EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

petja
autor
3. čer 2012

@xvitk101 jo,regenerovat mysl umí,ale zpackanej nástřih,potažmo šití,to už je horší...naštěstí existuje epino,už jako podpora psychická super a tudíž 90%ˇúspěchu.Páč všechno je právě v hlavě

jesterkaa
3. čer 2012

@petja Ahojky,mužu se zeptat,po cvičení a po porodu se sval vrátí do původního stavu? Mám okolo pár názoru,že zustanu vytahaná,tak mě to zajímá od někoho,kdo to má za sebou.

petja
autor
3. čer 2012

@jesterkaa napíšu jen toto,používat můžu pořád jen mini tampony,vytahaná nezůstaneš po epinu v žádném případě,sval jak jsi správně nazvala,se vrátí do původního stavu 😉

xvitk101
3. čer 2012

@petja Asi jsem měla štěstí, nástřih se "povedl", šití nezpackali a po tom skoro roce se stav vrátil do původního stavu.

petja
autor
3. čer 2012

@xvitk101 to jsem ráda,že nemáš problémy 😉

jesterkaa
3. čer 2012

@petja Děkuji,já si myslela že je blbost aby mě to tak zustalo,to by se druhý dětátko už rodilo skoro samo🙂

romca13
3. čer 2012

no prostě to řeknu tak -- já z porodu měla děsnej strach,,, ani ne tak z bolestí, jak z toho, že když se prcek bude cpát ven, tak že mě to rozerve,,,,,,když jsem ze sebe poprvé vytlačovala 17cm, tak jsem myslela, že to do sebe už nestrčím,ale pak jsem si řekla, nedáš 17 cm a jak chceš porodit mimi s hlavičkou 35?? Tak jsem počáteční nechuť překonala a civčím a tím jak se dostávám na vyšší čísla, tak den ode dne obavy z porodu jsou menší a menší,,, alespoň mám představu i o tlacích dole, jak to tlačí na konečník, jaký je to pocit, když to leze ven přes hráz,,,
a co se týká vytahání, tak z toho rozhodně strach nemám,,, že by mi zůstala nějaká vytahaná po cvičení,,,, to už by tu spousta holek, co to mají za sebou určitě napsala 🙂

beta.m
3. čer 2012

Dneska první den přenášení a nacvičeno 31 cm 🙂

ivanafarkova
3. čer 2012

To je prostě celkově věc názoru. Já se hodně dlouho rozhodovala a nakonec do epina šla. A jsem ráda, při prvním nafouknutí jsem dala s odřenýma ušima těch 16 cm. Teď dám 28 cm sice zatím taky horko těžko ale jde to, takže ať mi nikdo nevykládá, že je to k ničemu. Těžko by v porodnici doporučovali masáž hráze, což by mělo mít ve finále podobný efekt, kdyby to opravdu k ničemu nebylo. To, že s tím spousta doktorů nemá zkušenost, není to zažité a hodně ženských nemá dostatek financí nebo má prostě strach to zkusit neznamená, že je to jen tahání peněz z lidí a že je to nepomůže. Já třeba měla problém i u sexu, že jsem úzká a když vidím, kolik teď zvládnu vytlačit, tak z toho mám prostě dobrý pocit. Psychika dělá hrozně moc a já teď můžu jít rodit s pocitem, že jsem udělala něco pro to aby to šlo lépe, věřím tomu, že půjde a to je první část úspěchu 🙂 🙂 🙂

ivanafarkova
3. čer 2012

@jesterkaa Sval se nedá vytahat 🙂 Já osobně si myslím, že právě tím cvičením trénuješ tu pružnost, roztažnost ... takže právě díky tomu, se po porodu vše vrátí zpět do normálu rychleji ...

@xvitk101 Po skoro roce? To se Ti to šití tak dlouho hojilo?

romca13
3. čer 2012

@ivanafarkova naprosto souhlasím,,, s tím sexem, taky jsem měla občas problém. jako bych tam pak měla ranku, takže proto jsem měla z toho porodu takovou hrůzu,,, třeba nám to pomůže i u toho sexu 🙂

ivanafarkova
3. čer 2012

@romca13 Přesně v to doufám 😉 Mě by dokonce nevadilo, kdyby ten sval trochu roztáhlý zůstal 😀 😀 😀

xvitk101
3. čer 2012

@ivanafarkova Ne, kdepak. Jizva se zahojila asi po 3 měsících. Tím myslím, že jsem ji nevnímala.

hany1979
3. čer 2012

@romca13
@ivanafarkova
Holky, naprosto souhlasím se vším, co jste psaly, včetně toho sexu 😉
@xvitk101
Moje kamarádka rodila před 9 lety, šitá tak nějak normálně a přiznala se mi, že když si občas nějak "blbě" dřepne, že tu jizvu cítí, že jí pne. Vůbec to neřeší a nebere jako tragedii, ale ta jizva tam už jednou je a zůstane. A jak už tu někdo psal, je tu už tolik holek po porodu s epinem a myslím žádná nebyla nijak dramaticky nastřižená nebo natržená. Takže: "Něco na tom epinu je!" 🙂
Jo a holky, dneska 28 a cca 2mm! Zítra načínám 39 týden.

jancip
4. čer 2012

S tím povolením svalů nevím, jak to dopravdy je. Já cvičila celkem poctivě, nacvičeno jsem měla hodně, porod nakonec s nástřihem (že prý malým) vlivem vícero faktorů byl, a když jsem byla na gyndě po šestinedělí na kontrole, tak mě doktorka upozorňovala, že mám svaly povolené hodně (o epinu jem ji neříkala), a že mám poctivě cvičit pánev. Těžko říci, zda je to epinem nebo porodem. Nicméně, nelituji a cvičila bych znova, protože když pak poslouchám ženský, jak jsou nastřižené, a přesto pak i dotrhané tak brrrr,

lajcikova
4. čer 2012

prodám epi-no-levně,když tak do IP 🙂

romca13
4. čer 2012

ahojky holky,,,, tak mám dnes za sebou poradnu a mám mykozu, jak jsem tušila, takže mám na týden léky na zavádění,, to bych asi vůbec neměla cvičit co?? do háje,,, ale dnes ještě jednou probunu, kolik dám,,, jenže je mi jasný, že mi to prostě nedá a budu chtít aspoň 2x za ten týden to zase zkusit,,,,,

svanhild
4. čer 2012

Ahoj holky, prodám epi-no za 1000 kč i s poštovným. Byla jsem druhá majitelka, používané bylo vždy jen s kondomem 🙂

mochenkaa
4. čer 2012

Já jen doufám, že k snadnějšímu nafouknutí a vytlačení epina pomáhá maliník ne jen hormony pár dní před porodem. Protože s naprostým klidem jsem dnes dala 26,5 cm 😕 , což je od včerejška pokrok o 2!!!cm. Tak jen jestli už se fakt nechystám rodit 😀

romca13
4. čer 2012

@mochenkaa no já maliník piju taky a zatím teda žádný extra pokrok nevidím,,,, ale jsi dobrááááá 🙂

mochenkaa
4. čer 2012

@romca13 já jsem teď hlavně v šoku 😀 Furt čekám, kdy se zaseknu jako všichni a furt nic. Za 10 dní pokrok o 10cm a to na 7 cvičení. Problém byl udržet balonek uvnitř, ne ho dostat ven. Jako je fakt, že asi ta náhražka za epino je měkčí, takže objektivně by to asi bylo míň, že se to stlačí, no uvidím. Každopádně bych ráda nacvičila tak těch 31-32cm.

romca13
4. čer 2012

@mochenkaa tak dnes je asi nějaký dobrý den či co,, chtěl ajem to dnes zkusit než si začnu zavádět ty čípky na mykozu a dala jesm 29,5cm - měřeno krejčovským metrem,,, tak jsem taky čučela jak puk,,,,

beta.m
4. čer 2012

@romca13 paráda, tak už jsi u cíle 🙂 já sem teď 2 dny po tom co jsem dala 30 necvičila a včera jsem dala 31 cm takže snad to tak budeš mít taky a ikdyž teď nebudeš moct cvičit každý den tak to nebude mít vliv 😉

romca13
4. čer 2012

@beta.m no uvidíme,,, v pátek jsem kvůli tomu špinění nevytlačovala, jen jsem to měla v sobě nafouklé, v sobotu jsem dala 28, včera jsem necvičila vůbec ( dnes jsem měla poradnu tak jsem si říkala, kdybych se třeba náhodou poranila, tak aby doktro nehudroval 🙂) a dnes jsemdala 29,5cm,,, teď to nechám chvíli být a zkusím to třeba ve čtvrtek, to už bude z mykozy to nejdhorší pryč, tak to jednou zkuísm a uvidíme,,,

beta.m
4. čer 2012

@romca13 hele máš času dost, a pokud ti doktor neřekl že to vypadá na brzký porod tak bych to vůbec neřešila 😉

tyrisa
4. čer 2012

Mám radost...po dvoudenní pauze jsem myslela,že neudělám pokrok a na 4 vytlačení jsem dala 28,5cm......

romca13
4. čer 2012

@tyrisa tak bych řekla, že dnešek je velmi úspěšný 🙂

elys
4. čer 2012

Ahojte, tak pri mojom lenivom cviceni s velkymi prestavkami som sa dnes dostala na 10, hradza pruzna, cesty poroztahovane. O dva dni nastupujem na vyvolavacku, tak mi drzte palce. Este si zajtra pofukam, na pamiatku 🙂 Dam vediet, ako sme dopadli.

hanickaa.d
4. čer 2012

@misaskul ahoj moje Dr. má taky tento názor a slyším to po několikáté, že je riziko, že se pochva vytahá a zůstane tak...já jsem si epino pořídila....

hanickaa.d
4. čer 2012

@jesterkaa
@petja holky ahoj, taky jsem slyšela tyto názory o vytahání....ale jak říká petja, jsou to svaly, které když se nebudou používat, posilovat a nadále roztahovat prostě ochabnou....vrátí se do původního stavu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru