EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

rybicka3
15. pro 2012

@gilea ja to robim v posteli opreta o stenu v takom polosede, a dam si pod seba uterak pre istotu

leilab
15. pro 2012

@rybicka3 no nacase, kedze vcera som mala termin 🙂 ked mam ten balonik vnutri, citim, ze by som dokazala dat este viac, ale ten brutalny tlak na konecnik mi to nedovoli, aj to vyklzavanie von ide lahucko, tak dufam, ze porod bude bez poranenia

rybicka3
15. pro 2012

@leilab tiez to citim rovnako, ten tlak je neprijemny, ked je to uz na nevydrzanie ja trosicku vysuniem balonik von, lebo inac ho mam asi skoro cely vo vnutri a ten tlak sa zlepsi. Ale tiez nemam problem s vytlacenim, trosicku zatlacim a balonik vyleti von 😀

leilab
15. pro 2012

@rybicka3 ja ho tam mam tiez viacej zasunuty a len trosicku povolim ruku a on pekne sam vyklzne 🙂 ale je to fakt dobry pocit, ked si pomyslim, ze kde som zacinala a to som vtedy myslela, ze je nemozne dostat sa na tieto cisla

domeli
15. pro 2012

@gilea no vidíš! A ver, že to pôjde ďalej. Vojde i výjde, hoc si to nevieš prestaviť. Bolesť ruky je mi známa, ale ber to tak, že ruky budú bolieť ešte aj od nosenia bábätka (hoci inak), ale ber to teda ako jeden z druhov prípravy 🙂 Inak ja mám polohu poloľahu/polosedu, s opretým chrbátom na gauči, zadok na konci, nohy na stoličkách.

domeli
15. pro 2012

vidím, že Vy už máte za sebou pekné dnešné úspechy, kočice - teším sa s Vami. Ja si dnes musím uchmatnúť kúsok času, no hlavne priestoru pre seba, nakoľko máme plný byt ľudí - obe sestry s frajermi a teda v tom našom jednoizbáku sa niet kde skryť. Snáď až pôjdu na vianočné trhy, tak potom napíšem, ako po jednodňovej pauze. Peknú sobotu Vám všetkým!

rybicka3
15. pro 2012

@leilab no tiez som na zaciatku nafukla balonik len tak naprazdno na tych 30 cm a kukala som na to ze NO WAY !!! toto sa nikdy do mna nevlezie! no a uz som skoro tam 😉

rybicka3
15. pro 2012

zienky, ale rodit bude kto? pekne ste sa tu uz vsetky nahlasili dnes 😉 teda okrem @kiss35? zeby nas vsetky predbehla?

kiss35
15. pro 2012

@edulkobaby jeeeeej 🙂) moja mam radost s tebou 🙂)
@rybicka3 niee nerodim len som bola na poradni a na monitor 🙂 a som len na spicku prstu otvorena 🙂 a dnes som este necvicila ale pojdem ked sa donutim tak potom podam info ci udrzujem :D

24daniela24
15. pro 2012

ozno hlupa otazka ale som tu nova ten balonik sa da zapozicat niekde v nemocnici alebo sa kupuje...dakujem

domeli
15. pro 2012

@24daniela24 ahoj, vitaj medzi nami 🙂 O zapožičaní tu na Slovensku neviem, dá sa ale kúpiť buď tu od nás (stále niekto predáva) alebo cez perinbaba.sk

kiss35
15. pro 2012

Taaak som docvicila 🙂 pekne udrziavam na 30,5 a babuleee dnes uz to nebol taky strasny tlak na konecnik a vytlacanie baloniku bola hracka 🙂)

edulkobaby
15. pro 2012

@gilea Ja cvicim na kraji vane. Teda som vo vani v takom polosede, lebo obcas mi ukapne krv, tak nech s tym nemam robotu...a aj na konecnik to tak tlaci, ze sa bojim nehody, tak nad vanou som taka kludnejsia. Myslim, ze ta poloha v sede na kresle bude podobna.

domeli
15. pro 2012

tak hlásim, ako som sľúbila: 29,5 a 30,5 cm 🙂 Na to, že dnes mám termín, som spokojná 🙂

edulkobaby
15. pro 2012

@domeli Dnes termin a babo sa este nechysta?

domeli
15. pro 2012

@edulkobaby nie, nechystá a pravdu povediac, ani ja to tak necítim, žeby to už malo prísť (tvrdím to gyndošovi od začiatku)

edulkobaby
15. pro 2012

@domeli Ja sa citim takisto a termin mame zajtra, pripadne pondelok. Vyhrazame sa jej, slubujeme hory doly a slecna na nas kasle 😝

zazajo
15. pro 2012

@velrybous Měla bych asi zájem, jestli je nabídka jeste aktuální.

velrybous
15. pro 2012

@domeli no já jsem ho chtěla ani jsem mu to neříkala a on to navrhl sám..děkuju moc, už aby to bylo..🙂))

velrybous
15. pro 2012

@zazajo poslala jsem IP, ano je to aktuální

edulkobaby
16. pro 2012

Dnes 30. Mozem ist rodit 🙂 Dufam, ze to ten krpec maly podvedome citi, ze ANO, uz moze, uz to mame nacvicene 🙂

kiss35
16. pro 2012

@edulkobaby jejooo tesim s tebou 🙂) tak uz len sup sup rodit 🙂
ja teda stale 30,5 udrziavam a tiez by som rada rodila ale na porod sa necitim zatial a ja chceeeeem :D

domeli
16. pro 2012

@edulkobaby @kiss35 Pekné číselká, šikovnice! Chcete byť na sviatky doma, že? Ja naopak. Teda, nie žeby som nechcela byť na Štedrý deň doma, ale rada by som rodiť pri mojom Dr. a ten slúži až vo štvrtok a nedeľu... + stále si myslím, že hoci podľa UTZ bol termín včera, skutočný termín má byť neskôr. Ale uvidíme, ako to celé vypáli. Krásnu nedeľu Vám.

iva87
16. pro 2012

Ahojte, maly by som zaujem kupit Epi-no ak by ste niektora predavali, dakujem.

edulkobaby
16. pro 2012

@iva87 Pozerala si uz v bazariku?

edulkobaby
16. pro 2012

@iva87 Tento je uz predany? https://www.modrykonik.sk/bazar/ine-pre-mamicky...

Ja si moj planujem nechat este na druhe babo...teda verim, ze bude aj druhe a ze aj ten porod bude taky lahsi vdaka epinu, ako pisu tu baby,

domeli
16. pro 2012

@iva87 ahoj, ja budem isto predávať po sviatkoch - to by Ti stačilo, že?

sunflower87
16. pro 2012

Ahojte, tak my sme stále ešte doma 😀 , zajtra idem ku svojmu doktorovi a potom už asi do nemocnice na vyvolávačku....už to bude 9 deň po termíne ☹ , drobcovi sa akosi nechce 😀 ....cvičím každý deň a udržujem to na cca 32cm...takže verím, že pomôže ku pôrodu 😉

kiss35
16. pro 2012

@sunflower87 ahojky ty si este doma?? fuuu ha to preco ta nechavaju tak dlho prenasat?
ze 32cm to aka krasa ty isto skoncis bez nastrihu drzim palce 🙂

domeli
16. pro 2012

@sunflower87 držím palce, nech sa bábo rozhodne ešte pred vyvolávačkou a za tých 32 Ti tlieskam - šikovná 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru