EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

miranda77
17. čer 2013

@valerie37 😀 no mě to taky zprvu pěkně vyděsilo ... ale jelikož jsem v předchozím těhu jela do porodnice s tím, že jsem si myslela, že mi teče plodová voda a byl to jen výtok, tak jsem se brzy uklidnila ... 😉

evkafi
18. čer 2013

ktory epino objednavate? klasicky alebo plúsko?

zuzik231
18. čer 2013

@evkafi ja mam len ten klasicky ... je to v podstate to iste ... len je lacnejsi oproti plusku...

evkafi
18. čer 2013

@zuzik231 ze to plúsko je aj po porode...len dobre nechapem ako potom...

evkafi
18. čer 2013

@zuzik231 odkial si to objednavala?

mahulenka87
18. čer 2013

@valerie37 aj mne sa to stalo. Myslím si, že je to len tekutina na zvlhcenie posvy. Niečo ako výtok...

mahulenka87
18. čer 2013

@zelvouska podľa mňa áno. Ked nafukujes balónik,je cítiť tlak. Je to dosť nepríjemné a trošku aj bolestivé... Ale ťažko na cvicisku,ľahko na bojisku 😉

zuzik231
19. čer 2013

@evkafi ja som si ho objednavala tu na MK a mam len to obycajne ... aj to moje sa da pouzivat po porode aby sa spevnili svaly panvoveho dna,aby sa zabranilo inkontinencii, to plusko ma tusim naviac len ukazovatel tlaku aby si vedela ako si daleko pokrocila... a ozaj zohnala si tie navleky ??? ja ich zhanam po lekarnach a zatial bezuspesne.... 😒

lukkyna
19. čer 2013

@endorfinka tak jakpak pokračuješ? Neporodila si nám už 😉 ?Mě se v těch vedrech ani cvičit nechce, ale vždycky se nějak přemluvím 🙂 ...

eliska_z
19. čer 2013

@lukkyna Endorfince se dnes v noci narodila Viktorka, měla bez pár gramů 4kg. Ale jak to probíhalo nevím.

jenney
19. čer 2013

@eliska_z Tak to jsem zvědavá, jak dopadla a jestli je vše o.k. Super kočka, moc mi pomohla s používáním Epina. Je zlatá 🙂
@zuzik231 Já je včera koupila u nás v lékárně, ale je to baleno po 100ks, takže kdyby jsi chtěla, můžeme se domluvit a pošlu ti několik kusů. Jeden vychází na 3,31 Kč. Stejně těch 100ks nevyužiji, tak budu ráda, že to někomu pomůže. Já sama jsem to hledala asi 4 dny. Je to přesně nazváno jako ochrana vaginální sondy suchá. Je to přesně jako ty kondomy, co jsem měla v balení u epina, tak jestli budeš chtít, tak se můžeme domluvit, napiš do IP. 🙂

jenney
19. čer 2013

Holky koupila jsem si balení (100ks, menší bohužel nebylo a nedělají) ochrany vaginální sondy suché, kterou budu používat na epino. Jsou to kondomy ,které se musí jen nalubrikovat lubrikantem na vodní bázi, takže na epino ideální.
Balení jsem koupila za 331,-Kč takže jeden vychází na 3,31 za kus, tak kdyby jste některá chtěla můžeme se domluvit a pošlu Vám to. Upotřebím max. 20ks, takže bych zbytek chtěla prodat, abych to nemusela pak vyhazovat. Piště to IP.

evkafi
19. čer 2013

@zuzik231 ake navleky? 🙂 ja rozmyslam nad novym... ale asi tiez tym lacnejsim...

maylis
19. čer 2013

Ahoj hoky, kdyby chtěl někdo Epi-no delphine plus (s tlakoměrem), tak prodávám za 1000,- Kč. Expirace je 12/2014. Je k tomu i pár kondomů a čtvrečků na čištění a je naprosto v pořádku, používané výhradně s kondomem. Já poctivě cvičila, ale nakonec jsem rodila císařem, takže bohužel jsem jeho účinnost nevyzkoušela. Ale když mě strašili, že mám velké dítě a že normálně neporodím, věřila jsem, že díky Epi-nu jo, malá ale měla šňůru 2x kolem krku, takže to stejně nešlo.

stefanny
19. čer 2013

@jenney taky tady na MK,ale scela novy,protoze panimnela predcasny porod 😅

evkafi
20. čer 2013

kúpim EPINO 🙂

bublinka18
21. čer 2013

ahoj holky, prodám epino, použité jen jednou, víckrát jsem nestihla 🙂, mám i pár čtverečků na čištění

alabla
21. čer 2013

ahojte, cvicim 3. den s epi-no, ale balonik nafuknem max. na 6cm (priemer)...ked som citala, ze niektore ste zacinali na 6,5cm, tak zacinam mat obavy. Je to normalne? Ako dlho vam trvalo, kym ste sa dostali na 8-10cm? Mne sa to zda v mojom pripade az nerealne...dost to boli ☹

rcody
21. čer 2013

Ahoj holky, koupím Epi.No Delphine (i použité), vážně zájemkyně (kdo chce ale opravdu prodat, na jako se mi už stalo že slibovala paní a pak mi napsala že ho dá kamarádce) - musím začít cvičit za 2 týdny, takže za každou nabídku budu moc ráda. Pište prosím do zpráv, hezký den všem Romča

eliska_z
21. čer 2013

@alabla Neboj, byly tu i holky, co začínali na 5 a méně a dostali se třeba i na těch 10. Chce to poctivě cvičit a dát tomu čas. Svaly se navíc s přibývajícími týdny samy uvolňují a jde to lehčeji. Hlavně bych nešla přes bolest. Já jsem momentálně cca na 7, a to cvičím tak jednou za 3 dny (jsem lenoch 😀) Hlavně se toho neboj. A i kdybys nenacvičila těch 10, tak to většinou nevadí. Pamatuju i zkušenosti, že holky měly 8 a byly bez nástřihu a poranění. Při porodu pomohou i hormony 😉.

alabla
21. čer 2013

@eliska_z dakujem za povzbudenie 🙂 som hotova, ked citam ze niektore dali na prvy sup 21cm...ja som cela spotena len kym ho tam dam - vyfuknuty... 😀

eliska_z
21. čer 2013

@alabla Není zač 😉 Teda tím vyfouknutým si mě rozesmála 😀 úplně jsem si vzpoměla na svoje první pocity, když jsem ten balonek viděla. Jsem si říkala, že to snad už nemůžu ani nafukovat, že se to sotva vleze vyfouknuté 😀 Ale ono to není tak zlé, jak to vypadá, určitě budeš pokračovat v pohodě. 🙂 A nezapomeň se tu dělit i o dílčí úspěchy, pomáhá to těm, které také trénují nebo o tom uvažují 😉

alabla
21. čer 2013

@eliska_z si zlata, dakujem 🙂 este ma napadlo, ze asi si ho tam strkam prilis hlboko (skoro cely) a preto citim ten neprijemny tlak vo vnutri a nie tlak na hradzu...skusim to zajtra a lepsie...potom dam vediet ako to slo - aby som povzbudila take zienky ako ja (pevne v to verim, ze to pojde zajtra lepsie...)

eliska_z
21. čer 2013

@alabla Je možné, že to dáváš moc hluboko. Já se ho snažím mít uvnitř tak max. ze 2/3, ale na začátku jsem ho myslím dávala jen z poloviny. Navíc uvnitř to šlo, ale při vytlačování jsem pak musela odpouštět, aby to nebolelo. Zásadně nejdu přes bolest, nechci si ublížit. I tak to postupuje. Takže určitě to půjde i tobě. Můžeš zkusit i trénovat 2x denně pár minutek. Někomu to šlo lépe ráno, jinému navečer 😉 Ještě mě napadá, abys zkusila jinou polohu, třeba v dřepu, na všech 4 nebo i na boku. Najdi si tu nejpříjemnější a uvidíš, že to půjde lépe. 😉 Osobně trénuju v polosedě, protože pokud budu opravdu rodit KP, tak mi stejně prý jinou nedovolí.

werousek
21. čer 2013

@alabla Buď v klidu, já cvičím už druhý týden a uvnitř se dostanu tak na 7,5 max a vytahuju tak 6, takže jsem taky moc nepokročila. Hlavně, když ho vytahuju, tak mě to hodně bolí, takže radši ufukuju. Ale určitě nejdi přes bolest, já to udělala a natrhla jsem se:( Takže jsem pak 4 dny necvičila vůbec. To není dobrý. Termín má za necelých 14 dnů a mám pocit, že jestli dám 8, tak to bude hodně dobrý. Ale hrotit to přes bolest nemá vážně význam.

alabla
22. čer 2013

@werousek dnes som to skusila znovu, menej som zastrcila balonik a slo to fakt lepsie...akurat je to zlozitejsie, lebo takto ma balonik tendenciu "vyskakovat" a musim ho pridrziavat - je to dost namahave ☹ tiez ho pri vypudzovani trochu odfukujem, aby som si neublizila, alebo vytahujem velmi pomalicky...zaujimave je, ze kazde cvicenie musim zacat akoby odznova...najprv s vyfuknutym a postupne pridavam. Aj ty to tak robis? Mne to teda inak nejde...

renlu
22. čer 2013

@eliska_z Taky se už přidávám s používání epina.Chápu dobře,že nafouknutý balonek mám vytlačit ven?Já ho u prvního vždy nafoukla a nechala tak 3 minuty a pak ho vytáhla vyfouknutý...Tak jsem to asi dělala špatně co? ☹

renlu
22. čer 2013

Tak jsem to teď napoprvé nafoukla na 18cm,no nic moc.Tak snad se to bude posouvat dopředu každým dnem 🙂

mahulenka87
22. čer 2013

Ja hneď na 1.x 7,5-8. Za 4 dni som sa ale viacej neposunula... :-/ a aj váš tak tlači až boli,ked máte nafúknutý balónik dnu?

renlu
22. čer 2013

@mahulenka87 Tak to jsou dobré výsledky.No já přes bolest nešla.Spíše mi to nebylo příjemné...Takže raději postupuji pomaličku...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru