EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

rybicka3
7. pro 2012

ahojte 🙂 ja stale 27, aj ked dnes to uz skoro bola 28. dufam ze cez vikend sa konecne podari 🙂

edulkobaby
7. pro 2012

@rybicka3 Tak este si len 38tt? Cim bude blizsie k porodu, tym aj hormony viac pomozu povolit a urcite to das 🙂

rybicka3
7. pro 2012

@edulkobaby no dufam ze mas pravdu 😉 a ked aj nie, myslim si ze to cvicenie stoji za to aj tak. Aspon tusime co nas tam caka, co mame ocakavat,ake tlaky a pod. Ty tiez pekne napredujes v poslednych dnoch. Drzim palce 🙂

domeli
8. pro 2012

@arinikac ja som to nechala tak, ničím neošetrovala, cez víkend dávam pauzu a v pondelok to snáď už bude v pohode.
@kiss teším s Tebou - veď matematicky zaokrúhlené je to 26 🙂 Do termínu máš ešte kopec času
@edulkobaby tá krv ma teda ozaj odradila, ale viem, že je to len povrchné (dnes som bola u svojho gyndoša a všetko v poriadku)

domeli
8. pro 2012

@rybicka3 krásne číslo a krásny termín 🙂

sunflower87
8. pro 2012

čaute baby, tak my máme dnes termín, ale stále sme ešte doma 😀 , tak som zvedavá kedy to príde.... 😉

rybicka3
8. pro 2012

@sunflower87 drzime palce 🙂

kiss35
9. pro 2012

@domeli dakujem noo cvicim kazdy den lebo dufam ze maly pride na svet este pred vianocami 🙂)
@rybicka3
@sunflower87
@edulkobaby babkyy ja dnes 27cm aj kusok 🙂

rybicka3
9. pro 2012

@kiss35 parada 🙂 ja stale na tej 27, aj ked mi chybalo vcera k 28 asi iba milimetrik. Dnes vecer to dam aj keby neviem co 😠

kiss35
9. pro 2012

@rybicka3 tak to uz si zaokruhlene na 28 supeeer, dnes das mozno aj 29 🙂) kedy mas presne termin? je 28,12

domeli
9. pro 2012

@kiss35 pekne 🙂 Ja si zas myslím, že môj termín je skorší, než bude skutočnosť. Uvidíme. Ja - víkendová pauza, až zajtra pokračujem.

domeli
9. pro 2012

@sunflower87 držím palce a potom daj vedieť 🙂

kiss35
9. pro 2012

@domeli mozem vediet kedy mas termin? a na kolko cm zatial si?

sunflower87
9. pro 2012

@domeli jasné, že dám 🙂

edulkobaby
9. pro 2012

Aj ja robim vikendovu pauzu, neda sa mi cvicit a donutit sa a sustredit sa, ked je mm doma. Dufam, ze to svalstvo si v pondelok bude pamatat, ze co bolo v piatok.

gejba
9. pro 2012

Ahoj holky, tak jsme doma z porodnice. Niki se narodil 4.12. měl 3770g a 53 cm. Porod byl jedna velká bolest, nicméně jsem bez nastřižení, bez natržení a chvíli po porodu jsem byla schopna celkem normálně fungovat. Takže investice do epina se vyplatila. Nacvičila jsem nakonec 9 - 9,5 cm a obvod hlavy uvádí teď po 6 dnech 34,5cm. Takže držím vám všem pěsti a nevzdávejte to.

adel22
9. pro 2012

Ahojte babule.
Tak sme doma z porodnice, malinka sa narodila 4.12.- prirodzene🙂 bez nastrihu, bez natrhnutia- v polohe v klaku a neskor zmenena poloha na porodnej stolicke🙂 Vazila 3420g a merala 53cm, hlavicka 33cm. Na EPIne som nacvicila nieco cez 9 myslim najviac....a ako vidno- oplatilo sa, nakolko mam aj uzku panvu, malokto by povedal, ze to tak pozitivne pre mna dopadne🙂
Kazdopadne- odporucam a vsetko dobre prajem! Normalne sediet a neobmedzovat sa este v den porodu je naozaj super vec!

skirt
9. pro 2012

@adel22 jeee to je krasa ... ja zacinam cvicit po vanocich, tak tady nakukuju 🙂 moc gratuluju k princezne, a jsem moc rada ze se epi-no vyplatilo 🙂

gejba
9. pro 2012

@adel22 No vidíš, tak jsme to daly stejný den 🙂 Nakonec jsme taky nevyvolávali, rozmyslel si to na poslední chvílku.

arinikac
9. pro 2012

@gejba @adel22 Maminky, moc gratuluju 🙂 Přeju vám a miminkům hodně štěstí a zdraví 🙂 a děkujeme za pozitivní zprávy ohledně Epi-na.

gilea
9. pro 2012

Ahoj holky, můžu se přidat? 🙂 Epi-no už mi leží doma cca 14 dní, ale pořad jsem se nemohla donutit do toho... 🙂 Ještě i manžel pracuje doma, tak jsme skoro vždy vedle sebe 🙂

A teď jsem to konečně zkusila! Jenže... prosím teď o radu/pomoc.
Začla jsem tím prvním krokem, když se jen zavede epino a má se svalstvem "zvednout". Ale mě to prostě nejde, protože epino mi vyklouzává! Vůbec se tam nedrží, vylézá a je to!
Co s tím, prosíííím?? 😖

domeli
9. pro 2012

@kiss35 termín mám o týždeň - 15.12. (ale necítim sa na to, žeby to malo byť tak skoro, hoci toto sa môže zvŕtnuť aj zo dňa na deň) a na Mikuláša sa mi podaril rekord 30,5 cm. Potom v piatok to už bolo iba 28 na prvý pokus a keďže sa mi objavila krv (niečo na povrchu, asi aj presne viem, kde to "prasklo"), tak som odvtedy necvičila, až zajtra idem na to opäť. Necvičím úplne že denne, celkovo to bolo doteraz 15 cvičení.

domeli
9. pro 2012

@gejba
@adel22
zo srdiečka blahoželám k pokladíkom aj k tomu, že sa cvičenie s epinom vyplatilo. Tento Váš úspech je veľmi motivujúci aj pre nás - cvičiteľky. Pevné zdravíčko bábätkám a veľa veľa radosti 🙂

rybicka3
9. pro 2012

@gilea ahoj, ja ked som zacinala pred necelymi 2 tyzdnami, tak som tiez mala podobny problem, preto som to prve cvivenie ani nerobila. Robim az doteraz akurat to nafukovanie balonika. Od zaciatku mi ten balonik vyklzaval von, takze som si ho vzdu jednou rukou musela drzat. Az posledne dni ked som sa dostala cez 8 mi akosi zacal drzat a konecne ho mozem sama tlacit von, ze nevyleti sam. Je to trosku narocne ked to mas drzat a este aj fukat ale da sa to zvladnut. pripadne mozes zapojit manzela nech pumpuje 🙂 vsak nemusi sa na to pozerat, staci ked bude nafukovat 😉

domeli
9. pro 2012

@gilea ahoj, vitaj. K prvému cvičeniu Ti ale neporadím, pretože ja som ho nerobila. Po zavedení trénujem iba naťahovanie hrádze a vypudzovanie (ak nevylezie samo) pomaličkým pumpovaním, príp. pohybovaním dopredu a dozadu spočiatku. A to že vylieza - nuž je to zaberák na ruku. Ak dáš iba troška gélu, tak to až tak nevylieza, ale aj tak z toho ruka môže bolieť pri pridržiavaní. Pri vyšších číslach už to drží viac samo. Tak úspešné cvičenie prajem 🙂

rybicka3
9. pro 2012

@kiss35 ja mam termin presne 24.12, taky nadherny vianocny darcek sme si pripravili 🙂 aj ked rada by som bola s malou uz na Vianoce doma 🙂

rybicka3
9. pro 2012

@gejba @adel22 tiez gratulujem k babatkam 🙂 a tesim sa z pozitivnych sprav o Epine

kiss35
9. pro 2012

@gejba
@adel22 jeej maminky gratulujem k ratolestiam 🙂)) a tie dakujem za super spravicky o epine 🙂)
@gilea ahoj ja som tiez ziadne to prve cvicenie nerobila 🙂 a pravdu povediac citam o tom prvy krat od teba 😕 zacala som cvicit klasicky vlozila balonik na 2/3 teda trci mi asi 2-3cm a nafukujem 🙂 kazdy den opakujem tak 3krat a snazim sa co najviac nafuknut a potom vytlacit 🙂 a presne ako baby pisali ked budes na vacsich cislach balonik zacne drzat 🙂)
@domeli jeeej tak to si krasne dala 30,5cm a krasny termin ja by som chcela 15teho porodit nech su vianoce krajsieee 🙂
@rybicka3 noo tak tomu sa hovori nadherny termin porodu 🙂) som zvedava kedy sa vypyta na svet 😉

domeli
9. pro 2012

@kiss35 nuž my už sme sa s manželom dohodli, že ak by som predsa len musela byť ešte 24.12. v pôrodnici, že si Vianoce posunieme a počkajú aj s dcérkou na mňa so Štedrou večerou a rozbaľovaním darčekov, nakoľko ten najväčší predsa len príde so mnou 🙂 Z tých 30,5 cm som ostala aj ja milo prekvapená, potešená a utvrdená v tom, že to naozaj funguje a tie 3 týždne cvičenia (hoci nie dennodenného) ozaj stačia. Teraz už len nenatrafiť na "rezníka" v pôrodnici a tiež, nech sa nič neskomplikuje, žeby to nebolo možné začať i dokončiť ozaj prirodzene... Z toho mám asi väčšiu obavu než zo samotného pôrodu.

kiss35
9. pro 2012

@domeli aj my sme sa tak dohodli 🙂) ved presne ako pises tie najkrajsie darceky mame pod srdieckom 🙂)
ja som si teda na zaciatku ani len nevedela predstavit ako mam dat 25cm a nie to 30cm...ale po case vidim ze to ide 🙂 ja cvicim zajtra presne 2tt kazdy den ale prisznam sa prve 4dni to bolo take cvicenie-flakanie stale som bola na 19cm...
ja sa chystam tomu kto ma bude rodit hned na zaciatku povedat ze si neprajem nastrihnutie ze som cvicila epi-no jedine v krajnom pripade, ze by to bolo nutne alebo zdravie ohrozujuce a ostava len verit ze to nemude reznik ako pises..alebo nejaka doktorka so zlou naladou ako mala moja kamoska co cvicila a aj taak ju nastrihla....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru