EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

arasek
30. srp 2013

Ahojky!!!Termín mám za 3dny a dneska jsem se při cvičení dostala na 30cm 🙂 🙂

ladydasha
30. srp 2013

Ahojte, dlho som neprispela, pretože sa nám narodila Alica a teda môžem aspoň konečne pridať skúsenosť. Takže moja rada pre všetky nastávajúce mamičky: CVIČTE S EPINOM! Malá mala obvod hlavičky 35cm a ja som skončila bez nástrihu s jediným stehom, aj to nie na hrádzi a doktorovi sa to moc šiť ani nechcelo. A myslím, že mi cvičenie pomohlo aj v tom, že som vedela ako tlačiť, doktor ma pochválil, že aj vďaka tomu, že som robila presne to, čo mi kázal, som sa nenatrhla.

daniela1983
30. srp 2013

@ladydasha gratulujem. kolko si mala nacvicene?

ladydasha
30. srp 2013

@daniela1983 mala som priemer 10cm

daniela1983
30. srp 2013

@ladydasha super, ja si meram obvod metrom a potom si to prepocitavam na priemer, lebo pri tej sablone sa mi to zda ze je to len tak od oka

lila69
30. srp 2013

Baby, ktore ste si kupovali nove Epino, odkial ho mate? Diiik.

k.savoy
30. srp 2013

@daniela1983 @lenilajd Děkuji za podporu, ale začínám si připadat vadná.. nedokážu se vůbec přehoupnot přes hranici max. 16-17cm... Bolí to tak moc, že nejsem schopná foukat dál,natož to chvilku udržet. Na to, že bych měla mít každé cvičení zlepšení, tak se mi to nedaří... Spíš se tím trápim... Ach jo.

daniela1983
30. srp 2013

@k.savoy jednak sa skus co najviac uvolnit. kludne si pri tom skus citat, alebo konikovat, alebo nieco co ti odvedie pozornost. pokial ta to boli trochu vypusti na znesitelnu mieru a tu v sebe chvilu maj a zvykaj si na nu, az ti viac menej nevadi. potom prifukni len trosicku a zase si na to zvykni. mne pomohlo pri vyssich cislach hlboke dychanie do brucho a vedome si predstavovat ze sa vsetko dole rozostupuje. skus to. dokonca mam pocit ked mi pomaha ze brucim hlboke tomu smerom do brucha, to som citala niekde k porodu a skusila som to s tymto a pomohlo to

daniela1983
30. srp 2013

ufff tak dnes 29,6cm, ale je problem urdzat ho dnu. dnes je to presne tri tyzdne do terminu

lenilajd
31. srp 2013

@daniela1983 tak to si začala docela brzo, ne? Já teda cvičila tak od 34. tt. , ale obden a pak jsem skončila asi po čtvrtém cvíču, protože tady někdo psal, že se to nesmí. A pravda v tom návodu to bylo. A teď jsem začala zase před dvěma týdny. Dám 31 cm, ale nevím, jestli mám cvičit dál, protože už mám po termínu a připadá mi, že se ta sliznice dost překrvuje.

dasty79
31. srp 2013

@lenilajd víc než 31cm určitě nemá smysl.Stačí těch 30cm.Stejně hodně udělají při porodu ještě hormony 🙂
Ať si zbytečně ještě před porodem neublížíš.Udržuj 30cm a porod bude krásný 🙂

dasty79
31. srp 2013

@lenilajd a to vyfoukneš celé Epino a nebo ty 2/3?Mě se teda celé Epino daří vyfouknout jen tak 23cm,pak větší průměr jen 2/3 a nebo polovinu epina.Ale i tak by to mělo stačit.Pak třeba těch 32cm nafukuju jako na hrázi,klidně i víc ale to radči nevytlačuju.

dasty79
31. srp 2013

@daniela1983 to už máš pěkný průměr,pak že to nejde 😀 A to máš ještě času dost,ppokud se prckovi nebude chtít dřív.

cirrusa
31. srp 2013

@dasty79 tak jak se držíš? Nějaké nové zprávy z kontroly? 🙂 Kočka, která měla termín 20.9. už včera porodila, já na poslední kontrole kontrakce ke 100 a víc, tak jsem zvědavá... 🙂

daniela1983
31. srp 2013

@lenilajd no ja som začala asi 13.8. lebo priemer 30 sa mi zadlo scifi nacviciť za 3 tyzdne. cvicila som asi tri dni, potom vikend pauza, potom som cvicila ten dalsi tyzden 5x, zase víkend pauza aj pondelok, no a tento tyzden cvicim od utorka tusim zase. takze asi 12x som cvicila ked tam pocitam. a dufam ze tych 30 bude stacit, lebo uz toto je len tak tak, a tiez som sa bala ze ak to bude skor, ze nestihnem nacvicit a ze budem mat nervy, a bala som sa ze to pojde priserne pomaly lebo ked som prvy krat nafukla tusim 19cm a islo ma roztrhnut tak som neverila ze 30 je moznych.
hrozne dufam ze to dobre dopadne, ak nacvicim na 30 a budem v porodnici kde si mozem vybrat polohu aku chcem

dasty79
31. srp 2013

@cirrusa tak to já kontrakce jen ke 30,to bylo v út. CS mám 3.A ty?ALe břicho mě teda bolí hodně často,to jsem u prvního porodu takhle neměla.Tam lupla voda a bylo to a né aby mě to takhle trápilo tak dlouho.....
Ty brďo tak to za chvíli porodíš!!!!A kolik máš nacvičeno?Já už bych porod klidně brala - začátek 38tt je už mimi donošený.Tak písni,jak seš na tom. 🙂

dasty79
31. srp 2013

@cirrusa ale stejně největší kontrakce mám večer a v poradně jsem dopo.Ale na to se nedá dát - když jsem čekala Vikču,tak taky v poradně v út konrakce jen ke 30 a v so jsem jeli 🙂
A hlenovou zátku ještě máš?

cirrusa
31. srp 2013

@dasty79 já právě mám teď pordnu až pozdě odpoledne, tak proto mi to tam tak skáče, přesně jak píšeš, přes den bych byla ráda za tu 30 🙂 Nadvičeno mám teď 27, už tak nějak paběrkuji, vždy to nejde nejde a pak to povolí třeba o dva cenťáky a zase dlouho nic.
Máme to úplně stejně, děsně mě bolí břicho, každý den poslíčci, točí se mi hlava, zvracím - tohle neznám, rupla voda a jelo se 🙂 Jako bys mi mluvila z duše...Právě že mám čípek ještě dost dlouhý, to mě zatím usměrňuje v očekávání předčasného porodu...

dasty79
31. srp 2013

@cirrusa no kdybych měla poradnu odpo,tak taky budu mít asi větší kontrakce a večer když si sednu k tv,tak to je mazec - to docela pěkně bolí.Mě se taky točí hlava.V noci mě je někdy na zvracení,ale nezvracím.
A třeba 5x za den mám průjem -ale to může být i po tom lněném semínku.Ale ještě pár dní (třeba do 4.9. - to se mě narodila dcera)- to by bylo hezký,takhle nastejno...
Stejně pak od toho 39tt prckové akorát přibíraj a já nechci rodit nějaké 4kg mimčo 🙂

cirrusa
31. srp 2013

@dasty79 to by bylo hezké, mít oba 4.9. 😵 u nás by mohlo být max. 8.9., to má malá svátek, nebo pak až 21.9. to má nazorzky tchýně 🙂 Průjem bych popravdě uvítala, protože buď mám zácpu nebo jde vše ven vrchen a ani jedno se mi nelíbí. Po tom semínku - máš více hlenu bezbarvého? Protože já více hlenu mám, ale je dost žlutavě zabarvený, když cvičím s epinem, tak na tom kondomu jsou přímo cucky toho hlenu...

lenilajd
31. srp 2013

@dasty79 : celý vevnitř jsem nikdy moc neměřila, ale bude to podobné jako u tebe. Ani nevím, jestli takhle celý mám nějak extra nafukovat, protože mám vždycky pocit, že se po... a že mi ještě k tomu rupne plodovka 🙂 Těch 31 dám dvoutřetinový, snažím se ho držet vevnitř, protože, jak jsem psala, mám pocit takového tlaku, že chtě nechtě začnu ten balonek vytlačovat poměrně rychle sama. Někdy se snažím ovládat, ale moc mi to nejde. Jsem si říkala, že začnu cvičit právě to ovládání 😀 Takže vytlačím ten větší objem, protože je ve mně (ale jen přes hráz). Nevím, jestli to dobře popisuju.

Jinak ty pocity co popisujete znám a to už mám dneska druhý termín. Pocit na zvracení, bolesti svalů a kloubů v noci, někdy svírání v podbřišku (ale zas uznávám, že malé). Dneska mi bylo řečeno, že váha je odhadem 3,77 kg a hlavička 34 cm. Prý už dál neporoste, když je po termínu. Tak doufám, že se nepletou.

cirrusa
31. srp 2013

@lenilajd ty jo a já myslela, že po termínu se ještě kyne 🙂 ale 3,77 zní docela dobře. Mimochodem, na monitory se chodí i o víkendu? Já u prvního to nestihla a teď bych měla chodit do 40tt ke svému gynekologovi, je primářem, tak má vybavení v ordinaci. Do nemocnice až potom

lenilajd
31. srp 2013

@cirrusa no musím říct, že těm tabulkám taky nevěřím 😉 Podle mě, klidně poroste 🙂 U nás se chodí do porodnické ambulance v nemocnici na monitor srdce a já tam chodím dva týdny i na vyšetření, protože můj lékař má dovolenou, takže za něj nemocnice zaskakuje.Možná monitor nějací obvoďáci mají, ale nevím, protože v té nemocnice je poměrně dost maminek i z jiných měst. Teď po termínu mě rovnou zve porodnická ambulance na kontrolu po třech dnech, takže i v sobotu. Z toho ovšem vyplývá, že tam můžeš čekat i dvě hodiny (jako dneska my) v prázdné čekárně, protože ten lékař, co má pohotovost na ambulanci, má samozřejmě na starost porody i oddělení (vizitu).

cirrusa
31. srp 2013

@lenilajd já myslím, že moc gynekologů asi to CTG nemá, tohle je asi vyjímka. I když jsem moc ráda, aspoň nemusím do nemocnice, už jsem slyšela z vícero stran, že ty čekačky na místě jsou o nervy.

dasty79
1. zář 2013

@cirrusa jo to by bylo super 4.9. oba prcky.Ale je to fuk,hlavně ať jsou prckové zdravoučký 🙂
8.9. u vás to je taky hezké 🙂 Jo po cvičení s Epinem mám hlen hustý bílý a někdy do žluta 😖

dasty79
1. zář 2013

@lenilajd z plodovky nemám čas,že by při cvičení rupla.to spíš abych nerupla já se vždycky bojím 😖
Ty brďo to máš docela pěkněj odhad mimča!!!!Dnes je změna počasí,tak to třeba vypukne...

dasty79
1. zář 2013

z plodovky nemám strach tam má být!!!píšu jako tatar,omlouvám se....

dasty79
1. zář 2013

Jak vám holky je?Já dnes nemůžu ani epinovat,jak mě bolí bříško 😖

fila1985
1. zář 2013

ahojte. mam zaujem o kupu balonika epino, ak niektora predavate, kontaktujte ma. dakujem

lenilajd
1. zář 2013

@dasty79 no já cvičila asi 15 minut, cvičně jsem dala 30 cm a nechala toho, protože jsem začínala mít problémy jako ostatní tady a to tu krev. Myslím si spíš, že v mém stadiu je to spíš překrvením sliznice, než že bych si ublížila 🙂
Je pravda, že se malej při cvičení začne občas vrtět a to je docela síla. Přeci jen trochu povyrostl a tlak dole a ještě shora nic moc.
Tak dneska odpočívej, ještě máš čas.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru