EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

janinka14
9. dub 2013

Ahojte, chcem sa s vami podelit o moju skusenost, ja cvicim s epinom od 36 tyzdna, zacinala som na 19 cm a dnes som sa dostala na 29 cm. Meriam krajcirskym metrom. Ide mi to strasne pomalicky, doslova sa k 31 skrabem,ale zistila som, ze s bliziacim sa porodom to ide lahsie. Asi to je tym, ze sa telo pripravuje aj same. A cvicim tak, ze si na epi no nasadim mikrotenove vrecko, kondom ( kedze je kazdy lubrikovany, preto te sacok) a pouzivam lubrikant durex kupeny v DM, je to sensitive myslim, na vodnej baze. A na tych konecnych cm sa dostanem vzdy tak po polhodine cvicenia, nie hned. Este som si objednala aj dianatal gel, dufam, ze moja snaha bude odmenena, urcite potom dam vediet ako som dopadla. 🙂

katja77
9. dub 2013

@janinka14 Držím pěsti.... U mě se to taky kvapem blíží, leč s těma centimentrama to nevidím nijak růžově, na 30 se nedostanu ani náhodou..... takže se už postupně s nástřihem začínám smiřovat.... Hlavně aby děťátko bylo dravé! 🙂 A naděje umírá vždycky poslední, možná mi to půjde vytlačit i s užším poševním vchodem, uvidíme🙂))

slniecko77
9. dub 2013

@keila drzim paste 😵
..ja som pri prvom tiez cvicila, nacvicia myslim 28.5cm a bola som bez nastrihu a natrhnutie minimalne, bez nutnosti sutury 😉
.. pri druhom tehu planujem cvicit tiez, daj vediet ako to ide tebe 😉

slapech
9. dub 2013

Tak epino objednáno 🙂 doufám, že to s tím budu umět... Vlastně ani pořádně nevím jak se používá - byla jsem tak nadšená, že jsem ho hned musela objednat, tak doufám, že nebudu zklamaná 😉

wilsonka
9. dub 2013

@janinka14 presne ako pises..uz to ide lahsie ku koncu ale tiez mi trva kazde cvicenie kym sa dostnem k poslednemu nacvicenemu cislu (ja moment. 25-26cm)
to aby som ak mi praskne voda alebo budu pravidelne kontra este pred odchodom do porodnice pocvicila:!)))
dianatal gel mam aj ja ale zistila som ze je to rovnake ako obycajny sono gel alebo lubrikacny gel co kupis za par e. ale toto sa tvari tak profesionalne zdravotnicky, ta hlavne nech ulahci porod🙂))

wilsonka
9. dub 2013

@slapech urcite si najdes system...mne trvalo 4 cvicenia kym som si nasla fintu ako s tym ucinne cvicit a dostala som do toho rutinu...hlavne co sa aj hygieny tyka a vobec zrucnosti s tym a aby to bolo pohodlne nebolestive....podla mna super vecicka a uvidime aky bude efekt.

slapech
9. dub 2013

@wilsonka Vidím že jsi 40.tt tak to už máš každou minutou 🙂 tak dej potom určitě vědět jak jsi dopadla... přeji ti ať svého broučka přivedeš na svět co nejpohodověji 😉
Jinak ještě dotaz k tomu cvičení - musí se používat k tomu nějaký gel? a taky jak je to s bolestivostí? Když to bolí je to špatně (nebo to naopak musí trochu bolet aby to mělo nějaký účinek?) - určitě to tady už na těch 500 stránkách bylo napsáno mnohokrát, ale pročítat celé se mi to fakt nechce 😀 Díky a ahoj

katja77
9. dub 2013

@wilsonka Taky moooc držím pěsti. Já se dostanu na stejná čísla. Doufám🙂
@slapech Stačí jít zpět tak 5až6 stran🙂 Největší sranda je, že má nejlepší kamarádka, co rodila před pěti lety plkala někde mezi strany 5 až 20 o uuuuplne stejných problémech s Epinem🙂

Jinak k Tvým dotazům-gel lubrikační na bázi vody, ne oleje...olej může Epino poškodit (tu gumu, z níž je vyrobeno), např. značka Ty&Já. Chceš-li ho pak prodat, používej nelubrikovane kondomy, ty se špatně shání, ale na internetu či v sexshopu se dá..... Na bolest nic nedělat, ale určitý tlak cítit budeš, jde o to zvyknout si na pocit hlavičky v porodních cestách, a ten nepříjemný tlak tam prostě je, ale bolest či krev v žádném případě.....

Tak Good Luck!

tiumen
9. dub 2013

@wilsonka a kde si kupila epino? Cez eshop či bazár?

kali.kal
9. dub 2013

@alenavy : zní to dobře ten průběh porodu 🙂 Gratuluji 🙂
Cvik na zatažení dělohy zní dobře 🙂 Zvládnutelně 🙂
Rozmarýnový olej? To jsem ještě neslyšela. Já se chystám na levandulový olej do vany, prý to má taky urychlovat postup porodu.

@keila : Super, že máš dobrou zkušenost 🙂 Je to povzbuzení 😉

@slapech : na to příjdeš po pár cvičeních, jak na to 🙂 Přečteš návod a vyzkoušíš.

@katja77 : Pěkná poloha 🙂

mabajan
10. dub 2013

Prodávám Epi-no: http://www.sbazar.cz/marcela.peremska/detail/16...

Moje zkušenost: 2 porody, pohodové bez poranění.

katja77
10. dub 2013

@mabajan Napíšeš prosím ještě v jaké poloze si rodila? Jde mi o ti, jestli za nešťastná poloha na zádech může významně ovlivnit případné nastrizeni/potrhání......

slapech
10. dub 2013

@katja77 Moc děkuju za informace - ještě dotaz - proč nelubrikované kondomy??? Ty lubrikované to nějak poškodí nebo co? Jinak s tím tlakem počítám - na to si to pořizujem, že jo 😉 aby jsme si na to zvykly - takže přes bolest ne-OK. Jsem už na to fakt zvědavá... Ahoj

katja77
10. dub 2013

@slapech Právě proto, že lubrikovany jsou na bázi oleje, a to se píše v tom návodu, že je špatný.... Některý holky zažádali svého gyndare a on jim dal ty nemocniční na UTZ, já je koupila přes e-kondomy.....ale to vyjde draho🙂 Někdo si dá na Epino sáček a přes něj navlékne ten kondom.....to taky jde. Proč se tak blbě shánějí netuším. Jo prý je mají v sexshopech, ale kdo má odvahu tam jít? 😀

katja77
10. dub 2013

@slapech Ten olej totiž může poškodit tu gumu, takže Epino ti pak nevydrží a může třebas jednou prasknout......

monenta
10. dub 2013

@katja77 já právě s tím článkem moc nevím, určitě to prober s tou tvou homeopatkou co na to říká a dej prosím informaci..víš jak..může to být kec, ale taky na tom něco může být, že :-/. Na druhou stranu jsem podobnou diskuzi ještě neobjevila, ale mrknu na to víc dneska. snad 🙂

super, gratuluju, ono se to třeba hne trochu víc a kdyby ne, tak hlavně, že cvičíme 🙂! taky si říkám, 25 cm a budu ráda 🙂, ono mě to pak uklidní a jde to líp 🙂). včera jsem dala 21,5 cm, dneska se chystám na 22 cm..už cítím tlak a nic moc teda 🙂, podle výpočtů bych to měla stihnout a podle skutečnosti? kdoví 😀

Holky a cvičíte samy nebo s partnerem???

ach jo, tak to se s tím sháněním kondomů mám na co těšit teda :-/, proč já jich koupila tak málo 😀

slapech
10. dub 2013

@katja77 noooo tak to by bylo zajímavé, kdyby prasklo 😀 Naštěstí mám kamarádku, která v sexshopu pracuje, tak ji poprosím... do té doby asi sáček a obyč kondom 😉 Dvojitá ochrana 😀 Pak napíšu jak se mi s tím daří... a čekám reference o průběhu porodu 🙂

pupidu
10. dub 2013

Ahoj holky 🙂 Já kondomy objednávala přímo z epi-no.cz, protože když jsem to propočítávala, tak to vyšlo levněji než ze sexshopů na netu (do normálního nemám "odvahu" jít 😀)

kali.kal
10. dub 2013

@monenta : cvičím sama, manžel nemusí být u všeho 🙂

Včera jsem se dostala na 29,5 cm (krejčovským metrem) a nevím, jestli mám ještě zvyšovat nebo už jen udržovat. Podle té tabulky co je přiložená už jsem na desítce, ale prostě mi to neodpovídá, asi neumím měřit 🙂

mabajan
10. dub 2013

@katja77 Poprvé překotným porodem doma na záchodě - takže krásný pohodlný sed, bezboelstný porod. Podruhé doma plánovaně, ale nakonec v té klasické poloze - jen ne na porodním lůžku, ale ve vaně. Ale do toho lehu jsem sjela a rodilo se mi dobře. Ale je to asi i o šikovnosti PA, ta byla skvělá.

mabajan
10. dub 2013

Jinak před porodem prvního jsem se dostala na cca těch 28-29cm, u druhého porodu jsem to víc flákala, cvičila jsem mnohem míň, možná jen 4x (spíš to bylo takové připomenutí). A dostala jsem se na 22-23cm, ale k porodu to stačilo.

mabajan
10. dub 2013

A kondomy, lubrikant i čistič erotických pomůcek sjem koupila po netu na Beate-uhse a přidala jsem tam i nějakou pěknou košilku.

slapech
10. dub 2013

@mabajan Ahoj - možná mám blbý dotaz, ale když píšeš, že jsi rodila doma ve vaně - to jsi rodila do vody? Strašně mě ta možnost rodit do vody láká a tak sháním informace... 🙂

monenta
10. dub 2013

@mabajan ahoj, prosím tě a které kondomy to jsou? já to zase nemůžu najít 😀 aha..teď koukám, že to asi bylo někdy dřív..
No zkusím ten sexshop a když to mít nebudou, tak epino.cz to jistí.. A i ten druhý byl bez nástřihu/natrhnutí? (jak jsi se dostala na 22-23 cm)

Jinak 22 cm je tam 🙂))) !

katja77
10. dub 2013

@monenta Já 23,5 hurááááá....... 🙂 Gratuluju i Tobě.... Už chápu proč PA popisují poslední fázi jako “prořezávání“ 😀 😀

Kondomy pošlu....

@mabajan......k Tvým porodům....těžká závist🙂 Taky bych to tak brala.......

zmaldik
10. dub 2013

@pavelkova17
@monenta ahojky, tak druhý den s epni-nem dala jsem 22.5, no jako ale nic příjemného, kdyby šel každý den 1cm tak by to bylo fajn, a co vy? máte nějakou fintu v tom, že počítáte kolikrát nafouknete? páč samozřejmě to nejde poznat do té doby než se to vytáhne a když to vytáhnu po několikáte tak se snažím to nafouknout stejně a více.

mabajan
10. dub 2013

Ve vaně, ale bez vody 🙂 Zrovna jsem jí vypouštěla, protože odešly zbytky hlenové zátky a už nebyla tak teplá. Tak jsem si chtěla napustit novou čistou teplou a to už se nestihlo. Takže vody tam bylo tak 5cm 🙂 Měla jsem poprvé jen drobné natržení malého stydkého pysku, jak jsem si malého sama chytala. A po druhé, to mě PA hodně brzdila a hodně chránila hráz (já jí přetlačila 😀 ) a to jsem měla jen drobnou trhlinku ani nevím kde, tj. lehce to štípalo při prvním sprchování, bylo z toho asi deset kapek krve a to bylo vše.
Ty kondomy jsem na tom netovém sex shopu našla už ani nevím jak, myslím, že sjem všechny rozklikávala a studovala který má jaké to složení té lubrikace a pak jsem objednala.
A to měření obvodu - při nafukování jsem si počítala kolikrát jsem stiskla a ještě kontrolovala tonometr. Ale ty hodnoty byly tak jako tak různé - podle polohy v které jsem byla, jak hluboko jsem si balónek zavedla a asi i momentální síly stisku toho nafukovače.

katja77
11. dub 2013

Tak děvčata, s vypětím všech možných a nemožných sil jsem dnes dosáhla 24,3cm a je již takřka jisté, že zítra to bude vysněná pětadvacítka, což znamená, že do porodnice pojedu v klidu 😎 Dokázala jsem to...🙂) A fakt je to hračka, jak se to tam dole víc a víc připravuje, tak to jde líp a líp🙂
Tak zatím pa, mějte se kráásně,ať jde cvičení....

pupidu
11. dub 2013

Ahoj holky, tak epi-no už mám doma, ráno dorazily kondomy a desinfekční čtverečky a teď jsem si byla v lékárně pro lubrikant. Zkoušela jsem si ten balonek nafouknout na cca 28cm, ale s každým dalším zmáčknutím jsem se bála, že to epino praskne 😀 Jen teda nevím, jak se to do mě vleze 😀 Ale co, zvládly jste to všechny, dám to taky 🙂
@katja77 No paráda! Tak gratuluju, teď už to půjde jako po másle 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru