EPI-NO

petja
20. pro 2007

Ahoj holky,chtěla bych tady poradit všem holkám,které se chtějí vyhnout nástřihu hráze.6-8 týdnů před porodem jsem procvičovala hráz a pánevní dno metodou EPI-NO.Pujčila jsem si to v agentuře porodních asistentek POMAD v Olomouci.Je to takový balonek,který si zavedete do pochvy a postupně pumpičkou nafukujete,nejdřív míň,pak se objem v pochvě zvyšuje,samy poznáte,jak to ještě zvládnete.Výsledkem před porodem je,že zvládnete vytlačit balonek o objemu jako dětská hlavička.Zvyšuje to elasticitu hráze a já zůstala bez nástřihu či natržení,Malej vážil 3,50,což zas není tak málo,jsem přesvědčená,že to zabralo.Pila jsem taky maliník a celkově se na to připravovala,protože si myslím,že když je to bez nástřihu,je vše pak daleko pohodovější a snažší,nejen co se šestinedělí týče,proto to tady zveřejňuji.Proto,vy,co jste ještě těhu,zeptejte se na to svých PA,nebo na netu je to ve vyhledavači pod EPI-NO.Všem moc štěstí při porodu!!!

markyparky
27. lis 2013

@kazunomiya jaký máš na mysli bazar? 🙂 Tady na modrykonik.cz? Tady totiž nic není nebo teda hledám špatně. Na tu druhou firmu teda mrknu, ale není to ten výrobek, o kterém se v diskuzi psalo, že se teprve testoval? Nerada bych šla do něčeho, co je teprve testováno. Jinak já jsem v 29.tt. Jen letmo jsem svého doktora zkoušela, jestli ví, o co jde, co na to říká apod. Jsem zdravotně v pořádku. Můj doktor patří mezi pečlivé a důsledné, ale v tomto mu prostě nedůvěřuji. Řekl mi, že asi ví, o co jde, že se na toto téma diskutuje na odborných kongresech, ale že si myslí, že jsou to zbytečně vyhozené peníze...🙂svalovina se prý roztáhne a už se nedostane zpátky, tak jak by měla a zbytek argumentů už si nepamatuji. Obhajoval i nástřih, prý lepší než špatné potrhání...naopak chodím na kurz k porodní bábě s mnohaletou praxí, která používá přírodní medicínu, bylinky, homeopatika,... a snaží se připravovat ženy na co nejpřirozenější porod, ať už stravou, cvičením, přírodními preparáty, apod. Zmínila jsem se o balonku, jaký má na to názor. Byla mile překvapená, že o tomto produktu vím a říkala, že se tím prostě cvičí svaly, prý by se mělo i po porodu a taky říkala, že když cvičíš a masážuješ, tak je ideální to před porodem sdělit těm, které s tebou budou rodit, prý ti pak radí jak pomaleji tlačit atd. atd.Určitě bych chtěla touto cestou jít, vč. bylinek, éterických olejů, jídla atd. Neodsuzuju svého doktora, i tak jsem mu vděčná za spoustu věcí, ale v tomto dám raději na mnohaletou zkušenost porodní báby. Ta ví, jak se co nejlépe vyhnout "natržené pipce" 🙂))a po tom já fakt moc netoužím, ne ne ne

kazunomiya
27. lis 2013

@markyparky na modrykonik.sk - ja idem cez slovenskeho konika. Mozno na .cz momentalne nie su. Ale ak mas este nejaky ten tyzden cas, tak sleduj dalej, vsimla som si, ze niekedy epi-no nie je v ponuke a niekedy je ponuk dostatok... na slovenskom konikovi momentalne v hojnom pocte.
Citala som nejaku kritiku k masazi hradze (dokonca na dost "alternativnej" stranke, teraz si nepamatam ktora to bola), ale k epi-no este nie. Pohlad na epiziotomiu moze byt rozny, chapem aj to, ked lekari povedia, ze ak hrozi natrhnutie vacsieho rozsahu, je lepsie uvolnit hradzu nastrihom. Nebranim sa nastrihu ak bude naozaj potrebny a dufam, ze moj porodnik to bude vediet zvazit. Ale z toho co som sa docitala tu aj inde, mi vyplynulo, ze epi-no nastrihu dost ucinne predchadza.
Ad roztiahnutie svalov: to tu uz padlo niekolkokrat take obavy a zda sa, ze su neopodstatnene. V navode k epi-no sa jasne pise ze ked prestanes cvicit, efekt sa zacne stracat, a pred dalsim porodom zas treba cvicit...
Nevsimla som si o tom druhom alternativnom baloniku, ze by sa o nom pisalo, ze sa este len testuje, ale mohla som to prehliadnut. Mam pocit ze na ich strankach sa pise, ze je certifikovany, resp. ze splna nejake normy platne v EU alebo v ČR.

markyparky
27. lis 2013

Jjj, souhlas, pokud bude nástřih potřeba, nic se s tím nenadělá, ale taky chci přesně udělat max. pro to, aby k tomu nemuselo dojít. Mrknu na ten druhý výrobek, oč jde. Mám prý cvičit už od 32. tt, což je brzy a blíží se Vánoce, taky nechci moc riskovat, že to nedorazí včas 🙂

ratatooy
27. lis 2013

ahoj holky tak i ja se přidávám k epinačkám,u nas je to nejaky dramaticky prvne že bude cisař nakonec se malje otočil tak to zkusime normalně tak sem rychle zhanela epino.na první cvičení sem dala 18 to bylo včera dneska 20 no zda se mi to malo
holky mam par otazek:
1.jak dlouho cvičíte?u me to proiha tak že asi dám 3-4pokusy s tím že nafouknu co snesu chvilku počkám přifouknu zase počkám a pak balonek nechám pomalinku vyklouznout tlačit fakt nemusim protože sam o sobě by vyletěl jak z praku😀
2.kdo měřite krejčovskym metrem,měříte v nejširším místě balonku?

slabachvila
27. lis 2013

Ahojte dievčatá. takže my už máme tiež "po". pôrod bol krásny hlavne vďaka epinu 😉 😉 moje maličké zlatíčko má napísané v správe obvod hlavičky 38cm 😀 Máme iba jeden vnútorný steh- aj to iba preto, že som v tej chvíli nepochopila doktorku ked mi povedala že "dotlačte" ja som myslela, že mám riadne zatlačiť aby už vyšiel a ona myslela že mám pomaličky dotlačovať aby ma neroztrhlo. takže som tomu vypalila práve ked som mala tlačiť pomaly 😀
suma sumárum - ako písali dievčatá - epino by mala byť "povinná výbava" 😉 hned po pôrode som skákala ako srnka
všetkým vám prajem vela šťastia a cvičte! oplatí sa 😵 😵 😵

bobozoziliny
27. lis 2013

@monique07 Ja cvicim uz od zaciatku (cca 2tyzdne) tych 30 min. Tiez sa mi nedarilo dostat z 27cm dalej ale po 4 dnoch som to "vytiahla" na 30cm. Ale je to nařez 🙂 Takze sa neboj, radsej dobre precvicenych 27cm ako nic. A samozrejme hormony pri porode pomozu tych par cm roztiahnut

bobozoziliny
27. lis 2013

@markyparky Ak nezozenies do 2 tyzdnov, tak ja budem urcite predavat kedze mam este 13 dni do terminu.

yennifera
28. lis 2013

Holky já si díky této diskuzi jsem si vzpomněla, že mi tu epino leží od konce června :D Sice jsem rodila skoro o týden dřív, ale trošku jsem natrénováno měla a tak to díky epinu bylo bez nástřihu. K tomu jsem baštila trošku homeopatika a hned druhý den po porodu jsem seděla na posteli na turka a kojila :D A to měla malá 3,65kg a hlavičku 35cm. Kdyby měl o epino někdo zájem, klidně napište.

amelilie
28. lis 2013

@yennifera Ahoj, píšeš, žes měla trochu nacvičeno, takže epi-no je použité, že?

yennifera
28. lis 2013

@amelilie JJ použité je, ale jen s kondomy 🙂 A pokaždé poctivě očištěno.

olusenka
29. lis 2013

Kdo má zájem o epi-no, mrkněte na můj inzerát. Epi-no, návleky ("kondomy") i homeopatika mám k tomu.

hanka.
29. lis 2013

Holky ptám se znovu, protože mi nikdo neodpověděl 🙂. Má epi-no i význam na přípravu před vnitřním natržením? Já u prvního porodu měla hráz bez poranění, ale měla jsem ruptury 3 stupně v pochvě. Myslíte, že cvičením s epi-nem by se tomu dalo předejít nebo je spíš na přípravu hráze? děkuji

kleopatris
29. lis 2013

@hanka. podla mna to pomaha hlavne vnutri, lebo pri tom nafuknuti roztahujes prave tu oblast vnutri a az na konci pri vytlacani sa natahuje hradza.

janiart
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kpn
30. lis 2013

Ahojte damy, prosim poradte aky je rozdiel medzi epi no a epi no delphine plus, a ci je jedno s ktorym cvicim, abo ktory by ste vy osobne odporucali. Dakujem vam velmi pekne

merteuil3
1. pro 2013

Ahojte dievčatá, dnes som prvý krát cvičila s Epi-no... určite to tu už bolo rozoberané, ale pozrieť 597 strán by asi dalo zabrať... tak sa opýtam 🙂 Asi som to celkom správne nepochopila, ale v druhom kroku cvičenia, kedy mám balónik nafukovať, má byť zavedený celý v pošve, alebo len z dvoch tretín, alebo ako? Ja som ho tam vsunula celý a tak nafúkala... mám ale pocit, že som neurobila správne. Po skončení cvičenia malá kope ako besná... aj vám sa to stávalo? Podľa tabuľky som nafúkala na cca 4,75 priemer, t.j. ani nie 16 cm... Ďakujem vopred za vaše cenné skúsenosti 🙂

lacamada
1. pro 2013

@merteuil3 ahoj, skús stále ho vsunúť len na tie 2/3, pri tých väčších číslach sa aj mne stáva, že zistím, že tam je skoro celý 😲 , ale kým sa dá vytlačiť, tak si tým hlavu nelámem...Mňa napr. krpec dnes tak kopal, že mi ho skoro vykopol von.. 😀 a to doslovne...

merteuil3
1. pro 2013

@lacamada vďaka za radu 🙂 zajtra budem múdrejšia pri cvičení 🙂 moja malá stále kope ako besná, už 4 hodiny od cvičenia 🙂 🙂 dúfam, že sa s Epi-no skamaráti... zatiaľ mám pocit, že sa jej to asi moc nepáčilo

margotka666
1. pro 2013

baby mam epino na predaj! viac info do IP, kludne aj CZ

olusenka
1. pro 2013

@kpn podle mě stačí obyčejné, ne plus. Plus, to je s tím manometrem, ideální na cvičení po porodu na posilování pánevního dna, kdy výchylka na manometru ukazuje, jak se stahují svaly. Ale cvičit i po porodu se dá i s tím obyčejným. Podle mě fakt stačí.

abcdkocka
2. pro 2013

Ahoj holky, tak i já už můžu přidat svou troškou do mlýna. Cvičení s epinem fakt zabralo, jsem bez nástřihu a jakéhokoli poranění, malá má krásně tvarovanou hlavičku, žádné poranění (3300g, 50cm, 32cm obvod hlavy). Cvičila jsem od 36.týdne a postupně se dostala asi týden před porodem (porod v den termínu) na 31. Už dva dny před porodem jsem měla kontrakce (což jsem netušila že to je ono) takže jsem už necvičila. Hodinu po porodu jsem nevěděla, že jsem rodila ( jen mně bolí kostrč doteď a když jdu na velkou),ale jinak nádhera, fakt doporučuju, hned jsem se mohla plně starat o malou s úsměvem, naprostá pohodička, žádný deprese, pocit štěstí a lásky jaký jsem dosud nezažila. :mavam:

kiara28
2. pro 2013

@ratatooy Já taky cvičím s epinem od 36tt. Dnes jsem 38+1 a mám nacvičeno 29cm 🙂 . Ze začátku jsem vůbec nevěřila, že se na takový číslo dostanu. Když jsem cvičila úplně poprvé, dala jsem taky jen 18 cm. Cvičím každý den 30min. a to způsobem, že na poprvé balónek nafouknu jen tak, aby mi to nebylo moc nepříjemné (nedovedu odhadnout asi na kolik, měřím vždy až třetí nafouknutí). Vydržím tak 10 min. a balónek nechám pomalu vyzklouznout. Nevím čím to je, ale někdy tam držím sám, že ho musím vytlačit a jindy ho celou dobu musím přidržovat. Na podruhé nafouknu balónek zase o něco víc, vydržím 10 min. a zase vytlačím, no a na potřetí nafouknu naco nejvíc to jde a zase vydržím těch 10 min.(u těch už ale trochu skuhrám 😉 )Měřím krejčovským metrem v nejširším místě balónku.

ratatooy
2. pro 2013

@kiara28 no super ja teda to provozuju trochu jinak ja asi tak na 3x cvičím nafouknutí a vytklouznutí než se dostanu na čislo kde jsem skončila minuly cvičení a pak skouším třeba ještě 5x nafouknout co nejvic to jde a nechám vyklouznout a nebo vytlačím,sem zjistila že když balonek vytlačuješ vlastní silou ykdyž musim balonek nasilím držet aby nevyletěl bolí to o dost mín než když ho nechám jen pomalinku vyklouznout jinak cvičím dneska 5den a jsem na 23 ješte cvičim i večer tak doufam že se posunu na 24 možna 25 a takly mi to jde líp v poloze na boku

ratatooy
2. pro 2013

@merteuil3 ma sa zavest z tech 2/3 ale spíš taky zavadím až skoro celý

ratatooy
2. pro 2013

@kiara28 jinak ja sem dnes 38+0 to mame o den nemáš sctrach že budem travit vanoce v porodnici?

merteuil3
2. pro 2013

@ratatooy vďaka za radu 🙂 idem na svoje druhé cvičenie, tak dúfam, že to bude lepšie ako včera 🙂

kiara28
3. pro 2013

@ratatooy Já jsem s tím už začala pomalu počítat. Minulý rok jsem hned druhý den po Vánocích šla na operaci s cystou, dokonce i do stejné nemocnice ve které bych chtěla rodit. No a s mým štěstím to bude letos vypadat určitě podobně. Zatím to u mě na porod moc nevypadá. Je teda pravda, že to nějak neřeším, nepiju žádný čaje, ani se malou nesnažím vypudit něčím jiným. Zkrátka až to přijde, tak to přijde. Ale to nevědomí, že člověk neví, kdy to asi bude mě v celku štve.

bettyann
3. pro 2013

@svanhild
Ahoj, máš ještě ten Epino? Měla bych zájem.
dík

svanhild
3. pro 2013

@bettyann nemam, už je prodaný před 16 měsíci🙂

dulkagabulka
4. pro 2013

Uz coskoro zverejnime ebook o nastrihoch v nasich porodniciach. Najnovsie oficialne data! Ebook bude zadarmo a tym, ktore su nahlasene na odber newslettra ho posleme, hned ako ho dokoncime. (tak sup sup, ktora este nie ste prihlasena klik sem www.zenskekruhy.sk). Mala chutovecka: "Aká je šanca, že v slovenskej pôrodnici porodí žena bez chirurgického zákroku? Myslíte si, že všade podobná? Pozrite si naše porovnanie pôrodníc za celé Slovensko alebo po krajoch, aby ste sa presvedčili o opaku. Rozdiely sú v desiatkach precent! Pripravili sme pre vás prehľadné grafy, ktoré ukazujú a porovnávajú mieru cisárskych rezov a nástrihov hrádze v jednotlivých slovenských pôrodniciach, aby ste sa aj s ich pomocou jednoduchšie rozhodli, kam ísť rodiť. Myslíte si, že rutinný nástrih hrádze je prospešný zákrok a nemáte dôvod kvôli nemu meniť pôrodnicu? Prečítajte si dôvody, prečo to nie je pravda a aké neželané dôsledky môže nástrih hrádze mať. To všetko v našom ebooku, ktorý je zadarmo!"

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru