EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

dandelion
1. dub 2012

@kulenka promastila jsem se a pořád kontrolovala zrcátkem :D takže to bylo dosti nepohodlné, ale pipka drží :D 🙂 ale už jsem to potřebovala.. začla jsem mít pocit, že zahálím :D :D :D

kulenka
1. dub 2012

@dandelion 😀 Ono se to fakt rychle zahojí, taky jsem měla špatný pocit, když jsem šla poprvé cvičit po pauze, prostě jsem si dala pro jistotu míň a šlo to 😉
Včera jsem dala poprvé 10, až jsem na to valila oči 😀 Dneska si dám pauzu, v pondělí zkusím zase tak 9,5 a budu to prostě jen udržovat kolem té desítky 🙂
A cvičení bylo včera 15. takže jsem jen o chloupek před tebou 😉

luckap123
1. dub 2012

@dandelion šikulka a to víš,že to dáš 😵

luckap123
1. dub 2012

@kulenka jééé koukám,že mi šlapeš na paty...super 😵 já včera taky měla první pauzu,se mi nechtělo...a dneska..no epino měřák už mi nestačil,metrem měřeno 31,2 ..sem tomu neveřila.....takže už jen udržovat,jenže já mám pokaždej jinej průměr na stejný počet nafouknutí,takže nevím že už je dost 😀

kulenka
1. dub 2012

@luckap123 Jen škoda, že teď už žádný UTZ, abych věděla jakou má malá hlavičku 😀 Počet nafouknutí mám pokaždé jinak 😅 Ale teď jsem se na to soustředila a snažila se mačkat pořád stejně 🙂 Už jsem v klidu, když padla ta nedosažitelná desítka ... a do termínu cca 2 - 3 týdny 🙂

luckap123
1. dub 2012

@kulenka taky už nemám žádnou kontrolu..ale to neva,zbytek zmáknou hormony..jsme šikulky,uvidíme možná už nebudu cvičit denně,ale obden 😉

kulenka
1. dub 2012

@luckap123 Jo, to určítě jsme 😎 Taky si říkám, že budu trénovat obden, ono to nemá cenu hrotit 🙂 Hlavně chci být v pohodě 🙂

luckap123
1. dub 2012

@kulenka a nakolik nafouknutí máš těch 10? já dneska nafoukla 26 vevnitř a to ho zavádím na dvě nafouknutí dovnitř .... 😀

kulenka
1. dub 2012

@luckap123 Tuším, že to bylo 25 😕 A zavádím vyfouknutý, nejdřív trénuju pánevní dno chvilku ...

luckap123
1. dub 2012

@kulenka no já ostuda na dno prdím..ale asi začnu když už mám natrénováno 😉

ivicek1
1. dub 2012

Ahojky holky epinačky,jdu se pochlubit,dnešní cvičení opět 1cm navíc,takže jsem na 25cm,zatím to pokračuje k mé spokojenosti a to cvičím jednou za čas 😉
Ale nedám to hned napoprvé,je třeba se nejdříve rozcvičit 😀
@kulenka
@luckap123 Pěknýýý,dost dobrýýý 😉 😀 😵

kulenka
1. dub 2012

@luckap123 Když jsem se natrhla, bylo to jediné cvičení, které jsem nezahájila rozcvičením ... asi to zkrátka potřebuju, takže to neflákám 🙂

@ivicek1 Děkuji 😉 Koukám, že ty jsi taky přidala ... pěkně 😉 Jo a takyy nedávám napoprvé, cvičím 3x, většinou se pokaždé o kus "zlepším" 🙂

luckap123
1. dub 2012

@ivicek1
@kulenka holky taky to nedávám napoprvé a taky cvičím třikrát 😉
@ivicek1 seš šikulka jen tak dál...máš ještě spoustu času 🙂

ivicek1
1. dub 2012

@kulenka děkuji 😉 😀
No i já to tak mám,postupně povoluji,až se dostanu na maximum,jo a cvičím v dřepu 🙂

ivicek1
1. dub 2012

@luckap123 Díííky moc Luci 😀 😵

dandelion
2. dub 2012

@luckap123 @kulenka jak vy to mačkáte?? :D já mám 9cm na 15 fouknutí..
@kulenka já doufám, že se během týdne na těch 10cm dostanu 🙂 dneska mám poradnu a biometrii maličký.. tak jsem zvědavá jak mi prcka narostla :D 🙂 trochu mi zase lítá tlak, tak mám strach, aby si mě tam nechtěli nechat a případně za týden CŘ :( to budou zase nervy....
@luckap123 že jo :D dám :D taky cvičím na 3x... a pak ten největší průměr skoro při nafukování necítím a při vytlačování lehounce štípne hráz... 🙂 a cvičím v polodřepu v polokleku :D 🙂 a už se snažím u r§zně se pohupovat a vnímat kde a jak tam balónek tlačí a jak to tam uvolnit.. a i prodýchnout při vytlačování.. snad to dělám dobře.. jinak pánevní dno flákám od prvního cvičení :/

luckap123
2. dub 2012

@dandelion ty jo a to mě příjde,že mačkám fakt jako úplně...do těch 20 přifouknutí jedu v kuse,pak už po jednou po dvou a mezi tím prodýchávám a já teda to dělám v polosedě,protože tak se rodí ve většině porodnic a i my to tak vyhovuje 😉 a mě to taky při vytlačování jen lehce štípne,tlačím tak nadvakrát na třikrát pomalu,nejhorší je pro mě tlak uvnitř..ale po chvilce už pak dobrý ...
jé ty se máš,že ti prcka ještě změří a zváží to mě už ne..tak držím palce at je vše o.k.

kulenka
2. dub 2012

Ahoj 🙂
@dandelion Taky tiše závidím, že ti malou ještě přeměří 🙂 Na druhou stranu možná lepší nevědět 😅 😀
@luckap123 Cvičím v pololeže nebo v polosedě, v polosedě mi to přijde lepší 🙂 A ten tlak uvnitř je fakt nejhorší, na to si musím ještě zvyknout 😒

luckap123
2. dub 2012

@kulenka ale aspon víme jaký tlak nás čeká...já už to taky úplně zapoměla,ale tohle mi to fakt dost připomělo..si vemte že jiný holky co je čeká porod si vůbec neumí představit ten tlak jak v pochvě tak pak na konečník..tohle je super příprava 😉

kulenka
2. dub 2012

@luckap123 Jo, to určitě 😉 Pořád si říkám, že bez přípravy bych byla ale úplně v pytli 🤐

luckap123
2. dub 2012

@kulenka a stejně bys porodit musela a porodila...takže takhle to prostě musí být brnkačka ..holky já už se tááák těším a jsem zároven strašně vzrušená jesůlti ten porod bude fakt jak si ho představuju 🙂
ještě mám i ten dianatal gel a homeo jak kuličky,tak čajík 🙂

garfie
2. dub 2012

Holky, uvažuju o epi-nu (už teda asi docela pozdě), ale prcek je dost nízko a hrozí mi předčasný porod-už skoro tří týdny musím ležet. První dítě jsem rodila překotně.....myslíte, že můžu cvičit? Pocitově mi to teda přijde trochu nepříjemné-abych s tím ten porod ještě nepřivolala.....

kulenka
2. dub 2012

@luckap123 To je jasný 😉 Jen takhle prostě vím, že je dobře, když se připravuju 🙂
Jaké máš homeo? 😕

luckap123
2. dub 2012

@kulenka no mám kuličky na hojení a krvácení po porodu,pak kuličky kdyby mě popadla úskost nebo starch při porodu,pak kdyby byly tlaky na konečník brzy...no a ten čajík ten je na změknutí svalů,na otvírání na psychiku a na kojení 🙂 a ještě takový jen dvě kuličky,který si mám vzít jakmile budou kontrakce,je to to aby se porod rozběhl...vše kromě těch dvou kuliček se dá koupit,nadávkovaný to mám od homeopatky..kdybys chtěla přesný názvy....písla bych ti do IP

luckap123
2. dub 2012

@garfie no já nevím....možná bych měla strach,ale zase už si celkem v termínu...jen by to chtělo co nejdřív začít ..mrkni na stránky epina tam jsou i kontaindikace kdy by se nemělo 😒

kulenka
2. dub 2012

@luckap123 Prosím napiš mi, o které se jedná, díky 😉

@garfie Pozdě mi to nepřijde 😉 Ale že bych si troufla ti říct v pohodě můžeš cvičit, to ne 😅 Máš rozumného Dr. nebo PA? Že by ses na to někoho zeptala? Ono by se nemělo nic stát, pokud si balónek nezavedeš moc hluboko a nepodráždíš si čípek 😕

luckap123
2. dub 2012

@kulenka tak až půjdu do poro tašky hned písnu 😉

rosny
2. dub 2012

@garfie ja se taky bala, ve 35tt me nechali doma skoro cely den klid, pac jsem byla otevrena na jeden prst a taky musel malej pockat do 37tt, aby se dopek. S epinem jsem zacinala ve 36tt, mela jsem strach, abych stihla aspon neco malo nacvicit. Poprvy jsem ho zavedla jen do pulky, ale ted uz ho tam dam klidne celej, ale cely to koriguju ruku, tzn. ze se znazim byt co nejvic uvolnena, abych nezapojovala ty spodni svaly a balonek pridrzuju a pak ho rukou vytahuju, zadny tlaceni. KOnzultovala jsem to s dr. a pry takhle dobry.

garfie
2. dub 2012

Ok, holky moc díky, mrknu na stránky, poradím se s doktorem, ve středu jdu na kontolu. 🙂

luckap123
2. dub 2012

@garfie no ono pokud mudr neví o co jde...jakože většina neví,tak ti to podle mě zakáže..to oni dělají rádi 😒
ale já bych to asi zkusila..kdybys chtěla epino,myslím že i na emiminu někdo prodával 😉

@rosny ty vado vytáhnout rukou..to si neumím předtavit,vždyt to musí bolet ne,když tomu nepomůžeš tlačením 😲

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru