám podle tabulky průměr 9, po přeměření metrem je to 26 cm ... @luckap123 takže taky trochu zklamání 😅 Na druhou stranu se pomalu ale jistě posunuju a pořád lepší, než jít úplně nepřipravená, to bych fakt nedala 😅

luckap123
22. bře 2012

@kulenka tak manžel přišel domů tak jsem mu říkala,že to je divný...tak to zkusil a říkal,že to naprosoto sedí a vysvětloval mi to i v palcích apod. čemuž já vůbec nerozumím 😀 ale fakt to zkoušel a přeměřoval i metrem a že to prostě tak je ..a ještě to různě převáděl..no prostě já tomu nerozumím,takže mám s klidem měřit dle šablony ..takže dneska dle šablony 27 😉

vendy26
22. bře 2012

@luckap123 Já bych se toho taky držela, naprosto souhlasím s tvým příspěvkem, že u věci za 2.500 Kč se asi nepředpokládají takový odchylky a nutnost měření vlastním metrem....

kulenka
22. bře 2012

@luckap123 Dobře, takže mám po dnešku průměr 9 ... jsem fakt dobrá 😎 😀 😀 Hlavně, že se to pořád zlepšuje a zlepšuje ... 🙂
Koukám, že máme podobný termín, takže ještě dost času na 10 😉

luckap123
22. bře 2012

@vendy26 přesně tak 😉

@kulenka seš fakt dobrá,super..to víš,že tu 10 dáme 🙂

kulenka
22. bře 2012

@luckap123 Mně se ten posun vždycky zastaví a pak najednou bum a mám zase o kus větší průměr 😨 Takže dva dny pořád stejně a dneska naprosto bez problémů 9, až jsem to 2x měřila 😀
Jé, koukám, že jste si nenechali říct pohlaví ... tak to bych nevydržela 🙂 To budete mít hezký překvapení 🙂

luckap123
22. bře 2012

@kulenka my nechali...budeme mít chlapečka 😉

kulenka
22. bře 2012

@luckap123 Aha, tak to jo 😉 Takže páreček 🙂 My prý holčičku, snad Dr. nešilhal 😀

luckap123
22. bře 2012

@kulenka jj páreček..no já taky doufám,že se nesekli...protože jsme prodali vše holčičí a přsměrovali se na věci klučičí 😀
přemýšlím,jeslti ještě před spaním zkusím balonek,ale už se mi moc nechce 😎

kulenka
22. bře 2012

@luckap123 Spoustu věcí máme neutrálních, ale samozřejmě i růžové, tak by byla škoda to nevyužít 😀

No, když jsem se teď dva dny ne a ne dostat přes 8 uvažovala jsem, že budu cvičit 2x denně ... ale po dnešku to nechám na 1x minimálně do úterka, to jdu na kontrolu do porodnice. Podle toho, co mi tam řeknou a jaký průměr budu zrovna mít, se rozhodnu, jak budu cvičit dál 🙂
Zatím cvičím jen večer 🙂

barbyes
22. bře 2012

@luckap123 , @paja.o v DM-ke majú mleté tie semiačka 🙂

barbyes
22. bře 2012

@luckap123 a podľa čoho si si pozerala 8,5? lebo keď to pozeráš len tak od oka môže to byť klamné...ja si to tiež meriam krajčírskym metrom, príde mi to najpresnejšie 🙂

paja.o
22. bře 2012

@barbyes jsem je tam minule neviděla, musím se zítra mrknout. díky 😉

luckap123
22. bře 2012

@barbyes no dám si pravítko na hranu nebo malinko před hranu 0cm na měřítku a přiložím balonek,když přivřu oko tak vidím,že balonek je fakt na hraně a to samý i na druhé straně 😎 ..no ale tím metrem mi to vychází mín,ale mužeskej říkal,že je to blbost zkoušel to a říkal,že je to úplně stejný a zkoušel to i u těch palcích na druhé straně tabulky

j1tka
23. bře 2012

holky, tak to jste vážně dobré. to já mám tak 3 dny stejnou hodnotu než se mi zase zvýší, ale teď si musím dát nucenou pauzu-kvůli natrhnutí. Vzhledem k tomu, že je na víc místech,přitom to až tak nehrotím. Tak snad zvládnu nacvičit.

bugee
23. bře 2012

@j1tka Nijak se tím nenech vykolejit - také jsem byla tři dny na 22, pak na 23... Určitě to stihneš i s pauzou 😉

veronika.h
23. bře 2012

Ahoj holky,
tak se nám před 5 dny narodil druhý chlapeček. Porod proběhl hladce, bez problémů, žádný nástřih ani poranění, vůbec nic. Obvod hlavičky 35cm 🙂 🙂 🙂 . Děkuju Bohu za EPINO nebo podobné náhražky v mém případě, protože můj spodek je v naprostém pořádku, jako bych ani nerodila 😀 😀 😀

dandelion
23. bře 2012

@veronika.h kolik si měla nacvičeno? 🙂

Jinak já dneska dvakrát protáhla těch 25cm 🙂 a poměrně bezbolestně 🙂 tak přidám až v pondělí.. 🙂 ;) o víkend budu udržovat 🙂) mám z toho fakt radost, jak ta hráz se mnou spolupracuje :D

veronika.h
23. bře 2012

@dandelion cca 31cm, ale dost jsem to flákala🙂

andelka
23. bře 2012

@veronika.h moc gratuluju k Ondráškovi a krásnému porodu 😵 😵 😵

luckap123
23. bře 2012

@veronika.h jé velikánská gratulace 😵

@dandelion a čím ty teda měříš metrem nebo šablonou?

kulenka
23. bře 2012

Holky, když jsem si koupila lněné semínko mleté ... musím ho ještě nějak vařit nebo stačí nasypat třeba do jogurtu? A kolik asi?

andelka
23. bře 2012

@kulenka lžíci až dvě - můžeš ho nasypat do jogurtu, ale pak radši ještě zapít.

kulenka
23. bře 2012

@andelka Díky 🙂

kulenka
23. bře 2012

Jé a mně se konečně podařilo najít zkratky z UTZ vyšetření, takže vím, že prcek měl ve 30 tt průměr hlavičky 76 mm 😀 Tak to by mě zajímalo, jak je na tom teď 😕 🙂

kulenka
23. bře 2012

Hm, tak dneska trošku přes devět, ale asi jsem se krapet natrhla, na papíru byla trocha krve 😖 Tak si budu muset dát pauzu 😒

luckap123
23. bře 2012

@kulenka taky mám dneska na měřáku epina 9...a když to nafouknu na těch 10 tak na měřáku je to 31 ,metrem malinko nad 30..takže budu měřit nejdřív jejich měřákem a až dám těch 31 poměřím metrem a nacvičím ještě kousek...na 5 den cvičení myslím že dobrý

kulenka
23. bře 2012

@luckap123 Super, jseš fakt šikovná 😉 🙂 Já dneska 9. cvičení a průměr lehce přes devět ... 9,5 to nebylo ...
Teď radši tedy o víkendu nic a pak se asi budu bát ho pořádně nafukovat 😅

luckap123
23. bře 2012

@kulenka no já vidět krev tak se taky vylekám,ale určitě to bude dobrý..já bych asi ještě dala i víc,ale bojím se taky právě poranění,ale na doraz to nemám...no nebudu přehánět 😀

kulenka
23. bře 2012

@luckap123 Právě, že mi přišlo, že bych mohla ještě i přifouknout, ale neudělala jsem to 😒 Kdybych nečetla tuhle diskuzi, nejspíš letím na pohotovost, takhle předpokládám, že jsem se prostě natrhla nebo odřela 😅 Byla to jen troška, snad to bude v pohodě 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru