EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

dajaja
12. srp 2012

@aknedz super vykon 🙂 ja som si dala vcera pauzu kvoli tomu krvacaniu a dnes som skusila opatrne. najskor som mala 28 cm a potom mi to nedalo skusila som nafukat este raz na mierny tlak. mala som uz 30 cm a balonik vysiel bez krvi, tak som sa potesila. len potom som sa utrela a krv tam bola ☹ ja uz neviem, ci dalej cvicit ☹

barbyes
12. srp 2012

@dajaja kľudne cvič...máš to všetko dosť prekrvené, trošičku krvi by som sa neľakala a ak by si aj náhodou porodila už tak to vôbec nevadí, už si v termíne 😉 držím palce aby si šla bez nástrihu, ale keď máš 30 tak to podľa mňa dáš....ja som bola bez a popôrodné obdobie bolo úžasné 😵

aknedz
12. srp 2012

@dajaja tak daj zase den pauzu a daj radsej len na tych 28 na nasledujuce cvicenie a udrzuj, ved tu vela bab pisalo, ze porodili krasne bez poraneni aj s nacvicenymi 27 😉 a koniec koncov lepsie je mat dva,tri stehy ako viac, takze nacvicene uz mas dost na porod bez poraneni, pripadne uplne s nepatrnymi 😉

aronek
12. srp 2012

Ahoj, tak o víkendu jsem necvičila, ale epi-no tam zapoměla 😠 Budu tam muset vyslat přítele, protože budu bez auta 😔 KOukám na krásné zprávy z porodů 😵

kata13
12. srp 2012

ahojte dievcata, ak by mal niekto zaujem o epi-no piste IP, v povodnom baleni, pouzivane cca 3tyzdne, cena 40e (pripadne dohoda)

gabina26
13. srp 2012

Tak já včera 11. cvičení a 26 cm. A to bych asi dala ještě víc, chtěla jsem ještě cvičit, ale pak jsem si řekla, že půl cm stačí. A to jsem měla den pauzu, předtím 25,5 a na 25 jsem se včera dostala snad už na 3 cvičení. Je krásné pozorovat, jak je to tam dole den ode dne uvolněnější...

papucz
13. srp 2012

tak akurat tu bol kurier epi-no uz mam doma, to bola rychlovka, v piatok objednane a uz ho mam doma a uz len cvicit, drzte palce.

danjelca
13. srp 2012

tak ja som dnes dala priemer 6,5 po dvoch dnoch pauzy..asi na 3 cvičenie..sa teším lebo ta krv ma nejak nalakala.A dnes v pohode🙂

aronek
13. srp 2012

@papucz přeji hodně síly na cvičení 😉 To bylo fakt rychlé 🙂

aronek
14. srp 2012

Ahoj, tak včera 28 😀

annieella
14. srp 2012

ahojte holky, kdyby mel nekdo zajem o epino-no Delphine plus napiste mi IP, epi-no je v puvodnim baleni, pouzivane pouze 11krat vhledem k predcasnemu porodu. Cena dohodou.

aronek
15. srp 2012

Vřera se mi podařilo popálit o poklici, tak jsem necvičila 😢 Bolí to jak čert a slejzá mi kůže 😝 Není nad nešikovnost 🙄 Doufám, že dnes zvládnu cvičení 😉

flyaway
15. srp 2012

Ahoj holky, já trénuju od minulého pondělí, kdy jsem se napoprvé dostala jen na 18cm, po týdnu jsem se dostala zatím na 25cm, tak doufám, že to bude mít stupňující se tendenci 🙂 .
Chtěla jsem se akorát zeptat - blbec jsem si při objednávce pořídila jen 10 kousků těch nelubrikovaných kondomů a teď nevím, zda se dají někde jednoduše dokoupit v lékárně, v obchodě nebo použít nějaké jiné...? Bez nich se mi to používat nechce 🤐 . Máte s tím nějakou zkušenost, můžete prosím poradit? Díky! 🙂

danjelca
15. srp 2012

ahojte dnes som 7 cm po dvoch dnoch pauzy- na 2. pokus🙂 Už vidím že to ide, aj ked začínate na biednych 5 cm🙂
@flyaway tých 18 vôbec nebolo zlé🙂

alhena
15. srp 2012

Ahoj, koupím použité Epi-no, neprodáváte zrovna někdo? Díky za odpověď, Iva

aronek
16. srp 2012

Ahoj, tak včera jen 27,5. Jsem akorát začala a dorazil přítel s malým, tak jsem taky hned skončila 😝 Dnes mám poradnu, tak nevím co stihnu 😒

gabina26
16. srp 2012

Já včera 27,3. Jde to celkem slušně 🙂 Do termínu mám ještě asi 2 týdny, takže jsem tak nějak v klidu. A doktor ostatně říkal, že se ještě nic neděje...

danjelca
16. srp 2012

tak dnes 24-7,5 cm.to 27,5 je super

johzuz
16. srp 2012

Ahoj všem, ráda bych se připojila ke spokojeným uživatelkám epi-na. Porodila jsem o 16 dnů dříve, trénovala použe 8dnů, dostala jsem se cca na 8,5cm. Holčička vážila 3970g a porod bez nástřihu a bez šití. Tímto epo-no nabízím dále k prodeji za 1800kč, doklad o koupi samozřejmě dodám. Všem přeji pohodový porod, jako jsem měla já.

aronek
17. srp 2012

TAk včera poradna v klidu. CS mám 2 😵 Chvilku jsem cvičila a jsem na 28,5 😀

jancip
17. srp 2012

Holky, já mám dotaz na ty, co už mají po porodu. Může Epino způsobit zánět (vlastní, nepoužité)? Níkdy jsem na to netrpěla až teď po porodu. A pak by mě zajímalo, jak je to opravdu s tou svalovinou. Někteří tvrdí, že epino může způsobit povolení svalstva, nevěřila jsem tomu, ale teď po porodu (6 měsíců) mi doktorka říkala, že mám pořád hodně povoleno svalstvo. Může to být tím nebo spíš hodně dlouhým porodem?

aronek
17. srp 2012

@jancip Nikdy jsem neslyšela, že by toto mohlo způsobit epi-no. Jsem tu už podruhé a nikdy to tu nezaznělo. A co zkusit cvičení pánevního dna? Vím, že známá má po porodu únik moči a epi nikdy neměla. Zánět si myslím, že je spíš z porodu. Držím palečky, aby jsi se dala dohromady 😉 I když mně to taky trvalo dlouho, ale spíš kvůli blbému císaři 😖

gabina26
17. srp 2012

@jancip Zánět bys měla z epina leda tak hned po porodu, půl roku už je hodně na to aby to bylo z toho a silně o tom pochybuji. Některé ženy na záněty začnou trpět právě po porodu, předtím měly klid. Bohužel...
A taky by mě zajímalo, jak může doktorka poznat, že máš hodně povolené svalstvo uvnitř....leda tak, že by ti tam dala celou ruku a řekla, že máš stlačovat pochvu a tlak se jí nezdál dost silný. Myslím, že pokud jsi nepozorovala nic ty osobně (problémy s únikem močí, či něco jiného při sexu apod), tak bych ještě počkala, ostatně tělo se do formy dostává dlouho po porodu. Říká se přece, že 9 měsíců jsi těhotná a 9 měsíců se tělo s tím vypořádává. Já bych asi cvičila pánevní dno (bez epina, jen to stahování a povolování) a uvidíš.

hanickaa.d
17. srp 2012

Holky ahój jdu vás povzbudit. 11.8. jsem rodila dříve, stihla jsem nacvičit 27-27.5cm a jsem bez jakéhokoli poranění a nástřihu. Malá byla teda prcíček, 2520g, obvod hlavy 32, ale PA říkala, že hráz byla krásně pružná 🙂 jinak Epino prodávám levně 🙂 pište do IP kdo má zájem

aronek
17. srp 2012

@hanickaa.d supr, že jste to v pohodě zvládly 😵

eveluska
17. srp 2012

@jancip zanet z epina je blbost, to je jak zanet z vibratoru 😀 leda bys ho nemyla nebo tak neco... ale spis je to proste tim porodem.... a povolene svalstvo bude asi dlouhym porodem, taky zalezi, v jaky forme jsi byla pred porodem, jak jsi cvicila apod..... urcite by to chtelo posilovat panevni dno a zlepsi se to 😉

vivianaba
17. srp 2012

@jancip ahoj, mrzi ma ze mas taketo problemy. Tiez si myslim ako baby uz pisali ze z epina to nebude. Ja som pri prvom porode pouzivala epino a porodila bez nastrihu a bez sitia. Ale to svalstvo mam odvtedy trochu povolenejsie, jednoducho ten porod to tam riadne 'roztiahne' a bez cvicenia panvoveho dna sa to podla mna neda samo uplne do poriadku. Citim ze nedokazem tak silno zatiahnut svaly panvoveho dna ako predtym nez som mala dieta. A to ma syn uz 2 roky. Takze odporucam len aktivne stahovat svaly vzdy ked ta napadne. Ja som to robila vzdy pri kojeni ale ked som prestala kojit som sa na to vykaslala a bola to chyba. Asi s tym musime zit ze telo po porode uz nikdy nebude take ako predtym 😀

vivianaba
17. srp 2012

@hanickaa.d super a gratulujem k miminku!

aronek
17. srp 2012

Tak dnes 29 😀 to nám to ale hezky jde 😉

maminka86
17. srp 2012

Maminky ,ktorá by mala zaujem o epi no balonik uplne novy,nepouzity ani jeden krat.Mam ho len dva dni doma,musim ho predat nakolko mi dnes bolo povedane,ze musim rodit sekciou.Ozvite sa cena 85 eur

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru