EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

wahu
15. bře 2013

@alikaa @martjjja holky, já jsem z toho ricínového oleje měla právě takový blbý pocit. Tak jsem někde na netu našla toto. Začala jsem den před termínem, když mi mudra řekla, že je všechno připravené. Jo a peristaltiku střev rozhýbal i ten odvar! 🙂

olaj
15. bře 2013

@martjjja jo tady taky porodní asistentky byly proti - fakt mě to dost zaráží, proč jako - že to je drahý a nikdo mi nezaručí, že nebudu nastřižená a že to nebolí a kdesi cosi - jako nechápu to fakt - a na sále pak všichni čuměli - doktor i asistentka, jak jsem si byla jistá, že tu hlavu dám v pohodě - jo a ještě jsem měla dianatal gel - možná taky proto to jelo jak po másle a druhá doba porodní trvala všehovšudy pět minut... takže za mě - investovat do toho se vyplatí - samozřejmě, že kdybych šla na císaře, byly by to vyhozený peníze, ale takhle fakt ne...

lomanta
15. bře 2013

@blonda123 Já jsem s krvácením také bojovala, krvácela jsem opravdu hooodne, řekla bych že klidně deci krve. Pak jsem to asi týden nechala, nedalo mi to a znova jsem to vyzkoušela, ale už si dávám pozor, abych nedávala balonek moc hluboko, takže se soustředím na to, aby byl na té hrázi a je to dobré - holt vevnitř to procvičené moc nebude... Podle mě byl moc hluboko a moc to tam dráždil a jak jsem hodně překrvená, tak se ta krev lehce spouští...

drndapetka
15. bře 2013

Ahojky holky,

Tak já jsem dnes po Hamiltonovi a pokud se porod nerozjede tak nastupuju 19.3. na vyvolání do porodnice.

Ale má dneska strašnou radost,dala jsem dneska poprvé s epi-nem hned 2x po sobě 31cm což je maximum a dala bych v pohodě i trošku víc 🙂 Nevím jestli mi nějak pomohl ten Hamiltonův hmat ale byla jsem dnes krásně uvokněná 😉
Akorát maličká má teda odhad váhy už 3900g tak doufám že to bude stačit a zvládnu ji porodit .

rybicka2
15. bře 2013

@drndapetka
Mna caka kontrola zajtra, tiez sa zatial nic nedeje. Aky bol ten Hamilton? Dalo sa to zvladnut, nebolo to velmi bolestive?
Super, ze to cvicenie tak pekne ide..uz len lahko rodit 🙂

drndapetka
15. bře 2013

@rybicka2 hamilton vůbec nebolel,spíš to bylo jen nepříjemné a trochu větší tlak než při normálním vyšetření...ale asi taky záleží na doktorovi,ten můj byl asi hodně jemný abopatrný 🙂 Tak uvidíme jestli to k něčemu bude. Zatím mě pobolívá spodek jako na ms a cítím jak jsem dole podrážděná,sem tam mě zabolí záda,ale žádné kontrakce nic takového....

martjjja
16. bře 2013

@rybicka2 mě teda hamilton bolel,ne nějak extrémně,ale bolel...taky mě pak od ty doby pobolíval podbřišek jako při ms,ale nic víc to nevyvolalo.

@olaj člověk nemůže dopředu počítat s císařem,vždycky je fajn bejt připravenej. Mě ta jedna asistentka řekla,že nějaká jejich pacientka z toho měla škaredy trhliny a to byla jediná zkušenost. Naopak známá je doktorkou na porodním v jiný nemocnici a ta mi ho doporučila,aniž bych se ji musela ptát. Možná je to o věku a celkovým přístupu k novinkám 😉

@drndapetka krásnej výsledek,pak dej vědět,co to vyvolání. Budeš taky zkoušet nějakou domácí metodu?

drndapetka
16. bře 2013

@martjjja a Tobě dělali Hamiltona už teď v 38tt? 😕 Četla jsem,že když jsou porodní cesty připravené , CS je 7-10 tak Hamilton nebolí,protože čípek je už krásně měkký a otevřený,ale když není nález na čípku zralý(CS je míň jak 7) tak je jasný že Hamilton bolí,protože čípek je tužší,delší a nepřipravený. Proto by se neměl Hamilton dělat zbytečně brzy při nezralých nálezu porodních cest. Já měla CS7.
Jinak doma zkusíme jen sex a v pondělí večer před indukcí bych zkusila ten nápoj z ricinového oleje.

rybicka2
16. bře 2013

Dnes som po kontrole a opat sa nic nepohlo. Som z toho trosku nestastna. V pondelok mam prist uz na prijem a budu mi porod vyvolavat. Zajtra poobede skusim pit este ten kokteil, i ked neviem, ci moze pomoct, kedze hrdlo je este tuhe a dost dlhe. Len dnes mam ultrazvukovy termin, tak sa mi zda trosku skoro na vyvolavanie, no lekar uz dlhsie nechce cakat, kedze to vraj nepostupuje. Budem este cvicit aj s epinom, nech to akosi zvladnem..

crawler
16. bře 2013

@drndapetka doporučuji ricin - mě zabral - po 3 hod. začaly kontrakce a po 12 hod. byla malá venku. Průjem se nekonal - jen stahy. A to podotýkám jsem měla CS 0-1 a byla jsem 4 dny po TP.

crawler
16. bře 2013

@rybicka2 jdi do ricinu - viz. jak píšu výše 😉

crawler
16. bře 2013

Prodám Epi-no - viz. bazar zde na MK 😉

rybicka2
16. bře 2013

Zajtra budem pit ricin..som pevne rozhodnuta 😉

martjjja
16. bře 2013

@drndapetka dělali mi ho už dokonce minulej tejden,měla sem cs 8. Že by to vysloveně bolelo,to ne,ale příjemnej nebyl. U mě ho dělali tak brzo proto,že mám vysokej tlak a měla sem nastoupit do nemocnice...na hlídání tlaku a vyvolání...takže moje doktorka doufala,že to popožene,abych do nemocnice nemusela. Nakonec se nekonal ani porod,ani nemocnice 😎

@rybicka2 ono asi záleží na konkrétní nemocnici a konkrétním doktorovi,mě nakonec řekli,že mě nenechaj ani do termínu,takže teď jdu na každou kontrolu se strachem,že si mě tam už nechaj a vyvolaj. Nezapomeň pak informovat,jak koktejl zabral 😉

viiila76
17. bře 2013

ahojte, predam epi-no, som z BA, kuk bazar 🙂

rybicka2
17. bře 2013

Ricinovy kokteil uz vypity..cakame co sa bude diat. Nacvicene mam..uz by sa teda patrilo rodit. Drzte palce.

martjjja
17. bře 2013

@rybicka2 myslím na Tebe,snad to vyjde a obejde se to i bez chemie. At už tak nebo tak...za chvíli to bude za Tebou,drž se a přeju rychlej bezbolestnej porod.

isabella_fly
17. bře 2013

tak kocky, mam po porode, maly mal obvod hlavicky 35, bohuzial bez nastrihu sa to nezaobislo, no nikde inde som sa nepotrhala ako pri prvom porode, takze to urcite malo zmysel, drzte sa vsetky, ktore to este caka 😉 ja uz aj normalne sedim, dufam, ze sa to vdaka tomu cviceniu aj rychlejsie hoji 🙂

rybicka2
17. bře 2013

@isabella_fly blahozelame, ze ste uz dvaja a ze si to tak statocne zvladala. Nech ste zdravi 🙂
@martjjja dakujem dakujem..pevne verim, ze to stastlivo zvladneme

noname26
18. bře 2013

ahojte zienky, ak by mal niekto zaujem, predam malo pouzivane epi-no delphine - pouzivane tyzden, mala prisla predcasne akutnou sekciou, nestihli sme moc cvicit, ale videla som, ze to pekne ide cvicit. pridam takmer nepouzity olej na masaz hradze. minuty len jeden dezinfekcny papierik. cena 60eur spolu aj s postovnym. piste cez IP, ak mate zaujem.

katusica
18. bře 2013

Kocky epinacky tak ja som sa po dvoch tyzdoch cvicenia dostala na 9 tak sa tesim. som si myslela ze to nikdy nedam. zacinala som na 5,5 a druhy tyzden som bojovala s 8 a nevedela som sa dostat dalej. ale vcera sa podarilo konecne deviatka 🙂 tak som zvedava ako to pojde dalej, pri tych vacsich cislach to ide nejako pomali ale verim ze do porodu dam aj tu 10.
@rybicka2 drzim palceky nech vsetko dobre dopadne hlavne nech je porod rychly a bezproblemovy 😉
@isabella_fly gratulujem k drobcekovi 😉

martjjja
18. bře 2013

@katusica mě to asi do 8,5 šlo úplně samo během asi tří dnů,pak jsem se asi zasekla a na desítku jsem se hrabala celej další tejden,hrozný. Teď už se k tomu nemůžu dokopat vůbec. Jsem ráda,když se přinutím jednou za dva dny zkusit,jestli těch 32 pořád drží. Ono to asi taky bude tím,že už pár dní mám horečku,úplně ucpanej nos a v krku nejdřív bolelo,teď zlobí kašel. Doufam,že se to do porodu zlepší,jinak to s dejchaním asi nebude moc růžový 😖

MImochodem,holky...nemáte některá z vás problém se spaním? Vůbec nemůžu usnout,kolikrát záběru až třeba ve tři ráno. Sem hrozně neklidná a dělá mi problém v noci i jenom ležet...

katusica
18. bře 2013

@martjjja no to ked si takto chora tak sa zbytocne nenamahaj cvicenim radsej len obcas tych 32 to je super cislo, hlavne lez treba sa poriadne preliecit do porodu nech vsetko dobre zvladnes.
ja som presne ako ty na 8 cely tyzden a teraz som sa konecne posunula dalej. mozno by som dala aj viac ako tu deviatku len sa bojim aby som sa nejako neporanila lebo uz teraz mam tu hradzu taku citvlivejsiu obcas asi ked viac nafuknem.

monenta
19. bře 2013

ahoj holky, tak se k vám přidávám..pořád jsem uvažovala jestli do toho jít nebo ne (částka sice nemalá, ale myslím, že i kdyby to pomohlo jen na psychiku, tak to stačí), chtěla bych si ho co nejdřív objednat, akorát..je nutné tam mít ten tlakoměr nebo stačí ten obyč?

martjjja
19. bře 2013

@monenta já mám jen ten obyč,myslím,že ten tlakoměr má jen ten efekt,že vidíš,na kolik jsi nafoukla a nemusíš to jen odhadovat. Řekla bych,že většina má ten bez tlakoměru. Nikdo nám nezaručí,že to s epinem zvládneme bez nástřihu nebo jakkoliv snáz...ale je pravda,že jsem o moc klidnější. Bojím se, a to ne zrovna málo,ale vím,že sem udělala maximum,abych to zvládla co nejlíp. A je je taky fakt,že díky balonku mám alespoň zhruba představu,co se bude dít.

@katusica já se z ty virozy nemůžu vyhrabat už delší dobu,sem úplně vyřízená,obvoďačka mi neřekne vůbec nic,tak uvidím,co se dozvím zejtra na monitoru. Doufám,že broučkovi moje horečky a kašel nevadí.

dolcee
19. bře 2013

@monenta ten tlakoměr není vůbec na trénink hráze a neudává počet cm, ani se nedá nijak z něj vydedukovat, jak je nafouknutý (kolik cm), to se zjišťuje mimo tělo, takže já jsem si jej nekoupila.
Ale spoň tak to píší v návodu, že ten tlakoměr je na trénink pánevního dna a proti inkontinenci. Ale možná napíše nějaká rodička, jestli tlakoměr využila nějak na trénink hráze- ale já si to vyhodnotila takhle...

wilsonka
20. bře 2013

ahoj, poradite mi? pouzivam klasicke stare epi no s kondomom a troskou lubrikacneho gelu. na zaciatku som dala15cm obvod az po 20cm pohoda a teraz uz tretie cvicenie mi vyklzava a kym si najdem polohu ze musim trochu potlacit aby isiel von tak to trva...a aj to nedam viac ako 22cm.potom to uz stipka, tak necham tak rdsej.
citala som tu ze to zvykne stagnovat na urcitom cisle. treba len dalej cvicit asi ze?

inak ked zacinam cvicit tak vzdy na par fuknuti (8) a az postupne sa dostanem na (20) fuknuti- to aby som si to epino vzala na porodnicu a tam este pred druhou dobou por. precvicila🙂))))

v akej polohe je naj cvicit? lebo mne uz nerobi dobre lah na chrbte pripadne polosed tiez ltt.mozno je to aj tym ze som velmi v sede, ze to vyklzava.

dolcee
20. bře 2013

@wilsonka take se nemohu hnout z 22 cm (ale mám to na 13 fouknutí) a dnes jsem i malinko krvacela- tak jsem toho hned nechala, ale byla to jen kapka, takže se asi ještě par dni na 22 zdrzim. Přitom jsem to ani necitila.
Ach jo, ted budu mít strach cvičit, abych se nenatrhla, přitom jsem to vůbec necitila a šlo to dobre 😖

monenta
20. bře 2013

@martjjja
@dolcee holky děkuju za názory..ptala jsem se i jinde..vezmu ten obyč..myslím, že to postačí 🙂. Už objednávám a za chvíli se snad mezi vás přidám se cvičením 🙂)

martjjja
20. bře 2013

@monenta když to tak tady čtu, tak má dolcee nejspíš pravdu, vybavuju si, že v návodu něco o posilovní dna bylo taky 🙂 nevěnovala jsem tomu moc pozornosti, moje hráz je holt moje hráz, víc mě nezajímalo 😀

@wilsonka já gel používám taky a balónek musim přidržovat, jinak utíká. ze začátku jsem zkoušela bez gelu, tolik to nevyklouzávalo, ale zas se mi špatně zaváděl dovnitř. Takže teď se snažím gelu jen minimum - na špičku, abych balonek bez problémů zavedla, ale aby neklouzal tolik ven. Ale i tak ho musím většinou přidržovat. Nejhorší je teď, když mám slušnej kašel, tak ještě ani nestačím dostatečně nafouknout - zakašlu - a balonek je venku 😝
Občas ty výsledky vážně stagnujou, chce to pár dní vydržet a povolí to. Nejlíp jde cvičit, když jsem nahřátá z horký vany 😎 Ta poloha taky hraje roli. Já ležím napůl na pravým boku a napůl na zádech. Nejlepší mi to přijde v kleče, ale bolí z toho nohy a balonek hrozně vyklouzává a v týhle poloze na něj špatně dosáhnu.
Jinak taky každej den začínám na nižším čísle - 30 a teprve třeba na třetí nafouknutí se dostanu na 32, u kterých jsem předchozí den končila. Hodilo by se ještě i na porodním sále trochu si zacvičit 😀

@dolcee z nějakýho menšího poranění mám strach taky, proto se to snažím už teď nepřehánět. je mi jasný, že kdybych se teď poranila, už se to nestine zahojit a u porodu se to rozjede ještě víc ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru